Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά για δώστε καμιά λύση... προσπάθησα να κάνω update τη ρομ που μου είπαν, αλλά μου βγάζει πρόβλημα ?ui=2&ik=85bf05c05f&view=att&th=146a8537e489c32c&attid=0.3&disp=emb&realattid=ii_146a853664fccd6b&zw&atsh=1

 

Τι drivers να βάλω??? έβαλα κάποιους που το αναγνωρίζουν σαν mkt usb preloader κάτι, είναι σωστοί???

 

Update. Το κινητό δεν μπουτάρει, το συνδέω και το σύστημα το αναγνωρίζει με διαλήψεις... κάνει connect και disconnect συνεχώς... Τους το ανέφερα, και περιμένω τι θα απαντήσουν!!!

Edited by stratakisggiioo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά για δώστε καμιά λύση... προσπάθησα να κάνω update τη ρομ που μου είπαν, αλλά μου βγάζει πρόβλημα ?ui=2&ik=85bf05c05f&view=att&th=146a8537e489c32c&attid=0.3&disp=emb&realattid=ii_146a853664fccd6b&zw&atsh=1

 

Τι drivers να βάλω??? έβαλα κάποιους που το αναγνωρίζουν σαν mkt usb preloader κάτι, είναι σωστοί???

 

Update. Το κινητό δεν μπουτάρει, το συνδέω και το σύστημα το αναγνωρίζει με διαλήψεις... κάνει connect και disconnect συνεχώς... Τους το ανέφερα, και περιμένω τι θα απαντήσουν!!!

To τελευταιο ειναι καθαρα θεμα απο drivers για αυτο σου κανει κάνει connect και disconnect συνεχεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αυτό φαντάζομαι κι εγώ... έχεις κάπου drivers??? ή τι drivers να ψάξω???

 

Οχι δεν τους εχω δυστηχως......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

βρήκα από εδώ, http://www.pandawillforum.com/showthread.php?23464-multilanguage-ROM-for-ZTE-V889S

Εγκατέστησα τους drivers, αφού έσβησα τους παλιούς και ήμασταν στη φάση Unknown device, και το κινητό το αναγνώρισε κανονικά χωρίς διακοπές αυτή τη φορά. Τρέχω το flash tool, κάνω αυτά που πρέπει, ξεκινάει προχωράει κάνει, κάνει και μετά μου ξαναβγάζει το μήνυμα που έστειλα πιο πάνω, και το αποσυνδέει. Οπότε τον ***** πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά άλλαξα το flash tool, και δούλεψε μια χαρά. Θα δοκιμάσω να δω αν άλλαξε τίποτα με τη ρομ που μου έστειλαν, αλλά είναι ακριβώς η ίδια, οπότε δεν έχω ελπίδα... ελπίζω να ανεβάσει κάποιος την ρομ που τα διορθώνει όλα που λέγατε πιο πάνω!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικά άλλαξα το flash tool, και δούλεψε μια χαρά. Θα δοκιμάσω να δω αν άλλαξε τίποτα με τη ρομ που μου έστειλαν, αλλά είναι ακριβώς η ίδια, οπότε δεν έχω ελπίδα... ελπίζω να ανεβάσει κάποιος την ρομ που τα διορθώνει όλα που λέγατε πιο πάνω!!!!!!

 

Σορυ .Είναι 640 mb το rar ,για να ανέβουν πρέπει να περασουν 3 ώρες + .

 

Αύριο λογικά θα βρω χρόνο και για να είμαι ειλικρινής ,την ανέβασα στο speedyshare το μεσημέρι και είπα μόλις γυρίσω απο δουλειά να σου την ανεβάσω .Έλα μου όμως ντε που ξεχάστηκα και έσβυσα κατά λάθος τον mozzila πριν απο λίγο !!!

 

:fool::fool::fool::knife::knife::knife:

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

640??? γιατί τόσα πολλά??? συνήθως είναι 300μβ αυτά που βρίσκω... Καλά θα περιμένω, δεν έχω και τίποτα καλύτερο να κάνω έτσι κι αλλιώς!!!

Να σου πω, για να μη τρέχεις και εσύ, μήπως είναι κάποιο ρομ από αυτή τη σελίδα??? http://www.needrom.com/phone-roms/zte/v889/

Edited by stratakisggiioo
Link to comment
Share on other sites

640??? γιατί τόσα πολλά??? συνήθως είναι 300μβ αυτά που βρίσκω... Καλά θα περιμένω, δεν έχω και τίποτα καλύτερο να κάνω έτσι κι αλλιώς!!!

Να σου πω, για να μη τρέχεις και εσύ, μήπως είναι κάποιο ρομ από αυτή τη σελίδα??? http://www.needrom.com/phone-roms/zte/v889/

 

Ετιμίκ

 

http://www.speedyshare.com/K9kgh/zte-v889s-multilanguage-rom.rar

 

Την διαδικασία την ανέβασα πιο πάνω (post 428 /Vasilisk) .Προτείνω να κάνεις όλα αυτά που αναγράφονται στο post του και αν λείπει και κανένα άλλο αρχείο ,εδώ είμαστε να σου το ανεβάσουμε :ninja: !

