Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

με το Service update στην ουσια γινετε φορματ το στο κινητο?

 

Δεν υπαρχει ενας τροπος βρε παιδια να παρω τουλαχιστον τις επαφες μου? :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με το Service update στην ουσια γινετε φορματ το στο κινητο?

 

Δεν υπαρχει ενας τροπος βρε παιδια να παρω τουλαχιστον τις επαφες μου? :cry:

 

Δεν είναι συγχρονισμένες στο google account σου;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι αν τις ειχα συγχρονισει... μπηκα και στο gmail μου απο το pc αλλα δεν βρηκα κατι...

 

υπαρχει καποιος τροπος να τις επαναφερω τελικα? τι πιστευετε?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να τις επαναφερω τελικα? τι πιστευετε?

 

Τι ρομ φοράει το τηλέφωνο; Έχεις custom recovery;

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι αν τις ειχα συγχρονισει... μπηκα και στο gmail μου απο το pc αλλα δεν βρηκα κατι...

οταν εγω φωναζω σε ολους εδω και μη, συγχρονιστε τις επαφες σας με το gmail ή αν δεν θελετε αυτο παρτε αντιγραφα ασφαλειας, κατι ξερω αλλα κανεις δεν μ ακουει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

οταν εγω φωναζω σε ολους εδω και μη, συγχρονιστε τις επαφες σας με το gmail ή αν δεν θελετε αυτο παρτε αντιγραφα ασφαλειας, κατι ξερω αλλα κανεις δεν μ ακουει

 

αυτος ειναι ο λογος που παιρνουμε smartphones...και ακομα καλυτερα προσωπικα τις περναω στην SD..οχι για αλλο λογο αλλα τον συγχρονισμο μονο του δεν τον εμπιστευομαι..επειδη εχω 2 κινητα αλλα και επειδη παλιοτερα μου τις εχει περασει διπλές τις επαφες..οποτε παντα ριχνω ενα back up στην SD το οποιο το περναω στο pc..ετσι εχω ενα αρχειο με τις επαφες μου που ειναι το πιο ασφαλες και αξιοπιστο για επαναφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι ο λογος που παιρνουμε smartphones...και ακομα καλυτερα προσωπικα τις περναω στην SD..οχι για αλλο λογο αλλα τον συγχρονισμο μονο του δεν τον εμπιστευομαι..επειδη εχω 2 κινητα αλλα και επειδη παλιοτερα μου τις εχει περασει διπλές τις επαφες..οποτε παντα ριχνω ενα back up στην SD το οποιο το περναω στο pc..ετσι εχω ενα αρχειο με τις επαφες μου που ειναι το πιο ασφαλες και αξιοπιστο για επαναφορα.

 

αντε γεια σου, τοσο απλο που δεν το κανουν οι περισσοτεροι

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κρατησει τελικα αντιγραφο τον Φλεβαρη στη microsd και τις ειχα στειλει με bluetooth στο παλιο μου κινητο αλλα απο τοτε δεν εκανα καποιο νεο αντιγραφο και εχω χασει τις προσφατες νεες επαφες μου...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κρατησει τελικα αντιγραφο τον Φλεβαρη στη microsd και τις ειχα στειλει με bluetooth στο παλιο μου κινητο αλλα απο τοτε δεν εκανα καποιο νεο αντιγραφο και εχω χασει τις προσφατες νεες επαφες μου...

 

ε τοτε πιστευω λιγες δε θα εχεις που θα τις ξανα βρεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με το Service update στην ουσια γινετε φορματ το στο κινητο?

 

Δεν υπαρχει ενας τροπος βρε παιδια να παρω τουλαχιστον τις επαφες μου? :cry:

 

ναι με το service update ξαναπερνιεται το λογισμικο του τηλεφωνου οπως το φορματ στον υπολογιστη

σβηνονται ολα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κρατησει τελικα αντιγραφο τον Φλεβαρη στη microsd και τις ειχα στειλει με bluetooth στο παλιο μου κινητο αλλα απο τοτε δεν εκανα καποιο νεο αντιγραφο και εχω χασει τις προσφατες νεες επαφες μου...

