Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ό,τι του φανεί, του Λωλοστεφανή

 

Διάβασα, αλλά χρειάζομαι βοήθεια, για αυτό δεν ήμαστε εδώ? Αν κουράστηκες τόσο, μην απαντάς καθόλου. Είπα βαριά μέχρι 4 ίντσες και δεν είπα να είναι εδώ σε δύο μέρες και να μου κάνει πίπες. Ούτε ζήτησα να πετάει φωτιές.

Δίκαρτο android smartphone μέχρι 80 ευρώ για την αρραβωνιαστικιά? Βαριά μέχρι τις 4 ίντσες και ΚΑΛΗ μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ό,τι του φανεί, του Λωλοστεφανή

 

Διάβασα, αλλά χρειάζομαι βοήθεια, για αυτό δεν ήμαστε εδώ? Αν κουράστηκες τόσο, μην απαντάς καθόλου. Είπα βαριά μέχρι 4 ίντσες και δεν είπα να είναι εδώ σε δύο μέρες και να μου κάνει πίπες. Ούτε ζήτησα να πετάει φωτιές.

 

4.5" Με καλη μπαταρια και δικαρτο. αλλα απο ραμ δεν λεει και πολλα.

http://www.b2cbuying.com/lenovo-a516-phone.html

4" Με καλη μπαταρια και δικαρτο. αλλα απο ραμ δεν λεει και πολλα.

http://www.b2cbuying.com/jiayu-f1-mobile-phone.html

4" Οχι πολυ καλη μπαταρια και δικαρτο.

http://www.b2cbuying.com/leagoo-lead-4-smartphone.html

4" ετσι κ ετσι μπαταρια δικαρτο αλλα καλο.

http://www.b2cbuying.com/doogee-dg110-cell-phones.html

4.5" αλλα το καλυτερο για μενα απολα.

http://www.b2cbuying.com/doogee-latte-dg450-3g-phone.html

 

Αυτα. Παρακαλω.

Edited by alkerath
Link to comment
Share on other sites

Φίλος χρειάζεται κινητό καθώς ένα ZTE αρχαίο που είχε πέθανε.

To πάρα πολύ 100$, ίντσες αδιάφορο, μπαταρία να κρατάει τουλάχιστον μια μέρα.

 

Διαβάζοντας τις τελευταίες απαντήσεις εδώ και ψάχνοντας τις πιο ισορροπημένες προτάσεις, βρήκα τα εξής:

 

doogee latte dg450

Elephone G4

Cubot S168 αυτό με το κουπόνι S168HF που πάει στα 80$ για πόσο ισχύει;

 

Υπάρχει άλλη πρόταση που μου διέφυγε ή κάποια παρατήρηση σε σχέση με αυτά ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλος χρειάζεται κινητό καθώς ένα ZTE αρχαίο που είχε πέθανε.

To πάρα πολύ 100$, ίντσες αδιάφορο, μπαταρία να κρατάει τουλάχιστον μια μέρα.

 

Διαβάζοντας τις τελευταίες απαντήσεις εδώ και ψάχνοντας τις πιο ισορροπημένες προτάσεις, βρήκα τα εξής:

 

doogee latte dg450

Elephone G4

Cubot S168 αυτό με το κουπόνι S168HF που πάει στα 80$ για πόσο ισχύει;

 

Υπάρχει άλλη πρόταση που μου διέφυγε ή κάποια παρατήρηση σε σχέση με αυτά ;

το κουπόνι του gearbest μέχρι 31 Δεκεμβρίου

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Φίλος χρειάζεται κινητό καθώς ένα ZTE αρχαίο που είχε πέθανε.

To πάρα πολύ 100$, ίντσες αδιάφορο, μπαταρία να κρατάει τουλάχιστον μια μέρα.

 

Διαβάζοντας τις τελευταίες απαντήσεις εδώ και ψάχνοντας τις πιο ισορροπημένες προτάσεις, βρήκα τα εξής:

 

doogee latte dg450

Elephone G4

Cubot S168 αυτό με το κουπόνι S168HF που πάει στα 80$ για πόσο ισχύει;

 

Υπάρχει άλλη πρόταση που μου διέφυγε ή κάποια παρατήρηση σε σχέση με αυτά ;

 

Αυτη τη στιγμη το Cubot σε συμφερει πιο πολυ απ'ολα.

Link to comment
Share on other sites

4.5" Με καλη μπαταρια και δικαρτο. αλλα απο ραμ δεν λεει και πολλα.

http://www.b2cbuying.com/lenovo-a516-phone.html

4" Με καλη μπαταρια και δικαρτο. αλλα απο ραμ δεν λεει και πολλα.

http://www.b2cbuying.com/jiayu-f1-mobile-phone.html

4" Οχι πολυ καλη μπαταρια και δικαρτο.

http://www.b2cbuying.com/leagoo-lead-4-smartphone.html

4" ετσι κ ετσι μπαταρια δικαρτο αλλα καλο.

http://www.b2cbuying.com/doogee-dg110-cell-phones.html

4.5" αλλα το καλυτερο για μενα απολα.

http://www.b2cbuying.com/doogee-latte-dg450-3g-phone.html

 

Αυτα. Παρακαλω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Το τελευταίο, είναι όντως το καλύτερο, αλλά 4,5 ίντσες της κάθονται δύσκολα στο χέρι. Θα πάμε για το f1.

