Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Σε λίγη έρευνα που έκανα, είδα καλές κριτικές και για το cubot x6 που ανέφερα. Το αλλο το έβαλα λογω των 6" οθονης. Μεταξύ αυτών λοιπόν ποιο θα επιλέγατε;

Το cubot. Πάντως όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, κοίταξε γιά 2gb ram εφ'όσον θα δώσεις τόσα χρήματα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά ψάχνω ενα κινητό εώς 120€ ποιο προτείνεται.

Με το CoolPad καλό είναι να έχεις ευχέρεια στο να περνάς ανεπίσημες ρομ. Όλοι το δουλεύουν με άλλες. Ο οκταπύρινος έχει και αντίστοιχη κατανάλωση. Επίσης δεν έχει και OTG.

Υπάρχουν και άλλες καλές επιλογές όπως το Xiaomi 1S.

 

Αν σε ενδιαφέρει κάτι σε Windows Phone, υπάρχει το Huawei Ascend W1, που νομίζω πήρε και αναβάθμιση στα καινούρια Phone 8.1.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Με το CoolPad καλό είναι να έχεις ευχέρεια στο να περνάς ανεπίσημες ρομ. Όλοι το δουλεύουν με άλλες. Ο οκταπύρινος έχει και αντίστοιχη κατανάλωση. Επίσης δεν έχει και OTG.

Υπάρχουν και άλλες καλές επιλογές όπως το Xiaomi 1S.

 

Αν σε ενδιαφέρει κάτι σε Windows Phone, υπάρχει το Huawei Ascend W1, που νομίζω πήρε και αναβάθμιση στα καινούρια Phone 8.1.

 

Τι εννοείς εχει θέμα άμα το αφήσω με την εργοστασιακά rom? έχεις να προτινεις κάποια άλλη συσκευή με 5 ίντσες οθόνη.

Παιδιά τι γνώμη έχετε για UMI C1??

Edited by dimitrisn95
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γνώμη έχετε για UMI C1??

Ότι και να σου πούμε θα ειναι σίγουρα λόγια, κανένας δεν το έχει δοκιμάσει σε πράξη..πάντως εξωτερικά είναι όμορφο κινητό..Αλλά στις 5.5 ίντσες στα ίδια χρήματα και λιγότερα , παιρνεις octa core το coolpad 7320..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να σου πούμε θα ειναι σίγουρα λόγια, κανένας δεν το έχει δοκιμάσει σε πράξη..πάντως εξωτερικά είναι όμορφο κινητό..Αλλά στις 5.5 ίντσες στα ίδια χρήματα και λιγότερα , παιρνεις octa core το coolpad 7320..

 

Το UMI c1 εχει ποιο πολλη μνήμη, εχει 4.4 κιτ ΚΑΤ , ειναι απο μεταλλικό σκελετό. Λες με τον τετραπυρινο επεξεργαστή να εχει θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Το UMI c1 εχει ποιο πολλη μνήμη, εχει 4.4 κιτ ΚΑΤ , ειναι απο μεταλλικό σκελετό. Λες με τον τετραπυρινο επεξεργαστή να εχει θέμα?

 

Δε νομίζω να έχει θέμα, αναλόγως τί χρήση θέλεις να του κάνεις.

Τα τετραπυρηνα πλέον είναι πιο οικονομικά, χωρίς να σημαίνει ότι είναι και πιο αργά. Ανάλογα τον επεξεργαστή που εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει θέμα, αναλόγως τί χρήση θέλεις να του κάνεις.

Τα τετραπυρηνα πλέον είναι πιο οικονομικά, χωρίς να σημαίνει ότι είναι και πιο αργά. Ανάλογα τον επεξεργαστή που εχουν.

