Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που χρησιμεύει το USB otg(μη βαρατε αλήθεια δεν ξέρω :eek:).

Μπορεις να συνδεσεις στο κινητο με usb καποια εξωτερικη μνημη.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγω παντος ειμαι ο μοναδικος στην οικογενεια με τηλ. χωρις otg(coolpad f1),οι υπολοιποι ολοι (3) εχουν και ποτε κανεις τους δεν εχει συνδεσει το otg!

Oσο για το θεμα καζουρας που λετε αυτό το εχουμε ξεπερασει προ πολλου και πλεον 2 φιλοι με τα πανάκριβα τους περσινα τηλ. όπως galaxy S3,iphone 4S βρισκονται στην φαση "δωσε το τηλ. στον μικρο η στην μικρη να παιξει κανα παιχνιδι μπας του-της πεσει και σπασει για να παρω και'γω Κινεζο σαν του Valsam"!

Link to comment
Share on other sites

Α οκ ευχαριστώ!

 

και όχι μόνο, εγώ έχω συνδέσει πληκτρολόγιο !

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ υπερβολικό το ποσό των 170 ευρώ για κινητό παιδιού 16 χρονών. Με 110 ευρώ μπορείτε να του πάρετε κινητάρα (xiaomi, lenovo κ.λπ) και με λίγα παραπάνω (125+) οκταπύρηνο Coolpad F1. Στο μπάτζετ που αναφέρεις πάντως συμφωνώ για το Honor 3C.

 

Τα λεφτά δεν τα δίνω εγώ . . . χαχαχα. δεν μου πέφτει και λόγος.

Απλά έχουν δει το δικό μου (ΝΕΟ Ν3000) και τους έχει εντυπωσιάσει. Και θέλουνε ένα παρόμοιο με έλαφρώς λιγότερα χρήματα. Τα 170 είναι μάξιμουμ. Και πολλά μη σου πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να συνδεσεις στο κινητο με usb καποια εξωτερικη μνημη.

Ή και ποντίκι (δοκιμασμένο σε iOcean X7 HD). Προφανώς και πληκτρολόγιο θα μπορεί να συνδεθεί.

 

Ωπ! Με πρόλαβε ο leasedline :)

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα το otg εκτος απο ποντικι πληκτρολογιο φλασακι,ειναι απαραιτητο για να συνδεω gamepad και να παιζουν τα παιδια(και εγω) ολα τα παιχνιδια,συμφωνω οτι τα εχει ολα,μα το otg θα το εκανε μονοδρομο

Επομενως πιο προτινεται με otg?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας βάλω δύσκολα;

Υπάρχει κανένα 4ιντσο με 1gb Ram, τετραπύρηνο, αξιόπιστο και μέχρι 100 δολάρια; Πολλά ζητάω ε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας βάλω δύσκολα;

Υπάρχει κανένα 4ιντσο με 1gb Ram, τετραπύρηνο, αξιόπιστο και μέχρι 100 δολάρια; Πολλά ζητάω ε;

 

Καλημέρα. Με 4ιντσες δεν θα βρεις με 4.3 υπάρχει το jiayu g2f ότι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας βάλω δύσκολα;

Υπάρχει κανένα 4ιντσο με 1gb Ram, τετραπύρηνο, αξιόπιστο και μέχρι 100 δολάρια; Πολλά ζητάω ε;

 

4 ιντσες δεν υπάρχουν και να βρεις θα είναι μάπα τα specs καλύτερα δες σε 4.5-4.7 έχει καλές επιλογές

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας βάλω δύσκολα;

Υπάρχει κανένα 4ιντσο με 1gb Ram, τετραπύρηνο, αξιόπιστο και μέχρι 100 δολάρια; Πολλά ζητάω ε;

Υπάρχει ιδιαίτερος λόγος γιά τον οποίο θέλεις 4";;

Οι διαστάσεις ακόμη και των 5" είναι πολύ μικρές σε διαφορά και μπορείς να βρείς πολύ καλά σε καλή τιμή. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας βάλω δύσκολα;

Υπάρχει κανένα 4ιντσο με 1gb Ram, τετραπύρηνο, αξιόπιστο και μέχρι 100 δολάρια; Πολλά ζητάω ε;

 

με ένα μικρό ρίσκο θα σου πρότεινα star f9006. Mε την τελευταία ρομ του Ιουνίου έχει λύσει κάποια θεματάκια που είχε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις 5 ιντσες με επεξεργαστή 6582 και πανω, υπάρχει κατι καλό;

Εχω δει το Cubot s208 στα 129$. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο χωρίς να ξεφεύγουμε απο αυτη την τιμή;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

με ένα μικρό ρίσκο θα σου πρότεινα star f9006.

Αλήθεια, έχει site αυτή η εταιρία;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, έχει site αυτή η εταιρία;

 

από όσο έχω ψάξει όχι, αλλά τι να το κάνεις το site ? To αγοράζεις απο geek το κάνεις ρουτ μέσω framaroot σε 2 λεπτά του περνάς και xposed με gravity και είσαι οκ μετά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για αναβαθμίσεις κατ'ευθείαν από την εταιρία. Έτσι ξέρεις ότι είναι απείραχτες και ότι είναι η νεότερη.

