Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα το hongmi από το to2c με το πακέτο με δερμάτινη θήκη και διαφανή θήκη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι στη δουλειά θα δοκιμάσω και θα σου απαντήσω
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη δουλειά θα δοκιμάσω και θα σου απαντήσω

 

Καλώς τα δεχτηκες! Μόλις βρεις το χρόνο σου να το ψάξεις περιμένουμε με ανυπομονησία και τις δικές σου πολύτιμες εντυπώσεις.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν θελω να την ξαναπατησω, για γραψτε οσοι το παραλαβατε και επιβεβαιωσατε την γνησιοτητα του απο που το παραγγειλατε..

 

γνησιο απο merimobiles

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη χαζομάρα αυτό με το φωτισμό στα πλήκτρα πως τους ήρθε αυτό δε ξέρω 3G έχει μόνο στη πρώτη σιμ δε ξέρω αν με άλλη ρομ αλλάζει αυτό το σήμα του wi fi είναι νορμάλ εκ πρώτης το γνήσιο πως αλλιώς το επιβεβαιώνω για να είμαστε απολύτως σίγουροι είχε ένα link με τον 20 ψηφιο κωδικό αλλά είναι πολύ κινέζικα ρε παιδί μου χα χα
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είμαι και "περίεργος" αλλά ρε παιδιά τέτοια πράγματα δεν τα αγοράζουμε από Aliexpress/Ebay

και τα λεφτά μας να πάρουμε (αν καταλάβεις έγκαιρα την απάτη) μόνο η ταλαιπωρία δεν αξίζει

για αυτό κοιτάτε κυρίως σε αυτά τα 3-4 κλασικά μαγαζιά που υποτίθεται υπάρχει και κάποιος έλεγχος της συσκευής

 

όταν περάσει ο καιρός πείτε τίποτα και για την μπαταρία να δούμε τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα... Δεν εχεις αδικο, αλλα ο πωλητης φαινοταν trusted και η τιμη ηταν λιγο χαμηλοτερη... Ρισκαρα και εχασα. Οκ τα λεφτα μου θα τα παρω πισω, αλλα πρεπει να γυρισω πισω το κινητο και ισως μου κοστισει 30 ευρω...
Link to comment
Share on other sites

Εχω στελει κινα συστημενο με 8,70€ συστημένο με Ελτα που βλεπεις οταν το παραλάβουν Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εχω στελει κινα συστημενο με 8,70€ συστημένο με Ελτα που βλεπεις οταν το παταλάβουν

 

http://www.trackingkit.com/china-post-tracking/china-post-tracking.php

http://intmail.183.com.cn/

Link to comment
Share on other sites

με πείσατε και παρήγγειλα κι εγώ ένα για τη γυναίκα (μέχρι που το καλοβλέπω να της δίνω το iphone4 και να το κρατάω για μένα:D) χεχε

το πήρα από http://www.to2c.com/ 154 euro

Link to comment
Share on other sites

Εχω στελει κινα συστημενο με 8,70€ συστημένο με Ελτα που βλεπεις οταν το παραλάβουν

 

σου δινουν δηλαδη και tracking code? ποσο περιπου κανει να παραδοθει? θυμασαι πως λεγεται η υπηρεσια? γιατι μπηκα στο site των ΕΛΤΑ και για 600 γραμματια αποστολη στην Κινα το φτηνοτερο που βρηκα εκανε 27 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

σου δινουν δηλαδη και tracking code? ποσο περιπου κανει να παραδοθει? θυμασαι πως λεγεται η υπηρεσια? γιατι μπηκα στο site των ΕΛΤΑ και για 600 γραμματια αποστολη στην Κινα το φτηνοτερο που βρηκα εκανε 27 ευρω...

Ναι το tracking number το γραφει στην κστω μερια της απόδειξης και τελειώνει σε GR οπως και το συστημενο εσωτερικου. Το δικο μου ζυγιζε γυρω στα 400γραμμ. Σε 7 μερες ήταν Κίνα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

σου δινουν δηλαδη και tracking code? ποσο περιπου κανει να παραδοθει? θυμασαι πως λεγεται η υπηρεσια? γιατι μπηκα στο site των ΕΛΤΑ και για 600 γραμματια αποστολη στην Κινα το φτηνοτερο που βρηκα εκανε 27 ευρω...

 

Τραβα στα ελτα , δεν ειναι δεμα αλλα καπως αλλιως λεγετε .

Ειναι κατω απο 1,5 κιλα

Ταμπλετα 10΄ απο κρητη κοστισε 13 ευρω

 

=========================================

 

Οσο για το τηλεφωνο τωρα εχω ξεκινησει να το ψαχνω .

