Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα μολις εβαλα την εκδοση 4.2 και οταν μπαινεις στην ρυθμισεις τις καμερας εχει ρυθμιση η οποια βγαζει 8MP φωτογραφια 3264*2448. Τωρα αυτο πως γινεται δεν ξερω..... Η ποιοτητα ενταξει παραμενη το ιδιο..

Να δειτε και μια φωτογραφια τραβηγμενη μολις τωρα

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42178&stc=1&d=1394403537

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mολις τωρα κανω ενα backup την παλια και θα κανω ινσταλλ την 4.2 να την δοκιμασω.Το μονο bug δηλαδη ειναι αυτο με το πληκτρολογιο ?Γιατι στο needrom αναφερει οτι σε μερικα κινητα δεν δουλεευει η καμερα και το μικροφωνο σε καποιες εφαρμογες

 

εμενα μια χαρα λειτουργει και η καμερα και το μικροφωνο. οσο για τα megapixel μεσω interpolation ειναι οποτε μικρη αξια εχουν.

 

η καμερα ειναι απλα απαραδεκτη.. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρα λειτουργει και η καμερα και το μικροφωνο. οσο για τα megapixel μεσω interpolation ειναι οποτε μικρη αξια εχουν.

 

η καμερα ειναι απλα απαραδεκτη.. :Ρ

 

Kαμερα εκτακτου αναγκης εχει βρε,οπως ολα βεβαια σε αυτο το ευρως τιμης.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

i know.. δεν με απασχολει καθολου προσωπικα.. :)

 

My too.........:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε VASILK για το #428

 

εισαι εκπληκτικός

 

Παιδιά παιδεύομαι 3 ωρες να κάνω εγκατάσταση το rail rush από το Google PLAY

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miniclip.railrush

 

στο τέλος εχω το εξής μηνυμα

 

"δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης USB ή κάρτα SD"

 

"can't install on USB storage or SD card"

 

Δοκίμασα όλες τις λυσεις απο το internet... ΕΛΕΟΣ !!!!

 

το πρόβλημα δεν διορθώνεται

 

BOHΘΕΙΑ !!!

Προσπαθησα και γω να το εγκαταστησω και μου βγαζει ακριβως το ιδιοτ προβλημα.

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα και γω να το εγκαταστησω και μου βγαζει ακριβως το ιδιοτ προβλημα.

Mηπως δεν μπορει να το τρεξει το κντ??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ένα τεράστιο μπράβο στον VASILK για όλες τις πληροφορίες που έδωσε!!! Είχα απογοητευτεί τόσο καιρό που δεν μπορούσα να του περάσω custom backup και συνεπώς δεν προχωρούσα και στο repartition.

 

Ενημερωτικά, το repartition το έφτασα στα 2.5Gb αντί του 1Gb που λέει ο οδηγός, και μέχρι σήμερα δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα. Ότι θέλω το αποθηκεύω στην SD.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεω να το αγορασω απο http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-V889S-4-Inch-800x540-MTK6577-Dual-Core-Mobile-Phone-Android-4-1-Black-512Mb/1305139199.html στα 52ε με τα δωρακια που δινει αλλα επειδη θα ειναι η πρωτη μου αγορα απο το aliexpress θελω να μου πειτε την γνωμη σας για τον πωλητη.:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεω να το αγορασω απο http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-V889S-4-Inch-800x540-MTK6577-Dual-Core-Mobile-Phone-Android-4-1-Black-512Mb/1305139199.html στα 52ε με τα δωρακια που δινει αλλα επειδη θα ειναι η πρωτη μου αγορα απο το aliexpress θελω να μου πειτε την γνωμη σας για τον πωλητη.:)

 

καλος ειναι.. γενικα το aliexpress ειναι εμπιστο γιατι τους υποχρεωνουν σε αποστολες με tracking number..

Link to comment
Share on other sites

καλος ειναι.. γενικα το aliexpress ειναι εμπιστο γιατι τους υποχρεωνουν σε αποστολες με tracking number..

αλλα αν δεν κανω λαθος δεν δεχεται paypal?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

αλλα αν δεν κανω λαθος δεν δεχεται paypal?

 

Δυστυχως μονο πιστωτικη η χρεωστικη η προπληρωμενη.

Link to comment
Share on other sites

αλλα αν δεν κανω λαθος δεν δεχεται paypal?

 

δεν δεχεται αλλα ειναι υπερευαισθητοι αν υπαρξει προβλημα.. εμενα αλλωστε τοσα χρονια στο ebay δεν χρειαστηκε να κανω dispute μεσω paypal. το προβλημα λυνοταν απο το resolution center του ebay.

Link to comment
Share on other sites

δεν δεχεται αλλα ειναι υπερευαισθητοι αν υπαρξει προβλημα.. εμενα αλλωστε τοσα χρονια στο ebay δεν χρειαστηκε να κανω dispute μεσω paypal. το προβλημα λυνοταν απο το resolution center του ebay.

