Jump to content

Huawei G700


smyrali
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα δεν αντεξα χτες το βραδυ!

μιας και η ρομ του minideal μου εβγαζε μια κινεζικη ιδοποιηση την εδιωξα...εγκατασταση νεο recovery μεσο mobileuncle tools(μιας και η υπαρχων δεν ειχε δυνατοτητα εγκαταστασης ρομ)και install την νεα ρομ του frost

http://www.needrom.com/mobile/huawei-g700-u00-frost_ua/

 

εντυπωσεις μεχρι τωρα?αρκετα καλες χωρις κινεζικες βλακειες και πειραγμενο λιγο το artwork...αυτο ομως που δεν μου εχει δουλεψει μεχρι τωρα σε καμια απο τις 2 ρομ ειναι δυστηχως το gravitybox

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[...]αυτο ομως που δεν μου εχει δουλεψει μεχρι τωρα σε καμια απο τις 2 ρομ ειναι δυστηχως το gravitybox

εγκατέστησες σωστά το xposed από εδώ και το gravity μες απ τον installer;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα χτες το βραδυ!

μιας και η ρομ του minideal μου εβγαζε μια κινεζικη ιδοποιηση την εδιωξα...εγκατασταση νεο recovery μεσο mobileuncle tools(μιας και η υπαρχων δεν ειχε δυνατοτητα εγκαταστασης ρομ)και install την νεα ρομ του frost

http://www.needrom.com/mobile/huawei-g700-u00-frost_ua/

 

εντυπωσεις μεχρι τωρα?αρκετα καλες χωρις κινεζικες βλακειες και πειραγμενο λιγο το artwork...αυτο ομως που δεν μου εχει δουλεψει μεχρι τωρα σε καμια απο τις 2 ρομ ειναι δυστηχως το gravitybox

 

Χάχα και πολύ την κράτησες. Ίσως είναι θέμα chipset. Στείλε στο xda να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησες σωστά το xposed από εδώ και το gravity μες απ τον installer;

οντως αυτο ηταν,επρεπε να μπει η τελευταια εκδοση xposed,το εχω ειδη κανει,ευχαριστω

 

Χάχα και πολύ την κράτησες. Ίσως είναι θέμα chipset. Στείλε στο xda να ρωτήσεις.

χαχα,κρατησε μια 1,5 μερα!

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο ηταν,επρεπε να μπει η τελευταια εκδοση xposed,το εχω ειδη κανει,ευχαριστω

 

 

χαχα,κρατησε μια 1,5 μερα!

 

Χάχα κάτι είναι και αυτό :-P. Αντε καλό λιώσιμο τώρα ;-)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από περίπου 1 βδομάδα χρήσης εντυπώσεις...

Άριστη οθόνη, και στον ήλιο! Ποιότητα κατασκευής πάρα πολύ καλή.

Μπαταρία πολύ καλή αυτονομία είμαι κοντά 3 μέρες αλλά με normal χρήση.

Ταχύτητα και απόκριση οθόνης κτλ άψογο.

Απόκριση των '' πληκτρων'' άψογη.

Rom; πάρα πολύ καλή, η Huawei έχει κάνει καλή δουλειά - assosiate SIM numbers δουλεύουν μια χαρά οποίος ενδιαφέρεται.

Wi fi πολύ καλό, ίσως το καλύτερο που έχω πετύχει στα τηλέφωνα που είχα.

Skype δουλεύει τέλεια.

Το μόνο αρνητικό που έχω να προσαξω μέχρι τώρα είναι δυστυχώς η κάμερα...

Θεωρώ ότι η φωτογραφία του είναι πολύ μέτρια! Το ZTE v987 που είχα είχε πολύ καλύτερη κάμερα.

Τρομερό κινητό αλλά όχι για φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από περίπου 1 βδομάδα χρήσης εντυπώσεις...

Άριστη οθόνη, και στον ήλιο! Ποιότητα κατασκευής πάρα πολύ καλή.

Μπαταρία πολύ καλή αυτονομία είμαι κοντά 3 μέρες αλλά με normal χρήση.

Ταχύτητα και απόκριση οθόνης κτλ άψογο.

Απόκριση των '' πληκτρων'' άψογη.

Rom; πάρα πολύ καλή, η Huawei έχει κάνει καλή δουλειά - assosiate SIM numbers δουλεύουν μια χαρά οποίος ενδιαφέρεται.

Wi fi πολύ καλό, ίσως το καλύτερο που έχω πετύχει στα τηλέφωνα που είχα.

Skype δουλεύει τέλεια.

Το μόνο αρνητικό που έχω να προσαξω μέχρι τώρα είναι δυστυχώς η κάμερα...

Θεωρώ ότι η φωτογραφία του είναι πολύ μέτρια! Το ZTE v987 που είχα είχε πολύ καλύτερη κάμερα.

