Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα το ενα ειναι δικαρτο και το αλλο μονοκαρτο πρεπει να επιλεξεις πρωτα απ ολα τι ψαχνεις.Επισης νομιζω οτι την ερωτηση επρεπε να την κανεις σε αλλη περιοχη του forum.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι ανάμεσα στα δυο κινητά του τίτλου και πραγματικά δεν ξέρω ποιο να επιλέξω.Βοηθήστε.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

υπαρχει το παρακτω θεμα φιλε για τις συγκεκριμενες αποριες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα απο coolicool ημουν στους 100 πρωτους που πηραν το κουπονι οποτε το πηρα 145.99 δολλαρια.

Ακομα δεν το εχουν στοκ μαλλον θα το στειλουν 25 Νοεμβρη οποτε εχουμε μελλον μπροστα μας.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα απο coolicool ημουν στους 100 πρωτους που πηραν το κουπονι οποτε το πηρα 145.99 δολλαρια.

Ακομα δεν το εχουν στοκ μαλλον θα το στειλουν 25 Νοεμβρη οποτε εχουμε μελλον μπροστα μας.

 

και αμα το παρω απο εκει λεω

Link to comment
Share on other sites

εχεις κουπονι -30 δολλαρια?Αν δεν εχεις σε συμφερει απο antelife αν και δεν φημιζεται για την γρηγοραδα του.

 

Βilfot to lenovo kai to xiaomi που συγκρινεις ειναι μονοκαρτα το coolpad το ειχα και ηταν παρα πολυ καλο!!!!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε off topic αλλα θα πω την αποψη μου!! Αν δεν σε νοιαζει το δικαρτο τοτε θα επρεπε να σκεφτεις και το Xiaomi Mi4 και να διαλεξεις αναμεσα σε αυτα MEIZU MX4 vs Xiaomi Mi4... Προσωπικα εγω διαλέγω το MEIZU MX4!!

 

MEIZU MX4

OS Flyme 4.0

CPU MediaTek 6595 octa core A17 2.2GHz x 4 + A7 1.7GHz x 4

GPU: PowerVR G6200

ROM 16GB

RAM 2GB DDR3

Display Size 5.36 Inch

Type Corning gorilla 3 glass, OGS technology, PSR power saving technology

Resolution 1,920 x 1,152 pixels

Screen Color 16000K Colors

Dual Cameras, 2.0MP front BSI camera,

20.70MP back camera with f2.2 flashlight and auto focus

 

Xiaomi Mi4

System

OS MIUI V5 based on Android 4.4

CPU Qualcomm Snapdragon 801 8974, quad core, 2.5GHz;

GPU: Adreno330

ROM 16GB

RAM 3GB

Display Size 5.0 Inch

Type Corning III gorilla glass, OGS+CGS+NM2 technology

Resolution 1920 x 1080 pixels, 441PPI

Screen Color 16000K Colors

Dual Cameras, 8.0MP front sony camera; 13.0MP back Sony camera with

flashlights and auto focus

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Huawei Ascend P7 ή Xiaomi Mi4 τι να επιλέξω από τα δύο;; Μήπως υπάρχει και καμία άλλη πρόταση;;

 

μεχρι ποσα λεφτα δινεις;

Link to comment
Share on other sites

γύρω στα 300 ευρώ λέω... να πάρω ένα κινητό καλό, να βγάλω δύο χρονάκια... αλλά όχι να μου πιάσουν και τον κ@@@ apple, samsung κλπ...
Tolis:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Να το μεταφέρω εκεί παιδιά?αλλά πολύ φοβάμαι πως θα χαθώ.Δεν με νοιάζει αν είναι δίκαρτο ή μονόκαρτο.

 

Δεν χρειάζεται να το μεταφέρεις, υπάρχει ήδη ακριβώς το ίδιο θέμα σε εκείνη την ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

γύρω στα 300 ευρώ λέω... να πάρω ένα κινητό καλό, να βγάλω δύο χρονάκια... αλλά όχι να μου πιάσουν και τον κ@@@ apple, samsung κλπ...

