Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην μπλεκεις με ανωνυμους κλωνους.Leagoo Lead 5 με κουπονι LEAD5LM στο Gearbest στα 72$ η καλυτερη προταση.Εξαιρετικη συσκευη.

 

το δοκίμασα το κουπόνι δεν ισχύει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια το σαιτ http://www.dealsmachine.com ειναι καλο?

θελω να παρω 1 ulefone be one και το εχει πιο φτινα απο ολους μαζι με την θηκη!!!

τι λετε?

ευχαριστω!!!

Αξιόπιστο είναι, αλλά να υπολογίζεις ότι κατά την πληρωμή προσθέτει και ταχυδρομικά.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ρε παιδια εχω ερωτευτη 2 τηλεφωνα και δεν ξερω πιο να παρω!!!!

τωρα εχω το doogee 550

και θελω να παρω Η το kingzone z1 H το ecoo e4, και τα 2 ειναι φοβερα τηλεφωνα,

βεβαια το ενα ειναι fhd αλλα αυτο δεν με πειραζει!!

τι λετε? δωστε καμια ιδεα????

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα το κουπόνι δεν ισχύει

Αύξησαν την τιμή, με το LLead5 βγαίνει στα 72 ευρώ ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ρε παιδια εχω ερωτευτη 2 τηλεφωνα και δεν ξερω πιο να παρω!!!!

τωρα εχω το doogee 550

και θελω να παρω Η το kingzone z1 H το ecoo e4, και τα 2 ειναι φοβερα τηλεφωνα,

βεβαια το ενα ειναι fhd αλλα αυτο δεν με πειραζει!!

τι λετε? δωστε καμια ιδεα????

Και τα 2 φαίνονται ιδιαίτερα ενδιαφέροντα, αλλά και τα 2 είναι πολύ καινούρια (ειδικά το Z1) και δεν υπάρχει εμπειρία ακόμα από κανένα, ενώ και οι εταιρίες είναι νέες (οκ, η Kingzone μετρά παρουσία αρκετών μηνών πλέον και με σχετικά θετικές εντυπώσεις), οπότε είναι δύσκολο να σου πει κανείς κάτι, πέραν των όσων βλέπεις κι εσύ από τα χαρακτηριστικά τους (και την εμφάνιση από φωτογραφίες και youtube).

 

Πιο αντικειμενικά σχόλια μπορείς να συλλέξεις μόνο για συσκευές παρόμοιων προδιαγραφών που όμως έχουν παραληφθεί ήδη από κάποιους, όπως το Jiayu S3 και το Meizu M1 Note (τα οποία έχουν ήδη και αρκετά... χορταστικά threads εδώ στο forum)...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψην του πως μπορεί ένα κινέζικο κινητό να κατεβάζει απο μόνο του προγράμματα και πως μπορεί να το σταματήσει κανείς αυτό; Εμφανίζονται απο μόνες τους εφαρμογές και είναι πολύ ενοχλητικό ενώ σου στέλνει και μήνυμα ότι δεν έχει χώρο ! Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στο Play Store πας στις ρυθμίσεις και επιλεγεις 'χωρις αυτοματη ενημερωση εφαρμογων'

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί σε διάφορες μεριές εδώ και αρκετές μέρες. Η Gionee το έριξε σε τιμή κάτω από $200, μάλλον εν όψει της έλευσης του καινούριου τους S7, και ειδικά τα "αδελφάκια" Coolicool και eFox το έχουνε στις τιμές που βλέπεις (νομίζω στο efox φαίνεται πιο φτηνό γιατί χρεώνει ξεχωριστά τα μεταφορικά!)

Το ίδιο το τηλέφωνο είναι πολύ ελκυστικό από hardware, μεγαλύτερό του όμως μειονέκτημα το customized λειτουργικό του (Amigo το λέει), το οποίο έχει... κολλήσει στο (android) 4.2 -μόλις τώρα είπαν ότι τους προσεχείς μήνες θα βγάλουν έκδοση βασισμένη στο 4.4, ενώ ο υπόλοιπος κόσμος πάει σε 5.x- και λένε ότι έχει και αρκετά bugs, ενώ φαίνεται να τρώει και την μπαταρία (που είναι και ενσωματωμένη...) αρκετά γρήγορα.

