Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρεμία παιδιά,αν κάποιος ενοχλείται από κάποια σχόλια,καλό είναι να μην μπαίνει στο κόπο να απαντήσει και να γράφει εξυπνάδες...

όποιο bt handsfree να πάρεις λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετά από πολλά emails με τα Minideals και στο τέλος μέσο paypal η ετυμηγορία του paypal λέει πως θα μου γυρίσουν τα λεφτά εφόσον το στείλω με δικά μου έξοδα στην Κινα..Το όποιο είναι μεγάλη @@@@@ διότι με 20-25 δολάρια αγοράζω μπαταριά και κάλυμμα ενώ απλά για να το στείλω θέλω 27 εύρο …βούρτσες απογοητευμένος από το minideals πάντως εγώ !!Δεν νομίζω να ξαναπαραγγειλω και ούτε να το προτείνω σε κάποιον .
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

και όμως το monodeal είναι το πλέον αξιόπιστο κατάστημα.Βέβαια όταν παραγγέλνουμε από Κίνα,γνωρίζουμε ότι παίρνουμε όλα αυτά τα ρίσκα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παντός η εμπειρία μου είναι αρνητική και έχω γενικά ψωνίσει τα τελευταία 3 χρόνια από κίνα παρά πολλές ηλεκτρονικές συσκευές και ακόμα και από το ebay όπου υπάρχει η δύναμη του αρνητικού σχολίου είναι πολύ ποιο προσεκτικοί με τους πελάτες αυτοί στο minideals επικοινωνείς μαζί τους και δεν νοιάζονται σου λένε απλά στειλτο πίσω πλήρωνε εσύ και ας είναι ολοκαίνουργιο και αν κρίνουμε εμείς θα σου στείλουμε άλλο .δηλαδή τους δίνεις τα ωραία σου λεφτά και μετά στα @@@ τους και ας δεν έχεις εσυ τηλέφωνο για 2 μήνες η και 3 με τα πήγαινε ελα! και όταν το πρόβλημα σου μπορεί να λυθεί απλά με το να σου στείλουν μια μπαταριά!!! απλά απαράδεκτοι !!!Και όσον άφορα το αξιόπιστο κατάστημα δεν θα το έλεγα ιδιαίτερα… http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5050834#post5050834

Εδώ στο φόρουμ θα διαβάσετε πολλά και διάφορα …και είναι υποτίθεται και διαφημιστικό για προσφορές που έχουν ανοίξει οι ίδιοι ..τα συμπεράσματα του ο καθένας μπορεί να τα βγάλει !Απλά δυστυχώς αυτά τα διάβασα αφού την πάτησα .

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν κάνεις καλά που αντιδράς έτσι.το ίδιο θα έκανα και εγώ στη θέση σου.

το αν είναι όμως αξιόπιστο το minideal,δε μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς.Ναι έχουν αναφερθεί και μερικές περιπτώσεις περίεργες,αλλά σκέψου ότι αυτό συμβαίνει και με μαγαζιά Ελληνικά που είναι δίπλα μας,όχι στα βάθη της Ασίας.

Tελοσπάντων ας πάρει συνέχεια το θέμα στο τοπικ που πρέπει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αμφισβητείται και μάλιστα από αρκετούς !!Μη αξιόπιστο θεωρείται ένα κατάστημα όταν δεν φροντίζει για την επίλυση του προβλήματος ενός πελάτη του για το οποίο ευθύνεται το ίδιο .Τώρα το να παραγγέλλει κάποιος κάτι και να δουλεύει σωστά οπότε να μην χρειαστεί να μπλέξει με το κατάστημα δεν το κάνει αξιόπιστο !Στα προβλήματα φαίνεται η αξιοπιστία και όχι στο να πουλαει απλά .
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

μολις εφυγε η παραγγελια στο μινι ντιλ σε λευκο

δυσκολα παντως να παραλαβω Χριστουγεννα

κατα τα Φωτα το κοβω

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αμφισβητείται και μάλιστα από αρκετούς !!Μη αξιόπιστο θεωρείται ένα κατάστημα όταν δεν φροντίζει για την επίλυση του προβλήματος ενός πελάτη του για το οποίο ευθύνεται το ίδιο .Τώρα το να παραγγέλλει κάποιος κάτι και να δουλεύει σωστά οπότε να μην χρειαστεί να μπλέξει με το κατάστημα δεν το κάνει αξιόπιστο !Στα προβλήματα φαίνεται η αξιοπιστία και όχι στο να πουλαει απλά .

