Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται ακόμα και αν χαμηλώσεις την ένταση του ακουστικού;

Αυτό που έκανα ειναι να κατεβάσω την ενταση του μικροφώνου απο το engineer mode και το προβλημα διορθώθηκε αλλα για λίγο.Μετα απο κάποιες ώρες το ξανακανε. Δοκίμασα και κατέβασα την ενταση του ακουστικού απο το πλήκτρο στο πλαι αλλα είδα πολύ μικρή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δοκιμάσει άλλη rom; Αν και μάλλον φαίνεται για hardware leak.

 

Δεν δοκίμασα αλλη Rom (δεν είμαι σχετικός με στο sport) αλλά εφόσον με τη χρήση handsfree δουλεύει αψογα μπορει να ειναι θέμα Rom?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα αλλη Rom (δεν είμαι σχετικός με στο sport) αλλά εφόσον με τη χρήση handsfree δουλεύει αψογα μπορει να ειναι θέμα Rom?

 

Yπαρχει μεγαλη πιθανοτητα ναι ,να ειναι θεμα Rom.Αυτο βεβαια ειναι το ευκολο κομματι,γιατι εαν ειναι θεμα hardware πρεπει να το στειλεις πισω για αλλαγη κτλ.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την διαδικασια αυτη της αυξησης του εσωτερικου χωρου θα χασουμε τα μεχρι τωρα δεδομενα και εφαρμογες?

 

Σχετικα με το repartition, ξερει κανεις φίλος να με ενημερωσει πριν ξεκινησω? :worry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το repartition, ξερει κανεις φίλος να με ενημερωσει πριν ξεκινησω? :worry:

 

Μετά τε repartition κάνουμε Wipe data/factory reset (repartition, βήμα 8, οδηγός του post #428#). Το τηλέφωνο θα κάνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα τα δεδομένα χρήστη θα χαθούν. Αν έχουμε εφαρμογές-δεδομένα που θέλουμε να επαναφέρουμε, πριν ξεκινήσουμε τη διαδικασία κάνουμε backup και μετά τη διαδικασία τα επαναφέρουμε με restore (λεπτομέρειες στο post #428#)

 

Καλημέρα στην παρέα. Ειμαι και γω κατοχος του κινητου και εχω καποιο προβλημα για το οποιο θα ήθελα τα φώτα σας. Όταν περνω τηλέφωνο και μιλάω ο συνομιλήτης μου, μου παραπονιέται πως ακούει επιστροφη την δική του φωνη στο τηλεφωνό του.Αυτό συμβαίνει περίπου στο 70% των κλησέων (ανεξαρτήτου αν καλώ εγώ ή με καλούν).Τέλος θέλω να επισημάνω οτι το φαινόμενο αυτό δεν συμβαίνει οταν κανω χρήση handsfree. Το προβλημα λέτε να είναι με την Rom ή να είναι θέμα hardware? To συσκευή την αγόρασα απο minideal.

 

Πόσες κάρτες έχεις μέσα και ποιας εταιρίας; Σου το κάνει από παντού ή από ένα μέρος (πχ. το σπίτι σου); Δοκίμασε μια άλλη κάρτα άλλης εταιρίας

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Μετά τε repartition κάνουμε Wipe data/factory reset (repartition, βήμα 8, οδηγός του post #428#). Το τηλέφωνο θα κάνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα τα δεδομένα χρήστη θα χαθούν. Αν έχουμε εφαρμογές-δεδομένα που θέλουμε να επαναφέρουμε, πριν ξεκινήσουμε τη διαδικασία κάνουμε backup και μετά τη διαδικασία τα επαναφέρουμε με restore (λεπτομέρειες στο post #428#)

 

Φίλε σε ευχαριστω.:)

Νομιζω οτι κάποιοι εδω μεσα, σου χρωσταμε πολλα!

