Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Βρήκα ένα bug στη rom που φοράει όταν έρχεται από minideal. Όταν το έχεις κλειδωμένο και πατήσεις το power button για να ξυπνήσει, πριν ξεκλειδώσεις την οθόνη κάτω από το λουκέτο αναγράφει τις κάρτες sim, σε slot1 και slot2. Εμένα μου γράφει καμία υπηρεσία, σαν να τις έχω απενεργοποιημένες, τη στιγμή που λειτουργούν κανονικά. Αλλά μικρό το κακό, αφού δουλεύουν...

 

Τότε που το έγραψα αυτό είχα 2 κάρτες Vodafone. Από εχθές έβαλα στο slot 2 μια κάρτα της wind, και δείχνει κανονικά το όνομα του δικτύου ακόμα και στην οθόνη κλειδώματος. Άρα μάλλον έχει κάποιο θέμα με τις Vodafone...

 

Επίσης εγκατέστησα και το battery saver pro της Antutu, και κάτι κάνει με τη μπαταρία. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέο recovery που κάνει και στην/από την κάρτα μνήμης backup/restore και άλλα καλούδια!

Κατεβάζετε και περνάτε ΑΥΤΟ

Κάνει κάτι κουτσουκέλες με την οθόνη πέρα δώθε όταν πατάμε τα πλήκτρα, αλλά δουλεύει μια χαρά.

 

Προφανως το κανουμε push οπως ολες τις recovery εε

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το κανουμε push οπως ολες τις recovery εε

 

Οπως εβαλες και τα προηγουμενα.:p

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

Micro sd έως 32gb. Καλό είναι να πάρεις κάποια γρήγορη (class 10).

 

Το δικό μου άρχισε να κάνει ένα κουλό. Από την πρώτη μέρα έχω εγκαταστήσει για πληκτρολόγιο το Swype, που το είχα αγορασμένο. Όλα καλά μέχρι εχθές καθώς το είχα επιλέξει ως default πληκτρολόγιο. Ξαφνικά αρχίζει να βάζει σαν default το πληκτρολόγιο του android. Το αλλάζω τσεκάρωντας το Swype, δουλεύει κανονικά, αλλά έπειτα από λίγη ώρα πάλι τα ίδια... πάω να γράψω κάπου και μου βγάζει αυτό του android.

Το μόνο που θυμάμαι να πειράζω πριν αρχίσει η περίεργη αυτή συμπεριφορά, ήταν το widget από το πρόγραμμα διαχείρισης αλλάζοντας προφίλ(best, extreme, custom).

Επίσης, χρησιμοποιώ το Antutu battery saver. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα βγάζει ένα εικονίδιο με μια πράσινη μπαταρία και έναν αριθμό στη μπάρα κατάστασης. Ο αριθμός υποδηλώνει το επίπεδο εξοικονόμησης ενέργειας που έχεις επιλέξει. Από εχθές εξαφανίζεται και το εικονίδιο. Τρέχω το πρόγραμμα και εμφανίζεται, και μετά από ώρα έχει εξαφανιστεί. Κουφό;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι περιεργος να δω αν θα κανουν κανα upgrade σε κανα 4.2.2+

 

 

και εγω.

 

πηρα ενα δευτερο για ενα φιλο

αυτο ειχα την ευκαιρια να το δουλεψω περισσοτερο απο το πρωτο που δεν μου το αφησε ο κατοχος τους.

τελικα ειναι πολυ καλο το τηλεφωνο , θα ηθελα καλυτερη οθονη (πιο ευαισθητη στην αφη εννοω)

μου εκανε θεματακια με καποια ασυρματα δυκτια σε δημοσιο χωρο τα οποια μετα απο 2 - 3 επανεκινησεις του τηλεφωνου φαινεται να λυθηκαν. η μπαταρια κραταει μια μιση μερα μεχρι στιγμης χωρις ιδιαιτερη χρηση και με το προγραμμας διαχειρησης της στο long ή best.

απο symbian (5800 και Ν8) σε android βλεπω πολλα θετικα για το android (ασχετο με την συσκευη αυτο βεβαια) αλλα το symbian ηταν πιο ευκολοδουλευτο κατα την γνωμη μου

 

 

οπως ειπα και την προηγουμενη φορα αξιζει με το παραπανω τα χρηματα του και ειναι τελεια επιλογη απο αποψη κοστους.