 

"Υπερευαίσθητοι" :lol: δεν θα τους έλεγε κανείς αλλά υπάρχουν διαδικασίες για την προστασία σου ανάλογες με το eBay και το PayPal.

To Aliexpress είναι κάτι ανάλογο με το eBay. Θέλει προσοχή από που θα αγοράσεις και γενικός όπως με όλους τους Κινέζους πρέπει να έχεις τα μάτια ανοιχτά.

Θέλει πιστωτική κάρτα για να ψωνίσεις αλλά έχει το καλό πως αν έχεις MasterCard δέχεται πληρωμές σε Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα ενα ακόμα σήμερα. Αλλά έκαναν ψιλμπινια θα έλεγα.....μέχρι εχθες καμια έκπτωση και σήμερα με το πού το έστειλαν.....και καλύτερη προσφορά έχει το to2c....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την custom ROM 4.2.2 του Needrom. Είναι πολύ καλύτερη από της ZTE.

 

Καταρχάς λύθηκε το πρόβλημα με το τρίξιμο του ακουστικού κατά τις κλήσεις. Επίσης σταμάτησαν να μου λένε οτι ακουν την φωνή τους όσοι με καλούσαν και τέλος χρησιμοποιεί 80 με 100mb λιγότερη RAM από την εργοστασιακή.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι οτι πρέπει με link2sd να απεγκαταστήσετε το keyboard (sony) που έχουν βάλει και να βάλετε το stock android keyboard γιατί με τα Ελληνικά το Sony κολλάει.

 

Δοκιμάστε την!!

 

Πως ακριβώς εγκατεστησες αυτή την rom?

Εξήγησε σε παρακαλώ γιατί την κατέβασα και δεν ξέρω πως να την βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς εγκατεστησες αυτή την rom?

Εξήγησε σε παρακαλώ γιατί την κατέβασα και δεν ξέρω πως να την βαλω.

 

Βάζεις το αρχείο .zip όπως είναι στη sd card.

Μετά μπαίνεις recovery [power on] + [vol+]

Πατάς [install zip from sdcard] -> [choose zip from sdcard] -> [4.2.2n1.zip] -> [Yes] και το τηλέφωνο θα τρέξει το αρχείο

Όταν τελειώσει πατάς [go back] και μετά [reboot system now]. Το τηλέφωνο θα ανοίξει σε κανονική λειτουργία (εμένα δεν μπόρεσε να κάνει reboot και έβγαλα τη μπαταρία και το άνοιξα ξανά)

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς εγκατεστησες αυτή την rom?

Εξήγησε σε παρακαλώ γιατί την κατέβασα και δεν ξέρω πως να την βαλω.

 

αυτη μπαινει απο το recovery, οχι με το SP Flash Tool.

 

Εγω παντως εχω αλλο προβλημα. Προσπαθω να εγκαταστησω μονο ενα recovery γιατι εχω μονο το κινεζικο αλλα δεν μπορω να μπω με τιποτα. Απο SP Flash Tool, επιλεγω την rom την multilingual οπως περιγραφεται στο #428, επιλεγω μονο το recovery, η διαδικασια παει οπως θα επρεπε να παει, βγαζει πρασινο κυκλο στο τελος κλπ κλπ. Με power button + vol UP, δεν κανει τιποτα. Με power button + vol down, εξακολουθει να πηγαινει ακομα στο κινεζικο recovery. Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω?

 

Σημειωση: την διαδικασια την κανω απο windows 8, ακολουθησα αυτο τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206421 , κατεληξα στα σωστα νομιζω, αναγνωριζεται στην COM θυρα σωστα το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

αυτη μπαινει απο το recovery, οχι με το SP Flash Tool.

 

Εγω παντως εχω αλλο προβλημα. Προσπαθω να εγκαταστησω μονο ενα recovery γιατι εχω μονο το κινεζικο αλλα δεν μπορω να μπω με τιποτα. Απο SP Flash Tool, επιλεγω την rom την multilingual οπως περιγραφεται στο #428, επιλεγω μονο το recovery, η διαδικασια παει οπως θα επρεπε να παει, βγαζει πρασινο κυκλο στο τελος κλπ κλπ. Με power button + vol UP, δεν κανει τιποτα. Με power button + vol down, εξακολουθει να πηγαινει ακομα στο κινεζικο recovery. Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω?

 

Σημειωση: την διαδικασια την κανω απο windows 8, ακολουθησα αυτο τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206421 , κατεληξα στα σωστα νομιζω, αναγνωριζεται στην COM θυρα σωστα το κινητο...

 

Το έχει αναφέρει και άλλος αυτό που δεν μπορεί να εγκαταστήσει μόνο το recovery. Μια λύση είναι να φλασαρεις όλη τη rom μαζί με το recovery.

Link to comment
Share on other sites

ZTE V889S....το μοναδικο κντ που δεν εχω πειραξει ποτε μεχρι τωρα,αλλα αυτο που περιμενω θα του περασω την rom που λετε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αναφέρει και άλλος αυτό που δεν μπορεί να εγκαταστήσει μόνο το recovery. Μια λύση είναι να φλασαρεις όλη τη rom μαζί με το recovery.

