Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά κάτι έπαθε το σαιτ της minideal. Ολα τα κινητα 0.80 λεπτα. τρεξτεεεεεε

 

λαθος 0.61 euro

0,80 dollars

:lol:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά κάτι έπαθε το σαιτ της minideal. Ολα τα κινητα 0.80 λεπτα. τρεξτεεεεεε

 

θα πάρω το πιο ακριβό που θα βρώ

your order cannot be completed at this time as there is no payment methods available for it :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για κινέζικό μέχρι 150 ευρώ ? 1)να κατεβάζει τα apps tou playstore κατευθείαν στην κάρτα sd (χωρίς αλλαγές σε rom και updates) διότι είμαι άσχετος. 2)να έχει gorilla glass και στιβαρότητα διότι είμαι ολίγον κουλός και 3)να είναι 5.3" και άνω διότι είμαι και στραβάδι .
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για κινέζικό μέχρι 150 ευρώ ? 1)να κατεβάζει τα apps tou playstore κατευθείαν στην κάρτα sd (χωρίς αλλαγές σε rom και updates) διότι είμαι άσχετος. 2)να έχει gorilla glass και στιβαρότητα διότι είμαι ολίγον κουλός και 3)να είναι 5.3" και άνω διότι είμαι και στραβάδι .

 

Σαν να λέμε όλα τα καλά έχεις. Δες το Lenovo Golden Warrior...

Link to comment
Share on other sites

Αρα παμε σε xiaomi mi3, huawei honor 6, zte z7 mini και meizu mx3 (να πω την αληθεια μονο το δευτερο ηξερα). Υπαρχει καποιο που να υπερεχει των αλλων; Και κατι ακομα που με ενδιαφερει, υπαρχει καποιο απο αυτα (αλλα και καινουρια προταση δεν θα ειναι κακη) που να παιζει out of the box χωρις απαραιτητα αλλαγες rom (που και τις βαριεμαι, και τις φοβαμαι).
Link to comment
Share on other sites

Αρα παμε σε xiaomi mi3, huawei honor 6, zte z7 mini και meizu mx3 (να πω την αληθεια μονο το δευτερο ηξερα). Υπαρχει καποιο που να υπερεχει των αλλων; Και κατι ακομα που με ενδιαφερει, υπαρχει καποιο απο αυτα (αλλα και καινουρια προταση δεν θα ειναι κακη) που να παιζει out of the box χωρις απαραιτητα αλλαγες rom (που και τις βαριεμαι, και τις φοβαμαι).

Για τα υπολοιπα κινητα που αναφερεις δεν γνωριζω,αλλα το huawei honor 6 απο οτι γραφουν και τα παιδια που το εχουν στο νημα το παιρνεις και δεν ασχολησε ξανα με rom. Η huawei εχει γενικα πολυ καλη υποστηριξη τα τελευταια χρονια. Το ιδιο συμβαινει και με το honor 3c του οποιου ειμαι κατοχος.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του φόρουμ,

ψάχνω κινέζικο αξιόπιστο τηλέφωνο στα 130-140€ με προδιαγραφές όπως:

5" οθόνη είναι καλή, (αλλά δεν μπορούμε και με 4,7"), IPS, ανθεκτική οθόνη Gorilla glass.

8 πύρηνο είναι αυτό που προτιμάω, αλλά και 4 πύρηνο δε με πολυχαλάει.

Είναι σημαντική η μεγάλη αυτονομία (μπαταρία) της συσκευής, μιας και θα υπάρχει αρκετή χρήση με internet, και ίσως

και παιχνιδάκια και θέλω να καλύπτει με τη χρήση αυτή άνετα μια μέρα.

 

Τι λένε οι ειδήμονες? Παρακαλώ για τις προτάσεις σας.

 

σε συνέχεια των ανωτέρω, ποια πρόταση από τις δύο πιο κάτω προτιμάτε και γιατί?

 

1) http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

 

2) http://www.vickmall.com/thl-4400-smartphone-ultrathin-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-5-0-inch-hd-gorilla-glass-screen-with-4400mah-battery-otg.html

 

Ασφαλώς περιμένω και τις δικές σας προτάσεις !

 

Ευχαριστώ από πριν,

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Αρα παμε σε xiaomi mi3, huawei honor 6, zte z7 mini και meizu mx3 (να πω την αληθεια μονο το δευτερο ηξερα). Υπαρχει καποιο που να υπερεχει των αλλων; Και κατι ακομα που με ενδιαφερει, υπαρχει καποιο απο αυτα (αλλα και καινουρια προταση δεν θα ειναι κακη) που να παιζει out of the box χωρις απαραιτητα αλλαγες rom (που και τις βαριεμαι, και τις φοβαμαι).

