Jump to content

Huawei G700


smyrali
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς πλήρες Backup να μου το στείλει; Ευχαριστώ :κατευθείαν l]http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5128216#post5128216[/url]

 

Ναι εχω εγω την ρομ απο merimobile rooted.. Οταν το πηρα περασα cwm και την εκανα κατευν backup.... ΠΡΟΣΩΧΗ... Ειναι για το dual sim U00... Και χρειαζεσαι cwm για να την περασεις.... τελικα σου μπαινει σε cwm? Αν ναι στειλε mail να την ανεβασω με "we transfer"

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!

Είναι λογικό να έχει φύγει το κινητό από Κίνα 30/12 με SingPost και ακόμα να μην έχει μπει Ελλάδα?

Μ' έχει φάει η αγωνία:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!

Είναι λογικό να έχει φύγει το κινητό από Κίνα 30/12 με SingPost και ακόμα να μην έχει μπει Ελλάδα?

Μ' έχει φάει η αγωνία:wacko:

 

Βρε συ Ελλαδα λογικα ειναι......το θεμα ειναι στο αεροδρομιο ποτε θα ανοιχτουν οι σακοι για να το δεις επισημα οτι ηρθε.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να παραλαβω το κινητο απο Minideal μπορει μεχρι την Παρασκευη ή απο Βδομαδα.Μολις το παρω και πριν κανω οτιδηποτε θα τραβηξω ενα backup οπως λεει ο οδηγος και θα το ανεβασω.

 

Ναι εχω εγω την ρομ απο merimobile rooted.. Οταν το πηρα περασα cwm και την εκανα κατευν backup.... ΠΡΟΣΩΧΗ... Ειναι για το dual sim U00... Και χρειαζεσαι cwm για να την περασεις.... τελικα σου μπαινει σε cwm? Αν ναι στειλε mail να την ανεβασω με "we transfer"

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.. Αυτές τις ημέρες θα δοκιμάσω σε ένα άλλο pc και θα επανέλθω. :)

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!

Είναι λογικό να έχει φύγει το κινητό από Κίνα 30/12 με SingPost και ακόμα να μην έχει μπει Ελλάδα?

Μ' έχει φάει η αγωνία:wacko:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη την στιγμη ειμαι με την Β136 U00 ρομ(την κατεβασα απο ΟΤΑ update και την εκανα εγκατασταση πανω απο τηv ρουταρισμενη ρομ του merimobile (B130) αφου πρωτα αλλαξα σε stock recovery....το update μου το ειχε βγαλει απ την αρχη που πρωτοανοιξα το τλεφωνο....)

Μετα το update δεν αλλαξε κατι στο τηλεφωνο...τα ''user data'' ειχαν μεινει απειραχτα.

Ξαναρουταρα με το ''eroot''

1.η Β136 ειναι η πιο τελευταια ρομ της huawei που εδωσε με ΟΤΑ???

2.Αν οχι τι πρεπει να κανω για να δεχομαι τα οποια ΟΤΑ updates???

3.Θα ηθελα αν εχει καποιος το stock recovery......

 

Ευχαριστω.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Huawei-G700-Ascend-White-EU.aspx

καλησπερα παιδια ειδα αυτο το λινκ και η τιμη ειναι σχετικα καλη και ελεγα να το τσιμπησω απο εδω για να μην μπλεξω με κινα να περιμενω να το φερουν κλπ.

Ομως διαβαζοντας τα χαρακτηριστικα εγραφε επαφες sms αγγλικα, μενου αγγλικα, βιντεοκληση οχι και αναριωτιεμαι αν μπορω καπως να βαλω ελληνικο μενου , ελληνικη γραμματοσειρα.

οσον αφορα την βιντεοκληση ισχυει δεν μπορει να κανει βιντεοκληση γτ με ενδιαφερει μια εφαρμογη σαν το skype.

περιμενω απαντησεις ευχαριστω εκ των προτερων!

θανος

Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Huawei-G700-Ascend-White-EU.aspx

καλησπερα παιδια ειδα αυτο το λινκ και η τιμη ειναι σχετικα καλη και ελεγα να το τσιμπησω απο εδω για να μην μπλεξω με κινα να περιμενω να το φερουν κλπ.

Ομως διαβαζοντας τα χαρακτηριστικα εγραφε επαφες sms αγγλικα, μενου αγγλικα, βιντεοκληση οχι και αναριωτιεμαι αν μπορω καπως να βαλω ελληνικο μενου , ελληνικη γραμματοσειρα.

οσον αφορα την βιντεοκληση ισχυει δεν μπορει να κανει βιντεοκληση γτ με ενδιαφερει μια εφαρμογη σαν το skype.

περιμενω απαντησεις ευχαριστω εκ των προτερων!

θανος

 

Καλησπέρα φίλε μου, τίποτα δεν ισχύει από τα παραπάνω.

Ελληνικό μενού και όλα ελληνικά τα έχω, επίσης Skype είναι δοκιμασμένο παρα πολλές φορές με κλήσεις διάρκειας.