 

τοτε μεχρι φλεβαρη δεν χανεις τιποτα. απο εκει και μετα κλαφτες..

Κανε μια επαναφορα του κινητου και επανεγκατασταση λογισμικου και επανεφερε τες. Βγαλε εξω την Sd καλου κακου (μην σβηστει τιποτα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο φίλος μάλλον το είχε τελείως μαμά το τηλέφωνο. Με ένα ξεκλείδωτο bootloader και ένα root (δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ήταν και απαραιτητο) θα μπορούσε να κατεβάσει flashtool και να φλασαρει ένα custom kernel με cwm recovery. Μετά θα έπαιρνε nandroid backup θα έκανε πάλι εγκατάσταση οποία ROM ήθελε, θα έκανε root και μετά titanium backup και restore contacts από το nandroid backup. Voila!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο φίλος μάλλον το είχε τελείως μαμά το τηλέφωνο. Με ένα ξεκλείδωτο bootloader και ένα root (δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ήταν και απαραιτητο) θα μπορούσε να κατεβάσει flashtool και να φλασαρει ένα custom kernel με cwm recovery. Μετά θα έπαιρνε nandroid backup θα έκανε πάλι εγκατάσταση οποία ROM ήθελε, θα έκανε root και μετά titanium backup και restore contacts από το nandroid backup. Voila!

 

αυτο εχω καταλαβει κι εγω, οι περισσοτεροι δεν ξερουν εκτος απο κλησεις και μηνυματα αλλα πραγματα......

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Ultimate HD 5.0.1 μετά από 10 μήνες χρήσης της HD 5.0 γιατί είχε αρχίσει να κολλάει. Όμως με ενοχλεί το lockscreen που έχει. Παλιά είχα του xperia T. Μπορώ κάπως να το περάσω? Επίσης, υπάρχει περίπτωση να βγεί νέα HD (δεν μπορώ να ποστάρω στο xda)? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση εφαρμογές να κατεβάζουν την μπαταρία ακόμη και αν το κινητο είναι κλειδωμένο με σβηστή οθόνη ???
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Ultimate HD 5.0.1 μετά από 10 μήνες χρήσης της HD 5.0 γιατί είχε αρχίσει να κολλάει. Όμως με ενοχλεί το lockscreen που έχει. Παλιά είχα του xperia T. Μπορώ κάπως να το περάσω? Επίσης, υπάρχει περίπτωση να βγεί νέα HD (δεν μπορώ να ποστάρω στο xda)? Ευχαριστώ

 

βαλε 2.3 να σωθεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά παλιά μεν, η μόνη με την οποία "πετάει" το κινητό δε.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

ήταν η 1η που δοκίμασα αλλά είναι αρκετά παλιά πια...

 

γιαυτο και εγω πηρα ενα xperia M που φυσαει και κανω τη δουλεια μου, το neo V το παρκαρα ντουλαπι, με 2.3.4 πανω ωστε να την παλεψει αν χρειαστει..με το Μ ευχαριστιεμαι ταχυτητα, οσο λιγο και να φαινεται πραγματικα πεταει, για 2ο κινητο παντα..δεν σου λεω να το λιωσεις. Αντιθετα το neo V μονο με viber/whatsapp δεν αντεχε.

Οσο για την παλια εκδοση, αν πηγαινει καλυτερα ειναι πιο σημαντικο..οι εφαρμογες ιδιες ειναι, το Interface δε με νοιαζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ήταν η 1η που δοκίμασα αλλά είναι αρκετά παλιά πια...

 

Αν έχεις ξεκλειδώσει bootloader, πέρασε Xperia Ultrakat. (εγώ έχω ακόμα την 1.3.9 έκδοση γιατί το interface της 2.1.1 δεν μου αρέσει τόσο και νομίζω κολλάει και λίγο)

Την έχω αρκετούς μήνες και ο συνδυασμός ταχύτητας/εμφάνισης είναι ο καλύτερος που υπάρχει αυτή τη στιγμή...Δοκίμασε τη και δεν θα το μετανιώσεις. Η μόνη έλλειψη είναι το ράδιο/hdmi.