 

Βασικά το θελω για τηλέφωνα και Ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω διαβάσει τις 40 από της 167 σελίδες και έχω κι εγώ με την σειρά μου πελαγώσει,

ψάχνω για κινητό μέχρι 150 ευρώ αλλα είναι τόσα πολλά που δεν έχω αποφασίσει ακόμα και πρέπει μέσα στην εβδομάδα να παραγγείλω!!!

 

λοιπόν είμαι ανάμεσα στο doogee 550 και στο elephone p2000 αλλα και οι υπόλοιπες προτάσεις δεκτες, λοιπόν θέλω να έχει 5 ίντσες οθόνη hd, 13άρα κάμερα, "οκταπυρινο", 2 giga ram, να παίρνει θήκη με παράθυρο s-view και εννοείτε να δουλεύει αυτή η λειτουργία (γιατί το κινητό του αδερφού μου που παραγγείλαμε από κίνα με τέτοια θήκη η λειτουργία δεν δουλεύει και πρέπει να ανοίγει την θήκη για να δει ποιος τον καλεί) για να βλέπω ποιος με καλεί

χωρίς να ανοίξω το τηλέφωνο και το σημαντικότερο για μένα να έχει δυνατό ηχείο,

τώρα έχω το sony live walkman και χτυπάει πολύ δυνατά και το ακούω όση φασαρία και να έχει, είχα βρει κάποιο κινητό με διπλα ηχεία αλλα δεν θυμάμαι που το είδα

τώρα αν έχει και κάποια ιδιαιτερα "σπεξ" no problem,

A ξέρει κανένας πως λέγεται ο αισθητήρας που περνάς το χέρι σου από μπροστά από το τηλέφωνο και αλλάζει καρτέλα?

αυτά εν ολίγοις περιμένω τα μηνύματα σας

ευχαριστω :wacko::wacko::wacko:

 

παντως το π2000 ειναι παρα πολυ ομορφο τηλεφωνακι και απο οτι βλεπεω πισω πρεπει να εχει μεγαλο ηχειο..

το εχει κανενας? να μας πει εντυπωσεις?

Edited by toledo
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

...ψάχνω για κινητό μέχρι 150 ευρώ αλλα είναι τόσα πολλά που δεν έχω αποφασίσει ακόμα και πρέπει μέσα στην εβδομάδα να παραγγείλω!!!

λοιπόν είμαι ανάμεσα στο doogee 550 και στο elephone p2000 αλλα και οι υπόλοιπες προτάσεις δεκτες, λοιπόν θέλω να έχει 5 ίντσες οθόνη hd, 13άρα κάμερα, "οκταπυρινο", 2 giga ram, να παίρνει θήκη με παράθυρο s-view και εννοείτε να δουλεύει αυτή η λειτουργία (γιατί το κινητό του αδερφού μου που παραγγείλαμε από κίνα με τέτοια θήκη η λειτουργία δεν δουλεύει και πρέπει να ανοίγει την θήκη για να δει ποιος τον καλεί) για να βλέπω ποιος με καλεί χωρίς να ανοίξω το τηλέφωνο και το σημαντικότερο για μένα να έχει δυνατό ηχείο,

 

Με 150 ευρώ, παίρνεις το CoolPad F1, αξιολογότατο ή το Jiayu G4S (4.7"), επίσης καλό

Αν συμβιβάζεσαι με 4πύρηνο, δες και το Huawei Honor 3C

και τα τρια, 2Gb ram, εχούν όλα νήματα εδώ στο φόρουμ

 

Δεν ειμαι σίγουρος αν δουλευουν με θήκη s-view, νομίζω οτι είναι θέμα rom...

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

A ξέρει κανένας πως λέγεται ο αισθητήρας που περνάς το χέρι σου από μπροστά από το τηλέφωνο και αλλάζει καρτέλα?

