Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα μια εωτηση και από μενα...παω στο Πληροφοριες Συσκευης (ενημερωση λογισμικού) και βρισκει ότι υπαρχδει ένα πακετο αναβαθμισης και είναι 502mb πειριπου. Ξερει κανεις τι είναι αυτό ? να το κατεβασω ? Θα χαθουν από το κινητο μου πραγματα ?

 

Για να βοηθησει εχω εικονα από την εκδοση που εχει το κινητο τωρα.

 

Το πιο πιθανό είναι να σου κατεβάσει την αναβάθμιση σε 4.4.4. Δεν παίρνω και όρκο βέβαια.

Πάντως ότι αναβαθμίσεις λογισμικού έκανα μέχρι σήμερα,σε καμία δεν είχα απώλεια δεδομένων.

Καλού κακού κάνε ένα backup και είσαι κομπλέ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους. Σημερα περασα μια Ινδικη ROM 4.4.2 γιατι ειδα οτι ηταν η τελευταια που βγηκε. Το θεμα ειναι ειναι οτι χαθηκαν τα Ελληνικα. Δεν εχουν ολες οι ROM ολες τις γλωσσες;
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Σημερα περασα μια Ινδικη ROM 4.4.2 γιατι ειδα οτι ηταν η τελευταια που βγηκε. Το θεμα ειναι ειναι οτι χαθηκαν τα Ελληνικα. Δεν εχουν ολες οι ROM ολες τις γλωσσες;

 

Αν και ψιλοαπαντάς μόνος σου ;), όχι.. Μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις απλά έξτρα γλώσσες με εφαρμογές σαν το morelocale..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι αναμεσα σε δυο κινητα το s4 duos και grant duos 2 τι μου προτεινετε? ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι αναμεσα σε δυο κινητα το s4 duos και grant duos 2 τι μου προτεινετε? ευχαρηστω

 

Καλημερα. Το grand 2 ειναι πιο μεγαλο σε ιντσες και πιο γρηγορο κατα τη γνωμη μου. Και σε μπαταρια καλυτερο. Τωρα ειναι θεμα δικο σου τι σε βολευει για το μεγεθος εννοω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για ποιο λογο αραγε σταματησε το kaizer και τα αλλα μαγαζια να το φερνουν ; Και κατι αλλο η εδω samsung δεχεται να στο φτιαξει με πληρωμη ή δεν το επισκευάζει καθόλου;

Διαβασα επισης σε καποιο σχολιο αναγνωστη οτι η http://gr.mobileshop.eu/kinita-tilefona/samsung/galaxy-s4-mini-duos-i9192-%CE%86%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF/

σου δινει εγγυηση με εδώ συμβαλλομενα service.

Ειναι αυτο δυνατον , δηλαδη θα ξέρει να στο φτιάξει ο Μαστρο Μητσος στην Αγία Βαρβάρα ή δεν ειναι ετσι και κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

s5 mini duos εχει βγει Ελλαδα?Εχει μεγαλες διαφορες απο τον προκατοχο του?Δεν βρισκω κατι σχετικο....

 

Το s5 duos,όπως και το s4 duos, δεν έχει έρθει στην Ελλάδα.

Και ναι,έχει διάφορες με τον προκάτοχό του. Δες το link.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5375&idPhone2=6252

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω Πανο αν και δεν βλεπω ουσιαστικα τρελλες διαφορες πχ καμερα και αλλα μενω ως εχω για την ωρα....Αν και μιλαμε για τα Duos... Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω Πανο αν και δεν βλεπω ουσιαστικα τρελλες διαφορες πχ καμερα και αλλα μενω ως εχω για την ωρα....Αν και μιλαμε για τα Duos...

 

Nαι .Σόρρυ.Τα χαρακτηριστικά πάντως είναι ίδια τόσο στα single sim όσο και στα dual sim(εκτός από την απουσία lte kai nfc στο duos).

Πάντως η βασική αναβάθμιση στο s5 mini duos είναι η αδιαβροχοποίησή του.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα

 

Αγόρασα σήμερα ένα samsung galaxy s4 duos. Έχει το 4.2.2 Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση στο 4.4 και μου έβγαλε μήνυμα ότι χει το τελευταίο λογισμικό. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα

 

Αγόρασα σήμερα ένα samsung galaxy s4 duos. Έχει το 4.2.2 Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση στο 4.4 και μου έβγαλε μήνυμα ότι χει το τελευταίο λογισμικό. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα.Επειδή υπάρχουν πολλές εκδόσεις για κάθε κινητό,ανάλογα την περιοχή που προορίζεται, ψάξε το παρακάτω site http://samsung-updates.com/ την δική σου έκδοση. Θα δεις μέχρι ποια έκδοση android έχουν δώσει για το κινητό σου.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου φαίνεται να είναι από Μαρόκο. υπάρχει τρόπος να το κάνω να νομίζει ότι είναι από Ρωσία πχ ώστε να μπορούν να πάρει τις τελευταίες εκδόσεις Android?
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο η εδω samsung δεχεται να στο φτιαξει με πληρωμη ή δεν το επισκευάζει καθόλου;

Διαβασα επισης σε καποιο σχολιο αναγνωστη οτι η http://gr.mobileshop.eu/kinita-tilefona/samsung/galaxy-s4-mini-duos-i9192-%CE%86%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF/

σου δινει εγγυηση με εδώ συμβαλλομενα service.