Δεν μπορεί να μην έχει. Εδώ έχει η GooPhone και η HaiPai.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Για αναβαθμίσεις κατ'ευθείαν από την εταιρία. Έτσι ξέρεις ότι είναι απείραχτες και ότι είναι η νεότερη.

Δεν μπορεί να μην έχει. Εδώ έχει η GooPhone και η HaiPai.

 

Mιλάμε για ένα τηλ των 65 € http://www.geekbuying.com/item/F9006-4-3Inch-WVGA-Screen-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-SmartPhone-1GB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-3G-GPS-OTG---Black-323767.html

αν βρεις site πες το και σε εμένα....εγώ σε κάτι ρώσικα forum βγάζω τα μάτια και εκεί βρήκα την τελευταία ρομ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την ββοήθειά σας στην παραγγελία. Σκεφτομε να παράγγειλω αυτό το τηλέφωνο: http://www.to2c.com/elephone-p10-basic.html

Ο λόγος ειναι αποκλειστικά, τιμη εμφάνιση και 5``. Πρέπει να τους στείλω εμαιλ όταν το παραγγειλω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την ββοήθειά σας στην παραγγελία. Σκεφτομε να παράγγειλω αυτό το τηλέφωνο: http://www.to2c.com/elephone-p10-basic.html

Ο λόγος ειναι αποκλειστικά, τιμη εμφάνιση και 5``. Πρέπει να τους στείλω εμαιλ όταν το παραγγειλω?

Καταρχην ρωτησε τους αν ειναι διαθεσιμο γιατι αν και γραφει in stock καποιος που ρωταει κατω στα σχολια του απαντανε (πριν 10 ωρες περιπου) οτι δεν ειναι διαθεσιμο. Οταν το παραγγειλεις δεν χρειαζεται να τους στειλεις email, εκτος αν θες να τους ρωτησεις η να ζητησεις κατι σχετικο με την παραγγελια και την αποστολη.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ιδιαίτερος λόγος γιά τον οποίο θέλεις 4";;

Οι διαστάσεις ακόμη και των 5" είναι πολύ μικρές σε διαφορά και μπορείς να βρείς πολύ καλά σε καλή τιμή. :)

Η γυναίκα είναι μαία και πρέπει το κινητό να "κρύβεται" μέσα στην μπροστινή τσέπη της στολής. Το 4,5" που της έχω πάρει είναι οριακά εκτός.

Οπότε για σιγουριά θέλω 4" και αααααααντε και 4,3".

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την ββοήθειά σας στην παραγγελία. Σκεφτομε να παράγγειλω αυτό το τηλέφωνο: http://www.to2c.com/elephone-p10-basic.html

Ο λόγος ειναι αποκλειστικά, τιμη εμφάνιση και 5``. Πρέπει να τους στείλω εμαιλ όταν το παραγγειλω?

 

θα σου ελεγα να δεις και αυτο τα παιδια που το πηραν λενε πολυ καλα λογια δες και το νημα του

 

http://www.to2c.com/iocean-x7-hd-basic-1g-8g-smartphone.html

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382976

 

Η γυναίκα είναι μαία και πρέπει το κινητό να "κρύβεται" μέσα στην μπροστινή τσέπη της στολής. Το 4,5" που της έχω πάρει είναι οριακά εκτός.

Οπότε για σιγουριά θέλω 4" και αααααααντε και 4,3".

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

κοιτα αυτο εχει καλες κριτικες για το μεγεθος-αξια-δυνατοτητες

http://www.vickmall.com/jiayu-g2f-wcdma-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-4-3-screen-1g-ram-4g-rom-8mp.html

Edited by Party68
λαθος λινκ
Link to comment
Share on other sites

Εχω το jiake x3s και ενω το κινητο πηγαινε μια χαρα ξαφνικα οταν ανοιγω το wifi κολλαει παρα πολυ, με πεταει απο παντου και οταν παταω το πληκτρο για να κλειδωσει η συσκευη κανει restart. Κατεβασα το lagfix, εσβησα τις τελευταιες εφαρμογες, εβγαλα τις αυτοματες ενημερωσεις αλλα τιποτα. Θελω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα φοβαμαι μη χαθει και η γλωσσα μετα και το κινητο ειναι στα Κινεζικα. Οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυ χρησιμη. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα είναι μαία και πρέπει το κινητό να "κρύβεται" μέσα στην μπροστινή τσέπη της στολής. Το 4,5" που της έχω πάρει είναι οριακά εκτός.

Οπότε για σιγουριά θέλω 4" και αααααααντε και 4,3".

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

Εγω για μαια παντως εχω παρει cubot gt90 στις 4".αλλη κατηγορια αλλα συμφωνω οτι χρειαζεσαι 4αρι

Link to comment
Share on other sites

Mιλάμε για ένα τηλ των 65 € http://www.geekbuying.com/item/F9006-4-3Inch-WVGA-Screen-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-SmartPhone-1GB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-3G-GPS-OTG---Black-323767.html

αν βρεις site πες το και σε εμένα....εγώ σε κάτι ρώσικα forum βγάζω τα μάτια και εκεί βρήκα την τελευταία ρομ :)

Ορίστε! http://www.mytianxing.com/html/news/about/1.html :)

Δυστυχώς.. δεν βγαίνει άκρη όμως...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...