 

Οντως ετσι επαιξε. θενξ. Μαλλον απ οτι φαινεται χρειαζεται και καποιο ακομα επιλεγμενο απ ολη τη λιστα περα απο το "recovery" για να παιξει..

 

Επισης, στην ROM με το 4.2.2 βγηκε update με fix για το keyboard που ειχε αναφερθει παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

ZTE V889S....το μοναδικο κντ που δεν εχω πειραξει ποτε μεχρι τωρα,αλλα αυτο που περιμενω θα του περασω την rom που λετε.:)

 

Εγώ την έβαλα σε ένα κινητό (όχι αυτό που χρησιμοποιώ) και τη δοκίμασα λίγο αλλά δεν μου έκανε κάποια εντύπωση (καλή ή κακή). Βέβαια δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την 4.1 Rom της ZTE όπως αυτά που λέει ο φίλος VeRDe. Ούτε τρίξιμο του ακουστικού κατά τις κλήσεις έχω, ούτε αυτό που ακούνε τη φωνή τους όσοι με καλούν (με εξαίρεση πολύ λίγες περιπτώσεις όταν έχω ανοιχτή ακρόαση).

Οπότε δεν έχω βρει κάποια σοβαρό λόγο να πάω σε custom 4.2 και να αφήσω την official 4.1 που και Ελληνικά έχει και σταθερή είναι και δεν έχει κάποιο bag.

Αυτό που λένε με τη διαχείριση της Ram δεν νομίζω να είναι τόσο θέμα Rom όσο θέμα εφαρμογών που βάζουν. Πολύ πιθανόν να είναι κακογραμμένες και να δεσμεύουν άσκοπα ram. Εμένα πάντα έχει ελεύθερα πάνω από 100 Mb ram (χωρίς να έχω βάλει facebook και άλλες τέτοιες εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια). Ακόμα και αυτό μπορεί να λυθεί με λίγο ψάξιμο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα σε ένα κινητό (όχι αυτό που χρησιμοποιώ) και τη δοκίμασα λίγο αλλά δεν μου έκανε κάποια εντύπωση (καλή ή κακή). Βέβαια δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την 4.1 Rom της ZTE όπως αυτά που λέει ο φίλος VeRDe. Ούτε τρίξιμο του ακουστικού κατά τις κλήσεις έχω, ούτε αυτό που ακούνε τη φωνή τους όσοι με καλούν (με εξαίρεση πολύ λίγες περιπτώσεις όταν έχω ανοιχτή ακρόαση).

Οπότε δεν έχω βρει κάποια σοβαρό λόγο να πάω σε custom 4.2 και να αφήσω την official 4.1 που και Ελληνικά έχει και σταθερή είναι και δεν έχει κάποιο bag.

Αυτό που λένε με τη διαχείριση της Ram δεν νομίζω να είναι τόσο θέμα Rom όσο θέμα εφαρμογών που βάζουν. Πολύ πιθανόν να είναι κακογραμμένες και να δεσμεύουν άσκοπα ram. Εμένα πάντα έχει ελεύθερα πάνω από 100 Mb ram (χωρίς να έχω βάλει facebook και άλλες τέτοιες εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια). Ακόμα και αυτό μπορεί να λυθεί με λίγο ψάξιμο νομίζω.

 

Οποτε λες να το αφησω οπως ερθει απο minideal,και τα αλλα που εφερα απο εκει δεν ειχαν καποιο θεμα,περα απο την μπαταρια που εδειχνε οτι ναναι καποιες φορες.Αλλα ενα 2μερο το εβγαζαν ανετα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λες να το αφησω οπως ερθει απο minideal,και τα αλλα που εφερα απο εκει δεν ειχαν καποιο θεμα,περα απο την μπαταρια που εδειχνε οτι ναναι καποιες φορες.Αλλα ενα 2μερο το εβγαζαν ανετα.

 

Εγώ είπα την άποψη μου. Δεν σημαίνει απαραίτητα πως είναι και η σωστή :) . Έτσι και αλλιώς δεν χάνεις κάτι να τη δοκιμάσεις, αν δεν σου αρέσει βάζεις ξανά την 4.1 της ΖΤΕ.

Το θέμα με την ένδειξη της μπαταρίας το λύνεις πολύ εύκολα αν τρέξεις το newboot.zip

Από θέμα διάρκειας σίγουρα δεν έχει κανένα θέμα. Με μόνο κλήσεις και απενεργοποιημένο το 3G (μόνο GSM) μου έχει κρατήσει 5 μέρες (βέβαια δεν ήταν smartphone αλλά σκέτο phone :lol: ) Αυτή τη στιγμή είμαι στις 3η 16ω και έχει ακόμα 10% :) και ήταν και smartphone κατά καιρούς (WiFi και 3G)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...