 

Ολα καλα ειναι, αλλα κανενα τελειο ως συνηθως...

 

η δικια μου σειρα ειναι:

mx3(η αδυναμια μου), honor(πληροτητα σπεκ), z7 mini (αγνωστη ποσοτητα ακομη για εδω αλλα και αυτο πληρες σε σπεκ), mi3(αδικειται απο το design)

 

Αλλαγη ρομ δεν ειναι απαραιτητη σε κανενα

 

Επισης επειδη το νημα ειναι λιγο χαοτικο καλυτερα βαζε σε παραθεση σε ποιον απαντας ή βαλε @ταδε

 

edit:

καινουργια προταση αλλα ξεφευγει, ελαχιστα ομως , σε διαστασεις λογω ανυπαρκτων bezels το mx4...τιμη προς το παρον διίστανται οι προβλεψεις, μπορει να ειναι κοντα στο μπατζετ μπορει και οχι...ριξε μια ματια

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

επειδη μου χαλασε το κινητο θελω να παραγγειλω τωρα αλλο.... οποτε θελω μια βοηθεια γρηγορα...

θελω κατι πολυ φθηνο και εχω βρει 2 http://www.minideal.net/doogee-kissme-dg580-smartphone-mtk6582-1-3ghz-android-4-4-wake-gesture-5-5inch-rom-8gb.html http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-white.html τι λετε? αν υπαρχει και καποιο αλλο σε αυτην την τιμη πειτε μου....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλεις γρήγορα, το doogee είναι presale οπότε αποκλείεται να το έχεις γρήγορα, το thl t6s έχει ήδη παραληφθεί από αρκετά άτομα, οπότε μπορείς να διαβάσεις στο αντίστοιχο τόπικ. Από τα 2 πάντως θα προτιμούσα το thl.
Link to comment
Share on other sites

Φίλος παρέλαβε ενα feiteng απο pandawill και μέσα σε μια μέρα έχει αυτό το πρόβλημα
παει πίσω για refund; δεν έχω PC να ψαχτω και δε δουλεύει καθόλου το touch του.

 

Τελικά τι έκανε αυτός ο φίλος; Τι αποζημίωση είχε απο pandawill;

 

Έχω ένα προβληματικό Feiteng / HTM H9500 με χαλασμένο το volume down button και μου πρότειναν μόνο 10USD coupon ως αποζημίωση... :mad: (Δείτε σχετικό μήνυμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5609283#post5609283 )

Link to comment
Share on other sites

'Οπου και αν έψαξα 385 δολάρια είναι 293 euro. Όταν αγόρασα το honor 6 από το vickmall μου έγραψε αυτό το pay pal :

Total amount: -$384.99 USD (equals -€310.06 EUR)

Fee amount: $0.00 USD

Net amount: -$384.99 USD

Conversion from:-€310.06 EUR

Conversion to: $384.99 USD

Exchange rate:1 Euro = 1.2416 U.S. Dollars

 

'Εχει πληρωσει κανενας τοσο ? (16gb/without NFC/L02)

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

'Οπου και αν έψαξα 385 δολάρια είναι 293 euro. Όταν αγόρασα το honor 6 από το vickmall μου έγραψε αυτό το pay pal :

Total amount:-$384.99 USD (equals -€310.06 EUR)

Fee amount:$0.00 USD

Net amount:-$384.99 USD

Conversion from:-€310.06 EUR

Conversion to:$384.99 USD

Exchange rate:1 Euro = 1.2416 U.S. Dollars

 

'Εχει πληρωσει κανενας τοσο ? (16gb/without NFC/L02)

Επελεξες προφανως να σου κανει τη μετατροπη συναλλαγματος το paypal το οποιο κραταει προμηθεια και προσφερει διαφορετικη ισοτιμια απο αυτη των τραπεζων. Οι τραπεζες κρατανε συνηθως προμηθεια 2%, η οποια ειναι μικροτερη απο αυτη του paypal. Γι' αυτο βλεπεις αυτη τη διαφορα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

'Οπου και αν έψαξα 385 δολάρια είναι 293 euro. Όταν αγόρασα το honor 6 από το vickmall μου έγραψε αυτό το pay pal :

Total amount: -$384.99 USD (equals -€310.06 EUR)

Fee amount: $0.00 USD

Net amount: -$384.99 USD

Conversion from:-€310.06 EUR

Conversion to: $384.99 USD

Exchange rate:1 Euro = 1.2416 U.S. Dollars

 

'Εχει πληρωσει κανενας τοσο ? (16gb/without NFC/L02)

 

Αλλαξε το να κάνει την μετατροπή του νομίσματος η τράπεζα.

