Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα τα φωτα σας παρακαλω οποιος γνωριζει.

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 07-01-2014 14:16 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 07-01-2014 10:04 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 07-01-2014 08:04 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 07-01-2014 04:11 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 05-01-2014 08:43 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-01-2014 06:02 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 28-12-2013 15:53 IPS

 

Ειδοποιητηριο δεν μου εχει ερθει, και επισης βρισκομουν στο σπιτι ολη την μερα λογω γριπης.

Θα μου το φερουν αυριο η καλυτερα να παω απο το ταχυδρομειο;

Διαβασα και το προηγουμενο ποστ του labomber και τρομαζω.

Ευχαριστω.

Για ό,τι αφορά τις αποστολές και τα ΕΛΤΑ απευθύνσου εδώ

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα οπου υπαρχει και απαντηση στο ερωτημα σου

ή εδώ ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις μου έστειλε email μία Κινέζα γιά να με ενημερώσει ότι εάν θέλω να παραγγείλω τίποτα να το κάνω εγκαίρως γιατί θα είναι όλα κλειστά στην Κίνα από 17 ΙΑΝ έως 8 ΦΕΒ λόγω Κινεζικής πρωτοχρονιάς. Οπότε κανονίστε τις παραγγελίες σας .....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν πα να εδωσε το παιδι το θεμα που εχει κανει με τα tracking numbers και αποστολες απο Κινα, ΟΧΙ εσεις ΕΔΩ.

 

Ρε παιδια, αφου υπαρχει το θεμα που ειναι για αυτα και προφανως ΟΛΟΙ βαριουνται να πα να ψαξουνε, γιατι τους απαντατε ΕΔΩ;

 

Μια παραπομπη στο θεμα του gerstavros και τελειωσε.

 

 

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε αφορούσε μεταφορές μεταφέρθηκε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382282

Παρακαλώ, για μεταφορές να απευθύνεστε στα σχετικά θέματα που έχω ποστάρει 3 μηνύματα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!:)

Σήμερα μου ήρθε ένα κινητό το οποίο το είχα παραγγείλει. Λέγεται Haipai i9389 . Έχω ακούσει πολλά καλά λόγια και πως είναι δυνατό τηλέφωνο! Ενθουσιάστηκα όταν το έπιασα, αλλά υπάρχει πρόβλημα :mad: :( Όταν το άναψα η μπαταρία ήταν κάπου στο 55% και δούλευε κανονικά για 10-12 λεπτά (Ίσως και πιο λίγο) και ξαφνικά έσβησε. Όταν το άναψα μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε το κινητό ότι υπάρχει υπερθέρμανση μπαταρίας. Τι να κάνω;; και το κακό είναι ότι το περίμενα πολύ καιρό να μου έρθει.. :(:(:(

 

 

Help παιδιά καίγομαι!!!!:cry::(

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη.. τι εννοείς αν δεν έχει αυτοκόλλητη το σημείο επαφής της μπαταρίας;; η μπαταρία μπαίνει κανονικά. Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη.. τι εννοείς αν δεν έχει αυτοκόλλητη το σημείο επαφής της μπαταρίας;; η μπαταρία μπαίνει κανονικά.

 

επειδη στελνουν την μπαταρια μεσα στο κινητο βαζουν ενα πολυ διαφανες ταινιακι στο σημειο που κανει επαφη η μπαταρια με το κινητο,στους πολους,αυτο οταν το παραλαμβανεις και πριν το φορτισεις πρεπει να το αφαιρεσεις λοιπον βγαλε την μπαταρια απο το κινητο και κοιτα εκει που ειναι τα χρυσα-μπρουτζινα σημεια στο πλαι εκει που εφαπτεται με τα αντιστοιχα του κινητου,και αφαιρεσε την ταινια,απλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αα κατάλαβα τι λες.. πριν το ανάψω πρώτη φορά το έβγαλα αυτό.. τι άλλο να κάνω;; τώρα που το άναψα μπήκε, αλλά άμα το ξανακλείσω απο το κουμπί φοβάμαι ότι πάλι δεν θα ανάβει.. :(:(
Link to comment
Share on other sites

Αα κατάλαβα τι λες.. πριν το ανάψω πρώτη φορά το έβγαλα αυτό.. τι άλλο να κάνω;; τώρα που το άναψα μπήκε, αλλά άμα το ξανακλείσω απο το κουμπί φοβάμαι ότι πάλι δεν θα ανάβει.. :(:(

 

 

τεσταρε το λιγο,αν συνεχισει καποιο προβλημα εχει,καποιος πιο εμπειρος θα μας απαντησει.Ξαναποσταρε αν το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

25% είναι και πάλι έβγαλε το μήνυμα.. θα το δουλέψω τώρα και μετά να το φορτίσω.. τι λες;

 

μιλα με τον gerstavros2 μην σε παρω στον λαιμο μου,ξερει πολυ περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/zopo-zp600-smartphone-naked-eye-3d-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-black.html

ZOPO ZP600+ Smartphone Naked Eye 3D MTK6582 Quad Core 1.3GHZ Android 4.2 Black

Μπορω να ρωτησω οποιος γνωριζει? τι ενοει οταν λεει 3D? εχει οθονη κατι σαν το nitendo3ds ας πουμε?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Στο tracking του Elta ελεγε αφιξη στις 29/12?

