Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες χαιρεται κ απο μενα αν κ εχω δοκιμασει αρκετα κινητα χαμηλου κοστους θα ηθελα την γνωμη σας ψαχνω ενα κινητο να εχει καλο gps αν αυτο ειναι εφικτο οταν λεω καλο εννοω να βρισκει δορυφορους κ τα σχετικα κ να μην σερνετε στο θεμα gps,απο κινητα κοιταω το Umi London,Cubot Note S,Bluboo(γενικα),μπορειται να νου προτεινετε καποιο απο αυτα η κ καποιο αλλο αλλα να παιζει σε αυτα τα λεφτα.
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες χαιρεται κ απο μενα αν κ εχω δοκιμασει αρκετα κινητα χαμηλου κοστους θα ηθελα την γνωμη σας ψαχνω ενα κινητο να εχει καλο gps αν αυτο ειναι εφικτο οταν λεω καλο εννοω να βρισκει δορυφορους κ τα σχετικα κ να μην σερνετε στο θεμα gps,απο κινητα κοιταω το Umi London,Cubot Note S,Bluboo(γενικα),μπορειται να νου προτεινετε καποιο απο αυτα η κ καποιο αλλο αλλα να παιζει σε αυτα τα λεφτα.

 

Απο τα καλυτερα gps που εχω συναντησει σε χαμηλου κοστους συσκευες, αλλα και σχεδον στο συνολο των συσκευων, ανεξαρτητου τιμης, ειναι στο ταπεινο Χ5, το οποιο χρησιμοποιω ακομα, χωρις μεχρι τωρα κανενα προβλημα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για το Doogee x5 λες?στειλε μου ενα λινκ απο που ρο πηρες να ελεγξω.Για το Umi London το εχει καποιος να μου πει κριτικη?Και γενικα ποιο αλλο εχει καλο gps αυτης της τιμης?
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Για το Doogee x5 λες?στειλε μου ενα λινκ απο που ρο πηρες να ελεγξω.Για το Umi London το εχει καποιος να μου πει κριτικη?Και γενικα ποιο αλλο εχει καλο gps αυτης της τιμης?

 

Μονο ποη εχει βεβαρυμενο ιστορικο η umiδεν θα το επερνα οσο χαμηλα και να ειναι

Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις ότι από mercedes πας σε fiat.Εγω δεν θα το ακουμπαγα σε προπωληση έτσι και αλλιώς.

Συμφωνώ κ επαυξάνω.. :rolleyes:

 

Μια φίλη μου πάντως είχε DooGee και ήταν πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Της χάλασε βέβαια αλλά μέχρι να της χαλάσει ήταν πολύ καλο.

Σε ποια μερα/μήνα της χάλασε?? :D

 

Παιδες χαιρεται κ απο μενα αν κ εχω δοκιμασει αρκετα κινητα χαμηλου κοστους θα ηθελα την γνωμη σας ψαχνω ενα κινητο να εχει καλο gps αν αυτο ειναι εφικτο οταν λεω καλο εννοω να βρισκει δορυφορους κ τα σχετικα κ να μην σερνετε στο θεμα gps,...

Δεν ξέρω ποιο είναι το Budget σου, αλλά το redmi note 2, έβλεπε 15 κ κλειδωνε.... 16 δορυφόρους..:lol:..σε χρόνο dt... ;)

Link to comment
Share on other sites

Demakhs δεν ξέρω, απλά μια μέρα σταμάτησε η οθόνη και δεν ξαναάνοιξε αλλά πριν από αυτό της είχε πέσει μια φορά κάτω, το έστειλε πίσω βέβαια μόνο με 6 ευρώ και θα της το έφτιαχναν δωρεάν και αν δεν φτιαχνόταν θα της έδιναν άλλο.