Αρχικα περασα την miuiandroid_multi_HM2013023_3.11.29_jb-4.2 με τις οδηγιες απο το "Xiaomi Hongmi TD + WCDMA Update Guide" .

Του εβαλα μια 32gb sandisk ultra class10 και χρησημοποιωντας τις οδηγιες απο το Replace internal memory by SD card το τουμπανιασα ! ! ! !

Ακουστικα δοκιμασα τα Original απο το Jiayu G3 και παιζουν μια χαρα .

 

Κακη εντυπωση απο το καλωδιο φορτισης Usb (ξεκουμπωνει και δεν καθετε σωστα στο τηλεφωνο )

Και απο την πλαστικη θηκη , ο θεως να την κανει θηκη , κακη κατασκευη , αχρηστευει σχεδον τα κουμπια on/off και ηχου κανοντας τα δυσχρηστα

Ακομα ειμαι στο ψαξιμο γενικα

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Τραβα στα ελτα , δεν ειναι δεμα αλλα καπως αλλιως λεγετε .

Ειναι κατω απο 1,5 κιλα

Ταμπλετα 10΄ απο κρητη κοστισε 13 ευρω

 

=========================================

 

Οσο για το τηλεφωνο τωρα εχω ξεκινησει να το ψαχνω .

Αρχικα περασα την miuiandroid_multi_HM2013023_3.11.29_jb-4.2 με τις οδηγιες απο το "Xiaomi Hongmi TD + WCDMA Update Guide" .

 

με το Κινέζικο recovery τα πέρασες ή έβαλες Αγγλικό?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Του εβαλα μια 32gb sandisk ultra class10 και χρησημοποιωντας τις οδηγιες απο το Replace internal memory by SD card το τουμπανιασα ! ! ! !

 

Αυτό ειναι μόνο για τη συγκεκριμένη συσκευή ή δουλευει και σε άλλες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με το Κινέζικο recovery τα πέρασες ή έβαλες Αγγλικό?

 

Εκανα ακριβως οτι λενε οι οδηγιες .

Το recovery που εχει στο λινκ [CWM - WCDMA version ONLY (extract zip) ] ειναι αγγλικο .

 

http://i.imgur.com/PSRJeSx.jpg

 

Αυτό ειναι μόνο για τη συγκεκριμένη συσκευή ή δουλευει και σε άλλες;

 

Ειναι μονο για αυτη τη συσκευη .

Edited by villasg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβως οτι λενε οι οδηγιες .

Το recovery που εχει στο λινκ [CWM - WCDMA version ONLY (extract zip) ] ειναι αγγλικο .

Οκ ευχαριστώ. Αφού πέρασες Αγγλικό recovery , πλέον γίνεται ότι θες :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα περασα την miuiandroid_multi_HM2013023_3.11.29_jb-4.2 με τις οδηγιες απο Ακουστικα δοκιμασα τα Original απο το Jiayu G3 και παιζουν μια χαρα .

 

Αλλά ακουστικά εκτός απο κινέζικα δοκιμασες;Όπως επίσης και bluetooth δοκίμασες και δούλεψαν;

 

Για ποιο λόγο πέρασες την παραπανω εφαρμογή σε τι θα σε διευκολύνει. Ρωταω να μάθω επειδή είμαι ασχετος με τις αναβαθμίσεις κινητών.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αλλά ακουστικά εκτός απο κινέζικα δοκιμασες;Όπως επίσης και bluetooth δοκίμασες και δούλεψαν;

 

Για ποιο λόγο πέρασες την παραπανω εφαρμογή σε τι θα σε διευκολύνει. Ρωταω να μάθω επειδή είμαι ασχετος με τις αναβαθμίσεις κινητών.

 

Ευχαριστώ

 

η παραπάνω δεν είναι εφαρμογή αλλά ρομ η οποία υποστηρίζει και ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

η παραπάνω δεν είναι εφαρμογή αλλά ρομ η οποία υποστηρίζει και ελληνικά

 

Το δικό μου δλδ που έχει Ελληνικά, δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο;

Μήπως ξέρεις πως τονίζουμε λεξη όταν δεν υπάρχει στο λεξικό, όταν πχ γράφουμε μήνυμα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμη με ενα κινεζιkο Bluetooth [ UA03 Universal Headphone Cable Retractable Bluetooth Headset ] και παιζει μια χαρα .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμη με ενα κινεζιkο Bluetooth [ UA03 Universal Headphone Cable Retractable Bluetooth Headset ] και παιζει μια χαρα .

 

Δλδ το samsung που δεν "παίζει"δεν κάνει;Είναι συμβατό μόνο με αμιγώς Κινεζικό;

Edited by SAXOGUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...