 

Air Gesture , αν εννοείς αυτο

Edited by Ru5ty
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ ψάξιμο (και απο την chinabuye έχω πάρει πολλά πράγματα και όλα έχουν έρθει στην ώρα τους) θα παραγγείλω το Tengda S5 http://www.chinabuye.com/s5-octa-core-3g-smartphone-w-mtk6592-5-7-inch-2gb-16gb-dual-sim-13-0mp-camera-gps-wifi-otg-gesture-sensing-black

 

YouTube

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

,

A ξέρει κανένας πως λέγεται ο αισθητήρας που περνάς το χέρι σου από μπροστά από το τηλέφωνο και αλλάζει καρτέλα?

αυτά εν ολίγοις περιμένω τα μηνύματα σας

ευχαριστω :wacko::wacko::wacko:

 

https://play.google.com/store/search?q=Air%20Gesture&c=apps

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το UMI c1 εχει ποιο πολλη μνήμη, εχει 4.4 κιτ ΚΑΤ , ειναι απο μεταλλικό σκελετό. Λες με τον τετραπυρινο επεξεργαστή να εχει θέμα?

Κανένα θέμα ;)

 

καλησπέρα παιδιά έχω διαβάσει τις 40 από της 167 σελίδες και έχω κι εγώ με την σειρά μου πελαγώσει,

ψάχνω για κινητό μέχρι 150 ευρώ αλλα είναι τόσα πολλά που δεν έχω αποφασίσει ακόμα και πρέπει μέσα στην εβδομάδα να παραγγείλω!!!

 

λοιπόν είμαι ανάμεσα στο doogee 550 και στο elephone p2000 αλλα και οι υπόλοιπες προτάσεις δεκτες, λοιπόν θέλω να έχει 5 ίντσες οθόνη hd, 13άρα κάμερα, "οκταπυρινο", 2 giga ram, να παίρνει θήκη με παράθυρο s-view και εννοείτε να δουλεύει αυτή η λειτουργία (γιατί το κινητό του αδερφού μου που παραγγείλαμε από κίνα με τέτοια θήκη η λειτουργία δεν δουλεύει και πρέπει να ανοίγει την θήκη για να δει ποιος τον καλεί) για να βλέπω ποιος με καλεί

χωρίς να ανοίξω το τηλέφωνο και το σημαντικότερο για μένα να έχει δυνατό ηχείο,

τώρα έχω το sony live walkman και χτυπάει πολύ δυνατά και το ακούω όση φασαρία και να έχει, είχα βρει κάποιο κινητό με διπλα ηχεία αλλα δεν θυμάμαι που το είδα

τώρα αν έχει και κάποια ιδιαιτερα "σπεξ" no problem,

A ξέρει κανένας πως λέγεται ο αισθητήρας που περνάς το χέρι σου από μπροστά από το τηλέφωνο και αλλάζει καρτέλα?

αυτά εν ολίγοις περιμένω τα μηνύματα σας

ευχαριστω :wacko::wacko::wacko:

 

παντως το π2000 ειναι παρα πολυ ομορφο τηλεφωνακι και απο οτι βλεπεω πισω πρεπει να εχει μεγαλο ηχειο..

το εχει κανενας? να μας πει εντυπωσεις?

+1 για το εξαιρετικότατο Honor 3C που προτάθηκε και έχει και αναβάθμιση σε Android 4.4 (KitKat).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Με 150 ευρώ, παίρνεις το CoolPad F1, αξιολογότατο ή το Jiayu G4S (4.7"), επίσης καλό

Αν συμβιβάζεσαι με 4πύρηνο, δες και το Huawei Honor 3C

και τα τρια, 2Gb ram, εχούν όλα νήματα εδώ στο φόρουμ

 

Δεν ειμαι σίγουρος αν δουλευουν με θήκη s-view, νομίζω οτι είναι θέμα rom...

 

καπιο τηλεφωνο απο εσας που εχετε κινεζικα που να δεχεται και θηκη s-view?

ολα τα υπολοιπα σπεκς καλα αλλα δεν βλεπω να εχει hd οθονη!!!!

2g ok 16g rom ok αλλα το π2000 εχει 5αρα μπροστα!!!!!