 

κοίτα φίλε μου,δεν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα για ζυγίσουμε την αξιοπιστία ή όχι του mini.

τόσο καιρό που παρακολουθώ γενικά την αγορά της Κίνας,έχω βγάλει,όπως και οι περισσότεροι, το συμπέρασμα ότι πρόκειται για αξιόπιστο μαγαζί.και όχι μόνο στο τμήμα των πωλήσεων.

όπως και να έχει και εγώ στην θέση σου,θα τους έκραζα και θα τους πίεζα όσο γίνεται,για να βρεθεί η πιο λογική και τίμια λύση στο θέμα που αντιμετωπίζεις.

 

@admen

 

Δύσκολα θα το έχεις πριν τα Χριστούγεννα ή γενικά μέσα στο 15ήμερο των εορτών.

Εγώ να φανταστείς έχω πάρει tracking number από 28/11 και ακόμα δεν δείχνει να έχει φύγει από Σιγκαπούρη.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ φορτωμενο το ταχυδρομειο της Σιγκαπουρης αυτο τον καιρο

εγω και τα Φωτα παλι λιγο δυσκολο το κοβω

κατα τις 10 του Γεναρη θα δω μαλλον φως

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ φορτωμενο το ταχυδρομειο της Σιγκαπουρης αυτο τον καιρο

εγω και τα Φωτα παλι λιγο δυσκολο το κοβω

κατα τις 10 του Γεναρη θα δω μαλλον φως

 

Σχετικό είναι ποτέ δε ξέρεις.Αν φύγει από εκεί μέχρι τη Παρασκευή,και δεν πάρει ο ύπνος τους δικούς μας,μπορεί να τα φέρει ο Αι Βασίλης...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες μου ηρθε το εκπληκτικο τερας 850,μια απορια πως μπορω να αποθηκευω τα παιγνίδια και της εφαρμογες από το google play στην sd card?γιατι η μνημη είναι μονο 2 giga και δεν χωραει τιποτα.πειτε μου ότι γινεται ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες μου ηρθε το εκπληκτικο τερας 850,μια απορια πως μπορω να αποθηκευω τα παιγνίδια και της εφαρμογες από το google play στην sd card?γιατι η μνημη είναι μονο 2 giga και δεν χωραει τιποτα.πειτε μου ότι γινεται ευχαριστω.

 

Δε γινεται...

Ενας φιλος ομως πιο πανω αναφερθηκε σε μια ROM που βρηκε στο σιτε της NeedRom,η οποια λυνει αυτο το προβλημα...Δεν το χω δοκιμασει καθως δε μου εχει ερθει το κινητο...Ομως λενε πως λειτουργει...κι ειναι και στα Ελληνικα...!

http://www.needrom.com/mobile/a850-stock-s123-multilanguagegappsroot/

 

Πριν κανεις οτιδηποτε,περιμενε και την εμπειρη αποψη και των υπολοιπων!

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται...

Ενας φιλος ομως πιο πανω αναφερθηκε σε μια ROM που βρηκε στο σιτε της NeedRom,η οποια λυνει αυτο το προβλημα...Δεν το χω δοκιμασει καθως δε μου εχει ερθει το κινητο...Ομως λενε πως λειτουργει...κι ειναι και στα Ελληνικα...!

http://www.needrom.com/mobile/a850-stock-s123-multilanguagegappsroot/

 

Πριν κανεις οτιδηποτε,περιμενε και την εμπειρη αποψη και των υπολοιπων!

