Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, να φανταστειτε το ν8 με την χρηση που το κανω βγαζει 4 μερες τουλαχιστον.

Ποιο μοντελο ειναι καλυτερα να προτειμησω, στα χρηματα δεν εχουν διαφορα. Το 1ς εχει τοση μεγαλη διαφορα στην αυτονομια; το κοκκινο ειναι τελικα προς ροζ;

Ευχαριστω για τις απαντησεις, το ψαχνω αρκετα απλα πριν παρω, γιατι ειναι δυσκολοι οι καιροι. Παντως ειμαι ααμεσα σε αυτο και το thl t5s, πιστευω ομως το xiaomi ειναι ανωτερο.

 

Σίγουρα δεν θα έχεις την ίδια αυτονομία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα!παλιότερα όταν μιλούσα στο τηλέφωνο όταν πλησίαζα την οθόνη στο αυτί έκλεινε!τώρα ξαφνικα δε το κάνει με αποτελεσματα να πατιουντε διάφορα κουμπιά!Είναι κάποια ρύθμιση η αρχίζει κ τα παιζει το κινητο

 

Ελα βρε εσυ;εμενα ποτε δεν μου το εκανε αυτο,το πρωτο που λες.

Εισαι ακομα με την ρομ που ειχες βαλει την πρωτη φορα;δεν βαζεις καμια νεοτερη μπας και στρωσει;εγω την 16αρα εχω βαλει.πλεον που ειναι τοσο ευκολο το φλασαρισμα βαζω και τη νεα ρομ,αφου δεν χανεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!παλιότερα όταν μιλούσα στο τηλέφωνο όταν πλησίαζα την οθόνη στο αυτί έκλεινε!τώρα ξαφνικα δε το κάνει με αποτελεσματα να πατιουντε διάφορα κουμπιά!Είναι κάποια ρύθμιση η αρχίζει κ τα παιζει το κινητο

έβαλες καμμιά ζελατίνα?

αν όχι, δες (πχ με το android sensors box)αν το proximity sensor δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

έβαλες καμμιά ζελατίνα?

αν όχι, δες (πχ με το android sensors box)αν το proximity sensor δουλεύει.

 

Το ιδιο θεμα εχω και εγω απο τοτε που εβαλα την τελευταια v5 και μετα την 13,15 κτλπ!απλα καποιες φορες κολαει καποιες οχι!εγω οταν κολαει απλα παταω το power button και σβηνει την οθομη οποτε δεν εχω καποιο θεμα!!:rolleyes:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά.

 

Το κινητό είναι rooted από Κίνα, δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Θέλω να μεταφέρω φωτο από το κιν στο pc, αλλά δεν αναγνωρίζεται απ το pc.

 

Xρειάζεται drivers σε Windows XP και αν ναι, από που να τους κατεβάσω?

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

1.από που το αγόρασες?

2.IMEI έχεις?

3.αν ήρθε με ανεπίσημη multi απ'το κατάστημα,μπορεί

αυτή να μην κάθισε καλά,το reset δεν βοηθάει σ'αυτήν την περίπτωση.Δοκίμασε να φλασάρεις την επίσημη(en/ch).

 

Αυθεντικό είναι το έχω τσεκάρει.

Ήρθε με ανεπίσημη multi και έπαιζε κανονικά. Πέρασα επίσημη και πάλι όλα καλά. Τέλος πέρασα Greek 3.15 και πάλι όλα καλά. Μετά από 3 μέρες βγήκε off όμως.

Το πήρα από vickmall και η σελίνα μου είπε να περασω την official αλλά με flash tool και φοβάμαι μην brickαρει. Να το δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Μηπως ξερετε κανα προγραμμα με το οποιο μπορω να αυξησω τον απκθηκευτικο χωρο του xiaomi και να ρυθμισω την ενταση ηχειου;; Ευχαριστω!!! :)
Link to comment
Share on other sites

έβαλες καμμιά ζελατίνα?

αν όχι, δες (πχ με το android sensors box)αν το proximity sensor δουλεύει.

 

Εχω την V 5 περιπου 7 μηνες! Ζελατινη εχω απο τοτε μια! Το κατεβασα το προγραμμα και μου γραφει NO CHANGE detected yet! Αρα παιζει θέμα!γίνεται να έγινε κάμοια μ@λ@κια απο της τούμπες!έχει φαει καμοια 10αρια

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και απίθανο

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τροπος να κάνω calibrate ,το proximity sensor???

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ιδιο θεμα εχω και εγω απο τοτε που εβαλα την τελευταια v5 και μετα την 13,15 κτλπ!απλα καποιες φορες κολαει καποιες οχι!εγω οταν κολαει απλα παταω το power button και σβηνει την οθομη οποτε δεν εχω καποιο θεμα!!:rolleyes:

 

Σου έχει πεσει κάτω κάμοια φορά???και γω αυτό κάνω που λες!αλλά είναι λίγο σπαστικο όλη την ωρα να παταω το κομπι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τροπος να κάνω calibrate ,το proximity sensor???

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σου έχει πεσει κάτω κάμοια φορά???και γω αυτό κάνω που λες!αλλά είναι λίγο σπαστικο όλη την ωρα να παταω το κομπι

 

κοιτα γενικα ναι!!παντα για το καλο!!:lol: αλλα σε ολες μου τις συσκευες ποτε δεν ειχα θεμα με τον proximity και ας τις εκανα γυμνασια!!:cool:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά.