 

να δουμε και καμια καλη αναβαθμηση ή καμια ρομ που να καθετε καλα και θα ειναι σουπερ

Link to comment
Share on other sites

Απο τι ακουω η κιτ κατ εκδοση ειναι παναλαφρη και τα κινητα πετανε αλλα στα 85+ ευρω που δωσαμε μαλλον θα παρουμε τα @@μας :-D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα ανούσια μηνύματα τύπου "μου ήρθε", "ποιος το έφερε", "ήρθε αλλά έλλειπα", φεύγουν για ευνόητους λόγους. Παρακαλώ να επικεντρωθούμε στα της συσκευής, υπάρχουν άλλα θέματα για συζήτηση περί ταχυδρομικών αποστολών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα ομηλιας σε voip προγραμματα ..π.χ viber δεν με ακουνε...οι δοκιμες ειναι με wifi..εχει κανεις παρομοιο προβλημα ?

 

update : τελικα ειναι θεμα συμβατότης του viber

"Well,

As a company, we naturally have limited resources. We wish we could develop full compatibility for all devices out there, but unfortunately we can't. "

Edited by aare
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είχα γράψει, αλλά είχα παρατηρήσει όταν το πήρα πως η μπάρα αναζήτησης που έβγαζε στην αρχική οθόνη by default, δεν λειτουργούσε. Πάταγα και δεν έκανε τίποτα. Τελικά είναι απόλυτα φυσιολογικό, καθώς θέλει να γίνει εγκατάσταση της "αναζήτησης google". Οπότε, συνοψίζοντας, αυτά που λείπουν όταν το αγοράζουμε και φοράει τη rom που έχει ελληνικά, είναι η αναζήτηση google και το gmail. (και το market helper για να είναι πλήρως λειτουργικό στο play....).
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο δεν στελνει sms/mms απο τον default client και παιζω με αλλον client..οταν στελνω με της μανας του απλα μενει στο sending το μηνυμα.Προσφατα εκανα update τον contact manager οπότε κάτι εκει παίζει..εχω την έκδοση 1.18.502 οποτε Please ας επιβεβαιωσει καποιος αν εχει ή οχι προβλημα με την συγκεκριμενη εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Ο contact manager είναι η εφαρμογή με όνομα Ideafriend; Αν ναι, τότε εμένα που είναι εντελώς εργοστασιακό, με τη rom που φοράει από minideal, έχει έκδοση 1.8.320.0410.38748. Δοκίμασα να στείλω mms, και πάνε όλα κανονικά. Επίσης, για να δοκιμάσω κάθε ενδεχόμενο, έστειλα και απλά γράφοντας τον αριθμό (69ΧΧ-ΧΧΧΧΧΧ), και επιλέγοντάς τον από τον κατάλογο(όπου εκεί είχε τη μορφή +3069XX-XXXXXX), και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. λοιπον μολις σημερα παρελαβα το κινητακι ολα μια χαρα η καρτα δουλεψε ολα σωστα μονο σε 2 θεματα και θελω βοηθεια με ελληνικα παρακαλω γτ ειμαι ασχετος ... 1ον δεν μπορω να μπω στο wifi μου εχει σπασει τα νευρα .. κοιτουσα τα παλια ποστ και προσπαθουσα να βγαλω ακρη εκανα restart και το ρουτερ και το κινητο αλλα τπτ πφφφφ θα σκασω.. και 2ον οταν περνω τηλ καποιον μου δειχνει το ονομα του κτλπ .. οταν με περνουν δειχνει μονο τον αρι8μο και διπλα εχει αυτο anti-tapping unknown type gard.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. λοιπον μολις σημερα παρελαβα το κινητακι ολα μια χαρα η καρτα δουλεψε ολα σωστα μονο σε 2 θεματα και θελω βοηθεια με ελληνικα παρακαλω γτ ειμαι ασχετος ... 1ον δεν μπορω να μπω στο wifi μου εχει σπασει τα νευρα .. κοιτουσα τα παλια ποστ και προσπαθουσα να βγαλω ακρη εκανα restart και το ρουτερ και το κινητο αλλα τπτ πφφφφ θα σκασω.. και 2ον οταν περνω τηλ καποιον μου δειχνει το ονομα του κτλπ .. οταν με περνουν δειχνει μονο τον αρι8μο και διπλα εχει αυτο anti-tapping unknown type gard.

