Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν όντως είναι αυτό, θα νιώσω πολύ ******ς :lol:

 

Δηλαδή με down μπαίνει στο κινέζικο, και με up στο cwm;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και εγώ από minideal την Παρασκευή. Δεν επέλεξα root, και τώρα είδα πως το προτείνατε σε όλους0. Δεν με πειράζει αν δεν έχει ελληνικό menu, αλλά χρειάζομαι το ελληνικό πλητρολόγιο. Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να το βρω μόνος μου και να το εγκαταστήσω, ή στην χειρότερη περίπτωση, αν υπάρχει καμία πρόσθετη εφαρμογή για να έχω και ελληνικά;

Προς το παρών έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για τη συσκευή και πιστεύω - κρίνοντας και μόνο από τα specs- ότι είναι πολύ καλή για τα λεφτά της. Θα περιμένω και εγώ να έρθει (λογικά γύρω στις αρχές Δεκέμβρη) για να σας γράψω τις εντυπώσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από minideal την Παρασκευή. Δεν επέλεξα root, και τώρα είδα πως το προτείνατε σε όλους0. Δεν με πειράζει αν δεν έχει ελληνικό menu, αλλά χρειάζομαι το ελληνικό πλητρολόγιο. Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να το βρω μόνος μου και να το εγκαταστήσω, ή στην χειρότερη περίπτωση, αν υπάρχει καμία πρόσθετη εφαρμογή για να έχω και ελληνικά;

Προς το παρών έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για τη συσκευή και πιστεύω - κρίνοντας και μόνο από τα specs- ότι είναι πολύ καλή για τα λεφτά της. Θα περιμένω και εγώ να έρθει (λογικά γύρω στις αρχές Δεκέμβρη) για να σας γράψω τις εντυπώσεις μου.

 

Λογικά θα έχει. Αν δεν έχει, υπάρχει multilanguage Rom. Για το Ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχουν άπειρα στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από minideal την Παρασκευή. Δεν επέλεξα root, και τώρα είδα πως το προτείνατε σε όλους0. Δεν με πειράζει αν δεν έχει ελληνικό menu, αλλά χρειάζομαι το ελληνικό πλητρολόγιο. Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να το βρω μόνος μου και να το εγκαταστήσω, ή στην χειρότερη περίπτωση, αν υπάρχει καμία πρόσθετη εφαρμογή για να έχω και ελληνικά;

Προς το παρών έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για τη συσκευή και πιστεύω - κρίνοντας και μόνο από τα specs- ότι είναι πολύ καλή για τα λεφτά της. Θα περιμένω και εγώ να έρθει (λογικά γύρω στις αρχές Δεκέμβρη) για να σας γράψω τις εντυπώσεις μου.

 

 

Εμενα μου ηρθε το τηλ. πριν απο 4 ημερες απο minideal. Εχει GooglePlay, Ελληνικο μενου και Ελληνικο πληκτρ.(ειχα πατησει στα κουτακια για root και GooglePlay). Αν ειναι root δεν το ξερω,δεν ξερω πως το διαπιστωνουμε, παντως εικονιδιο SuperUser δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμενα μου ηρθε το τηλ. πριν απο 4 ημερες απο minideal. Εχει GooglePlay, Ελληνικο μενου και Ελληνικο πληκτρ.(ειχα πατησει στα κουτακια για root και GooglePlay). Αν ειναι root δεν το ξερω,δεν ξερω πως το διαπιστωνουμε, παντως εικονιδιο SuperUser δεν εχει.

 

Υπαρχει στο Google play το root checker.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω 5 ημέρες που παρέλαβα το κινητό...ΆΛΛΑ έχω πρόβλημα με την μπαταρία.

το έχω φορτίσει πολλές φορές και για πολλή ώρα.

αλλά κρατάει πολύ λίγο,,, Από το 100% πηγαίνει στο 88% σε λίγα λεπτά.

και γενικά κρατάει πολύ λίγο.,...

τι να κάνω,,;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω 5 ημέρες που παρέλαβα το κινητό...ΆΛΛΑ έχω πρόβλημα με την μπαταρία.

το έχω φορτίσει πολλές φορές και για πολλή ώρα.

αλλά κρατάει πολύ λίγο,,, Από το 100% πηγαίνει στο 88% σε λίγα λεπτά.

και γενικά κρατάει πολύ λίγο.,...

