Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω.Ποιοτητα εξαιρετικη-Huawei.Καμερα 5ΜΡ μην περιμενεις βεβαια πολλα.

Γιατι να μην το παρει 35 Ευρω φθηνοτερα?

http://www.1949deal.com/huawei-g525-msm8825-quad-core-1-2ghz-android-4-1-smartphone-1gb-ram-4gb-rom-4-5-inch-qhd-ips-screen-black.html

Έψαξα να το βρω στα κινεζομάγαζα αλλα ο Γούγλης δεν έβγαζε αποτελέσματα :)

 

Εγώ πάντως για αυτό το τηλέφωνο σε αυτή την τιμή, ίσως προτιμούσα την δική μας αγορά.

Αλλιως στα 140$ με πραγματικα παρα πολυ καλη καμερα αλλα με 5αρα οθονη (σε διαστασεις ομως πολλων κινητων με 4.5 ιντσες) το Iocean X7 HD.

Τόσο μικρό είναι; Χμμ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To xiaomi. Αλλα μην το παρεις απο το to2c, βρες αλλο καταστημα.

 

Εάν έχεις κάποια εμπειρία ή πληροφορία καλό είναι να την αναφέρεις ώστε να προστατέψεις τα υπόλοιπα μέλη του forum

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα παρακαλώ να μου "συστήσετε" κινέζικα κινητά με πολύ καλή κάμερα δηλαδή να βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες (με ενδιαφέρει περισσότερο). Εχω το Star S5 το οποίο και είναι ικανοποιητικό αλλά επιθυμώ κάτι καλύτερο σε κάμερα-βίντεο...

Μήπως επί τη ευκαιρία υπάρχει κάποιο site που κάνει crash-test ανάμεσα σε αυτά τα κινητά ώστε να έχουμε μία πιο τεκμηριωμένη άποψη γενικότερα αλλά και στο θέμα που με ενδιαφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις κάποια εμπειρία ή πληροφορία καλό είναι να την αναφέρεις ώστε να προστατέψεις τα υπόλοιπα μέλη του forum

 

Η εγγύηση του μαγαζιού δεν καλύπτει ανταλλακτικά...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σε φιλο πριν ένα μήνα ενα Umi X1 Pro και σήμερα του έπεσε κάτω και έσπασε η οθόνη.

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε ανταλλακτικό για να την φτιάξουμε ή δεν αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σε φιλο πριν ένα μήνα ενα Umi X1 Pro και σήμερα του έπεσε κάτω και έσπασε η οθόνη.

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε ανταλλακτικό για να την φτιάξουμε ή δεν αξίζει τον κόπο;

 

Ανταλλακτικά υπάρχουν, αν αξίζει τον κόπο εξαρτάται απο το αν σας αρέσει να μαστορεύετε :)

 

Μίλησε με το μαγαζί που σου το πούλησε, ίσως έχουν οθόνες. Αλλιώς... eBay, Aliexpress, κάτι θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη έχει την μισή τιμή του κινητού, δε νομίζω λοιπόν να αξίζει η αλλαγή της με όλο το ρίσκο που μπορεί να περιέχει.

Μάλλον αξίζει καλύτερα η αγορά ενός καινούργιου.

Σε αυτά τα χρήματα(ούτε ευρώ παραπάνω) παίζει κάτι καλύτερο σε κινητό με παρόμοια ή καλύτερα χαρακτηριστικά?

Link to comment
Share on other sites

γεά σας και απο εμένα είναι το πρώτο μου ποστ ενδιαφέρομε να αγοράσω ένα κινητό συγκεκρημένα αυτό

http://www.1949deal.com/star-mini-s5-w800-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-2-smartphone-1gb-ram-4gb-rom-4-5-inch-screen-3g-white.html

μήπως ξέρει κανένας κάτι για αυτό απο θέμα αξιοπιστίας ,και για το κατάστημα που το πουλάει 1949deal.com

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα κανει μια παραγγελια στο βικμολ ενα τζαγιου φ1 και περασαν 20 μερες και οπως μου λενε ακομα δεν εχει παραλαβει απο το εργοστασιο!!! σκεφτομαι να ζητησω τα χρηματα μου πισω και να βαλω το πολυ κανενα 20αρικο παραπανω( ειχα δωσει μαζι με αξεσουαρ 59 Ε για το προηγουμενο) κι να παρω καποιο αλλο τηλ. το θελω σαν δευτερο και επειδη θα το χρησιμοποιω και για την δουλεια(τηλεφωνα) θα προτιμουσα με καλη μπαταρια να κραταει. δεν με νοιζουν τοσο οι επιδοσεις, μονο να μην εχει θεματα πχ τατσ κτλπ.

 

εχω λοιπον δει το g2f kai to dg450, καμια γνωμη??εχετε κανενα αλλο που να αξιζει? το htm μ1 η καποια αλλα ποιο καινουργια αυτης της εταιριας πχ μ3??

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα κανει μια παραγγελια στο βικμολ ενα τζαγιου φ1 και περασαν 20 μερες και οπως μου λενε ακομα δεν εχει παραλαβει απο το εργοστασιο!!! σκεφτομαι να ζητησω τα χρηματα μου πισω και να βαλω το πολυ κανενα 20αρικο παραπανω( ειχα δωσει μαζι με αξεσουαρ 59 Ε για το προηγουμενο) κι να παρω καποιο αλλο τηλ. το θελω σαν δευτερο και επειδη θα το χρησιμοποιω και για την δουλεια(τηλεφωνα) θα προτιμουσα με καλη μπαταρια να κραταει. δεν με νοιζουν τοσο οι επιδοσεις, μονο να μην εχει θεματα πχ τατσ κτλπ.