 

Το κινητό είναι rooted από Κίνα, δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Θέλω να μεταφέρω φωτο από το κιν στο pc, αλλά δεν αναγνωρίζεται απ το pc.

 

Xρειάζεται drivers σε Windows XP και αν ναι, από που να τους κατεβάσω?

 

στα νεοτερα windows(8 συγκεκριμενα)το αναγνωριζει ως εξωτερικο σκληρο και χωρις driver.Googlαρε "install MTK driver for windows xp" ή το ιδιο για το ακριβες μοντελο επεξεργαστη.Σε ενα δευτερο μηχανημα με xp που εχω παντως δεν τα καταφερα,αλλα δεν το παιδεψα κιολας μιας και δεν ειναι το κυρίως μηχανημα που χρησιμοποιω..Αν δεν τα καταφερεις παντως υπαρχει και ο πλαγιος τροπος μεσω dropbox ;)

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα!Βρήκα την λύση με το proximity sensor! Παιζει πολύ το πρόβλημα αυτό στο xiaomi redmi απο οτι διάβασα! Απλα τρώει κόλλημα!

Πως λύνεται???απλα μπαίνειs στο κινεζικό factory menu και κανεις calibration σε 1 λεπτο και φτιάχνει!!!οποίος θέλει μου λέει να τον βοηθήσω! Cyaaaa

Τελικά είπα να το ανεβάσω!

Διαβάστε αυτό. en.miui.com/thread-27773-1-1.html αλλά προσοχή δεν ανοίγει της εικόνες το κινητό διαβάστε το απο PC!

Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Εχω την V 5 περιπου 7 μηνες! Ζελατινη εχω απο τοτε μια! Το κατεβασα το προγραμμα και μου γραφει NO CHANGE detected yet! Αρα παιζει θέμα!γίνεται να έγινε κάμοια μ@λ@κια απο της τούμπες!έχει φαει καμοια 10αρια

 

αυτό δεν είναι κινητό είναι ο Μελισσανίδης

Link to comment
Share on other sites

Εχω την V 5 περιπου 7 μηνες! Ζελατινη εχω απο τοτε μια! Το κατεβασα το προγραμμα και μου γραφει NO CHANGE detected yet! Αρα παιζει θέμα!γίνεται να έγινε κάμοια μ@λ@κια απο της τούμπες!έχει φαει καμοια 10αρια

Αρχικά βγάλε τη μεμβράνη μήπως έχει λερωθεί κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μόλις μουρθε μια μπαταρία για το κινητό!για να την αποθηκευσω θα πρεπει να της αφήσω 50% ενέργεια όπως είναι η πιο πολύ???ξέρει κανεις???

Αρχικά βγάλε τη μεμβράνη μήπως έχει λερωθεί κλπ.

 

Φιλέ το Έφτιαξα το πρόβλημα διάβασε πιο πανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μόλις μουρθε μια μπαταρία για το κινητό!για να την αποθηκευσω θα πρεπει να της αφήσω 50% ενέργεια όπως είναι η πιο πολύ???ξέρει κανεις???!

 

γιατι δε χρησιμοποιεις ενα μηνα τη μια και ενα μηνα τη αλλη;

Link to comment
Share on other sites

Μπα αυτή τη δουλεια θα κάνω?απλα διάβασα καπου οτι θέλει ανα 2-3 μηνες ξεφορτισμα φορτισμα κλπ
Link to comment
Share on other sites

Εδω θα βρεις την τελευταια Ελληνικη ρομ αλλα και οδηγιες να την περασεις.

 

ΟΤΑ = Over The Air updater

 

Γειά σας παιδιά !

Προσπαθώ να βγάλω άκρη και να περάσω την τελευταία Ελληνική miui .Mπορείτε να με βοήθησετε ;

Το κινητό μου είναι με wcdma έκδοση (http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html).

Ποιά απο αυτές στην σελίδα είναι η πιό λειτουργική ή η καλύτερη πιό σωστά ;

Υποθέτω πως αυτή με τα περισσότερα downloads ;

Χεχεχε ...

Η σελίδα επιλογής είναι αυτή :

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5857-Stable-16-0-Xiaomi-Hongmi-Redmi-1-GTV-3-15/#files

Επίσης το link της σελίδας(https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5857-Stable-16-0-Xiaomi-Hongmi-Redmi-1-GTV-3-15/#description) ''Οδηγίες εγκατάστασης'' δεν δουλεύει ...

Πως φλασάρουμε την συσκευή μας ;

Σας ευχαριστώ πολύ :!:

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η δεύτερη :

"xiaomi-miui-hellas-4.2.2_HM2013023_Stable16-Hellas-GTV-3.15.1.zip (WCDMA)"

 

Ωχ ,ναι...Ήταν τόσο απλό .Μα πόσο γκάβακας μπορεί να είμαι ;:lol::lol::lol:

Επειδή το link για τις οδηγίες εγκατάστασης δεν δουλεύει ,μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ πως φλασάρω την rom ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα από τον updater.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Εχει βρει κανείς για το κινητο μας κανενα πρόγραμμα τυπου word;ωστε να ανοιγουμε αρχεια να διαβασουμε απο το νετ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Εχει βρει κανείς για το κινητο μας κανενα πρόγραμμα τυπου word;ωστε να ανοιγουμε αρχεια να διαβασουμε απο το νετ;

 

γιατί θες συγκεκριμένα για το κινητό ; :)))

τόσα έχει

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officehub

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dataviz.docstogo

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.office

https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infraware.office.link

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...