τι να κάνω,,;;;;;;;;;

Καλημερα,μετα το 88% αποφορτιζεται σε κανονικους ρυθμους?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, το ίδιο κάνει και σε μένα. Μετά αποφορτίζει πιο αργά. Πάντως με νορμάλ χρήση βγάζει ίσα ίσα 2 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε παιδια ειναι καποιο bug απο την rom πιθανοτατα......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, όσο και να έψαξα, δε κατάφερα να βρω κάποιον τρόπο να κρατήσω backup την κατάσταση στην οποία έρχεται το κινητό, ώστε να το επαναφέρω όταν χρειαστεί...

Δηλαδή με ελληνικά και root.

Εκτός αν δε κατάλαβα κάτι από αυτά που έχουν γραφτεί για το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είναι αδύνατον να το κάνω να bootάρει σε recovery. Αν και του έχω περάσει δύο διαφορετικά κανονικά χωρίς πρόβλημα, δεν λέει να μπει και αν το δοκιμάσω, εκτός οτι δεν κάνει τίποτα, κολλάει και απο πάνω. Χρειάζεται δηλαδή να του βγάλω την μπαταρία για να ανοίξει μετά.

 

Τεσπά, το ρίσκαρα και χωρίς backup του πέρασα το Gravity Box το οποίο (ευτυχώς) δουλεύει μια χαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε Ρωσσικα......αυτος πως το κανει???Και μαλιστα περασε και mui......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά, τουλάχιστον με το κινητό που έχω στα χέρια μου. Πιθανολογώ οτι το bootloader είναι κλειδωμένο. Η βλακεία είναι οτι αν το ξεκλειδώσεις, κάνει σαν reset το κινητό (αυτό διάβασα τουλάχιστον). Ίδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά, τουλάχιστον με το κινητό που έχω στα χέρια μου. Πιθανολογώ οτι το bootloader είναι κλειδωμένο. Η βλακεία είναι οτι αν το ξεκλειδώσεις, κάνει σαν reset το κινητό (αυτό διάβασα τουλάχιστον). Ίδωμεν...

Τι να σου πω,ολα αυτα ειναι εντελως ξεκλειδωτα απο οτι ξερω.Ποια rom εχει επανω??Απο minideal ειναι?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το minideal είναι. Το ξέρω, οτι θα έπρεπε να είναι ξεκλείδωτο, αλλά λέω μπας και ξέχασαν να το κάνουν μετά το πέρασμα της rom και του root. Γιατί ούτε το SuperSU είχε περασμένο (αν και rooted).
Link to comment
Share on other sites

Εάν επιλέξω από το μενού επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, τι συμβαίνει στην πράξη; Σβήνονται όλα τα δεδομένα, οι ρυθμίσεις; Και οι εφαρμογές που έχω περάσει έως τώρα; Θα γυρίσει στην κατάσταση που το πήρα στα χέρια μου από minideal, με multilanguage + root ή σε κινέζικη κατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά παρέλαβα και γω σήμερα το πρωί. το κινητό πολύ καλό και το καλύτερο VFM που υπάρχει.

 

Κατάφερα και το Rootara του πέρασα Costume Recovery έκανα και ένα back up αλλά και play store, με προσθήκη ελληνικών δε ξέρω αν θα ασχοληθώ.

 

Θα ανεβάσω αναλυτικό οδηγό σήμερα η αύριο!

 

καλησπερα. Παρέλαβα πριν μια βδομάδα το ΖΤΕ V889S από minideal. Δούλευε μια χαρά ώσπου από λάθος μου δίεγραψα κάποια εφαρμογή με αποτέλεσμα να χαθει το πληκτρολογιο που εμφανιζόταν . έτσι δεν μπορώ να γράψω στις επαφές ούτε να πληκτρολογήσω ιστοσελίδες στο internet. ti κάνω . αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα χαθεί το root από το minideal?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω στην γυναικα μου . Το θελει για τηλεφωνα λιγο internet και σχεδον τιποτα αλλο. Αξιζει να το χτυπησω η με 512ram θα σερνεται.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω στην γυναικα μου . Το θελει για τηλεφωνα λιγο internet και σχεδον τιποτα αλλο. Αξιζει να το χτυπησω η με 512ram θα σερνεται.

 

Μια χαρα ειναι το κντ φιλε μου,vfm κυριολεκτικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...