Jump to content

Huawei G700


smyrali
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε ulvergr ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου!Θα το δοκιμασω κ θα ποσταρω εντυπωσεις,αν φυσικα δεν κανω καμια βλακεια που να μπρικαρει το τηλ..Ειμαι κ ασχετος βλεπεις..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικα για όλες τις mediatek συσκευές δεν έχει ακουστεί κάτι...

ποτέ δεν ξέρεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, επειδη δυστυχώς εκανα μπάνιο το lenovo s820 μου πριν καν κλείσει μήνα :(( πρέπει να παρω νέο τηλ. Το g700 δείχνει εκπληκτικό αλλα το μόνο που δεν έχω καταλάβει είναι αν είναι και οι δύο κάρτες ενεργές. Σκέφτομαι αν ειναι να το πάρω απο birdphone που έχει και eu μοντέλο με μικρή επιβάρυνςη. Επίσης, μικρη λεπτομέρεια βέβαια, το g700 κάνει και αυτή τη πατέντα τηλεκοντρολ της huawei? Ευχαριστώ εκ των προτέρων ολους τους ιδιοκτήτες/γνώστες για τη βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πουλάει το Mediamarkt (αυτό πήρα εγώ) είναι μονόκαρτο,αυτό που πουλάει το birdphone μπορεί να είναι δικαρτο,δεν ξερω όμως-ρωτησε καλύτερα.

Δεν εχει υπέρυθρες το G700,το Honor 3 έχει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πουλάει το Mediamarkt (αυτό πήρα εγώ) είναι μονόκαρτο,αυτό που πουλάει το birdphone μπορεί να είναι δικαρτο,δεν ξερω όμως-ρωτησε καλύτερα.

Δεν εχει υπέρυθρες το G700,το Honor 3 έχει.

 

Ευχαριστώ πολύ, θα ρωτήσω, το honor 3 τέλειο...αν ήταν και δίκαρτο...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω εδω και καιρο το συγκεκριμενο τηλεφωνακι λογω επιδοτησης να ερθει απο την Wind... Ξερει κανεις τιποτα νεωτερο γιατι στην σελιδα τους δεν μεει να εμφανιστει ακομα...ουτε στο Public

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια 10ρια μερες ειχα ρωτησει στη wind αργυρουπολης κ μου ειπαν οτι μολις ειχε ερθει και ηταν διαθεσιμο για παραγγελια.Σιγουρεψου πριν παραγγειλεις οτι ειναι το δικαρτο ομως γιατι η αντιπροσωπεια της huawei εχει ανακοινωσει οτι στην Ελλαδα θα ερθει η μονοκαρτη εκδοση μονο....
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει αυτό το κινητό θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις στους κατόχους.

Το GPS πως είναι; Το έχει δοκιμάσει κανένας; Διάβασα σε προηγούμενο post ότι πιάνει ακόμα και μέσα στο σπίτι κάποιου φίλου. Σε διαδρομή το έχει δοκιμάσει κανείς;

Η ποιότητα στις κλήσεις είναι καλή;

Το bluetooth δουλεύει αψεγάδιαστα;

To wifi λειτουργεί σωστά;

Τα μειονεκτήματά του ποια είναι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Edited by agvas
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει αυτό το κινητό θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις στους κατόχους.

Το GPS πως είναι; Το έχει δοκιμάσει κανένας; Διάβασα σε προηγούμενο post ότι πιάνει ακόμα και μέσα στο σπίτι κάποιου φίλου. Σε διαδρομή το έχει δοκιμάσει κανείς;

Η ποιότητα στις κλήσεις είναι καλή;

Το bluetooth δουλεύει αψεγάδιαστα;

To wifi λειτουργεί σωστά;

Τα μειονεκτήματά του ποια είναι;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

 

Gps όντως μια φορά είχε πιάσει μες στο σπίτι, μια φορά όμως, χαχα

έξω λίγο που το δοκίμασα με το navigon καλά φαινονταν αλλά δεν έχω ασχοληθεί πολύ μιας και έχω Gps άλλο.

Wifi το καλύτερο που έχω πετύχει μέχρι τώρα, ποιότητα κλήσης άψογη, bluetooth 2-3 φορές που το δουλεψα μια χαρά έπαιξε.

Είναι καλό, χτύπα το...

Link to comment
Share on other sites

22/10 παρηγγειλα κ τωρα στσ χερια μου... Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες ως αναμενοταν...

Καλορίζικο! Άργησε λιγο ή είναι εντύπωση μου;

Link to comment
Share on other sites

Λαθος δικό μου... 22/11 εννοουσα. Μαλλον γρηγορα ήρθε..

 

Συγγνώμη για την παρατήρηση. Όντως ήρθε γρήγορα! Εγώ το παρήγγειλα 28/11 απο minideal και περιμένω. Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις σου?