 

Γιατι δεν επαιρνες νωριτερα τηλεφωνο;

φοβομουν για τελωνειο και το αφισα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον σάκο με τα βρεγμένα;

 

ετυχε τετοια περιπτωση ?

μου απαντησαν από τα ΕΛΤΑ ότι ταχα δε φαινοταν το ονομα του παραληπτη

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα τα φωτα σας παρακαλω οποιος γνωριζει.

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 07-01-2014 14:16 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 07-01-2014 10:04 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 07-01-2014 08:04 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 07-01-2014 04:11 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 05-01-2014 08:43 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-01-2014 06:02 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 28-12-2013 15:53 IPS

 

Ειδοποιητηριο δεν μου εχει ερθει, και επισης βρισκομουν στο σπιτι ολη την μερα λογω γριπης.

Θα μου το φερουν αυριο η καλυτερα να παω απο το ταχυδρομειο;

Διαβασα και το προηγουμενο ποστ του labomber και τρομαζω.

Ευχαριστω.

το δικο σου είναι οκ μην αγχωνεσε

Link to comment
Share on other sites

Gerstavros2 βοηθησε με τι να κανω; Το ξανα ανοιξα μπηκε κανονικα και μου εκλεισε παλι.. Παταω το κουμπι να ανοιξει ανοιγει και μετα κλεινει.. Help παιδια!!! Edited by Dimitrisrh
Link to comment
Share on other sites

λογικα εχει προβλημα η η συσκευη ή η μπαταρία..δοκιμασε να το φορτισεις κλειστο, μεχρι και να δεις αν ταιριαζει μπαταρια απο αλλο τηλεφωνο που εχεις..μπορει να ακουγονται χαζα αλλα με το να μπλεκεις με αποστολες στη κινα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

@gerstavros2 καλησπερα και καλη χρονια!

Γιατι θεωρεις οτι το ΝΕΟ Ν003 δεν ειναι καλο κατασκευαστικα?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να το βαλω και μια ανοιγει και κλεινει και οποτε μπαινω κανονικα μου βγαζει το μηνυμα και μετα κλεινει...:(:(
άστο στη πρίζα να φορτίσει πλήρως και ξαναδες

 

@gerstavros2 καλησπερα και καλη χρονια!

Γιατι θεωρεις οτι το ΝΕΟ Ν003 δεν ειναι καλο κατασκευαστικα?

Δείχνει φθηνό σε σύγκριση με άλλα, όπως zopo lenovo zte thl σ αυτά τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το THL t100s. Μπορεί να μου πει κανείς πληροφορίες; είναι καλή εταιρία η THL; Υπάρχει υποστήριξη σε rom για τη συγκεκριμένη συσκευή; αν κάποιος έχει κάποιο link για τη συσκευή εδώ η κάποιο καλό review ας μου στείλει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να το βαλω και μια ανοιγει και κλεινει και οποτε μπαινω κανονικα μου βγαζει το μηνυμα και μετα κλεινει...:(:(

 

Άστο όλη νύχτα στον φορτιστή. Άν έχει πέσει στο μηδέν η μπαταρία από το ταξίδι, δεν πρόκειται να δουλέψει αν δεν το αφήσεις να πάρει 10-20% πριν το ανοίξεις. Χτες είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το δικό σου σε μιά ταμπλέτα που μου ήρθε τελείως στεγνή από μπαταρία. Άνοιγε-έκλεινε αμέσως, ακόμη και με τον φορτιστή της πάνω. Την άφησα μιά ώρα, πήγε στο 30-40% και μετά άνοιξε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

οταν σου εβγαλε μνμ για υπερθερμασμενη μπαταρια,αυτη ηταν οντως καυτη?αν ναι,πας για αλλη....ακομη και αν δουλεψει,μην ρισκαρεις............
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έφτασαν και σε εμένα δύο τέτοια κινητά w450 και έχω αρκετά προβλήματα και με τα δύο άρα δεν έχουν άδικο κάποιοι που τα κράζουν. Το ένα ανοίγει κανονικά δουλεύει το wifi βάζω τις sim τις βλέπει δείχνει ότι έχει σήμα αλλά ούτε κάνει ούτε δέχεται κλήσεις εντάξει οι κάρτες σε άλλο κινητό δουλεύουν κανονικά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;

Όσο για το άλλο κάνει μόνο του επανεκκίνηση και κολλάει απίστευτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα έφτασαν και σε εμένα δύο τέτοια κινητά w450 και έχω αρκετά προβλήματα και με τα δύο άρα δεν έχουν άδικο κάποιοι που τα κράζουν. Το ένα ανοίγει κανονικά δουλεύει το wifi βάζω τις sim τις βλέπει δείχνει ότι έχει σήμα αλλά ούτε κάνει ούτε δέχεται κλήσεις εντάξει οι κάρτες σε άλλο κινητό δουλεύουν κανονικά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;

Όσο για το άλλο κάνει μόνο του επανεκκίνηση και κολλάει απίστευτα

 

Ας μην επαναλαμβανόμαστε. Έχεις ήδη απευθυνθεί στο θεμα της συσκευής, νομίζω ότι αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...