Το DG900 είχε

Link to comment
Share on other sites

Demakhs δεν ξέρω, απλά μια μέρα σταμάτησε η οθόνη και δεν ξαναάνοιξε αλλά πριν από αυτό της είχε πέσει μια φορά κάτω, το έστειλε πίσω βέβαια μόνο με 6 ευρώ και θα της το έφτιαχναν δωρεάν και αν δεν φτιαχνόταν θα της έδιναν άλλο.

Το DG900 είχε

 

Ειχα φερει Doogee για φιλο και στο εξαμηνο σταματησε να δουλευει το ακουστικο,ετσι απλα πεταχτηκε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ψάχνω για ένα δίκαρτο μέχρι το πολύ 150€ για γυναίκα.

Έχουμε κανένα δοκιμασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ψάχνω για ένα δίκαρτο μέχρι το πολύ 150€ για γυναίκα.

Έχουμε κανένα δοκιμασμένο;

 

Θα το ευχαριστηθεί

http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Official-International-Version--XIAOMI-Redmi-3S-5-0inch-HD-4G-LTE-MIUI-7-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-430-Octa-Core-3GB-32GB-13-0MP-Touch-ID-Fast-Charge-4100mAh---Gold-371272.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ψάχνω για ένα δίκαρτο μέχρι το πολύ 150€ για γυναίκα.

Έχουμε κανένα δοκιμασμένο;

Τι άλλο θέλει;; (Δίκαρτο- μέγεθος- βάρος-χρώμα- γιά τι χρήση το θέλει, εάν ξέρει από τηλέφωνα κλπ)

Μόνο με την τιμή δεν γίνονται προτάσεις ... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

Η αδερφή μου χρειάζεται καινούριο κινητό και της είπα θα της πάρω από κίνα.

 

Budget μέχρι 70 ευρώ μαξ.

 

5 ιντσες όχι μεγαλύτερο. με 2GB ραμ αν γίνεται η ΡΟΜ δε μας απασχολεί ιδιαίτερα (φαντάζομαι όλα 8 ή 16 θα έχουν σίγουρα)

 

Επίσης θα θέλαμε να παίζει αμέσως με ελληνικά χωρίς πειράγματα και άλλα.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

Η αδερφή μου χρειάζεται καινούριο κινητό και της είπα θα της πάρω από κίνα.

 

Budget μέχρι 70 ευρώ μαξ.

 

5 ιντσες όχι μεγαλύτερο. με 2GB ραμ αν γίνεται η ΡΟΜ δε μας απασχολεί ιδιαίτερα (φαντάζομαι όλα 8 ή 16 θα έχουν σίγουρα)

 

Επίσης θα θέλαμε να παίζει αμέσως με ελληνικά χωρίς πειράγματα και άλλα.

 

ευχαριστώ

http://www.everbuying.net/product1195389.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Doogee x5 pro η το x5 max pro αν δεν εχει προβλημα με το εξτρα παχος και θελει μεγαλη μπαταρια
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

 

Η αδερφή μου χρειάζεται καινούριο κινητό και της είπα θα της πάρω από κίνα.

 

Budget μέχρι 70 ευρώ μαξ.

 

5 ιντσες όχι μεγαλύτερο. με 2GB ραμ αν γίνεται η ΡΟΜ δε μας απασχολεί ιδιαίτερα (φαντάζομαι όλα 8 ή 16 θα έχουν σίγουρα)

 

Επίσης θα θέλαμε να παίζει αμέσως με ελληνικά χωρίς πειράγματα και άλλα.

 

ευχαριστώ

 

Δεν ειναι κ παρα πολλες οι καλες επιλογες, αφαιρεσε το ενα που ειναι 5.5'

http://www.kimovil.com/en/compare/doogee-x5-max-pro,homtom-ht17-pro,leagoo-m5,oukitel-k4000-pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά. Θα τα δω και αποφασιζω!

 

Αξιζει λέτε να παμε 30 35 ευρω παραπάνω για το xiaomi mi4c. (ξερω πως θελει πείραγμα αλλα μπορω να το κάνω γιατί xiaomi εχω και γω)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά. Θα τα δω και αποφασιζω!