Τα υπόλοιπα αρχεία είναι μικρότερα ,ανεβαίνουν σε χρόνο D-T !

Καλή επιτυχία ...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

οκ το κατεβάζω τώρα!!!βασικά από το ποστ 428, δε δουλεύει κανένα λινκ... αλλά δεν πειράζει, πέρα από την ένδειξη της μπαταρίας, δε με νιάζουν τα υπόλοιπα!!!

 

ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ το κατεβάζω τώρα!!!βασικά από το ποστ 428, δε δουλεύει κανένα λινκ... αλλά δεν πειράζει, πέρα από την ένδειξη της μπαταρίας, δε με νιάζουν τα υπόλοιπα!!!

 

ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ!!!

 

Γνώμη μου είναι να τις κάνεις όλες τις modifies .

 

''Πάρτα όλα λοιπόν'' :

 

Rom :

http://speedy.sh/K9kgh/zte-v889s-multilanguage-rom.rar

Sp flash tool :

https://mega.co.nz/#!slUinbyK!QEgoAhrN2AyLiC9iS48-wEY_otYfxgYgiqIFIwom8SE

Repartition:

http://www.speedyshare.com/qcsMJ/Mt657xRepartition-EN.apk

Ένδειξη μπαταρίας :

http://www.speedyshare.com/CRUhg/NewBOOT.zip

Xposed framework :

http://www.speedyshare.com/5pXbc/de.robv.android.xposed.installer-v25-36cbbc.apk

Gravity box :

http://www.speedyshare.com/YSg9j/GravityBox-2.7.6.apk

 

Kαι μετά το κινητό θα πετάει ...:cry:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

οοοο ευχαριστώ πολύ!!! Να σου πω, επειδή δεν είναι απόλυτα σαφές, δεν πρεπει να τα τσεκάρω όλα στο flash tool, για να γίνει η εγκατάσταση της νέας ρομ??? Αν τα τσεκάρω όλα, θα υπάρχει πρόβλημα???
Link to comment
Share on other sites

οοοο ευχαριστώ πολύ!!! Να σου πω, επειδή δεν είναι απόλυτα σαφές, δεν πρεπει να τα τσεκάρω όλα στο flash tool, για να γίνει η εγκατάσταση της νέας ρομ??? Αν τα τσεκάρω όλα, θα υπάρχει πρόβλημα???

 

Αφου ξεκινήσεις την διαδικασία του flashing και σου εμφανιστουν ολα τα αρχεία του scatter ,αποεπιλέγεις τα preloader και mbr .Εν ολίγοις φλασαρεις ολα τα αρχεία εκτος των 2 παραπανω...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Ok, τα εγκατέστησα όλα, εκτώς από gravity και xposed framework (δεν ξέρω τι κάνει...).

για την ώρα όλα καλά, αλλά κολλάει λίγο, σα να φορτώνει 100 εφαρμογές ταυτόχρονα... λογικά όταν βγάλω facebook, skype ktl εφαρμογές, θα πετάει!!!

 

edit:Απεγκατέστησα 18 προεγκατεστημένες εφαρμογές, το άφησα λίγο στο wifi, να ενημερώσει το google play, και τώρα το κινητό πετάει!!! Δεν έχω προλάβει να δω τι παίζει με τους δορυφόρους, αλλά θα το δω αργότερα!!!

Όσων αφορά το wifi, κατάλαβα τι κάνει. όταν έχει ενεργοποιημένα τα δεδομένα, και συνδέεσαι wifi, τότε όταν το σήμα πέσει στο wifi, σε αποσυνδέει, και σε πάει στα δεδομένα με τη λογική ότι θα έχεις καλύτερη ταχύτητα από το wifi που έχει χαμηλό σήμα...

Edited by stratakisggiioo
Link to comment
Share on other sites

Ok, τα εγκατέστησα όλα, εκτώς από gravity και xposed framework (δεν ξέρω τι κάνει...).

για την ώρα όλα καλά, αλλά κολλάει λίγο, σα να φορτώνει 100 εφαρμογές ταυτόχρονα... λογικά όταν βγάλω facebook, skype ktl εφαρμογές, θα πετάει!!!

 

edit:Απεγκατέστησα 18 προεγκατεστημένες εφαρμογές, το άφησα λίγο στο wifi, να ενημερώσει το google play, και τώρα το κινητό πετάει!!! Δεν έχω προλάβει να δω τι παίζει με τους δορυφόρους, αλλά θα το δω αργότερα!!!

Όσων αφορά το wifi, κατάλαβα τι κάνει. όταν έχει ενεργοποιημένα τα δεδομένα, και συνδέεσαι wifi, τότε όταν το σήμα πέσει στο wifi, σε αποσυνδέει, και σε πάει στα δεδομένα με τη λογική ότι θα έχεις καλύτερη ταχύτητα από το wifi που έχει χαμηλό σήμα...