Οι ρυθμίσεις είναι οι εξής:

Profile - My money - My preapproved payments- Update - Set available funding resources - Conversion options (το ίδιο μετά στη κάρτα που θες και πατάς save)

Και επιλέγεις "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!! μπορεί να μη διορθώνεται η συγκεκριμένη συναλλαγή αλλα τουλάχιστον τώρα δε την ξαναπατάω :)
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι ανάμεσα σε asus zenfone 5 και lenovo s860.

Αν και μου αρέσει η ιδέα να έχω asus,το lenovo με έχει εντυπωσιάσει με την μπαταρία του(το έχει ο αδερφος μου).

Η τιμή είναι ίδια.

Κάποιος που να τα έχει δει και τα 2?

 

Από cpu ,ο 2core intel του asus έχει καλύτερη απόδοση από τον 4core mediatek του lenovo.

Ram ίδια,κάμερα νομίζω το asus έχει καλύτερη(F 2.0),τα ppi του asus είναι περισσότερα,λόγω μικρότερης οθόνης..

Αλλά η μπαταρία του asus είναι μια απλή 2.200mah,ενώ το lenovo έχει 4.000!

Και γιατί βγάζουν κινητάρες με μικρές μπαταρίες :(

 

Οποιαδήποτε βοήθεια να επιλέξω,καλοδεχούμενη..

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε το να κάνει την μετατροπή του νομίσματος η τράπεζα.

Οι ρυθμίσεις είναι οι εξής:

Profile - My money - My preapproved payments- Update - Set available funding resources - Conversion options (το ίδιο μετά στη κάρτα που θες και πατάς save)

Και επιλέγεις "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."

πολύ χρήσιμη η πληροφορία. προχθές την πάτησα και πλήρωσα 116 ευρώ αντί 110 που έγραφε το το2c για το lenovo a850+

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε το να κάνει την μετατροπή του νομίσματος η τράπεζα.

Οι ρυθμίσεις είναι οι εξής:

Profile - My money - My preapproved payments- Update - Set available funding resources - Conversion options (το ίδιο μετά στη κάρτα που θες και πατάς save)

Και επιλέγεις "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."

Έριξα και εγώ μια ματιά από περιέργεια και στο "Set available funding recources" δεν έχει επιλογές. Γράφει Available funding recources/funding recources και από κάτω τίποτα (και μετά save/cancel lol). Σε ποιες περιπτώσεις ισχύει αυτο;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και εγώ μια ματιά από περιέργεια και στο "Set available funding recources" δεν έχει επιλογές. Γράφει Available funding recources/funding recources και από κάτω τίποτα (και μετά save/cancel lol). Σε ποιες περιπτώσεις ισχύει αυτο;

 

Δεν ξέρω γιατί δεν σου δίνει επιλογές. Μπήκα τώρα και τράβηξα screenshot. Δες μήπως κάτι δεν κάνεις σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο το βικμαλλ και πολυ φοβαμαι οτι ανοιχηκε στο τελωνιο.

Μπηκε 9 του μηνος και απο τοτε δεν ξεκολησε, συνηιθως ξεκολλαει την ιδια στιγμη.

Τι κανουμε απο δω και περα;

 

Εννοειτε οτι επελεξα Sg post

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παραγγελια απο το βικμαλλ και πολυ φοβαμαι οτι ανοιχηκε στο τελωνιο.

Μπηκε 9 του μηνος και απο τοτε δεν ξεκολησε, συνηιθως ξεκολλαει την ιδια στιγμη.

Τι κανουμε απο δω και περα;

 

Εννοειτε οτι επελεξα Sg post

 

 

Και σε μένα όπως ο φίλος Barlost κάτι λάμπες αυτοκινήτου αγνοούνται εδώ και 6 μήνες.....λες να κόλλησαν εκεί???? τι κάνουμε??? πως της αναζητούμε??? 8€ κάνουν, τι να ζητήσουν παραπάνω στο τελωνιο..?

 

http://s17.postimg.org/oa3pb8n0v/Picture0001.png

upload an image

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...