Θα ξεκινησω ολη την διαδικασια, γιατι και με την μπαταρια εχει προβλημα. Επίσης οπως ειναι τωρα, προσπαθω να μπω σε ρεκοβερυ ειτε πατωντας το + ειτε το - αλλα δεν μπαινει πουθενα οποτε δεν ξερω αν εχει αγγλικο η κινεζικο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστω.:)

Νομιζω οτι κάποιοι εδω μεσα, σου χρωσταμε πολλα!

Θα ξεκινησω ολη την διαδικασια, γιατι και με την μπαταρια εχει προβλημα. Επίσης οπως ειναι τωρα, προσπαθω να μπω σε ρεκοβερυ ειτε πατωντας το + ειτε το - αλλα δεν μπαινει πουθενα οποτε δεν ξερω αν εχει αγγλικο η κινεζικο.

 

Τότε ξεκίνα με το να περάσεις μόνο Αγγλικό recovery με το flash tools. Αφού το κάνεις πάρε backup και μετά κάνε repartition και στο τέλος κάνεις restore για να έχεις τις εφαρμογές που έχεις τώρα. 99,99% Αγγλικό recovery έχει η rom από εδώ https://mega.co.nz/#!h0UkFYJD!TY0M5WpzFKSog6iTOx2xARbu_qZp9cOmocgVIUtTjXM

Link to comment
Share on other sites

Μετά τε repartition κάνουμε Wipe data/factory reset (repartition, βήμα 8, οδηγός του post #428#). Το τηλέφωνο θα κάνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα τα δεδομένα χρήστη θα χαθούν. Αν έχουμε εφαρμογές-δεδομένα που θέλουμε να επαναφέρουμε, πριν ξεκινήσουμε τη διαδικασία κάνουμε backup και μετά τη διαδικασία τα επαναφέρουμε με restore (λεπτομέρειες στο post #428#)

 

 

 

Πόσες κάρτες έχεις μέσα και ποιας εταιρίας; Σου το κάνει από παντού ή από ένα μέρος (πχ. το σπίτι σου); Δοκίμασε μια άλλη κάρτα άλλης εταιρίας

 

Έχω δυο καρτες wind μέσα.Έχει τυχει να μου το κανει σε διάφορετικα μέρη ,όχι κάπου συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Ειμαι και γω κατοχος του κινητου και εχω καποιο προβλημα για το οποιο θα ήθελα τα φώτα σας. Όταν περνω τηλέφωνο και μιλάω ο συνομιλήτης μου, μου παραπονιέται πως ακούει επιστροφη την δική του φωνη στο τηλεφωνό του.Αυτό συμβαίνει περίπου στο 70% των κλησέων (ανεξαρτήτου αν καλώ εγώ ή με καλούν).Τέλος θέλω να επισημάνω οτι το φαινόμενο αυτό δεν συμβαίνει οταν κανω χρήση handsfree. Το προβλημα λέτε να είναι με την Rom ή να είναι θέμα hardware? To συσκευή την αγόρασα απο minideal.

 

φιλε το προβλημα λυνετε αν απενεργοποιησεις το 3g εντελως

Link to comment
Share on other sites

φιλε το προβλημα λυνετε αν απενεργοποιησεις το 3g εντελως

 

Eννοεις απο το μενου απο το μενου Ρυθμίσεις-διαχείριση καρτας SIM-Συνδεση δεδομένων - να το εχω στη απενεργοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Τότε ξεκίνα με το να περάσεις μόνο Αγγλικό recovery με το flash tools. Αφού το κάνεις πάρε backup και μετά κάνε repartition και στο τέλος κάνεις restore για να έχεις τις εφαρμογές που έχεις τώρα. 99,99% Αγγλικό recovery έχει η rom από εδώ https://mega.co.nz/#!h0UkFYJD!TY0M5WpzFKSog6iTOx2xARbu_qZp9cOmocgVIUtTjXM

 

Ειπα ενα πατερ ημων.. και ξεκινησα.:)