 

Για την custom rom 123 από needrom επειδή την έχω εγκαταστήσει δεν είχα πολύ ασχοληθεί γιατί δεν το χρειαζόμουν αλλά αυτό που είδα τώρα μιας και το ρώτησες είναι το εξής :Σου δίνει μια δυνατότητα να μεταφέρεις σε ΄΄sd’’αλλά εμφανίζει μια usb storage 1,2gb χωρητικότητας όπου μπορείς να τα μεταφέρεις .επίσης σαν internal storage έχει χωρητικότητα 2,2 gb οπότε αυτό που αποκαλεί usb storage είναι μνήμη του τηλέφωνου και όχι της sd

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Άρα τρύπα στο νερό... Οι ρομ της need rom είναι της lenovo αναβαθμίσεις?

Έχει βρει κανείς αν υπάρχει άλλη ρομ πέρα από αυτές της need rom?

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenovo-A850-ROOT-small-memory-issue-Trying-to-extend-internal/td-p/1306495

 

διαβαστε προσεκτικα, υπαρχουν καποιες λυσεις για το θεμα της μεταφορας στην sd

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a850-rom-s123-root-google-play/ αυτη η ρομ λενε καποιοι χρηστες δινει την λυση στο προβλημα

οποιος εχει το τηλεφωνο στα χερια δοκιμαζει και μας λεει

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Άρα τρύπα στο νερό... Οι ρομ της need rom είναι της lenovo αναβαθμίσεις?

Έχει βρει κανείς αν υπάρχει άλλη ρομ πέρα από αυτές της need rom?

 

2,2gb internal είναι υπεραρκετά.εκτός αν το πήρατε για gaming συσκευή..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο διάβασμα στο forum που ανέφερε ο φίλος Admen με την custom rom 123 από το needrom αλλάζεις μια παράμετρο και αποθηκεύονται στην sd οι εφαρμογές κανονικά !!Μόλις το δοκίμασα και πέρασα κάτι παιχνίδια στην sd .το subway serf που δοκίμασα αν και έχω αργή κάρτα class 4 τρέχει μια χαρά !!Οπότε αυτή η rom έχει ελληνικά μεταφέρει τις εφαρμογές σε sd και είναι και σταθερή !! http://www.needrom.com/mobile/a850-stock-s123-multilanguagegappsroot/
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

εε ξενερωσα ομολογω με τις απαντησεις,,,καλα είναι δυνατον να μην γινεται,εδω γινοταν στα παλια κινητα με κατι symbian,τι να πω,θα δοκιμασω αυτό που λετε με το needrom εστω 2.2 gb,γιατι εχει κατι παιχνιδαρες που εχουν μέγεθος 1.1 gb οποτε πρεπει κατι να γινει,η καρτα μου είναι class 10 16 gb.
Link to comment
Share on other sites

εε ξενερωσα ομολογω με τις απαντησεις,,,καλα είναι δυνατον να μην γινεται,εδω γινοταν στα παλια κινητα με κατι symbian,τι να πω,θα δοκιμασω αυτό που λετε με το needrom εστω 2.2 gb,γιατι εχει κατι παιχνιδαρες που εχουν μέγεθος 1.1 gb οποτε πρεπει κατι να γινει,η καρτα μου είναι class 10 16 gb.

Μάλλον δεν κατάλαβες είπα πως τελικά με μια αλλαγή σε μια ρύθμιση στην έκδοση 123 need rom μπορείς να εγκαταστήσεις κανονικά στην sd κάρτα σου ότι θέλεις και όσο μεγάλο και αν είναι !

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο διάβασμα στο forum που ανέφερε ο φίλος Admen με την custom rom 123 από το needrom αλλάζεις μια παράμετρο και αποθηκεύονται στην sd οι εφαρμογές κανονικά !!Μόλις το δοκίμασα και πέρασα κάτι παιχνίδια στην sd .το subway serf που δοκίμασα αν και έχω αργή κάρτα class 4 τρέχει μια χαρά !!Οπότε αυτή η rom έχει ελληνικά μεταφέρει τις εφαρμογές σε sd και είναι και σταθερή !! http://www.needrom.com/mobile/a850-stock-s123-multilanguagegappsroot/

 

ok αυτό είναι το πιο ενθαρρυντικο μηνυμα!αλλα ελπιζω να μην χρειαστεί να το κανεις rout,που δεν ξερω και τι σημαινει αυτό δηλαδή θα σβηστουν αυτά που εχω?τελος παντνων θα το δοκιμασω και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

ok αυτό είναι το πιο ενθαρρυντικο μηνυμα!αλλα ελπιζω να μην χρειαστεί να το κανεις rout,που δεν ξερω και τι σημαινει αυτό δηλαδή θα σβηστουν αυτά που εχω?τελος παντνων θα το δοκιμασω και βλεπουμε