Τρομερό κινητό αλλά όχι για φωτογραφίες.

για τη κάμερα, δοκίμασε το procapture. Bγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες απ τη στοκ εφαρμογή σε όσα κινέζικα έχω δοκιμάσει, αν και η huawei έχει δική της εφαρμογή κάμερας στα περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ.

Update:όντως βελτιώνει την κατάσταση...

 

Έβαλα πριν λίγο το sygic, πρώτη φορά μου κλειδώνει gps μέσα στο σπίτι!!!

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν... υπάρχει σε ιντερνετικα μαγαζιά στο bestprice.gr από 251 ευρώ. Το είδα "ζωντανά" επίσης στο mediamarkt

 

Λοιπόν... υπάρχει σε ιντερνετικα μαγαζιά στο bestprice.gr από 251 ευρώ. Το εφερε κ η γουιντ (299ε) χωρις να μπορεις να το δεις.Το είδα "ζωντανά" ομως στο mediamarkt (299ε) . Πολύ καλές εντυπώσεις γενικά..οθόνη ζωντανή ακόμα κ στο χώρο αυτό με τόσα φώτα,πολύ γρήγορο σε ότι κ αν το υπεβαλα(browsing,gaming,PDF reading κλπ. Στο αντούτου σκόραρε 13660 πόντους άλλα σε σύγκρισή με άλλα κινητά με καλύτερά σκορ π.χ samsung s3 δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά. Πολύ ποιοτικό στο χέρι με αλάνθαστο touch. Πραγματικά εντυπωσιάστηκα μπορώ να πω κ η διαφορά με το τωρινό μου κινητό lg 2x είναι το λιγότερο χαοτική. Το θέμα τώρα είναι από που το αγοράζουμε. Από το μεντια με επίσημη εγγύησή,από τα ιντερνετικα με ευρωπαϊκή ή από Κίνα με 200ε;;;;

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το touch είναι τρομερό, για το κόστος του (200€)αξίζει με χίλια το τηλέφωνο.

Πριν λίγες μέρες δοκίμασα και την miui rom τρέχει άψογα χωρίς bug(τουλάχιστον όσο την κράτησα)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο πάντως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την μικρή επαφή με το κινητό μου φάνηκε βολικό στο χέρι κ δεν με ξένισε η μετάβασή από τις 4" στις 5". Ίσως να είναι λίγο άβολο στη τσέπη,δεν ξέρω...
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Χθες και αφού είχα πουλήσει το L9II ήμουν μεταξύ P6 και G700(και το P6 είχα δυνατότητα να το αποκτήσω στα 300 από γνωστό μου),τα είδα από κοντά και δίχως δισταγμό πήρα το G700(στο Ρ6 με εκνευρίζουν τα onscreen buttons).

Στα 299 λοιπόν το G700 μονόκαρτο(δεν ήθελα άλλωστε το δίκαρτο) από Mediamarkt και μου αρέσουν όλα πάνω του, led ειδοποίησεων,φωτιζόμενα capacitive keys,καλό δυνατό ηχείο/ακουστικό,κάμερα BSI όντως μια χαρά(θυμάμαι ακόμα την κάμερα του P1 LTE που μου άρεσε επίσης).

Οθόνη φωτεινή και μπορεί να είναι και zerogap(αυτή την αίσθηση μου δίνει),multitouch 10 σημείων.

Στιβαρή κατασκευή που μου εμπνέει απόλυτη εμπιστοσύνη,η μπαταρία δείχνει πολύ καλή ήδη,το όλο UI της Huawei επίσης συνηθίζεται εύκολα και απ΄ότι φαίνεται διατηρεί την διαθέσιμη ram ψηλά(1550 ΜΒ συνήθως διαθέσιμα-γενικά οι Mediatek επεξεργαστές έχουν πολύ διάθεσιμη/συνολική ram,στο G700 η συνολική είναι 1987 ΜΒ).

Αν σκεφτώ πως στα 249 υπάρχει το L9II,στα 259 το Xperia L(ενδεικτικά αναφέρω αυτές τις δυο συσκευές,βέβαια τις είχα πάρει κιόλας με πρόσφατό το L9II-επίσης μιλάμε για τιμές σε μαγαζιά που αν τύχει να χρειαστείς DOA δεν θα στα σπάσουν όπως ενδεχομένως κάνουν κάποια skroutzoμάγαζα,όχι όλα βέβαια αλλά λέμε τώρα-σε αυτή την κατηγορία τιμής προτιμώ τα ελληνικής αντιπροσωπείας) και δίνεις 40-50 ευρώ παραπάνω και παίρνεις τετραπύρηνο με ατόφια 2 GB RAM(και όχι ονομαστική 2 GB και μετά καταλήγεις με 300-400 ΜΒ ελέυθερη μνήμη συνηθως:confused::cry:) και με οθόνη 5άρα IPS τότε μάλλον έπρεπε να ψάξω καλύτερα για να μη χάσω άλλη μια φορά τον χρόνο μου και χρήμα....;)