Στην αρχη προσπαθησα να περασω μονο το ρεκοβερυ αλλα και στις δυο προσπαθειες μου, δεν γινοταν τιποτα. Ετσι αποφάσισα να περασω ολη τη ΡΟΜ, οπως και εγινε με τη πρωτη. Στη συνεχεια αφου ειχα πλεον Αγγλικο ρεκοβερυ, εκανα μπακ απ, και προχωρησα στο repartition, κατι που εγινε επισης με τη πρωτη. Και αφου πηρα φορα εκανα και το κολπο για τη μπαταρια και τελειωσα.

Ευχαριστω για ολα.

Να τολμησω μια τελευταια ερωτηση. Η ΡΟΜ που εγκατεστησα τωρα με αυτη που ειχε απο το To2c, ποια η διαφορα της?

Και κατι που δε το καταλαβα. Γιατι πριν δεν μπορουσα να μπω σε ρεκοβερυ? Ειναι δυνατον το κντ να μην ειχε? :O

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα ενα πατερ ημων.. και ξεκινησα.:)

Στην αρχη προσπαθησα να περασω μονο το ρεκοβερυ αλλα και στις δυο προσπαθειες μου, δεν γινοταν τιποτα. Ετσι αποφάσισα να περασω ολη τη ΡΟΜ, οπως και εγινε με τη πρωτη. Στη συνεχεια αφου ειχα πλεον Αγγλικο ρεκοβερυ, εκανα μπακ απ, και προχωρησα στο repartition, κατι που εγινε επισης με τη πρωτη. Και αφου πηρα φορα εκανα και το κολπο για τη μπαταρια και τελειωσα.

Ευχαριστω για ολα.

Να τολμησω μια τελευταια ερωτηση. Η ΡΟΜ που εγκατεστησα τωρα με αυτη που ειχε απο το To2c, ποια η διαφορα της?

Και κατι που δε το καταλαβα. Γιατι πριν δεν μπορουσα να μπω σε ρεκοβερυ? Ειναι δυνατον το κντ να μην ειχε? :O

 

Από τι κατάλαβα μάλλον τώρα το παρέλαβες οπότε δεν έχει σημασία αν έκανες backup ή όχι. To backup θα είχε νόημα αν το είχες κάνει πριν περάσεις τη rom για να μπορείς να επαναφέρεις τις εφαρμογές αλλά αφού δεν κατάφερες να περάσεις μόνο το recovery δεν γινόταν κάτι άλλο.

99,99% είναι η ίδια rom γιατί δεν έχω δει κάπου να αναφέρετε άλλη multilinguage rom για το V889S

Είναι πολύ πιθανόν να μην είχε recovery πριν. Και άλλος είχε αναφέρει το ίδιο θέμα πριν μερικές μέρες που το είχε πάρει από minideal

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις - περισσοτερα-δικτυα κιν τηλ-υπηρεσια 3g-απενεργοποιηση

 

και αυτο που ειπες

 

Το έκανα και μεχρι στιγμής δουλέυει μια χαρά.Ελπίζω να μην επανέλθει το πρόβλημα.Σε ευχαριστω φίλε για την βοηθειά σου οπως και σε όσα παιδια βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησω το 3g θα μπορω να συνδεομαι internet εκτος WiFi μεσω συνδεσης δεδομενων η θα πρεπει να το ενεργοποιησω ξανα ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασει το κινητο απο το minideal εδω και περιπου 3-4 μηνες.

Τον τελευταιο μηνα δεν φορτιζει αν δεν παταω το καλωδιο σε συγκεκριμενη κατευθυνση και επισης η καμερα μου οταν βγαζει φωτο μου δειχνει πρασινη οθονη ή πρασινες γραμμες.

 

Τι παιζει με την εγγυηση. Τους εστειλα μυνημα αλλα μεχρι να μου απαντησουν ας μου καποιος απο εδω

1)Τα εξοδα αποστολης τα χρεωνονται αυτοι ή εγω?