Aν βάλεις τώρα και xposed framework με gravity box ,θα αποκτήσεις και sms 160 αρια αντι τα 75ρια(χαρακτήρες)που έχεις τώρα .Εκτός απο αυτό ,πειράζεις άφοβα και άλλα ,όπως να κάνεις την μπαταρία σου με κυκλικο ποσοστό ,να βάλεις την ημερομηνία στην μέση ,να κάνεις το κινητό να ξυπνά με τα volume button κ.α. πολλά ...

Ελπίζω κατά τα άλλα πάντως να έφτιαξε ...:D

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν τα έβαλα αυτά τα δύο τελευταία, καθώς δε με ενδιαφέρει να κάνω τόσες λεπτομερείς ρυθμίσεις, μηνύματα δε στέλνω οπότε όλα καλά!!!

Το gps, όμως ακόμα με ταλαιπωρεί... βάζω το gps test, και μετά από 10 λεπτά έχει χρονιστεί με 3 δορυφόρους, ενώ βλέπει 11, και η θέση μου έχει ακρίβεια περίπου 100μέτρα!!! τρατζικ!!! μήπως υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις που να το φτιάχνει αυτό??? εσείς πως λειτουργείτε το gps???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν τα έβαλα αυτά τα δύο τελευταία, καθώς δε με ενδιαφέρει να κάνω τόσες λεπτομερείς ρυθμίσεις, μηνύματα δε στέλνω οπότε όλα καλά!!!

Το gps, όμως ακόμα με ταλαιπωρεί... βάζω το gps test, και μετά από 10 λεπτά έχει χρονιστεί με 3 δορυφόρους, ενώ βλέπει 11, και η θέση μου έχει ακρίβεια περίπου 100μέτρα!!! τρατζικ!!! μήπως υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις που να το φτιάχνει αυτό??? εσείς πως λειτουργείτε το gps???

Μέσα στο forum παίζει μία διαδικασία για gps fix ,που διορθώνει και φτιάχνει το πρόβλημα .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Ακολούθησε κατα γράμμα τον οδηγό και πες μας τι έγινε .;)

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα θέμα με τη SIM2. Πολλές φορές χάνει το σήμα της και μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει κάρτα SIM στην υποδοχή.. Άλλες φορές με διακόπτει από κλήση ενώ μιλάω με τη SIM2. Έχει τύχει σε κανέναν???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Ξαναέφτασε στα χέρια μου το 889S φίλης και μου ζήτησε να της το στήσω από την αρχή. Του πέρασα αυτά που προτείνονται στο post 428 και εγκατάστησα κάποιες εφαρμογές. Είναι σχεδόν έτοιμο αλλά ριν το επιστρέψω θέλω να φτιάξω δύο πραγματάκια.

 

1. To noled δουλεύει κανινικά αλλά πρέπει να ενεργοποιείται μετά από κάθε επανεκίνηση. Υπάρχει κάποια λύση;

2. Στη εκκίνηση και το κλείσιμο της συσκευής "παίζει" το γραφικό της zte με τα τετραγωνάκια και την απαίσια μουσική. Μπορεί να αφαιρεθεί με κάποιον τρόπο;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σχεδόν όλες τις rom από need rom και τώρα φοράω την slimdroid. Μέχρι στιγμής πάει καλά, με κάτι ψιλό θέματακια (όχι σοβαρα). Την έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Τι σου κάνει;

 

Είχε το aosp keyboard, το οποίο μόλις έβαλα και την ελληνική γλώσσα κρασαρε. Προσπάθησα να κατεβάσω Xperia αλλά μάλλον δεν το υποστηρίζει [;] . Επίσης η φωτεινότητα της οθόνης στο Μαξ μου φαίνεται χαμηλή, αντίθετα με μιουι που με στράβωσε.

 

+ φαίνεται πως δεν λειτουργεί και το notification Led στις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, η ρομ χωρίς δικές μου παρεμβάσεις ήταν γρήγορη, χωρίς delay και με 150-200 free ram.

Πρόσθεσα swift keyboard, Facebook και Facebook messenger και παρατηρώ ένα delay στο πάτημα της touch και η ελεύθερη μνήμη έπεσε στο 50-80 mb. To notification Led λειτουργεί σε ειδοποιήσεις από το messenger, αλλά για αναπάντητες κλήσεις και μηνύματα δεν λειτούργησε. Γενικά δεν την προτιμώ από την προηγούμενη που φορούσα, μια 4.2.2, δεν θυμάμαι ποια είναι από need rom, την έχω σε ζιπ όμως.

Αύριο θα ξαναπεράσω την miui για μια πιο βαθιά δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω το εν λογο κιν. εδω και 6-7 μηνες και ειμαι αρκετα ευχαριστιμενος και θα ηθελα να ρωτησω κατι για το gps.

μπαινω στην πλοηγηση και δεν βρισκει την τοποθεσια μου...στους χαρτες το βρισκει μια χαρα.

επειδη πολυ συντομα το χρειαζομαι μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να το κανω να δουλεψει με ελληνικες οδηγιες?(ειμαι εντελως ασχετος απο πλοηγηση κτλ.) πρεπει να κατεβασω χαρτες???καποια εφαρμογη???η τι αλλο???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...