Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ενοείς πληρωσες τελωνείο??? 74,76 μόνο η τιμή του ????Πολύ καλή τιμή. Το τηλεφωνο έχει πολύ παραπάνω γυρω στα 150...Για καντο λιανά....γιατί κάτι δεν βγαινει εδώ.

 

Μακαρι να ηταν η τιμη του αυτη.Ο φιλος πληρωσε συν 75 ευρω γιατι τα σαινια απο το μαγαζι που του το εστειλαν εβαλαν μεσα αποδειξη 250 δολλαριων,με αποτελεσμα να πληρωσε τα 250 δολλαρια για το κινητο,συν 75 ευρω τελωνειακα εξοδα.Για αυτο λεμε να προσεχετε απο ποια μαγαζια ψωνιζετε,και να επιμενετε για αποδειξη με τιμη κατω των 30 δολλαριων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το εχω παραγλειλι και εγω απο minideal στα 137 περιπου, μου εστειλαν tracking number στις 30/12/13 στις 02.00 μμ και ακομα δε μου βγαζει τιποτα στο singpost. Λογικο;

Ποια θηκη ειναι καλη για το κινητο και απο που να παραγγειλω( Flip θηκη πλαγια).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω παραγλειλι και εγω απο minideal στα 137 περιπου, μου εστειλαν tracking number στις 30/12/13 στις 02.00 μμ και ακομα δε μου βγαζει τιποτα στο singpost. Λογικο;

Ποια θηκη ειναι καλη για το κινητο και απο που να παραγγειλω( Flip θηκη πλαγια).

 

το γραφει το σαιτ οτι μετα 48 ωρες το λιγοτερο φαινεται αλλαγη στο τρακινγκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η 5.0 εχει βγει σε Multi?ειδα στο επισημο miui φορουμ οτι καλο ειναι να φλασαρουμε την σταμπλ αγγλικη γιατι εχουν παρατηρηθει οτι με τις multi μπορει να χαθει το ιμει..εμενα που θα ερθει με multi και ρουτ να τυο γυρισω σε stable original xiaomi η να συνεχησω στην multi?το χασιμο ιμει το εχει παθει κανεις απο εδω?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παντως παρα τη ατυχια σου με αυτα τα χρηματα που σου κοστισε συνολικα δε επερνες κατι αντιστοιχο απο ελλαδα. οποτε μη σε παιρνει απο κατω. καλοδουλευτο.

 

Αυτο σκεφτομαι και εγω και παρηγοριεμαι.... το κινητο παντως οποιος το ειδε επαθε πλακα ειναι φοβερο και να το παρετε ολοι...

 

τι ενοείς πληρωσες τελωνείο??? 74,76 μόνο η τιμή του ????Πολύ καλή τιμή. Το τηλεφωνο έχει πολύ παραπάνω γυρω στα 150...Για καντο λιανά....γιατί κάτι δεν βγαινει εδώ.

 

 

εννοω οτι πληρωσα τα 150+ που λες εσυ και 20+ για να το στειλουν με ems και περασε μια βολτα απο τελωνειο ευχηθηκε καλες γιορτες και με χρεωσαν ΕΠΙΠΛΕΟΝ 74.76 ευρω επειδη τα τσακαλια απο την σιγκαπουρη δηλωσαν την πραγματικη αξια...

 

και για 250 που μου βγηκε παντως φαινετε να τα αξιζει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω παραγλειλι και εγω απο minideal στα 137 περιπου, μου εστειλαν tracking number στις 30/12/13 στις 02.00 μμ και ακομα δε μου βγαζει τιποτα στο singpost. Λογικο;

Ποια θηκη ειναι καλη για το κινητο και απο που να παραγγειλω( Flip θηκη πλαγια).

 

ναι φιλε και εγω απο εκει το ειχα παρει, εβαλες καποιο κουπονι και σου βγηκε τοσο φθηνα ;

 

μετα απο 2-3 μερες θα φανει το tracking number @ singapore post ... μετα θα περιμενεις κανα 20ημερο για να σου ερθει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παραγγειλει αυτα http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Xiaomi-PISTON-Earphones-Headset-Headphones-w-wire-control-deep-bass-support-the-dropping-order/1452672163.html τη ιδια μερα που παρηγγειλα και το τηλ (2/12) . τα ακουστικα ηρθαν και ειναι τελεια . (το τηλεφωνο ακομη το περιμενω ) τωρα τα δουλευω στο jiayu που εχω και η αποδοση τους ειναι παρα πολυ καλη.