2)Εχει κανεις τετοιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησω το 3g θα μπορω να συνδεομαι internet εκτος WiFi μεσω συνδεσης δεδομενων η θα πρεπει να το ενεργοποιησω ξανα ;

 

Αν απενεργοποιησεις το 3g μπαινεις internet αλλα θα χασεις ταχυτητα.

Εγω απορω γιατι δεν μπαινει wifi οταν ειμαι σε λειτουργια πτησης.. παραξενο γιατι το παλιο μου κινητο εμπαινε.

Το εκανα καμια φορα για να κραταει η μπαταρια την ωρα που ειμαι με wifi. Ξερει κανεις αν φτιαχνετε?

Edited by SpyrosMP
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασει το κινητο απο το minideal εδω και περιπου 3-4 μηνες.

Τον τελευταιο μηνα δεν φορτιζει αν δεν παταω το καλωδιο σε συγκεκριμενη κατευθυνση και επισης η καμερα μου οταν βγαζει φωτο μου δειχνει πρασινη οθονη ή πρασινες γραμμες.

 

Τι παιζει με την εγγυηση. Τους εστειλα μυνημα αλλα μεχρι να μου απαντησουν ας μου καποιος απο εδω

1)Τα εξοδα αποστολης τα χρεωνονται αυτοι ή εγω?

2)Εχει κανεις τετοιο θεμα?

 

απ οσο ξερω τα εξοδα αποστολης τα χρεωνεσαι εσυ.

 

δεν δοκιμαζεις αλλον φορτιστη-καλωδιο????

οσο για την καμερα ,ισως αν εκανες μια επαναφορα στις εργοστ.ρυθμισεις να φτιαξει.

 

εχεις περασει την official rom που δινετε εδω η εισαι με αυτην που εδινε το καταστημα???

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος/η να προτείνει ακουστικά που να λειτουργούν με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

 

Σήμερα παρέλαβα αυτά:

http://dx.com/p/bsbeste-bsb-169-flat-in-ear-earphone-w-microphone-volume-control-black-120cm-192830#.UwNYJc5R-tc

και δυστυχώς δεν είναι συμβατά. Συγκεκριμένα δε λειτουργεί το κουμπί αποδοχής/απόρριψης κλήσης και από τα ακουστικά ακούγεται ένας περιοδικά επαναλαμβανόμενος βόμβος.

 

Κατά τα άλλα, στη μια εβδομάδα που έχω το τηλέφωνο, μόνο καλά λόγια έχω να πω.

Link to comment
Share on other sites

απ οσο ξερω τα εξοδα αποστολης τα χρεωνεσαι εσυ.

 

δεν δοκιμαζεις αλλον φορτιστη-καλωδιο????

οσο για την καμερα ,ισως αν εκανες μια επαναφορα στις εργοστ.ρυθμισεις να φτιαξει.

 

εχεις περασει την official rom που δινετε εδω η εισαι με αυτην που εδινε το καταστημα???

 

Δεν ειναι το θεμα ο φορτιστης εχω αλλαξει 3 εως τωρα αλλα τιποτα.

Εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα τιποτα( Απο σημερα για καποιο λογο διορθωθηκε μονο του το προβλημα με την καμερα)

Η ρομ ειναι το minideal.net και μεχρι στιγμης δουλευε αψογα.

 

Ps Ακριβως τις ιδιες απαντησεις με εσενα μου εδωσε το minideal!:frog::frog::p:p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος/η να προτείνει ακουστικά που να λειτουργούν με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

 

Σήμερα παρέλαβα αυτά:

http://dx.com/p/bsbeste-bsb-169-flat-in-ear-earphone-w-microphone-volume-control-black-120cm-192830#.UwNYJc5R-tc

και δυστυχώς δεν είναι συμβατά. Συγκεκριμένα δε λειτουργεί το κουμπί αποδοχής/απόρριψης κλήσης και από τα ακουστικά ακούγεται ένας περιοδικά επαναλαμβανόμενος βόμβος.

