Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Device releasing schedule

Σύμφωνα με αυτό πάντα δεν βλέπω κανένα με 4gb rom ανάμεσα στο p7000 και το p8000

Ανάμεσα τους είναι το S2/S2plus με 16gb rom ( απ'ότι γράφουν τα specs στο επίσημο site τους )

Το P4000 με 16 επίσης και το G9 με 8GB

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Device releasing schedule

Σύμφωνα με αυτό πάντα δεν βλέπω κανένα με 4gb rom ανάμεσα στο p7000 και το p8000

Ανάμεσα τους είναι το S2/S2plus με 16gb rom ( απ'ότι γράφουν τα specs στο επίσημο site τους )

Το P4000 με 16 επίσης και το G9 με 8GB

4GB RAM θέλεις να πεις και μιλάς για αυτό http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-elephone-vowney

Link to comment
Share on other sites

4GB RAM θέλεις να πεις και μιλάς για αυτό http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-elephone-vowney

Θέλει*

Απλά μια διόρθωση,αυτό είχα κι εγώ ως απορία μιας και με 4GB rom όπως είπε ο φίλος μας το 2015 δεν το λες και ανταγωνιστή κανενός mid range

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο,

καλοδουλευτο,

να ειναι ανθεκτικο

και να σε ικανοποιηση απολυτα το Χοντρουλι σου !!! ;) :D

 

σε ευχαριστώ

 

 

καλοριζικο!μπορεις να δεις στο antutu τι βαθμους βγαζει?

Συγγνωμη τώρα το είδα 47807 βγάζει

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σκεφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό http://www.everbuying.com/product817862.html ηθελα να μου πειτε για την αξιοπιστία του site , αν το κινητό είναι καλό(θα μου βγαζει προβλήματα σε καθημερινή χρήση? θελω να παιζει καλα κανενα καλο παιχνιδι τους πρώτους μηνες:ninja: ). Επισης η συγκεκριμένη μάρκα εχει ακουστεί για προβλήματα? Θα υπάρχει καποιο προβλημα με το κινητό στην ελλάδα? υπαρχει ενδεχομενο να πληρωσω για να μου το περασουν απ το τελωνειο? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σκεφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό http://www.everbuying.com/product817862.html ηθελα να μου πειτε για την αξιοπιστία του site , αν το κινητό είναι καλό(θα μου βγαζει προβλήματα σε καθημερινή χρήση? θελω να παιζει καλα κανενα καλο παιχνιδι τους πρώτους μηνες:ninja: ). Επισης η συγκεκριμένη μάρκα εχει ακουστεί για προβλήματα? Θα υπάρχει καποιο προβλημα με το κινητό στην ελλάδα? υπαρχει ενδεχομενο να πληρωσω για να μου το περασουν απ το τελωνειο? Ευχαριστώ

 

την μάρκα αυτή δεν την ξέρω. Βέβαια υπάρχουν και πιο εμπειροι από εμένα και ίσως σου πουν κάτι περισσότερο.

Στα ίδια χρήματα περίπου (20 δολλάρια πιο ακριβό) βγαίνει το lenovo k3 . Θα μπορείς να το βρεις και απο ευρωπαικη αποθηκη και θα το έχεις πιο γρήγορα και χωρίς δασμούς :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Δες καιρο που βρηκε να σπασει η οθονη, απο το κινητο μου.Παιδες ψαχνω κινητο μεχρι 200 ευρω, με καλη καμερα. 2σιμ, οχι απαραιτητα 4g, 5 οθονη. Καμια ιδεα?
Τα μυαλά μας πονάνε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σκεφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό http://www.everbuying.com/product817862.html ηθελα να μου πειτε για την αξιοπιστία του site , αν το κινητό είναι καλό(θα μου βγαζει προβλήματα σε καθημερινή χρήση? θελω να παιζει καλα κανενα καλο παιχνιδι τους πρώτους μηνες:ninja: ). Επισης η συγκεκριμένη μάρκα εχει ακουστεί για προβλήματα? Θα υπάρχει καποιο προβλημα με το κινητό στην ελλάδα? υπαρχει ενδεχομενο να πληρωσω για να μου το περασουν απ το τελωνειο? Ευχαριστώ

Το κατάστημα είναι αξιόπιστο και το τηλέφωνο πολύ καλό. Γιά τα υπόλοιπα, παραγγέλνεις με απλό συστημμένο ταχυδρομείο, όταν και εάν ανοίξουν ξανά οι αγορές από Εξωτερικό ...:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δες καιρο που βρηκε να σπασει η οθονη, απο το κινητο μου.Παιδες ψαχνω κινητο μεχρι 200 ευρω, με καλη καμερα. 2σιμ, οχι απαραιτητα 4g, 5 οθονη. Καμια ιδεα?