 

Μιλώντας με το τμήμα service της Samsung πριν λίγο μου απάντησαν ότι εγγύηση δίνουν μόνο για χώρες της Ευρωπαϊκής ένωσης και της Ελβετίας και αν θελήσω στο συγκεκριμένο μοντέλο να μου το επισκευάσουν με δικά μου χρήματα ήταν αρνητικός διότι από την στιγμή που δεν εισάγετε στην Ευρώπη δεν αναλαμβάνουν καμία εργασία σε αυτό το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου φαίνεται να είναι από Μαρόκο. υπάρχει τρόπος να το κάνω να νομίζει ότι είναι από Ρωσία πχ ώστε να μπορούν να πάρει τις τελευταίες εκδόσεις Android?

 

Νομίζω πως γίνεται μόνο με ρουτάρισμα της συσκευής.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,σημερα μου βγηκε στο πλειστορ,μια ενημερωση πολιτικης ασφαλειας για SE android.samsung ota software update και κατι γραμματα σαν ιερογλυφικα,μαλον αραβικα.. εχει βγει σε καποιον αλλον;εχει κανει την ενημερωση; παντως over the air,δεν βγαζει κατι...μονο μεσω πλειστορ....να το κατεβασω κι αν ναι τι ακριβως κανει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αγορασμενο απο γκαλαξι στορ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το "Μόνιμη ενεργοποίηση διπλής SIM" χρεώνει? Γιατί στην ενεργοποίηση έτσι γράφει. Πήρα τηλ στην Wind και δεν ήξεραν καν οτι υπάρχει τέτοια λειτουργία.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το "Μόνιμη ενεργοποίηση διπλής SIM" χρεώνει? Γιατί στην ενεργοποίηση έτσι γράφει. Πήρα τηλ στην Wind και δεν ήξεραν καν οτι υπάρχει τέτοια λειτουργία.

 

Η μόνιμη ενεργοποίηση διπλής sim αυτό που κάνει είναι το εξής. Όταν σε καλέι κάποιος π.χ στην sim1 και απαντήσεις,τότε η sim2 παύει να λειτουργεί.Αν λοιπόν κάποιος σε καλέσει στην sim2 τότε η κλήση εκτρέπεται προς την sim1 και εσύ αν την απαντήσης χρεώνεσαι απλά το κόστος της κλήσης.Δεν υπάρχει κόστος "εκτροπής κλήσης".

Υ.Γ. Το μόνο θέμα είναι αν η κάρτα που κάνει την εκτροπή είναι what's up,cu,Free2go κτλ,τότε μόλις τελειώσουν οι μονάδες της δεν θα κάνει εκτροπή,οπότε θα πάψει η λειτουργία της διπλή sim.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η μόνιμη ενεργοποίηση διπλής sim αυτό που κάνει είναι το εξής. Όταν σε καλέι κάποιος π.χ στην sim1 και απαντήσεις,τότε η sim2 παύει να λειτουργεί.Αν λοιπόν κάποιος σε καλέσει στην sim2 τότε η κλήση εκτρέπεται προς την sim1 και εσύ αν την απαντήσης χρεώνεσαι απλά το κόστος της κλήσης.Δεν υπάρχει κόστος "εκτροπής κλήσης".

Υ.Γ. Το μόνο θέμα είναι αν η κάρτα που κάνει την εκτροπή είναι what's up,cu,Free2go κτλ,τότε μόλις τελειώσουν οι μονάδες της δεν θα κάνει εκτροπή,οπότε θα πάψει η λειτουργία της διπλή sim.

 

Σε ευχαριστώ. Δεν το θέλω αυτό γιατί η μια sim είναι εταιρικό και παίρνω μόνο σε συγκεκριμένα νούμερα και το άλλο F2G.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δεν το θέλω αυτό γιατί η μια sim είναι εταιρικό και παίρνω μόνο σε συγκεκριμένα νούμερα και το άλλο F2G.

 

Μπορείς βέβαια να κάνεις και το άλλο....απλά να μην απαντάς στην δεύτερη κλήση,και να παίρνεις εσύ τηλέφωνο μετά αν και εφόσον θέλεις. Έτσι ούτε την F2G χρεώνεις αλλά ούτε κλήση χάνεις. ;)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά..ψάχνω να αγοράσω ένα s4 mini duos μεταχειρισμένο αλλα δε βρίσκω.

Μήπως έχει κάποιος,κάτι στα υπόψη του;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά..ψάχνω να αγοράσω ένα s4 mini duos μεταχειρισμένο αλλα δε βρίσκω.

Μήπως έχει κάποιος,κάτι στα υπόψη του;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Βάλε μια αγγελία στο Buy and Sell.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...