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει για την γυναικα μου το zte v987 απο το οποιο εχω μεινει ικανοποιημένος. Τώρα είμαι ανάμεσα στο xiaomi hongmi και το huawei g700. Ποιό προτείνετε;;;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το περίβλημα μου φαίνεται περίεργο,δεν το πας πίσω να σου δώσουν ένα άλλο;

Εγώ το έχω από Κίνα και είναι μια χαρά, η '' ελληνική '' έκδοση είναι ίδια; ram, δικαρτο;

Η ευρωπαϊκή έκδοση έχει μια υποδοχή κάρτας σιμ. Πολλά μαγαζιά όμως εδώ, πχ ebw, φέρνουν το κινέζικο dual sim, δεν καλύπτεται βέβαια απ την ελληνική αντιπροσωπία, οπότε εξαρτάσαι απ την εγγύηση του μαγαζιού

Εχω πάρει για την γυναικα μου το zte v987 απο το οποιο εχω μεινει ικανοποιημένος. Τώρα είμαι ανάμεσα στο xiaomi hongmi και το huawei g700. Ποιό προτείνετε;;;
ανάλογα τι οθόνη θες. το G700 επίσης υπερτερεί σε ram, ενώ το xiaomi σε επεξεργαστή-gpu
Link to comment
Share on other sites

Η ευρωπαϊκή έκδοση έχει μια υποδοχή κάρτας σιμ. Πολλά μαγαζιά όμως εδώ, πχ ebw, φέρνουν το κινέζικο dual sim, δεν καλύπτεται βέβαια απ την ελληνική αντιπροσωπία, οπότε εξαρτάσαι απ την εγγύηση του

 

Δυστυχώς/ευτυχώς δεν πιστεύω στις ελληνικές αντιπροσωπειες άρα να'ναι καλά οι Κινέζοι.. 200€ & δικαρτο

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα τι οθόνη θες. το G700 επίσης υπερτερεί σε ram, ενώ το xiaomi σε επεξεργαστή-gpu

 

Η οθόνη δεν με πειράζει και πολύ μιάς και εχουν μικρή διαφορά. Ποιό εχει καλύτερη κάμερα και ποιό καλύτερη ποιότητα κατασκευής

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την παρατήρηση. Όντως ήρθε γρήγορα! Εγώ το παρήγγειλα 28/11 απο minideal και περιμένω. Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις σου?

Πολυ θετικες. Με αρκετη χρηση αφου ειναι καινουριο "παιχνιδακι" κραταει 1.5 μερα. Οθονη απιστευτη, γρηγορο στα παντα(browsing,gps,games,pdf,εφαρμογες) . Νομιζω η μνημη παιζει μεγαλο ρολο . Ισως μονα μετριο σημεια 1.η φωτογραφικη που ομως για ερασιτεχνικη χρηση επαρκει και 2.κατι κινεζικα μηνυματα που βγαινουν 3-4 φορες τη μερα στο πανω μερος της οθονης (status bar λεγεται; ) και δεν ξερω πως να τα απενεργοποιησω. Παρεμπιπτοντως καμιια ιδεα κανεις;:confused:

Edited by vagelisss
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

.. .κατι κινεζικα μηνυματα που βγαινουν 3-4 φορες τη μερα στο πανω μερος της οθονης (status bar λεγεται; ) και δεν ξερω πως να τα απενεργοποιησω. Παρεμπιπτοντως καμιια ιδεα κανεις;:confused:

 

Αλλάζεις rom(μέσω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el αλλάζεις το recovery και μετά rom-κοιταξε στο needrom ) και τέλειωσες... Βάλε την τελευταία του Frost(http://www.needrom.com/mobile/huawei-g700-u00-frost_ua/) είναι άψογη (δουλεύει και το gravity box) και αν έχεις flipcase δοκίμασε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.everycoverlite&hl=el, ξεχνάς το κουμπί, με το που ανοίγει η θήκη ανοίγει και η οθόνη

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Πολυ θετικες. Με αρκετη χρηση αφου ειναι καινουριο "παιχνιδακι" κραταει 1.5 μερα. Οθονη απιστευτη, γρηγορο στα παντα(browsing,gps,games,pdf,εφαρμογες) . Νομιζω η μνημη παιζει μεγαλο ρολο . Ισως μονα μετριο σημεια 1.η φωτογραφικη που ομως για ερασιτεχνικη χρηση επαρκει και 2.κατι κινεζικα μηνυματα που βγαινουν 3-4 φορες τη μερα στο πανω μερος της οθονης (status bar λεγεται; ) και δεν ξερω πως να τα απενεργοποιησω. Παρεμπιπτοντως καμιια ιδεα κανεις;:confused:

 

Εγώ τους είπα να μου απεγκαταστήσουν ο,τι κινέζικο υπάρχει. Ελπίζω να το κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είπα να μου απεγκαταστήσουν ο,τι κινέζικο υπάρχει. Ελπίζω να το κάνουν...

 

στο ευχομαι αλλα λογω οτι το πηρα και εγω απο minideal δεν νομιζω να την γλυτωσεις,ειναι θεμα rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...