Jump to content

Meizu MX3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες στο meizufans.eu και πήγαινε στο section του meizu mx3, και καπου εκει εχει εναν οδηγο για το πως να αναβαθμίσεις την συσκευή σου στην τελευταία έκδοση. Αυτά..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς που έχει το meizu mx3 και έχει και διάφορα accessories γι'αυτό (θήκες κλπ) αλλά πήρε καινούργιο κινητό και πλέον δεν τα χρειάζεται και θέλει να τα πουλήσει? Υπάρχει κανένας τέτοιος?

 

Και γιαυτους που το χρησιμοποιούν ήδη, πως πάει η συμβίωση σας :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Φίλοι μου καλησπέρα,

 

Εδώ και 2 μήνες έχω αγοράσει το mx3 μέσω της προσφοράς του Γερμανού... Το δούλεψα για 2-3 μέρες στην αρχη, απλά να το δοκιμάσω, μιας και έχω άλλη βασική συσκευή (το πήρα λόγω επιδότησης και προσφοράς, ώστε να το χρησιμοποιήσω αργοτερα).. Από τις πρώτες αυτές ημέρες κατάλαβα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη μπαταρία, μιας και τελείωνε πολύ γρήγορα.. Εδώ και μια εβδομαδα άρχισα να το χρησιμοποιώ κανονικά και το πρόβλημα αποδείχθηκε μεγάλο: ή μπαταρία του κρατάει περίπου 12 ώρες με ελάχιστη χρήση.. Όταν λέω ελάχιστη εννοώ 2 κλήσεις, 5 λεπτά Facebook και... Αυτά!!! Τονίζω ότι δεν έχω κάποιο πρόγραμμα να τρέχει στο background και προφανώς να επιβαρύνει τη συσκευή...

 

Αντιμετώπισε κανείς ανάλογο πρόβλημα? Να απευθυνθώ στην αντιπροσωπεία?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλοι μου καλησπέρα,

 

Εδώ και 2 μήνες έχω αγοράσει το mx3 μέσω της προσφοράς του Γερμανού... Το δούλεψα για 2-3 μέρες στην αρχη, απλά να το δοκιμάσω, μιας και έχω άλλη βασική συσκευή (το πήρα λόγω επιδότησης και προσφοράς, ώστε να το χρησιμοποιήσω αργοτερα).. Από τις πρώτες αυτές ημέρες κατάλαβα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη μπαταρία, μιας και τελείωνε πολύ γρήγορα.. Εδώ και μια εβδομαδα άρχισα να το χρησιμοποιώ κανονικά και το πρόβλημα αποδείχθηκε μεγάλο: ή μπαταρία του κρατάει περίπου 12 ώρες με ελάχιστη χρήση.. Όταν λέω ελάχιστη εννοώ 2 κλήσεις, 5 λεπτά Facebook και... Αυτά!!! Τονίζω ότι δεν έχω κάποιο πρόγραμμα να τρέχει στο background και προφανώς να επιβαρύνει τη συσκευή...

 

Αντιμετώπισε κανείς ανάλογο πρόβλημα? Να απευθυνθώ στην αντιπροσωπεία?

 

αν στο κανει με κινητο μετα απο φορματ αυτο ναι σερβις

αλλιως καποια εφαρμογη ειναι,βρεςτη παγωστη με titanium η με greenify κλπ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !

Ξερει κανεις πως μπορω να ξεκλειδωσω το bootloader meizu mx3 αγορασμενο απο τον Γερμανο ....για να κανω αναβαθμηση γιατι ουτε flyme δεν μαφηνει να κανω ...????

ευχαριστω εκ των προτερων !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν ειναι κλειδωμένος ο bootloader μπορεις να κανεις update με αρχεια .bin τα οποια μπορεις να βρεις εδω: https://forum.meizufans.eu/category/5/meizu-mx3-firmware
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ολόκληρο θέμα για το συγκεκριμένο κινητό εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370968

που μπορείς να δεις αν έχει απαντηθει το ερώτημά σου ή αλλιώς να ζητήσεις βοήθεια από τους κατόχους της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει στα 87 σημερα???

η θεωρειται παμπαλαιο????:)

ο γερμανος ποσο το εδινε????

99???

εγω το παιρνα ανετα.

αλλα και μχ4 απο fct τελειο βγηκε για 115 ευρα ποσο εκανε

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια βοηθεια παιδια...εχω του ανηψιου ενα meizu mx3 μολις το παρελαβα κανω το update clear data κλπ απο κινα αγορασμενο και με εκδοση flyme os 4.1.3 το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχει ελληνικα ποια εκδοση εχει ελληνικα?

 

edit:ειδη εφτασα στην τελευταια 4,5,5,a

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...