Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφερα απο το εξωτερικο αυτο το κινητο 5.0 inch Q5000 Android 4.2 3G Smartphone MTK6582 Quad Core 1GB RAM 8GB ROM HD Screen 13.0MP Camera GPSaccessory με δυο καρτες.... το προβλημα ομως που αντιμετωπιζω ειναι οτι η μια καρτα μπαινει μεσα ανω η αλλη οχι ... στην μια γραφει θηκη GSM και η αλλη WCDMA GSM και η θηκη ειναι μικρότερη και δεν μαπινει η καρτα.... μπορει να μου το εξηγεισει κανεις...? ή τι μπορω να κανω ? μηπως αλλαζει η καρτα π[ου εχω στην wind ? σας γραφω και τα χαρακτηριστικα του

 

Specification:

Basic Information

 

Type: 3G Smartphone

OS: Android 4.2

CPU: MTK6582

Cores: Quad Core, 1.3GHz, Cortex-A7

GPU: Mali-400 MP

RAM: 1GB

ROM: 8GB

External memory: TF card up to 32GB (not included)

 

Network

 

WiFi: 802.11b/g/n wireless internet

Network type: GSM+WCDMA

Frequency: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz

Support 3G : Yes

GPS: Yes

Bluetooth: Yes

 

Display

 

Screen type: Capacitive (5-Points)

Screen size: 5.0 inch

Screen resolution: 1280 x 720 (HD 720)

 

Camera

 

Camera type: Dual cameras (one front one back)

Back camera: 13.0MP, with flash light and AF

Front camera: 5.0MP

Video recording: Yes

 

Connectivity

 

SIM Card Slot: Dual SIM, Dual Standby

TF Card Slot: Yes

Micro USB Slot: Yes

Audio Out Port : Yes (3.5mm audio out port)

Microphone: Supported

Speaker: Supported

 

Media Formats

 

Picture format: BMP, PNG, JPEG, GIF

Music format: AAC, MP3, WAV

Video format: 3GP, AVI, MP4

MS Office format: PPT, Word, Excel

E-book format: TXT

Games: Android APK

 

Languages

 

Languages: Russian, German, Italian, English, Dutch, French, Portuguese, Spanish

Note: If you need any specific language other than English and you must leave us a message when you checkout

 

Additional Features

 

Additional Features: Video Call, MP4, FM, MP3, Wi-Fi, Browser, Proximity Sensing System, 3G, GPS, Light Sensing System, Bluetooth, Gravity Sensing System

 

Package Contents

 

Cell Phone: 1

Screen Protector: 1

Battery: 2 x 2500mAh Battery

Power Adapter: 1

USB Cable: 1

Earphones: 1

Chinese Manual : 1

 

Dimensions

 

Product size: 142 x 73 x 9 mm

Package size: 170 x 100 x 60 mm

Product weight: 123 g

Package weight: 0.6 kg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφερα απο το εξωτερικο αυτο το κινητο 5.0 inch Q5000 Android 4.2 3G Smartphone MTK6582 Quad Core 1GB RAM 8GB ROM HD Screen 13.0MP Camera GPSaccessory με δυο καρτες.... το προβλημα ομως που αντιμετωπιζω ειναι οτι η μια καρτα μπαινει μεσα ανω η αλλη οχι ... στην μια γραφει θηκη GSM και η αλλη WCDMA GSM και η θηκη ειναι μικρότερη και δεν μαπινει η καρτα.... μπορει να μου το εξηγεισει κανεις...? ή τι μπορω να κανω ? μηπως αλλαζει η καρτα π[ου εχω στην wind ? σας γραφω και τα χαρακτηριστικα του

 

Specification:

Basic Information

 

Type: 3G Smartphone

OS: Android 4.2

CPU: MTK6582

Cores: Quad Core, 1.3GHz, Cortex-A7

GPU: Mali-400 MP

RAM: 1GB

ROM: 8GB

External memory: TF card up to 32GB (not included)

 

Network

 

WiFi: 802.11b/g/n wireless internet

Network type: GSM+WCDMA

Frequency: GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz

Support 3G : Yes

GPS: Yes

Bluetooth: Yes

 

Display

 

Screen type: Capacitive (5-Points)

Screen size: 5.0 inch

Screen resolution: 1280 x 720 (HD 720)

 

Camera

 

Camera type: Dual cameras (one front one back)

Back camera: 13.0MP, with flash light and AF

Front camera: 5.0MP

Video recording: Yes

 