 

Αξιζει λέτε να παμε 30 35 ευρω παραπάνω για το xiaomi mi4c. (ξερω πως θελει πείραγμα αλλα μπορω να το κάνω γιατί xiaomi εχω και γω)

50 ευρώ+ εννοείς μάλλον ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θέλει;; (Δίκαρτο- μέγεθος- βάρος-χρώμα- γιά τι χρήση το θέλει, εάν ξέρει από τηλέφωνα κλπ)

Μόνο με την τιμή δεν γίνονται προτάσεις ... :p

 

Δίκαρτο να είναι και να βγάζει μια αξιοπρεπής φωτογραφία, τα υπόλοιπα (χρώμα, βάρος κτλ) δεν την ενδιαφέρουν. Η χρήση θα ειναι κλασσική γυναικεία : facebook, browsing κτλ

Εαν ήταν κάτι εξεζητημένο θα το ανέφερα ;)

 

XIAOMI Redmi 3S

MEIZU M3 4G

Πιστεύω είναι καλές επιλογές

Link to comment
Share on other sites

 

Σας ευχαριστώ όλους

 

Τελικά παρήγγειλα αυτό γιατί αν και παλιό μοντέλο είναι δοκιμασμένο και από καλή εταιρία

 

(Άντε να δούμε το geek τώρα αν όντως έχει στοκ ή όχι)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους

 

Τελικά παρήγγειλα αυτό γιατί αν και παλιό μοντέλο είναι δοκιμασμένο και από καλή εταιρία

 

(Άντε να δούμε το geek τώρα αν όντως έχει στοκ ή όχι)

 

Αυτό δεν ειναι δικαρτο φίλε μου να ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες περισσότερο ή λιγότερο ενδιαφέρουσες προτάσεις για όσους ψάχνουν αυτόν τον καιρό για τηλέφωνο.

Τα είδα από newsletter που μου έστειλε το eFox

(βέβαια, νομίζω ότι το eFox χρεώνει και χωριστά μεταφορικά - οπότε μπορεί οι τελικές τιμές να μην είναι και τόσο ελκυστικές - επίσης το eFox δεν είναι και από τα πρώτα μαγαζιά που θα σκεφτόμουν να προτείνω σε κάποιον για αγορά - μάλλον προς τα τελευταία πηγαίνει...)

 

Lenovo A806 στα €65(!)

Οκ, τα έχει πλέον τα χρονάκια του, αλλά δεν παύει να είναι μια αρκετά αξιοπρεπής συσκευή και από "γνωστό" κατασκευαστή - και σε σχέση με τα ποσά που έκανε όταν πρωτοβγήκε, τα €65 φαίνονται εντυπωσιακά (αν και γενικά βλέπω ότι προς τα εκεί πάει η τιμή του και στα άλλα μαγαζιά - μάλλον ξεστοκάρισμα μυρίζει...)

 

CASPER VIA 9 στα €75 (ποιο...???)

Εντάξει, ξέρω τον Κάσπερ το Φαντασματάκι, αυτό εδώ δεν ξέρω αν το ξέρει ούτε η... μάνα του. Πάντως ο συνδυασμός προδιαγραφών και τιμής είναι μάλλον εντυπωσιακός.

Πρόταση για όσους... αρέσκονται να παίρνουν ρίσκα! :D

Αν πάντως κανείς ξέρει τίποτα για τη μάρκα, ας πει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για γυναίκα χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις απο κινητο( social media και λιγο browsing, καθολου παιχνιδια) το ZTE Nubia Z7 Max τι λετε να το προτεινω; Παλιο μοντελο αλλα νομιζω αξιολογο. Θα υπαρχει καποιο προβλημα με τις μπαντες εκτος της 800αρας(δεν εχει wind αλλα cosmote);
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...