Πάντως δεν παύει να φαίνεται ελκυστικό με αυτά τα specs (και αν έχεις υπ' όψιν και τις παλιότερες τιμές του!)...

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί σε διάφορες μεριές εδώ και αρκετές μέρες. Η Gionee το έριξε σε τιμή κάτω από $200, μάλλον εν όψει της έλευσης του καινούριου τους S7, και ειδικά τα "αδελφάκια" Coolicool και eFox το έχουνε στις τιμές που βλέπεις (νομίζω στο efox φαίνεται πιο φτηνό γιατί χρεώνει ξεχωριστά τα μεταφορικά!)

Το ίδιο το τηλέφωνο είναι πολύ ελκυστικό από hardware, μεγαλύτερό του όμως μειονέκτημα το customized λειτουργικό του (Amigo το λέει), το οποίο έχει... κολλήσει στο (android) 4.2 -μόλις τώρα είπαν ότι τους προσεχείς μήνες θα βγάλουν έκδοση βασισμένη στο 4.4, ενώ ο υπόλοιπος κόσμος πάει σε 5.x- και λένε ότι έχει και αρκετά bugs, ενώ φαίνεται να τρώει και την μπαταρία (που είναι και ενσωματωμένη...) αρκετά γρήγορα.

Πάντως δεν παύει να φαίνεται ελκυστικό με αυτά τα specs (και αν έχεις υπ' όψιν και τις παλιότερες τιμές του!)...

μαλιστα μαλιστα!!!

θα κοιταξω για κατι αλλο

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο απο τα δυο lenovo θα διαλεγατε για κατω απο 100 ευρω.

Lenovo p780 η s660.

Θελω να δουλευει σωστα με την rom που θα ρθει απο pandawill.

Μ ενδιαφερει αρκετα η μπαταρια. Αν εχετε υποψη κατι καλυτερο αλλα μεχρι 100 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο απο τα δυο lenovo θα διαλεγατε για κατω απο 100 ευρω.

Lenovo p780 η s660.

Θελω να δουλευει σωστα με την rom που θα ρθει απο pandawill.

Μ ενδιαφερει αρκετα η μπαταρια. Αν εχετε υποψη κατι καλυτερο αλλα μεχρι 100 ευρω.

 

θα σου συστηνα να το παρεις απο αλλο καταστημα,φυσικα δικη σου η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

θα σου συστηνα να το παρεις απο αλλο καταστημα,φυσικα δικη σου η επιλογη

 

Συνηθως απο to2c η vickmall παιρνω αλλα βλεπω οτι ειναι πολυ πιο ακριβα ειδικα στο s660.

Λες να δουλευει σωστα με τη rom που θα ρθει;

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως απο to2c η vickmall παιρνω αλλα βλεπω οτι ειναι πολυ πιο ακριβα ειδικα στο s660.

Λες να δουλευει σωστα με τη rom που θα ρθει;

 

εγω και μερικοι φιλοι που αγορασαμε απο εκει μπηκαμε σε μπελαδες,μας εστειλαν χαλασμενα κινητα,δεν ηθελαν να δωσουν τα χρηματα πισω,τρεχαμε με το paypal κλπ.

Link to comment
Share on other sites

εγω και μερικοι φιλοι που αγορασαμε απο εκει μπηκαμε σε μπελαδες,μας εστειλαν χαλασμενα κινητα,δεν ηθελαν να δωσουν τα χρηματα πισω,τρεχαμε με το paypal κλπ.

 

Ντροπη τους που στελνουν ετσι κινητα.

Και το minideal δυο φορες μου εχει κανει κατι τετοιες μ...ιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο απο τα δυο lenovo θα διαλεγατε για κατω απο 100 ευρω.

Lenovo p780 η s660.

Θελω να δουλευει σωστα με την rom που θα ρθει απο pandawill.

Μ ενδιαφερει αρκετα η μπαταρια. Αν εχετε υποψη κατι καλυτερο αλλα μεχρι 100 ευρω.