Connectivity

 

SIM Card Slot: Dual SIM, Dual Standby

TF Card Slot: Yes

Micro USB Slot: Yes

Audio Out Port : Yes (3.5mm audio out port)

Microphone: Supported

Speaker: Supported

 

Media Formats

 

Picture format: BMP, PNG, JPEG, GIF

Music format: AAC, MP3, WAV

Video format: 3GP, AVI, MP4

MS Office format: PPT, Word, Excel

E-book format: TXT

Games: Android APK

 

Languages

 

Languages: Russian, German, Italian, English, Dutch, French, Portuguese, Spanish

Note: If you need any specific language other than English and you must leave us a message when you checkout

 

Additional Features

 

Additional Features: Video Call, MP4, FM, MP3, Wi-Fi, Browser, Proximity Sensing System, 3G, GPS, Light Sensing System, Bluetooth, Gravity Sensing System

 

Package Contents

 

Cell Phone: 1

Screen Protector: 1

Battery: 2 x 2500mAh Battery

Power Adapter: 1

USB Cable: 1

Earphones: 1

Chinese Manual : 1

 

Dimensions

 

Product size: 142 x 73 x 9 mm

Package size: 170 x 100 x 60 mm

Product weight: 123 g

Package weight: 0.6 kg

 

πηγαινε στην wind να στην κοψουν τσαμπα,αλλοιως κανει 5 ευρω να σου δωσουν νεα,μαικρο η μινι,αναλογα τι παιρνει το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

εφερα απο το εξωτερικο αυτο το κινητο 5.0 inch Q5000 Android 4.2 3G Smartphone MTK6582 Quad Core 1GB RAM 8GB ROM HD Screen 13.0MP Camera GPSaccessory με δυο καρτες.... το προβλημα ομως που αντιμετωπιζω ειναι οτι η μια καρτα μπαινει μεσα ανω η αλλη οχι ... στην μια γραφει θηκη GSM και η αλλη WCDMA GSM και η θηκη ειναι μικρότερη και δεν μαπινει η καρτα.... μπορει να μου το εξηγεισει κανεις...? ή τι μπορω να κανω ? μηπως αλλαζει η καρτα π[ου εχω στην wind ? σας γραφω και τα χαρακτηριστικα του ...

 

...η 3G υποδοχή του για SIM είναι Micro SIM τύπου. Χρειάζεσαι να στην "κόψουν" στο Micro SIM μέγεθος ή να στην αλλάξουν σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει αναφερθεί ΠΟΛΛΕΣ φορές, να πούμε οτι η "κακή" λειτουργία του GPS έχει να κάνει με το σχεδιασμό και την τοποθέτηση της κεραίας από τον εκάστοτε κατασκευαστή και όχι με το Chipset MTK...

Στο Huawei 3C (6582) οι χρόνοι "κλειδώματος" που βλέπω είναι καλυτεροι και από Snapdragon 800...

Το ειχα υπ οψιν μου αυτο που λες, απλα αναρωτηθηκα μηπως τα οχταπυρηνα λογω του οτι ειναι κατα τι ακριβοτερα, τα προσεχουν περισσοτερο και δεν κανουν "γυφτιες"..

Ευχαριστω παιδια

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα υπ οψιν μου αυτο που λες, απλα αναρωτηθηκα μηπως τα οχταπυρηνα λογω του οτι ειναι κατα τι ακριβοτερα, τα προσεχουν περισσοτερο και δεν κανουν "γυφτιες"..

Ευχαριστω παιδια

 

Οι γυφτομάρκες κάνουν οικονομία σε υλικά. Είτε φτιάχνουν διπύρηνα, είτε οχταπύρηνα. Μάρκες όπως Lenovo, Huawei, ZTE, THL που έχουν περάσει από τα χέρια μου, δεν είχε κανένα τους πρόβλημα. Ακόμη και το ZTE 889s των 65$, έπιανε δορυφόρους μέσα στο ημιυπόγειο του σπιτιού μου.

Link to comment
Share on other sites

Οι γυφτομάρκες κάνουν οικονομία σε υλικά. Είτε φτιάχνουν διπύρηνα, είτε οχταπύρηνα. Μάρκες όπως Lenovo, Huawei, ZTE, THL που έχουν περάσει από τα χέρια μου, δεν είχε κανένα τους πρόβλημα. Ακόμη και το ZTE 889s των 65$, έπιανε δορυφόρους μέσα στο ημιυπόγειο του σπιτιού μου.