επισης εχω παραγγειλει και αυτο . http://www.aliexpress.com/item/Original-xiaomi-red-rice-back-cover-case-for-hongmi-high-quality-colorful-free-shipping/1534944043.html

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παραγγειλει αυτα http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Xiaomi-PISTON-Earphones-Headset-Headphones-w-wire-control-deep-bass-support-the-dropping-order/1452672163.html τη ιδια μερα που παρηγγειλα και το τηλ (2/12) . τα ακουστικα ηρθαν και ειναι τελεια . (το τηλεφωνο ακομη το περιμενω ) τωρα τα δουλευω στο jiayu που εχω και η αποδοση τους ειναι παρα πολυ καλη.

επισης εχω παραγγειλει και αυτο . http://www.aliexpress.com/item/Original-xiaomi-red-rice-back-cover-case-for-hongmi-high-quality-colorful-free-shipping/1534944043.html

Είναι αυθεντικά ; γιατί με ενδιαφέρουν και εμένα τα συγκεκριμένα ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυθεντικά ; γιατί με ενδιαφέρουν και εμένα τα συγκεκριμένα ακουστικά

με τους κινεζους δε βγαζεις ακρη. παντως εχει το σημα της χιαομι η συσκευασια και χαρτακι της χιαομι. δε βαζω το χερι μου στη φωτια αν ειναι αυθεντικα η οχι παντως και να μη ειναι δε με νοιαζει γιατι η αποδοση τους ειναι τελεια. τωρα αν μου πεις για τη τιμη ολοι πουλανε τα ¨αυθεντικα ¨" στα 25 δολαρια. ενω αυτα εχουν 11. απο τη αλλη ομως και το hongmi στη κινα ειχε 100 δολαρια οταν βγηκε (τωρα δε ξερω) και στα πρωτα μαγαζια βγηκε πανω απο 200. μπορει ο τυπος να πουλαει με τιμες κινας και ενα λογικο κερδος και οχι πανω απο 100% που κανουν οι αλλοι.

το πιο σημαντικο με china post ηρθε σε λιγοτερο απο 20 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυθεντικά ; γιατί με ενδιαφέρουν και εμένα τα συγκεκριμένα ακουστικά

Στον τίτλο γράφει no original

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυθεντικά ; γιατί με ενδιαφέρουν και εμένα τα συγκεκριμένα ακουστικά
Το συγκεκριμενο μαγαζι δεν ειναι αξιοπιστο.Λογικα θα ειναι ιμιτασιον,μπορεις να

βρεις τα ιδια στο ebay με 2-3 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο μαγαζι δεν ειναι αξιοπιστο.Λογικα θα ειναι ιμιτασιον,μπορεις να

βρεις τα ιδια στο ebay με 2-3 ευρω.

τα περι αξιοπιστιας απο που το βγαζεις το συμπερασμα;

Link to comment
Share on other sites

τα περι αξιοπιστιας απο που το βγαζεις το συμπερασμα;

Kανε ενα ψαξιμο στο google αλλα και εδω στο φορουμ φιλε μου,και θα καταλαβεις απο που βγαζω το συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

Kανε ενα ψαξιμο στο google αλλα και εδω στο φορουμ φιλε μου,και θα καταλαβεις απο που βγαζω το συμπερασμα.

 

κσι τα 2 εχουν θετικες γνωμες πανω απο 96%,δεν θα εχει κανενα προβλημα,εχω παραγγειλει κι απο καταστηματα με χαμηλοτερη απο αυτη θετικη αποψη και ηρθαν κανονικα και μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Kανε ενα ψαξιμο στο google αλλα και εδω στο φορουμ φιλε μου,και θα καταλαβεις απο που βγαζω το συμπερασμα.

εγω δε εψαξα στο φορουμ ουτε στο google να δω τι λενε οι αλλοι . ενανα ο ιδιος παραγγελια και ηταν συνεπεστατο το μαγαζι . αν εχεις προσωπικη κακη εμπειρια το δεχομαι αλλιως μη αναπαραγεις οτι λενε οι αλλοι που δε ξερεις πως και γιατι το λενε.