γιατι δεν αλλαζεις την οθονη? ποιο κινητο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν αλλαζεις την οθονη? ποιο κινητο εχεις?

Αν μπορούσε να φέρει οθόνη απο το εξωτερικό, λες να ρώταγε;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε να φέρει οθόνη απο το εξωτερικό, λες να ρώταγε;

Μάλλον ρωτάει γιά την πιθανότητα να υπάρχει εδώ ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ρωτάει γιά την πιθανότητα να υπάρχει εδώ ...

 

Να σου πω την αλήθεια μπορώ να κάνω αγορά από εξωτερικό, (ας ειναι καλά ο αδερφός που εργαζετε στο εξωτερικό),αλλά σκέφτομαι ότι θα έχει πολύ αναμονή. Ημουν για αλλάγη προς τέλος χρόνου οπότε τώρα τρέχουμε.

Σκέφτομαι για το Mi4i

Τα μυαλά μας πονάνε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πριν λιγες μερες παρελαβα το κινητο που ειχα παραγγειλει απο το site dhgate.com , αυτο εδω ----> http://www.dhgate.com/product/doogee-dg150-ip67-waterproof-shockproof-dustproof/162358289.html#myaccount_orderdetail-1-null . Το ανοιξα και λειτουργει κανονικοτατα. Ειναι απομιμηση του iphone 6 plus ( αρκετα καλη) , μονο που εχει λογισμικο Android 4.2.2 . Ο αποστολεας μου ειπε πως ειναι ξεκλειδωτο και μπορει να διαβασει sim δικτυων 2G GSM και 3G WCDMA μονο. Πηγα στην Cosmote και μου εφτιαξαν μια καινουργια nano sim καρτα . Οταν ομως την τοποθετησα στο κινητο, αρχισε στην κυριολεξια να '' σκαλωνει '' πολυ ασχημα και να κολλαει απιστευτα. Δεν υπακουει το touch, κολλαει κυριολεκτικα η οθονη, και πανω αριστερα της οθονης, ενω οταν το κινητο ηταν χωρις sim εγραφε '' No Sim '' μετα αφου τοποθετησα την sim εμφανιζε ''No Service'' . Επικοινωνησα με τον αποστολεα και μου ειπε να αλλαξω το IMEI κωδικο του κινητου. Μου ειπε να πατησω *#33#* να παω εκει που μου λεει GPRS, να διαγραψω το παλιο IMEI, να πατησω στην τυχη 15 καινουργιους αριθμους ( μου ειπε να ξεκινησω απο το 35) και στην συνεχεια μου ειπε να πατησω WRITE IMEI και μετα να κλεισω και να ξαναανοιξω το κινητο. Αυτο το εκανα ισα με 10 φορες χρησιμοποιωντας καθε φορα διαφορετικους κωδικους IMEI, αλλα δεν ειδα φως στο τουνελ. Το κινητο ακομα κολλαει οταν εισαγω την καρτα sim. Δεν ξερω αν εχει σημασια οτι η sim καρτα μπορει να ειναι και για 4G δικτυο, παντως στο παλιο μου κινητο (αυθεντικο galaxy sIII) που υποστηριζει μονο 3G δικτυο, λειτουργουσε κανονικα ( η ιδια καρτα sim). Αν μπορειτε να με βοηθησετε, δεν ξερω αν ειναι χαλασμενο τελικα το κινητο. Ευχαριστω πολυ.!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πως έχουν τα πράγματα... το κιν. έπρεπε να εκτελεί όλες τις λειτουργίες του κανονικότατα χωρίς να χρειαστεί καμία παρέμβαση από σένα!

Ακόμα κι αν υπάρχει λύση (δεν το γνωρίζω), το θέμα είναι ότι υπάρχει πρόβλημα και θα πρέπει να ασχοληθείς με διαδικασίες που ένας κοινός χρήστης, λογικά δεν γνωρίζει και που κατά πάσα πιθανότητα θα σε αποκλείσουν από την τέλεια λύση που είναι μία: στείλε το κιν. πίσω και ζήτα τα λεφτά που έδωσες αλλά και αυτά που θα δώσεις για την επιστροφή!