 

Εντάξει και η thl από πότε μπαίνει στην ίδια ομάδα με τις άλλες τρεις; με κάποιο παιδί , δεν θυμάμαι με ποιον, από εδώ μέσα συγκριναμε Wi-Fi με το t11 και το Huawei honor των 140 ευρώ είχε 40% καλύτερο σήμα! Κατά την γνώμη μου μόνο σε εμφάνιση μπορεί να υπερτερούν οι απλές μάρκες.σε δέκτες κλπ με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και η thl από πότε μπαίνει στην ίδια ομάδα με τις άλλες τρεις; με κάποιο παιδί , δεν θυμάμαι με ποιον, από εδώ μέσα συγκριναμε Wi-Fi με το t11 και το Huawei honor των 140 ευρώ είχε 40% καλύτερο σήμα! Κατά την γνώμη μου μόνο σε εμφάνιση μπορεί να υπερτερούν οι απλές μάρκες.σε δέκτες κλπ με τίποτα.

Το thl w7s που εχω πιανει στιγμα αλλα μερικες φορες σκαλωνει :lol: Τα thl w100 - zopo zp820 - zte v967s εχουν καλο στιγμα χωρις να χανονται αλλα οχι επιπεδου huawei 3c

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω ακουσει οτι τα κινεζικα κινιτα εχοθν περισοτερη ακτινοδολια

ισχυει αυτο?και αν ισχυει μετα ακουστικα ειναι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω ακουσει οτι τα κινεζικα κινιτα εχοθν περισοτερη ακτινοδολια

ισχυει αυτο?και αν ισχυει μετα ακουστικα ειναι καλυτερα?

 

Αυτό βασικά δεν ισχύει, ίσα ίσα που πολλά κινέζικα πλέον προσέχουν τόσο πολύ το SAR τους, που φτάνει να είναι μικρότερο και απο μεγάλες εταιρίες. Ίδιως οι μεγάλες εταιρίες (Huawei, ZTE, Lenovo) που παράγουν και απο τα καλύτερα κινητά συνολικά...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω ακουσει οτι τα κινεζικα κινιτα εχοθν περισοτερη ακτινοδολια

ισχυει αυτο?και αν ισχυει μετα ακουστικα ειναι καλυτερα?

 

Πόσες φορές έχει αναφερθεί αυτό. Από πού το άκουσες;

Εάν έχεις τον χρόνο κάτσε και διάβασε λίγο το νήμα ή γκούγκλαρε τα sar (ακτινοβολία) των κινεζικών εταιρειών.

Θα εκπλαγείς με άλλες εταιρείες, πιο γνωστές, πόσο ακτινοβολία έχουν πχ το iphone 5s έχει 1.19 και το Lenovo S650 έχει 0.427, το Amoi N821 έχει 0.445, Samsung S4 0.399

Υπάρχουν και κινητά αγνώστων στοιχείων και πληροφοριών και εκεί μπορεί να ισχύει αυτό που λες.

Edited by leonpap
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, ειμαι αναμεσα σε

http://www.to2c.com/elephone-p8-mtk6592-octa-core-smartphone-5-7-inch-ips-screen-1920-1080-android-4-2-2gb-16gb-13-0mp-camera-otg.html

http://www.to2c.com/iocean-x8-basic-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-2-smartphone-2gb-32gb-5-7-inch-fhd-gorilla-glass-ips-screen.html

και

http://www.to2c.com/thl-t200-with-leather-case.html

Και τα 3 ειναι οκταπυρηνα,με fhd καιπανω απο 5.5" οθονη. Το κυριο μέλημά μου ειναι το σταθερο και δυνατο wifi, να ειναι γρηγορο, απροβληματιστο γιατι δεν ασχολουμαι με root και να βγαζει η μπαταρια τουλαχιστον 1 ολοκληρη ημερα με full χρηση κυριως απο internet και λιγο ελαφρια παιχνιδια.