Εγώ προσωπικά συμβιβάζομαι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αν και όπου να ναι θα πάρω καινούριο κινητό γιατί οι απαιτήσεις είναι αρκετά αυξημένες πλέον.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!εχω την εκδοση 4.0.2.Α.0.62 και η βγηκε μια καινουργια official απο το Companion 4.1.Α.0.562 τι να κανω να την περασω..???

 

Αυτος που αγορασα το κινητο με ειπε να μην την περασω γιατι εβγαλε προβληματα . Παντος το κινητο μου δουλευει ωραια απλα που κ που κολαει με περιπου 100MB FREE !μηπως παει καλυτερα αν την περασω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!εχω την εκδοση 4.0.2.Α.0.62 και η βγηκε μια καινουργια official απο το Companion 4.1.Α.0.562 τι να κανω να την περασω..???

 

Αυτος που αγορασα το κινητο με ειπε να μην την περασω γιατι εβγαλε προβληματα . Παντος το κινητο μου δουλευει ωραια απλα που κ που κολαει με περιπου 100MB FREE !μηπως παει καλυτερα αν την περασω?

 

εχεις το ανδροιδ 2.3.4 και θα πας στο ανδροιδ 4..

Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη ως προς το λειτουργικο, δε θα το αναγνωριζεις..αλλα δεν ξερω αν αξιζει.θεωρω πως θα σερνεται πολυ περισσοτερο το κινητο, αν τωρα λες οτι απλα σου κολλαει λιγο εκει ισως να μην την παλεψει..

Για μενα αν θες να το κανεις, καντο δοκιμαστικα, δηλαδη κατεβασε και την παλια εκδοση που εχεις τωρα πανω, δουλεψε το λιγες μερες με την καινουρια και εφοσον δεις οτι παλευεται κρατα τη, αν οχι απλα γυρνα πισω..

αυτο σημαινει ομως οτι θα στηνεις το κινητο απο την αρχη, κτλ κτλ..εμενα μου παιρνει μιση ωρα να ξαναστησω κινητο (ενα γρηγορο οχι τουτο εδω) αλλα γενικως ειναι βαβουρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το αφηνω ως εχει τοτε και ισως κανω κατι αλλο στο μελλον ευχαριστω νικο για την βοηθεια!!

 

εγω εβαλα την εκδοση που εχεις και εσυ τωρα, να δω πως ειναι γιατι δεν τη θυμαμαι, αλλα τη θυμαμαι στο arc s ΠΟυ ειχα οτι ηταν πολυ πιο γρηγορο..αν δω οτι το neo V ειναι το ιδιο αργο με την εκδοση 4 σαφως και θα το παω στην 4 που ειναι πολυ καλυτερη και ευχρηστη, αλλιως θα το αφησω στην 2.3.4.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ξεκλειδώσει bootloader, πέρασε Xperia Ultrakat. (εγώ έχω ακόμα την 1.3.9 έκδοση γιατί το interface της 2.1.1 δεν μου αρέσει τόσο και νομίζω κολλάει και λίγο)

Την έχω αρκετούς μήνες και ο συνδυασμός ταχύτητας/εμφάνισης είναι ο καλύτερος που υπάρχει αυτή τη στιγμή...Δοκίμασε τη και δεν θα το μετανιώσεις. Η μόνη έλλειψη είναι το ράδιο/hdmi.

Εγώ προσωπικά συμβιβάζομαι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αν και όπου να ναι θα πάρω καινούριο κινητό γιατί οι απαιτήσεις είναι αρκετά αυξημένες πλέον.

 

Πολύ θα το ήθελα να καινούργιο κινητό, αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα και γιαυτό προσπαθώ να το ξεζουμίσω όσο περισσότερο γίνεται... Δεν έχω ξεκλειεδώσει BL γιατί δεν ήξερα πως και μου φαινόταν και λίγο ρίσκο...

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να διαγραψω μια καρτελα απο τις πεντε απο την αρχικη οθονη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...