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους κατοχους...Ρε παιδια το κινητο μενου εφαρμογων δεν εχει;Επισης κατι ακομα.Οταν θελω να βγαλω μια εφαρμογη απο τις αρχικες οθονες πως το κανω;Γιατι οταν παω να την πεταξω στον καδο μου λεει οτι θα κανει και απεγκατασταση.Σορρυ αν ακουγονται αστεια αυτα που ρωταω αλλα εχω αλλαξει τοσες συσκευες αντροιντ και δεν ειχα τετοια θεματα
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Κ εγω πρίν λίγες μέρες πήρα το εν λόγω κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις δυνατότητές του!

Ωστόσο τα κινέζικα μηνύματα που βγάζει κάθε λίγο και λιγάκι μου έχουν σπάσει τα νεύρα...Με δεδομένο ότι το κινητό είναι rooted στα ελληνικά,πως θα μπορούσα να το επαναφέρω στην stock rom (με σχετικά εύκολη διαδικασία);θα γυρίσει αμέσως στα κινέζικα το τηλέφωνο;δεν γίνεται να βάλω την stock rom και να ανοίξει το κινητό στα αγγλικά έστω;

Επίσης,μου πετάει συνεχώς ειδοποίηση για update.Από το minideal μου είπαν να μην πατήσω οκ για κανένα λόγο!Θα γυρίσει λένε στα κινέζικα ή μπορεί και να μην ξανανοίξει καθόλου...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους κατοχους...Ρε παιδια το κινητο μενου εφαρμογων δεν εχει;Επισης κατι ακομα.Οταν θελω να βγαλω μια εφαρμογη απο τις αρχικες οθονες πως το κανω;Γιατι οταν παω να την πεταξω στον καδο μου λεει οτι θα κανει και απεγκατασταση.Σορρυ αν ακουγονται αστεια αυτα που ρωταω αλλα εχω αλλαξει τοσες συσκευες αντροιντ και δεν ειχα τετοια θεματα
Ο launcher της Huawei εχει τις εφαρμογές στις επιφανιες εργασίας, όπως τa iphone. Αυτό ειναι το μενού δηλαδή. Αν δεν σ αρεσει και θες το κλασσικο του android, βάλε απ το play store άλλον launcher (nova, adw, nemus, κλπ)
Link to comment
Share on other sites

:

Ο launcher της Huawei εχει τις εφαρμογές στις επιφανιες εργασίας, όπως τa iphone. Αυτό ειναι το μενού δηλαδή. Αν δεν σ αρεσει και θες το κλασσικο του android, βάλε απ το play store άλλον launcher (nova, adw, nemus, κλπ)

 

:( Κριμα ....Δεν θυμαμια ομως να ειχα τετοιο θεμα με το assend p1 που ειχα ...τεσπα μικρο το κακο απλα εχει καποια καλα το ui του και θα το παλεψω να δω αν μπορω να το συνηθησω αλλιως με βλεπω για κανενα nova...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Κ εγω πρίν λίγες μέρες πήρα το εν λόγω κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις δυνατότητές του!

Ωστόσο τα κινέζικα μηνύματα που βγάζει κάθε λίγο και λιγάκι μου έχουν σπάσει τα νεύρα...Με δεδομένο ότι το κινητό είναι rooted στα ελληνικά,πως θα μπορούσα να το επαναφέρω στην stock rom (με σχετικά εύκολη διαδικασία);θα γυρίσει αμέσως στα κινέζικα το τηλέφωνο;δεν γίνεται να βάλω την stock rom και να ανοίξει το κινητό στα αγγλικά έστω;

Επίσης,μου πετάει συνεχώς ειδοποίηση για update.Από το minideal μου είπαν να μην πατήσω οκ για κανένα λόγο!Θα γυρίσει λένε στα κινέζικα ή μπορεί και να μην ξανανοίξει καθόλου...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Τσέκαρε το λινκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2412017

 

Αλλά! Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις το Mobile uncle tools, να περάσεις άλλο recovery(αυτό που έχει δεν έχει δυνατότητα να περάσεις rom)

Και να βάλεις την rom του frost.

Την rom και το recovery μπορείς να τα βρεις στο needrom

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει μπαταρια σκυλι η ειναι ιδεα μου?

 

καλη ειναι,χαχα

εχει δοκιμασει κανεις την 142 (http://www.needrom.com/mobile/huawei-g700-u00-frost_ua/)?

Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν ξερω αν το εχετε τσεκαρει αλλα κατω απο τον ηλιο εχει πολυ καλη απεικονιση η οθονη
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Όντως και εμένα μου είχε κάνει εντύπωση πόσο καλά φαίνεται στο ήλιο.. Σήμερα περάσα την 142 πάνω από την 138.. μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...