Τί θα προτεινατε απο τα 3;

Εγω κλεινω λιγο προς το iocean x8 αλλα με προβλημστιζει λιγο η ενσωματωμενη μ

Ευπροσδεκτες και αλλες αποψεις αλλα να κυμαινονται σε αναλογα specs και χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.προσφατα αγορασα ενα κινεζικο κινητο thl w200s.φαινεται πολυ καλο θα ηθελα τη γνωμη σας και για το κινητο αλλα και για τα κινεζικα γενικα(brands)!!! Οσο αναφορα τον δεικτη sar τι εχεται να μου πειται (για τα κινεζικα)?:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.προσφατα αγορασα ενα κινεζικο κινητο thl w200s.φαινεται πολυ καλο θα ηθελα τη γνωμη σας και για το κινητο αλλα και για τα κινεζικα γενικα(brands)!!! Οσο αναφορα τον δεικτη sar τι εχεται να μου πειται (για τα κινεζικα)?:)

Για το THL, εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385037

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.προσφατα αγορασα ενα κινεζικο κινητο thl w200s.φαινεται πολυ καλο θα ηθελα τη γνωμη σας και για το κινητο αλλα και για τα κινεζικα γενικα(brands)!!! Οσο αναφορα τον δεικτη sar τι εχεται να μου πειται (για τα κινεζικα)?:)

 

Καλά ρε παιδιά , πρώτα πάτε και αγοράζετε κινέζικο κινητό , και σκάτε και ένα σωρό λεφτά για αυτό , και μετά ρωτάτε τι λέει ;;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!είμαι αναμεσα στο inew v3, huawei 3c,coolpand f1 και doogee turbo 2014!! Ποια η άποψη σας για αυτά τα κινητά!;ποιο θεωρειται οτι είναι value for money?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!είμαι αναμεσα στο inew v3, huawei 3c,coolpand f1 και doogee turbo 2014!! Ποια η άποψη σας για αυτά τα κινητά!;ποιο θεωρειται οτι είναι value for money?

 

Το 1 και 4 ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ σχέση με τα άλλα δύο... εννοείται Huawei ή Coolpad (με το 2ο να έχει καλύτερες προδιαγραφές αλλα μονο έναν παραλήπτη εδώ στο φόρουμ, που εχει "θεματάκια" με την κάμερα)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως το f1 έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι οτι αγοράζοντας κάποιο πρεπει να περάσω Ρομ,Ρουτ κτλ?δεν μπορω να το χρησιμοποιησω όπως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως το f1 έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι οτι αγοράζοντας κάποιο πρεπει να περάσω Ρομ,Ρουτ κτλ?δεν μπορω να το χρησιμοποιησω όπως είναι?

Φυσικά μπορεις να το χρησιμοποιήσεις όπως έρχεται απο την μάνα του. Όπως και όλα τα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχει παρει κανεις, πως σας φαίνεται? Επειδη ψαχνω για κλωνο note 3 φαινεται καλη περιπτωση με καλα χαρακτηριστικα.

 

http://www.fastcardtech.com/Mlais-MX69T-Pro-Smartphone.html

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά είμαι αναμεσα σε huawei honor 3c, coolpad f1 και thl t11! Ξέρω πως το huawei είναι αξιόπιστο αλλά τα αλλά δυο έχουν τέλεια χαρακτηριστικά! Λοιπόν ποια η άποψη σας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! τις προαλλες αγορασα για μια φιλη το lenovo s650. ενταξει καταπληκτικο τηλεφωνο! τα αξιζει κ με το παραπανω τα λεφτα του.

ωστοσο δεν μ εντυπωσιασε η αναλυση (μικρη λεπτομερεια για την τιμη του). εχετε να μ προτεινετε καποιο τηλεφωνο με γρηγορο επεξεργαστη και πολυ καλη αναλυση (dpi) απο καποια αξιοπιστη εταιρια? μεχρι 150 παω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Είμαι ανάμεσα σε

  1. star s7589 στα 124 από fastcardtech http://www.fastcardtech.com/Tengda-S7589-Android-phone.html
  2. star N9589 στα 123 από merimobiles http://www.merimobiles.com/n9589-note-2-quad-core-1-2ghz-mtk6589-5-7-hd-ips-1280-x-720-android-4-1-2-12mp-cam-4gb-rom_p/meri7408.htm
  3. Ulefone-N9002 στα 116 ευρώ... έχει κάποιος σας δει το ν9002? http://www.geekbuying.com/item/Ulefone-N9002-5-7Inch-HD-Screen-MTK6582-1-3GHz-Quad-Core-1GB-8GB-Android-4-2-3G-GPS---White-326535.html

 

στα κινητά αυτά γίνεται εναλλαγή 3g από το μενού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχετε να προτείνετε κανένα δυνατό οχταπηρυνο; (εως 150 ευρώ, εκτος DOOGEE)
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...