 

φιλε εχει lg g2 εχει s4 Huawei Ascend P7 (16GB) Sony Xperia Z1 Honami Huawei Ascend P6 Sony Xperia Z1 Compact απο εδω εγω καποια απο αυτα θα επερνα...εσυ διαλεγις τι θα παρεις οποτε οτι σαρεσει απλα εχει και ελλαδα με 300 ευρω καλα τηλλ για να μην πας κινα εγω σου ειπα ποια μαρεσουν και ποια θα επερνα αλλα δεν ξερω αμα ειναι καλα δεν εχω καποια απο αυτα εκτος απο s4 kai lg g2 που τα εχω δει απο κοντα και παρα πλ καλα για εμενα http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?order_dir=asc&page=31&price_max=310&price_min=

Edited by rafos123
Link to comment
Share on other sites

φιλε εχει lg g2 εχει s4 Huawei Ascend P7 (16GB) Sony Xperia Z1 Honami Huawei Ascend P6 Sony Xperia Z1 Compact απο εδω εγω καποια απο αυτα θα επερνα...εσυ διαλεγις τι θα παρεις οποτε οτι σαρεσει απλα εχει και ελλαδα με 300 ευρω καλα τηλλ για να μην πας κινα εγω σου ειπα ποια μαρεσουν και ποια θα επερνα αλλα δεν ξερω αμα ειναι καλα δεν εχω καποια απο αυτα εκτος απο s4 kai lg g2 που τα εχω δει απο κοντα και παρα πλ καλα για εμενα http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?order_dir=asc&page=31&price_max=310&price_min=

Από Κίνα ζητάει γνώμες ο άνθρωπος, γιά να πάρει κάποιο το οποίο εδώ έχει διπλάσια τιμή .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

http://www.coolicool.com/oneplus-one-qualcomm-snapdragon-801-25ghz-quad-core-android-44-55-inch-fhd-gorilla-glass-3-jdi-4g-g-33392?currency=EUR oneplus? ακουω καλα σχολια.. πριν παρεις κατι ομως προσεχε αμα ειναι καλο
Link to comment
Share on other sites

ναι θα προτιμούσα όποιο πάρω από αυτά που μου προτείνατε και σας ευχαριστώ, να είναι από Κίνα, γιατί εδώ στην Ελλάδα τα βαράνε πολύ και αυτά. Απλά δεν ξέρω τι παίζει με το τελωνείο και επίσης πιο κινέζικο site να εμπιστευτώ για την αγορά ...
Tolis:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα κινητό από το οποίο ζητάω να έχει καλές κάμερες μπρος και πίσω και σε Όσο καλύτερη τιμή γίνεται
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ναι θα προτιμούσα όποιο πάρω από αυτά που μου προτείνατε και σας ευχαριστώ, να είναι από Κίνα, γιατί εδώ στην Ελλάδα τα βαράνε πολύ και αυτά. Απλά δεν ξέρω τι παίζει με το τελωνείο και επίσης πιο κινέζικο site να εμπιστευτώ για την αγορά ...

Φίλε μου απέφυγε το Coolicool, προτίμησε Vicmall, Geekbuying, GearBest.

Ότι θα παραγγείλεις, να είναι με απλό ταχυδρομείο και όχι με οποιαδήποτε courier ή EMS.

Όταν αποφασίσεις, ζήτησε πάλι βοήθεια :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

γύρω στα 300 ευρώ λέω... να πάρω ένα κινητό καλό, να βγάλω δύο χρονάκια... αλλά όχι να μου πιάσουν και τον κ@@@ apple, samsung κλπ...

OnePlus One (5.5")

Huawei Honor 6 (5")

 

Εχουν νήματα και τα δυο, οπου υπάρχουν και οι πληροφορίες για αξιόπιστα καταστηματα.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω το Xiaomi Redmi Note 4G απο To2c.Με ταχυδρομειο να το βαλω?δωρεαν εννοειται.επισης με κουτι η οχι?αυτοι προτεινουν χωρις, για τυχον αποφυγη τελωνειου.
Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω το Xiaomi Redmi Note 4G απο To2c.Με ταχυδρομειο να το βαλω?δωρεαν εννοειται.επισης με κουτι η οχι?αυτοι προτεινουν χωρις, για τυχον αποφυγη τελωνειου.

 

Εννοείται με ταχυδρομείο. Εγώ το πήρα από vickmall, με singapore post. 26 ημέρες από το απόγευμα της παραγγελίας μέχρι να το φέρει ο ταχυδρόμος. Κουτί κανονικά, είναι μικρά αυτά δεν εκτελωνίζονται. Το κινητό είναι άψογο, θα το χαρείς.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

βρίσκω το Huawei Ascend P7 στα 288 ευρώ σε κάποια site, είναι καλή τιμή ή όχι;;

Στα ίδια χρήματα, το Honor 6 ειναι απείρως καλύτερο...

Εχεις διαβάσει παράπονα στο νήμα του P7?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιες καλες σελιδες αλλα με ταχυδρομική να ερχονται... με το τελενιο τι παιζει αμα αγορασεις απο κινα ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...