 

Αν σε ζόρισα, συγνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Οι Κινέζοι πάντως το έχουν πάρει πρέφα το θέμα με τις γυναίκες και όλα τα 4'' &4.5'' τα κοπανανε στη τιμή!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Στις 4 ίντσες υπάρχει και το Phicomm C230. Με πλεονεκτήματα το Android 4.3 (αντί 4.2) και κυρίως τον επεξεργαστή Qualcomm (αντί mediatek).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Στις 4 ίντσες υπάρχει και το Phicomm C230. Με πλεονεκτήματα το Android 4.3 (αντί 4.2) και κυρίως τον επεξεργαστή Qualcomm (αντί mediatek).

 

Από προσωπική άποψη (το πήρα για τη σύζυγο), το τηλέφωνο σέρνεται στην κυριολεξία με τη rom που έρχεται, δεν έχω δει κάτι παρόμοιο σε άλλα τηλέφωνα με 2 πυρήνες και 512 μνήμη (ακόμη και το lg l3 που έχω είναι πύραυλος μπροστά του). Το καλύτερο που έχω δει είναι το jiayu f1.

Η κατάσταση καλυτέρεψε λίγο βάζοντας μια rom τροποποιημένη που τη βρήκα στα σχόλια της official στο needrom.

H μπαταρία του όμως δε πρόκειται να βελτιωθεί ότι και να γίνει, αν έχει 3g και wi-fi ανοιχτό και κάνει αρκετά τηλέφωνα τη μέρα δε τη βγάζει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος χρειάζεται κινητό καθώς ένα ZTE αρχαίο που είχε πέθανε.

To πάρα πολύ 100$, ίντσες αδιάφορο, μπαταρία να κρατάει τουλάχιστον μια μέρα.

 

Διαβάζοντας τις τελευταίες απαντήσεις εδώ και ψάχνοντας τις πιο ισορροπημένες προτάσεις, βρήκα τα εξής:

 

doogee latte dg450

Elephone G4

Cubot S168 αυτό με το κουπόνι S168HF που πάει στα 80$ για πόσο ισχύει;

 

Υπάρχει άλλη πρόταση που μου διέφυγε ή κάποια παρατήρηση σε σχέση με αυτά ;

 

 

 

Πολυ καλη προταση ειναι και το leagoo lead 5 στα 96 δολλαρια περιπου 78 ευρω.Εχει μπαταρια 2800mah και 4,4 kitkat.

http://www.to2c.com/leagoo-lead-5-ram-1gb-rom-8gb.html

Ερχομαστε.Ενωση 1924.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Το τελευταίο, είναι όντως το καλύτερο, αλλά 4,5 ίντσες της κάθονται δύσκολα στο χέρι. Θα πάμε για το f1.

 

Αν σε ζόρισα, συγνώμη...

 

Πάρε το F1 χωρίς δεύτερη σκέψη. Το πήρα για μένα και για την κολλητή μου. Γυναίκες και οι δυο. Θα της αρέσει πάρα πολύ.

Δεν κολλάει , δεν σέρνεται, μπαταρία απο 3 μέχρι και 6 μέρες αναλόγως την χρήση.

Και τα δυο τα πήρα απο το vickmall.com Ζήτησε τους να το ελέγξουν πριν το στείλουν. Μίλησε στο chat με την Selina.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προταση ειναι και το leagoo lead 5 στα 96 δολλαρια περιπου 78 ευρω.Εχει μπαταρια 2800mah και 4,4 kitkat.

http://www.to2c.com/leagoo-lead-5-ram-1gb-rom-8gb.html

Μηπως η αναλυση (854*480) σε 5 ιντσες κουραζει και πιξελιαζει;;;

Εντυπωσιακο το πως χωρεσανε τετοια μπαταρια (2800mAh) σε τετοιες διαστασεις (143.4*71*7.9mm).

Το εχει κανενας ομως να μας πει τη γνωμη του; Υπαρχει κανα αντιστοιχο τοπικ ή εδω ή στο xda ή αλλου;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στις 4 ίντσες υπάρχει και το Phicomm C230. Με πλεονεκτήματα το Android 4.3 (αντί 4.2) και κυρίως τον επεξεργαστή Qualcomm (αντί mediatek).

 

Από προσωπική άποψη (το πήρα για τη σύζυγο), το τηλέφωνο σέρνεται στην κυριολεξία με τη rom που έρχεται, δεν έχω δει κάτι παρόμοιο σε άλλα τηλέφωνα με 2 πυρήνες και 512 μνήμη (ακόμη και το lg l3 που έχω είναι πύραυλος μπροστά του). Το καλύτερο που έχω δει είναι το jiayu f1.

Η κατάσταση καλυτέρεψε λίγο βάζοντας μια rom τροποποιημένη που τη βρήκα στα σχόλια της official στο needrom.