 

Βασικά θα περάσεις καινούργια Rom .Είναι σαν να κανείς φορματ στα windows.Οπότε ναι θα τα χάσεις . Κάνε ένα backup ποιο πριν .Τώρα τις εφαρμογές θα τις ξαναπεράσεις διότι οι εφαρμογές που σου κάνουν backup τουλάχιστον για όσες δωρεάν ήξερα άμα δεν ήταν root το τηλέφωνο δεν μπορούσαν αν κάνουν backυp εφαρμογών . Dεν ξέρω το Lenovo backup πως δουλεύει αλλά ψαξτο .

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

ok αυτό είναι το πιο ενθαρρυντικο μηνυμα!αλλα ελπιζω να μην χρειαστεί να το κανεις rout,που δεν ξερω και τι σημαινει αυτό δηλαδή θα σβηστουν αυτά που εχω?τελος παντνων θα το δοκιμασω και βλεπουμε

 

Γιατί να μη το κάνεις root?Μάλλον κάπως τα έχεις μπερδέψει στο μυαλό σου.Αν θέλεις να αλλάξεις ρομ θα τα χάσεις όλα φυσικά από το κινητό σου.Μη σας τρομάζουν λέξεις που δεν ξέρετε παιδιά.

axinak η ρομ απο το needrom το κάνει αυτό με την sd χωρίς να χρειάζεται να πειράξεις κάτι έτσι;

επίσης axinak δε γράφεις με 2 λόγια πως περνάς την ρομ με flashtool,αν θέλεις γιατί το έχεις δοκιμάσει, γιατί βλέπω να γίνεται χαμός απο ερωτήσεις σε λίγο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μονό που πρέπει να κανείς είναι να πας στις ρυθμίσεις –αποθηκευτικός χώρος –και επιλέγεις να αποθηκεύονται οι εφαρμογές στην sd κάρτα .προσοχή όχι usb storage όπως είχα επιλέξει εγώ ποιο πριν !τώρα για να περάσεις την rom είναι πολύ απλό .στο site needrom κάνεις εγράφη ,βρίσκεις την rom που θέλεις, την κατεβάζεις και όταν την ξεζiπαρεις έχει μέσα το Open SP Flash Tool .Λέει τις οδηγίες αναλυτικά και πολύ απλά στο site κάτω από την περιγραφή της rom .Αν κάποιος δεν μπορεί να καταλάβει αυτές τις οδηγίες οι όποιες είναι αρκετά απλές ας το δώσει σε κάποιον φίλο να το κάνει .

- Unpack A850 Stock S123.zip

- Open SP_Flash_Tool_v3.1320.0.163

- run Flash_tool.exe

- select MT6582_Android_scatter in "rom dump" folder

- Choose Option -> USB Mode, click USB Mode

- Choose Option -> DA DownLoad All -> Speed -> High Speed -> click High Speed

- Check option "DA DL All With Check Sum"

- Turn off your phone, remove the battery.

- Connect phone via USB

- Click Firmware -> Upgrade

- When a green circle appears, you can disconnect USB, reseat the battery and power up your device. It will take several minutes for it to boot up.

Edited by axinak
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει να σβηστουν τοτε,ελπιζω αυτό να το κανει η needrom χωρις να επηρεαζει το κινητο χωρις να σβηστει τιποτα,το κινητο είναι κινεζικο εχει google play και ελληνικα μεσα αλλα και άλλες γλωσσες.

 

Σου απάντησε πριν ο axinak ότι πρέπει να σβηστούν τα δεδομένα σου.Δε γίνεται αλλιώς.Back up μπορείς να πάρεις στα πάντα,χωρίς να χρειάζεται να χάσεις τα πάντα.

 

@axinak για τους νέους χρήστες πρότεινα να τα γράψεις.Οκ εμείς τα έχουμε ξανακάνει για κάποιον νέο μπορεί να μη φαίνεται τόσο εύκολο!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...