Αν το πάρεις και δεν έχει ελληνικά θα δοκιμάσεις με το morelocale να στα μετάφρασει όλα και αν πάλι δεν έχεις θα αλλάξεις μια rom και τελείωσες (αυτό προτείνω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, τίποτα δεν ισχύει από τα παραπάνω.

Ελληνικό μενού και όλα ελληνικά τα έχω, επίσης Skype είναι δοκιμασμένο παρα πολλές φορές με κλήσεις διάρκειας.

Αν το πάρεις και δεν έχει ελληνικά θα δοκιμάσεις με το morelocale να στα μετάφρασει όλα και αν πάλι δεν έχεις θα αλλάξεις μια rom και τελείωσες (αυτό προτείνω)

 

επειδη δεν εχω ιδεα απο rom, root πιστευεις οτι θα με δυσκολεψει?

επισης το morelocale ειναι εφαρμογη απο playstore ή την βαζει η huawei?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφαρμογή από το playstore είναι, τώρα όσο αφορά το root κτλ δεν νομίζω να έχεις θέμα από ότι έχω διαβάσει (εμένα ήρθε root κτλ, απλά recovery άλλαξα ώστε να βάζω ότι rom θέλω)
Link to comment
Share on other sites

Ναι εφαρμογή από το playstore είναι, τώρα όσο αφορά το root κτλ δεν νομίζω να έχεις θέμα από ότι έχω διαβάσει (εμένα ήρθε root κτλ, απλά recovery άλλαξα ώστε να βάζω ότι rom θέλω)

 

εγινε σε ευχαριστω!

το μονο θεμα μ ειναι οτι δεν το κατεχω πολυ το θεμα με τις rom κτλ

πιστευω ομως οτι αν διαβασω ενα οδηγο θα μπορεσω να τα κατεφερω.

κατι ακομα οι εντυπωσεις συνολικα απο το τηλ ποιες ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, η Huawei έχει κάνει πολλή καλή δουλειά στο θέμα rom, καλή μπαταρία, πολύ καλό wifi- το δυνατότερο που έχω συναντήσει... Ίσως στην φωτογραφίκη του να έχει μείον αλλά αν βάλεις άλλη εφαρμογή εκτός της εργοστασιακης τραβά μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, η Huawei έχει κάνει πολλή καλή δουλειά στο θέμα rom, καλή μπαταρία, πολύ καλό wifi- το δυνατότερο που έχω συναντήσει... Ίσως στην φωτογραφίκη του να έχει μείον αλλά αν βάλεις άλλη εφαρμογή εκτός της εργοστασιακης τραβά μια χαρά

 

μαλιστα σε ευχαριστω πολυ φιλε για τον χρονο σου και τις απαντησεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, η Huawei έχει κάνει πολλή καλή δουλειά στο θέμα rom, καλή μπαταρία, πολύ καλό wifi- το δυνατότερο που έχω συναντήσει... Ίσως στην φωτογραφίκη του να έχείχε μείον αλλά αν βάλεις άλλη εφαρμογή εκτός της εργοστασιακης τραβά μια χαρά

 

Η τελευταία ΟΤΑ είναι η Β136.....υπάρχει και νεότερη επίσημη η Β142 αλλά δεν είναι ΟΤΑ ....εχουν διορθωθεί αρκετά πράγματα εκεί με συμαντικοτερο την παραμόρφωση της εικόνας ταπετσαρίας κατά την διάρκεια εισερχομενης και επερχόμενης κλήσεις....

 

Καλά μιλάμε ότι το έχω σκίσει.... Πρέπει να έχω βάλει βγάλει 15 ρομ.... Τελικά μου αρέσει πιο πολύ η εργοστασιακή.... Έβαλα την Β142 (έκανα και restore τα data από την Β136-αφου είπαμε το έχω σκίσει) και είμαι μια χαρά....

Ελληνικά με morelocate από play store δωρεάν...

 

Εγώ πάλι στις φωτογραφίες δεν έχω και τόσο πρόβλημα ειδικότερα την ημέρα είναι μια χαρά....

Το βίντεο όμως με χαμηλό φωτισμό θεωρώ ότι είναι ότι πιο χάλια έχω πιάσει στο χέρια μου τον τελευταίο καιρό.....

Άλλο ένα μειονέκτημα είναι ότι στην original ρομ δεν υπάρχει full screen caller (ούτε με gravity box) και έτσι μετά από πολύ ψάξιμο χρησιμοποιώ το hd full screen caller pro...

 

Wife, Gps(εννοείται χωρίς δεδομένα) ήχος, διαχείριση μνήμης, μπαταρία, απόκριση touch screen, φωτεινότητα οθόνης, απόκριση πλήκτρων - κουμπί να.... Είναι ότι καλύτερο έχω δουλέψει....

 

Κατά τα άλλα φανταστική δουλειά απ την Huawei.....