H μπαταρία του όμως δε πρόκειται να βελτιωθεί ότι και να γίνει, αν έχει 3g και wi-fi ανοιχτό και κάνει αρκετά τηλέφωνα τη μέρα δε τη βγάζει με τίποτα.

 

Πάρε το F1 χωρίς δεύτερη σκέψη. Το πήρα για μένα και για την κολλητή μου. Γυναίκες και οι δυο. Θα της αρέσει πάρα πολύ.

Δεν κολλάει , δεν σέρνεται, μπαταρία απο 3 μέχρι και 6 μέρες αναλόγως την χρήση.

Και τα δυο τα πήρα απο το vickmall.com Ζήτησε τους να το ελέγξουν πριν το στείλουν. Μίλησε στο chat με την Selina.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τηλλ μεχρι 200 καλη καμερα και μπαταρια δεν ξερω τι να παρω :/ εχετε κατι καλο να μου προτεινετε; :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια τηλλ μεχρι 200 καλη καμερα και μπαταρια δεν ξερω τι να παρω :/ εχετε κατι καλο να μου προτεινετε; :)

 

Καμιά άλλη απαίτηση? Πόση Ram, μέγεθος οθόνης, μέγεθος rom ...

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια τηλλ μεχρι 200 καλη καμερα και μπαταρια δεν ξερω τι να παρω :/ εχετε κατι καλο να μου προτεινετε; :)

200 δολαρια ή ευρω ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια τηλλ μεχρι 200 καλη καμερα και μπαταρια δεν ξερω τι να παρω :/ εχετε κατι καλο να μου προτεινετε; :)

 

Εαν δεν το βιαζεσαι, στην θεση σου θα περιμενα μεχρι τα χριστουγεννα τουλαχιστον να κυκλοφορισουν λιγο καποια καινουργια μοντελα. Ψαξε και λιγο εδω στο φορουμ να δεις τι λενε. Επειδη θες να δωσεις αρκετα λεφτα μην παρεις κατι το οποιο δεν εχει κυκλοφορησει πολυ ακομα. Εγω γιαυτο δεν σου προτεινω κατι. Αλλιως πες, να το δουμε. Παντως σιγουρα θα πας σε καποια γνωστη και εμπιστη μαρκα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναμεσα στο JIAYU G2F και στο DOOGEE DG450 4.5 ποιο να προτιμησω και γιατι? με ενδιαφερει το πιο αξιοπιστο και οπως καταλαβατε οχι πανω απο 4,5 ιντσες και οχι πανω απο 100 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Το Jiayu. Παράδοση στην αξιοπιστία η εταιρία. Ξέρεις ότι θα αντέξει και κυρίως ότι είναι απροβλημάτιστο.

Η DooGee όχι και τόσο. Δες τα θέματα κάποιων μοντέλων της...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το Jiayu. Παράδοση στην αξιοπιστία η εταιρία. Ξέρεις ότι θα αντέξει και κυρίως ότι είναι απροβλημάτιστο.

Η DooGee όχι και τόσο. Δες τα θέματα κάποιων μοντέλων της...

Βρε talos, επειδή λέτε μερικοί ότι το Jiayu είναι απροβλημάτιστο και είπα να το πάρω γιά κάποιον φίλο, μπήκα στο νήμα και διάβασα γιά ένα σωρό προβλήματα .... ακόμη και εσύ έχεις γράψει!! :blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Βρε talos, επειδή λέτε μερικοί ότι το Jiayu είναι απροβλημάτιστο και είπα να το πάρω γιά κάποιον φίλο, μπήκα στο νήμα και διάβασα γιά ένα σωρό προβλήματα .... ακόμη και εσύ έχεις γράψει!! :blink:

έλα ντε.Όταν πρωτο άρχισα να ψάχνω για κινέζικα είχα τρομάξει από τα προβλήματα των κινητών αυτής της εταιρείας! τραγικά πολλά, ειδικά σε θέματα hardware!

Link to comment
Share on other sites

200 δολαρια ή ευρω ?

 

μεχρι 200 ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν δεν το βιαζεσαι, στην θεση σου θα περιμενα μεχρι τα χριστουγεννα τουλαχιστον να κυκλοφορισουν λιγο καποια καινουργια μοντελα. Ψαξε και λιγο εδω στο φορουμ να δεις τι λενε. Επειδη θες να δωσεις αρκετα λεφτα μην παρεις κατι το οποιο δεν εχει κυκλοφορησει πολυ ακομα. Εγω γιαυτο δεν σου προτεινω κατι. Αλλιως πες, να το δουμε. Παντως σιγουρα θα πας σε καποια γνωστη και εμπιστη μαρκα. :)

 

τον αλλον μηνα θα παρω 10 του μηνα μαλλον για αυτο ρωταω να ξερω κατι σιγουρο και καλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμιά άλλη απαίτηση? Πόση Ram, μέγεθος οθόνης, μέγεθος rom ...

 

οθονη μεχρι 5.5 παραπανω οχι ΡΑΜ 2 αμα γινετε

Link to comment
Share on other sites

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...