 

και μου λετε να παρω το F1ειδατε τι προβληματα εχει?

στο επισημο νιμα δεν μιλανε για τιποτα αλλο εκτος απο προβληματα!!!!!

ηπαμε να εχει δυνατο ηχειο αλλα οι περισσοτεροι λενε οτι δεν ακουγεται δυνατα........

τι να επιλεξω δεν ξερω, εχω μπερδευτη!!!!!!!

Edited by toledo
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

το Huawei 3c τελειο

 

ναι αλλα μονο 8 γκιγκα ρομ ε ενταξει εν ετι 2014 νομιζο οτι ειναι λιγο με τοσες εφαρμογες που μας βομβαρδιζουν!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα ;)

 

ακυρο. ειναι γυρω στα 190

+1 για το εξαιρετικότατο Honor 3C που προτάθηκε και έχει και αναβάθμιση σε Android 4.4 (KitKat).

 

Kingzone K1 turbo

Edited by teoll
off topic
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μονο 8 γκιγκα ρομ ε ενταξει εν ετι 2014 νομιζο οτι ειναι λιγο με τοσες εφαρμογες που μας βομβαρδιζουν!!!!!

 

παρε ενα λαπτοπ τοτε

Link to comment
Share on other sites

είμαι ανάμεσα στο doogee 550 και στο elephone p2000 αλλα και οι υπόλοιπες προτάσεις δεκτες, λοιπόν θέλω να έχει 5 ίντσες οθόνη hd, 13άρα κάμερα, "οκταπυρινο", 2 giga ram

Προφανώς εννοείς QHP (quarter HD) οθόνη γιατί τα τηλέφωνα που αναφέρεις ότι έχεις επιλέξει τέτοια οθόνη έχουν και όχι HD. Το μεν πρώτο έχει 1GB RAM, όχι 2 που βάζεις ως προαπατούμενο. Τα περισσότερα πλέον τηλέφωνα σε αυτό το budget έχουν qHD οθόνες και μεγάλες σχετικά εσωτερικές μνήμες. Καλό όμως θα ήταν να επιλέξεις κάποιο δοκιμασμένο και αξιόπιστο τηλέφωνο. Και απόόσα διαβάζω, το Honor 3C είναι ένα από αυτά.

 

Για κινητό με δύο ηχεία, σου είχα αναφέρει σε προηγούμενο post μου ότι ένα τέτοιο είναι το Lenovo S860 αλλά νομίζω ότι δε καλύπτει τις υπόλοιπες απαιτήσεις σου...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μονο 8 γκιγκα ρομ ε ενταξει εν ετι 2014 νομιζο οτι ειναι λιγο με τοσες εφαρμογες που μας βομβαρδιζουν!!!!!

Βάλε μια κάρτα μνήμης και κάνε την όσο θέλεις.

 

Για κινητό με δύο ηχεία, σου είχα αναφέρει σε προηγούμενο post μου ότι ένα τέτοιο είναι το Lenovo S860

Είναι μια από τις καλύτερες επιλογές και νομίζω και με αναβάθμιση σε Android 4.4.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κλωνος s5 https://www.youtube.com/watch?v=g--JdbDGWwM λετε να αξιζει ?

 

Κανένας κλώνος δεν αξίζει πια, ειδικά με τόσες αξιόλογες επώνυμες κινέζικες συσκευές να κυκλοφορούν πλέον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανένας κλώνος δεν αξίζει πια, ειδικά με τόσες αξιόλογες επώνυμες κινέζικες συσκευές να κυκλοφορούν πλέον.

 

Μα νομιζω οτι οσοι αγοραζουν κλωνο, το κανουν για οταν το αφηνουν στο τραπεζακι στην καφετερια και για να πουλανε μουρη.

 

Δεν βλεπω αλλο λογο γιατι να θελεις κλωνο καποιου πιο ακριβου κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...