Και όχι δεν μετάνιωσα που έδωσα το ZTE V987 για το Huawei....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να αλλάξεις την οθόνη του ξεκλειδωματος ή έστω τη θέση των εφαρμογών; πχ για μηνύματά έχει το σύρσιμο δεξιά άλλα εγώ χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή για σμσ. Αλλάζει;
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να αλλάξεις την οθόνη του ξεκλειδωματος ή έστω τη θέση των εφαρμογών; πχ για μηνύματά έχει το σύρσιμο δεξιά άλλα εγώ χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή για σμσ. Αλλάζει;

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει κάποια εφαρμογή στο play store που σε αφήνει να κάνεις τις αλλαγές χωρίς να σου αλλάξει το στυλ κλειδώματος.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα αν ήταν κάποιος μέλος στο 4PDA forum να πάει στο αντίστοιχο thread του κινητού μας( http://4pda.ru/forum/?showtopic=494027&st=20) και να κατεβάσει και ανεβάσει εδώ τα patches που κάνουν την εικόνα επαφής σε full screen και το power menu σε advanced....

Ευχαριστώ....

(αν δεν έπρεπε να βάλω το Λινκ συγγνώμη και να το διαγράψει ο συντονιστής)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

επιτελους το κινητο εφτασε!

πολυ καλη κατασκευη σε σχεση με το zte v970 που εχω.

δεν πολυασχοληθηκα ακομα αλλα η rom με την οποια μου ρθε rootαρισμενο απο merimobiles λεει u00 135 και δεν κανει online update .

αυτην την 136 που λετε ή την 142 που τις βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το κινητο εφτασε!

πολυ καλη κατασκευη σε σχεση με το zte v970 που εχω.

δεν πολυασχοληθηκα ακομα αλλα η rom με την οποια μου ρθε rootαρισμενο απο merimobiles λεει u00 135 και δεν κανει online update .

αυτην την 136 που λετε ή την 142 που τις βρισκω?

Προσοχη στα κοκκινα γραμματα, να ειναι τα ιδια με το δικο σου μοντελο HUAWEI G700-U00, http://www.needrom.com/mobile/huawei-g700-u00-2/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν πρεπει να γινει σταδιακη αναβαθμιση στις rom ή παω κατευθιαν στην τελευταια?

edit:πηγα κατευθειαν στην 142.

ολα κινεζικα.play store πουθενα.

αντε να δουμε......

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

αν είσαι ροοτ μπορείς αν δεν είσαι κάνε ροοτ με το framaroot και μετά http://www.youtube.com/watch?v=Hfam7mCOAAo

ή

σβηνεις όποιον λογαριασμό google έχεις στο τηλέφωνο κατεβάζεις το τελευταίο google play το αντιγράφεις στην συσκευή σου και το εγκαθηστάς σαν οποιαδήποτε εφαρμογή

κάνεις επανεκίνηση φτίαχνεις το λογαριασμό σου gmail και έτοιμος

αν δεν πιάσει το βάζουμε στο /data/app το μετονομάζουμε σε com.android.vending-1.apk και με ιδιότητεσ αλλάζουμε σε rw-r--r-- με το es explorer και επανεκείνηση

στο es explorer έχουμε τσεκάρει να μπορούμε να γράψουμε στο root και στα αρχεία του συστήματος

framaroot

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

esexplorer

http://www.appsapk.com/es-file-explorer/

play store

http://www.androidpolice.com/2013/11/01/download-latest-google-play-store-4-4-22/

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη εγκαθισταται αλλα μολις παταω ν ανοιξει ξανακλεινει αμεσως.

προσπαθησα επισης να περασω cwm recovery απο mobileunce tools αλλα ψαχνει μονο μεσω wifi και βρισκει κατι κινεζικα και το φοβηθηκα.εχω περασει στην sd το img του recovery αλλα απλα δεν ψαχνει.

τι στο καλο εγινε?

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε recovery (ας είναι και κινέζικο) και κάνε install zip from sd τα δύο αρχεία πού χρειάζεσαι

 

Gapps από εδώ http://www.droidcrave.com/android-gapps-downloads/

 

Root κατέβασε το zip από το ποστ Ν.5 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2337974

 

Δοκιμάζεις με δική σου ευθύνη :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη εγκαθισταται αλλα μολις παταω ν ανοιξει ξανακλεινει αμεσως.

προσπαθησα επισης να περασω cwm recovery απο mobileunce tools αλλα ψαχνει μονο μεσω wifi και βρισκει κατι κινεζικα και το φοβηθηκα.εχω περασει στην sd το img του recovery αλλα απλα δεν ψαχνει.

τι στο καλο εγινε?

 

Για να στο βρει πρέπει να χύμα στην κάρτα και να έχει την κατάληξη img, το εκανες έτσι; θα στο βγάλει αμέσως.

Βάλε το αγγλικό recovery που υπάρχει στο needrom και μετά βαλε την rom του frost που τα περιλαμβάνει όλα, σε 5 λεπτά θα έχεις τελειώσει

Link to comment
Share on other sites

το κανω τωρα με το κινεζικο recovery .

μεχρι στιγμης καλα παει.

ουφ....ολα οκ.

ευχαριστω

edit: πρεπει και σ αυτο να γινει εννοποιηση μνημης?

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...