Αν θες να αγοράσεις άλλο μην επιλέξεις ξανά απομιμήσεις αλλά δοκιμασμένες συσκευές!

Με τόσα χρήματα αγοράζεις κινητά που μόνο καφέ δεν ψήνουν!

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πριν λιγες μερες παρελαβα το κινητο που ειχα παραγγειλει απο το site dhgate.com , αυτο εδω ----> http://www.dhgate.com/product/doogee-dg150-ip67-waterproof-shockproof-dustproof/162358289.html#myaccount_orderdetail-1-null . Το ανοιξα και λειτουργει κανονικοτατα. Ειναι απομιμηση του iphone 6 plus ( αρκετα καλη) , μονο που εχει λογισμικο Android 4.2.2 . Ο αποστολεας μου ειπε πως ειναι ξεκλειδωτο και μπορει να διαβασει sim δικτυων 2G GSM και 3G WCDMA μονο. Πηγα στην Cosmote και μου εφτιαξαν μια καινουργια nano sim καρτα . Οταν ομως την τοποθετησα στο κινητο, αρχισε στην κυριολεξια να '' σκαλωνει '' πολυ ασχημα και να κολλαει απιστευτα. Δεν υπακουει το touch, κολλαει κυριολεκτικα η οθονη, και πανω αριστερα της οθονης, ενω οταν το κινητο ηταν χωρις sim εγραφε '' No Sim '' μετα αφου τοποθετησα την sim εμφανιζε ''No Service'' . Επικοινωνησα με τον αποστολεα και μου ειπε να αλλαξω το IMEI κωδικο του κινητου. Μου ειπε να πατησω *#33#* να παω εκει που μου λεει GPRS, να διαγραψω το παλιο IMEI, να πατησω στην τυχη 15 καινουργιους αριθμους ( μου ειπε να ξεκινησω απο το 35) και στην συνεχεια μου ειπε να πατησω WRITE IMEI και μετα να κλεισω και να ξαναανοιξω το κινητο. Αυτο το εκανα ισα με 10 φορες χρησιμοποιωντας καθε φορα διαφορετικους κωδικους IMEI, αλλα δεν ειδα φως στο τουνελ. Το κινητο ακομα κολλαει οταν εισαγω την καρτα sim. Δεν ξερω αν εχει σημασια οτι η sim καρτα μπορει να ειναι και για 4G δικτυο, παντως στο παλιο μου κινητο (αυθεντικο galaxy sIII) που υποστηριζει μονο 3G δικτυο, λειτουργουσε κανονικα ( η ιδια καρτα sim). Αν μπορειτε να με βοηθησετε, δεν ξερω αν ειναι χαλασμενο τελικα το κινητο. Ευχαριστω πολυ.!!!

 

Τι goophone τι μαρκα ειναι αυτη που πηρες και μαλιστα τοσο ακριβη;

Μπορουσες να ρωτησεις πριν αγορασεις εφοσον δεν εχεις ιδεα απο κινεζικα κινητα.