 

Κατά τα άλλα, στη μια εβδομάδα που έχω το τηλέφωνο, μόνο καλά λόγια έχω να πω.

 

των νοκια τα ακουστικα ειναι συμβατα.:)

 

Δεν ειναι το θεμα ο φορτιστης εχω αλλαξει 3 εως τωρα αλλα τιποτα.

Εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα τιποτα( Απο σημερα για καποιο λογο διορθωθηκε μονο του το προβλημα με την καμερα)

Η ρομ ειναι το minideal.net και μεχρι στιγμης δουλευε αψογα.

 

Ps Ακριβως τις ιδιες απαντησεις με εσενα μου εδωσε το minideal!:frog::frog::p:p

 

οταν αναβεις το τηλ.αρχιζει με το σημα της zte η οχι???

στο λεω γιατι το δικο μου με την ρομ του μινι ντηλ δεν το εδειχνε...

λεω μηπως η ρομ δορθωση καποια προβληματα....αλλα δεν ξερω,περιμενε καμια απαντηση

απο καποιον πιο εξειδικευμενο χρηστη να σου πει...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παρέλαβα και εγώ το εν λόγω τηλέφωνο τελικά από minideal. (Για την ιστορία να αναφέρω ότι έκανε 8 μέρες να έρθει στο ταχυδρομείο. (10 feb παραγγελία-12 dispatched για Ελλάδα, 18 ήταν στο κέντρο διανομής! )

 

Α. Το ηχείο είναι λίγο "θολό" έ; Ρηχό, δεν ξέρω πως να το πω. Μιλάω για μουσική. Σε κλήσεις δεν το δοκίμασα ακόμα.

Β. Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω αρχικά στο τηλέφωνο και πρέπει να το ξέρω;

Γ. Αρκετές φορές αν και συνδέομαι με wifi (κάθομαι δίπλα στο router!) το εικονίδιο είναι γκρί και δεν μπαίνει σε καμιά σελίδα. Φταίει καμιά ρύθμιση;

Δ. Τα 4 buttons στο κάτω μέρος της συσκευής υπάρχει επιλογή να είναι μονίμως αναμένα όταν το χρησιμοποιώ;

Edited by snips
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παρέλαβα και εγώ το εν λόγω τηλέφωνο τελικά από minideal.

 

Α. Το ηχείο είναι λίγο "θολό" έ; Ρηχό, δεν ξέρω πως να το πω. Μιλάω για μουσική. Σε κλήσεις δεν το δοκίμασα ακόμα.

Β. Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω αρχικά στο τηλέφωνο και πρέπει να το ξέρω;

Γ. Αρκετές φορές αν και συνδέομαι με wifi (κάθομαι δίπλα στο router!) το εικονίδιο είναι γκρί και δεν μπαίνει σε καμιά σελίδα. Φταίει καμιά ρύθμιση;

Δ. Τα 4 buttons στο κάτω μέρος της συσκευής υπάρχει επιλογή να είναι μονίμως αναμένα όταν το χρησιμοποιώ;

 

α.ναι εχεις δικιο,αλλα λυνετε αν κοιταξεις το ποστ 428

β.αλλαξε ρομ,κανε το κολπο με την μπαταρια και αν θελεις μεγαλυτερο χωρο κανε το repartition.(ποστ 428)

γ.αφου περασεις την ρομ,πιστευω οτι θα λυθει

δ.δεν γνωριζω

 

το τηλ.το εχω απο τον Νοεμβριο,χωρις κανενα προβλημα.

για τα λεφτα του ειναι αρκετα τιμιο,vfm χωρις καμια αμφιβολια.

σου ευχομαι να το ευχαριστηθεις!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...