 

εχω λοιπον δει το g2f kai to dg450, καμια γνωμη??εχετε κανενα αλλο που να αξιζει? το htm μ1 η καποια αλλα ποιο καινουργια αυτης της εταιριας πχ μ3??

 

Εχουν θεμα με την διαθεσιμοτητα της WCDMA εκδοσης (που υποστηριζει Ελληνικο 3G) ολα τα καταστηματα.Αν μπορεις να πας στο Jiayu G2F ειναι η καλυτερη επιλογη.Μιλα με την Selina στο chat ωστε να πληρωσεις τη διαφορα και ζητα της ειτε κουπονι ειτε δωρακια (θηκες,ακουστικα,καρτες μνημης).Ειναι εξαιρετικο καταστημα και παρα πολυ εξυπηρετικοι.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

μου ειπε οτι πρεπει να μου δωσουν πισω τα λεφτα και να ξανακανω την παραγγελια για αλλο κινητο. το θεμα ειναι οτι μου δινει και μια καρτα 8γβ δωρο απλα σκεφτομαι και το dg450 επειδη ειναι πιο καινουργιο, το g2f einai αξιοπιστο γιατι κατα καιρους για τα jiayu διαβαζουμε προβληματα διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Για αυτό: MIJUE) M10 5.0" IPS MTK6592 ξέρετε τίποτα? πολύ φτηνό για αυτά που προσφέρει. η εταιρία είναι γνωστή?
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/lenovo-smartphones-greece-september-0821/

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΕΣ !!!!!!!!

 

Ο Γερμανος θα τα φερει οποτε μην εχουμε μεγαλες προσδοκιες...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα καταφερα να διαθεσω καποια χρηματα παραπανω και θα ηθελα να με βοηθησετε αναμεσα στα εξης τηλεφωνα. ( δεν θα ηθελα να αλλαξουμε το μπατζετ γιατι ηδη απο τα 60ε ανεβηκα στα 115)

Τα τηλεφωνα που με ενδιαφερουν ειναι 1) iocean x7hd 2)coolpad 7320 3)cubot s 308 4 )cubot s208

 

να σημειωσω πως εχω ηδη ενα thl w100 kai umi x1 pro και ειμαι ικανοποιημενος! καποια αλλη προταση δεκτη εαν ειναι εκει στα 100 με 115 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά θα έπαιρνα το iocean που είναι δοκιμασμένο(κι ας είναι στα τελευταία του). Αν ανεβαίνει λίγο που λες όχι, coolpad f1.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Συγγενής μου αγόρασε (καλά να πάθει) no name συσκευη από Κίνα αλλα δεν εχει ελληνικά.

 

ΤΟ μοντέλο είναι αυτό εδώ

http://www.coolicool.com/c1000-mtk6572-13ghz-dual-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-33150

 

Πως μπορώ να κάνω το μενου ελληνικό?Δοκίμασα εφαρμογές όπως το locale αλλα δεν λειτουργούν με android 4.2 καθώς όπως ξέρω έχει κλειδώσει αυτή η δυνατότητα.Κάποια ιδέα?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Συγγενής μου αγόρασε (καλά να πάθει) no name συσκευη από Κίνα αλλα δεν εχει ελληνικά.

 

ΤΟ μοντέλο είναι αυτό εδώ

http://www.coolicool.com/c1000-mtk6572-13ghz-dual-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-33150

με 10 ευρω παρα πανω θα επαιρνε αυτο,πολυ κακη επιλογη εκανε

http://www.to2c.com/elephone-p6i-mtk6582-1-3ghz-quad-core-5-0-qhd-3g-android-4-4-2-1g-4g-dual-sim-smartphone.html

Πως μπορώ να κάνω το μενου ελληνικό?Δοκίμασα εφαρμογές όπως το locale αλλα δεν λειτουργούν με android 4.2 καθώς όπως ξέρω έχει κλειδώσει αυτή η δυνατότητα.Κάποια ιδέα?Ευχαριστώ

 

Στην περιγραφη λεει οτι εχει ελληνικα,ξερει να αλλαξει την γλωσσα η εχει μπερδευτει?

Malay, Portuguese, Vietnamese, Turkish, Russian, Arabic, Thai, Chinese (simplified), Chinese (traditional), Polish, Indonesian Language, Greek, English, German, Spain, French, Italian

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μπροστά μου μόνο ελληνικα για πληκτρολογιο εχει.ΤΟ μενου δεν εχει ελληνικα

 

εκει πουλεει στα αγγλικα στις ρυθμισεις language δεν εχει ελληνικα αναμεσα στις αλλες γλωσσες?

Link to comment
Share on other sites

Οχι τίποτα.

 

αν το εχει αγορασει με paypal καλυτερα να το επιστρεψει πισω διοτι ειναι παραπλανητικη διαφημιση, η γλωσσα αν δεν υπαρχει εφοσον το λεει οτι υπαρχει,να ζητησει τα χρηματα του πισω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...