Επρεπε να πας σε αξιοπιστη λυση οπως xiaomi, zte, meizu κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πριν λιγες μερες παρελαβα το κινητο που ειχα παραγγειλει απο το site dhgate.com , αυτο εδω ----> http://www.dhgate.com/product/doogee-dg150-ip67-waterproof-shockproof-dustproof/162358289.html#myaccount_orderdetail-1-null . Το ανοιξα και λειτουργει κανονικοτατα. Ειναι απομιμηση του iphone 6 plus ( αρκετα καλη) , μονο που εχει λογισμικο Android 4.2.2 . Ο αποστολεας μου ειπε πως ειναι ξεκλειδωτο και μπορει να διαβασει sim δικτυων 2G GSM και 3G WCDMA μονο. Πηγα στην Cosmote και μου εφτιαξαν μια καινουργια nano sim καρτα . Οταν ομως την τοποθετησα στο κινητο, αρχισε στην κυριολεξια να '' σκαλωνει '' πολυ ασχημα και να κολλαει απιστευτα. Δεν υπακουει το touch, κολλαει κυριολεκτικα η οθονη, και πανω αριστερα της οθονης, ενω οταν το κινητο ηταν χωρις sim εγραφε '' No Sim '' μετα αφου τοποθετησα την sim εμφανιζε ''No Service'' . Επικοινωνησα με τον αποστολεα και μου ειπε να αλλαξω το IMEI κωδικο του κινητου. Μου ειπε να πατησω *#33#* να παω εκει που μου λεει GPRS, να διαγραψω το παλιο IMEI, να πατησω στην τυχη 15 καινουργιους αριθμους ( μου ειπε να ξεκινησω απο το 35) και στην συνεχεια μου ειπε να πατησω WRITE IMEI και μετα να κλεισω και να ξαναανοιξω το κινητο. Αυτο το εκανα ισα με 10 φορες χρησιμοποιωντας καθε φορα διαφορετικους κωδικους IMEI, αλλα δεν ειδα φως στο τουνελ. Το κινητο ακομα κολλαει οταν εισαγω την καρτα sim. Δεν ξερω αν εχει σημασια οτι η sim καρτα μπορει να ειναι και για 4G δικτυο, παντως στο παλιο μου κινητο (αυθεντικο galaxy sIII) που υποστηριζει μονο 3G δικτυο, λειτουργουσε κανονικα ( η ιδια καρτα sim). Αν μπορειτε να με βοηθησετε, δεν ξερω αν ειναι χαλασμενο τελικα το κινητο. Ευχαριστω πολυ.!!!

 

Τι goophone τι μαρκα ειναι αυτη που πηρες και μαλιστα τοσο ακριβη;

Μπορουσες να ρωτησεις πριν αγορασεις εφοσον δεν εχεις ιδεα απο κινεζικα κινητα.

Επρεπε να πας σε αξιοπιστη λυση οπως xiaomi, zte, meizu κλπ.

 

Παιδιά δεν χρειάζεται να "μαλώνουμε" το παιδί γιατί πήρε το συγκεκριμένο κινητό. Η Goophone είναι γνωστή εταιρεία που φτιάχνει iphone & samsung κλόνους, απλά τα πουλάει ακριβά με χαμηλα specs γιατί το σασί τους και το λειτουργικό τους είναι ίδια με τα γνήσια.

 

Εμένα το πιο σημαντικό λάθος είναι που παρήγγειλες από το dhgate που είναι ο παράδεισος των κλεφτών.

Αν δεν έχουν περάσει η ημέρες του dispute ξεκίνα το και βγάλε video με το πρόβλημα που παρουσιάζει. Γράψε για δικαιολογία DOA (Dead On Arrival) για να πεις ότι μόλις το πήρες και δεν δουλεύει από την αρχή.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Η Goophone είναι γνωστή εταιρεία που φτιάχνει iphone & samsung κλόνους, απλά τα πουλάει ακριβά με χαμηλα specs γιατί το σασί τους και το λειτουργικό τους είναι ίδια με τα γνήσια.

 

Δηλαδή το Goophone φοράει IOS? Θα τρελαθούμε τελείως?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Goophone φοράει IOS? Θα τρελαθούμε τελείως?

Πού το διάβασες αυτό;

Πιο πάνω γράφει ότι η συγκεκριμένη συσκευή φοράει android 4.2

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

O Joss54 έγραψε ότι φοράνε ίδιο λειτουργικό με τα original..

Εμφανησιακά μόνο. Δεν γίνεται μια απομίμιση iphone να φοράει αληθινό ios.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κινητό μέχρι 150 ευρώ με οθόνη περίπου 5 - 5,5 inch πληροφορίες απο τους γνωστες

LENOVO K3 NOTE όταν και ΑΝ ανοίξουν πάλι οι αγορές απο το εξωτερικό :p

Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Εμφανησιακά μόνο. Δεν γίνεται μια απομίμιση iphone να φοράει αληθινό ios.

 

 

Εγώ το ξέρω, στον Joss54 πέστα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξέρω, στον Joss54 πέστα...

Γενικά μίλησα, θα το διαβάσει και αυτός, και άλλοι... :rolleyes:

Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Εμφανησιακά μόνο. Δεν γίνεται μια απομίμιση iphone να φοράει αληθινό ios.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

LENOVO K3 NOTE όταν και ΑΝ ανοίξουν πάλι οι αγορές απο το εξωτερικό :p

Τι εννοείς αν ανοίξουν οι αγορές? Τώρα δεν μπορούμε να παραγγγειλουμε από Κίνα?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...