καλη χρονια σε ολους με πολλες και καλες αγορες

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Real Racing 3 στο Hongmi; Είναι playable; Έχει αρκετό χώρο η εσωτερική flash του κινητού για να αποθηκεύσει τα περίπου 1GB των αρχείων του;

Γενικά με το χώρο αποθήκευσης τι παίζει; Μπορούν οι μεγάλες εφαρμογές (πχ μεγάλα games) να αποθηκεύσουν τα αρχεία τους στην εξωτερική κάρτα SD;

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε και εγω απο εκει το ειχα παρει, εβαλες καποιο κουπονι και σου βγηκε τοσο φθηνα ;

 

μετα απο 2-3 μερες θα φανει το tracking number @ singapore post ... μετα θα περιμενεις κανα 20ημερο για να σου ερθει

 

Οχι. Το εχει με εκπτωση 10% =189.99$=138.7€ σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Στο paypal οταν παμε για πληρωμη εχει σε 2 σημεια pay .. πανω και κατω και κατι παιζει με αυτο μπορει καποιος να με διαφωτισει ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους... :)

Βρε παιδιά θέλω την βοήθεια σας πως απενεργοποιούμε το να μην κλειδώνει το κινητό μετά το τέλος μιας κλήσης??? Έψαξε παντού και δεν βρήκα λύση... :confused:

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

αξιζει 133ε? απο vickmall.com :)

 

μη παιζεις με τα 5-10 ευρω διαφορα που εχουν τα καταστηματα. παρε απο καποιο που εχει σιγουρα γνησια

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ηχειο του ειναι δυνατο?' η δεν θα το ακουω και αυτο? Ασ πουμε συγκριτικα με ενα sony typo πως συγκρινεται το ηχειο του?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ηχειο του ειναι δυνατο?' η δεν θα το ακουω και αυτο? Ασ πουμε συγκριτικα με ενα sony typo πως συγκρινεται το ηχειο του?

 

Έχουν περάσει 2 απο τα χέρια μου, και οι 2 ιδιοκτήτες τους είναι απόλυτα ευχαριστημένοι με την ένταση του ήχου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεια! επειδή αύριο η μεθαύριο θα το παραγγείλω, προτείνεται minideal η to2c? καπου πήρε το ματι μου οτι απο το to2c ήρθε σε μέλος μαιμου η το αντιθετο.

Αν παραγγείλω απο to2c βλέπω ότι το εχει με 138Ε και δωρο θήκη σιλικόνης η με 150 με όλα τα δωρακια, θηκη, καρτα μεμβρανες κλπ. αν δεν υπάρχει θεμα με το to2c θα παραγγειλω απο κει με τα 150..βλέπω επισης ότι κατι αναφερει για +2Ε επιβαρυνση για original packaging..εσεις τι επιλέξατε;

για τα λεφτα δεν ρωταω περισσότερα για μειονεκτηματα. η τιμη ειναι αψογη! gps ειπατε οι περισσότεροι κομπλέ οποτε τα υπολοιπα στο μεσο ορο θα ειναι.

Τέλος, επειδή δεν εχω θεμα ειτε εχει ελληνικα είτε μονο αγγλικα προτείνεται multilanguage η stable αγγλικη;

ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κουρασα με τις πολλές ερωτησεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεια! επειδή αύριο η μεθαύριο θα το παραγγείλω, προτείνεται minideal η to2c? καπου πήρε το ματι μου οτι απο το to2c ήρθε σε μέλος μαιμου η το αντιθετο.

Αν παραγγείλω απο to2c βλέπω ότι το εχει με 138Ε και δωρο θήκη σιλικόνης η με 150 με όλα τα δωρακια, θηκη, καρτα μεμβρανες κλπ. αν δεν υπάρχει θεμα με το to2c θα παραγγειλω απο κει με τα 150..βλέπω επισης ότι κατι αναφερει για +2Ε επιβαρυνση για original packaging..εσεις τι επιλέξατε;

για τα λεφτα δεν ρωταω περισσότερα για μειονεκτηματα. η τιμη ειναι αψογη! gps ειπατε οι περισσότεροι κομπλέ οποτε τα υπολοιπα στο μεσο ορο θα ειναι.

Τέλος, επειδή δεν εχω θεμα ειτε εχει ελληνικα είτε μονο αγγλικα προτείνεται multilanguage η stable αγγλικη;

ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κουρασα με τις πολλές ερωτησεις..

 

Η επιλογή ειναι δική σου. Εγω το πηρα απο το to2c και ηλθε μια χαρα με EMS και όλα τα δωρα και γνησιότατο. Για 2 δολ. παρε την κανονική συσκευασία. Επίσης πηρα την αγγλική εκδοση για ευκολα updates. Με το βγηκε απο το κουτί αναβαθμίσθηκε στην έκδοση 5.0 χωρις κανενα προβλημα. Εβαλα το playstore με την έυκολη μεθοδο του gizchina και προσθεσα και ενα πληκτρολογιο απο το playstore για Ελληνικά.

Πολυ καλη συσκευή!

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...