 

Να επιλέξεις το s660 το έχω εγώ τον Μάιο κλείνω χρόνο απροβλημάτιστο η μπαταρία του τέλεια μεγάλη αυτονομία μπες και στην ενότητα για το s660 για περισσότερες πληροφορίες.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ μια απάντηση γιατί θέλω να παραγγείλω από comebuy.com

αξιόπιστo site;

αν μου το στείλουν και η αξία του είναι 70ευρό περνάει τελωνείο;

Edited by impreza_sti
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και το minideal δυο φορες μου εχει κανει κατι τετοιες μ...ιες.

Πες τα χρυσόστομε!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ μια απάντηση γιατί θέλω να παραγγείλω από comebuy.com

αξιόπιστo site; αν μου το στείλουν και η αξία του είναι 70ευρό περνάει τελωνείο;

Φιλε, αν κάνεις μια αναζήτηση στο νήμα για comebuy θα παρεις πίσω το ποστ #6287 και θα βγάλεις συμπεράσματα μόνος σου...

Περι (αποφυγής)τελωνείου, δεν κάνουμε κουβέντα.-

 

Για καταστήματα πάντως, είθισται να ρωτάμε στο Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά

Κανε search όμως πρώτα!

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα να αγοράσω αυτό το κιν;

http://www.aliexpress.com/item/original-Lenovo-A706-Quad-Core-Qualcomm-MSM8225Q-android-4-1-phone-1-2GHz-1GB-RAM-4GB/1256856350.html

είναι το μόνο με 1gb ram σε αυτά τα λεφτά

δεν ανεβάζω budget

σε αυτή την τιμή αξίζει;

ή να αγοράσω κάποιο με 512 ram;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα να αγοράσω αυτό το κιν;

http://www.aliexpress.com/item/original-Lenovo-A706-Quad-Core-Qualcomm-MSM8225Q-android-4-1-phone-1-2GHz-1GB-RAM-4GB/1256856350.html

είναι το μόνο με 1gb ram σε αυτά τα λεφτά

δεν ανεβάζω budget

σε αυτή την τιμή αξίζει;

ή να αγοράσω κάποιο με 512 ram;

 

http://www.vickmall.com/doogee-dg310-smartphone-android-4-4-mtk6582-quad-core-5inch-ram-1gb-rom-8gb.html

Καλύτερα πάρε κάτι άλλο σαν αυτό

Στο Αλί κυκλοφορούν πολλοί κλώνοι μην την πατήσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/doogee-dg310-smartphone-android-4-4-mtk6582-quad-core-5inch-ram-1gb-rom-8gb.html

Καλύτερα πάρε κάτι άλλο σαν αυτό

Στο Αλί κυκλοφορούν πολλοί κλώνοι μην την πατήσεις.

 

καμία άλλη πρόταση στα 65 euro;

έστω και 512 ram θα προτημούσα 1gb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμία άλλη πρόταση στα 65 euro;

έστω και 512 ram θα προτημούσα 1gb

 

Doogee DG310 απο τη Γερμανικη αποθηκη του efox με κουπονι CLEARANCECC με αποστολη με DHL Courier (παραλαβη σε 4-5 μερες χωρις φοβο τελωνειου) στα 65 Ευρω.5'' oθονη,1GB ram,8GB rom,καλη καμερα 5-8ΜΡ,Android 4.4,καλη μπαταρια,δοκιμασμενη και αρκετα ποιοτικη συσκευη.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Doogee DG310 απο τη Γερμανικη αποθηκη του efox με κουπονι CLEARANCECC με αποστολη με DHL Courier (παραλαβη σε 4-5 μερες χωρις φοβο τελωνειου) στα 65 Ευρω.5'' oθονη,1GB ram,8GB rom,καλη καμερα 5-8ΜΡ,Android 4.4,καλη μπαταρια,δοκιμασμενη και αρκετα ποιοτικη συσκευη.

Είσαι βέβαιος Άρη, γιατί στην σελίδα του τηλεφώνου λέει ότι το ταχυδρομούν από Κίνα ...

Έχεις κανένα λινκ;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...