 

Φιλε μου καλησπερα,κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.εγω αυτο εκανα κ μπαινω σε ολα τα ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα,κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.εγω αυτο εκανα κ μπαινω σε ολα τα ρουτερ.

ναι φιλε μου αμα το κανω αυτο δεν θα γυρισει στην sthn original εκδοση???δεν θα χασω τα ελληνικα και το play store??

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αμα το κανω αυτο δεν θα γυρισει στην sthn original εκδοση???δεν θα χασω τα ελληνικα και το play store??[/QUOT

 

μη φοβασαι.πηγαινε στισ ρυθμισεις/αντιγραφα ασφαλειας και.../επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.θα μπεισ εκει κ θα πατησις επαναφορα τηλεφωνου.μετα restart κ εισαι ετοιμος.πασ settings /language βαζεις ελληνικα.(για τα ελληνικα)το anti tapping eεφαρμογη του κινητου που προστατευει απο υποκλοπη.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αμα το κανω αυτο δεν θα γυρισει στην sthn original εκδοση???δεν θα χασω τα ελληνικα και το play store??[/QUOT

 

μη φοβασαι.πηγαινε στισ ρυθμισεις/αντιγραφα ασφαλειας και.../επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.θα μπεισ εκει κ θα πατησις επαναφορα τηλεφωνου.μετα restart κ εισαι ετοιμος.πασ settings /language βαζεις ελληνικα.(για τα ελληνικα)το anti tapping eεφαρμογη του κινητου που προστατευει απο υποκλοπη.

 

με την επαναφορα δεν αλλαζει η rom.οι ρυθμισεις αλλαζουν.οι κινεζοι εκαναν ρουτ το κινητο κ χρησιμοποιησαν wirelles .εχουν μεινει καταλοιπα ρυθμισεων τους. περιμενω απτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αμα το κανω αυτο δεν θα γυρισει στην sthn original εκδοση???δεν θα χασω τα ελληνικα και το play store??[/QUOT

 

μη φοβασαι.πηγαινε στισ ρυθμισεις/αντιγραφα ασφαλειας και.../επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων.θα μπεισ εκει κ θα πατησις επαναφορα τηλεφωνου.μετα restart κ εισαι ετοιμος.πασ settings /language βαζεις ελληνικα.(για τα ελληνικα)το anti tapping eεφαρμογη του κινητου που προστατευει απο υποκλοπη.

 

 

ναι μου λεει να κανω επαναφορα τηλεφωνου εχει 2 ομως να επιλεξω το backup the data before resetting h to skip the backup???

Link to comment
Share on other sites

 

 

ναι μου λεει να κανω επαναφορα τηλεφωνου εχει 2 ομως να επιλεξω το backup the data before resetting h to skip the backup???

 

skip the back up

 

 

skip the back up

 

to backup the data ειναι οταν δεν θελουμε να χασουμε επαφες κ μνμ κ μας τα αποθηκευει σε ενα φακελο.καινουριο κινητο αρα δεν εχεις βαλει τιποτα.

 

 

to backup the data ειναι οταν δεν θελουμε να χασουμε επαφες κ μνμ κ μας τα αποθηκευει σε ενα φακελο.καινουριο κινητο αρα δεν εχεις βαλει τιποτα.

 

skip the back up ειναι οτι δεν θελεις να αποθηκευσει σε φακελο επαναφορας τιποτα.

 

 

skip the back up ειναι οτι δεν θελεις να αποθηκευσει σε φακελο επαναφορας τιποτα.

 

μην φοβασαι.δεν χανονται τα ελληνικα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα τπτ δεν το συνδεει στο ρουτερ,,, πφφφφ

κανε ρεσταρτ κ στις 2 συσκευες κ δοκιμασε παλι.apo minideal εγω αγορασα .εσυ.

 

το εκανα αλλα τπτ δεν το συνδεει στο ρουτερ,,, πφφφφ[/QUO

κανε ρεσταρτ κ στις 2 συσκευες κ δοκιμασε παλι.apo minideal εγω αγορασα .εσυ.

 

τι ρουτερ εχεις

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...