Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ρολαρει το βουτυρο δηλαδη; Nα μην ξεχασουμε και τα Ελληνικα που ξερουμε δηλαδη βρε αδερφέ :p

 

Ειναι 'απαλο σαν βουτυρο' ηθελες να γραψεις. Φραση που δεν υπαρχει βεβαια στα Ελληνικα, οποτε την επομενη φορα γραψε 'smooth as butter' !!

 

Δίκιο έχεις το άλλαξα. Ο υπερβολικός μου ενθουσιασμός φταίει από την άψογη λειτουργία του κινητού.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η οθονη ειναι retina οπως λεει?ειδα σε benchmark οτι ειναι 320dpi ισχυει η ειναι 312?απο μπαταρια πως ειναι?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι retina οπως λεει?ειδα σε benchmark οτι ειναι 320dpi ισχυει η ειναι 312?απο μπαταρια πως ειναι?

 

Μα τι διαφορα εχει το 320 με το 316?

 

312 εχει, ειναι μαπα τελειως :p

 

Ορος ρετινα ΔΕΝ υπαρχει για android κινητα, αυτα ειναι γυφτιες της Apple (και ξεφτιλικια δηλαδη, μιας και πολλες οθονες απο android κινητα ξεφτιλισαν τον ορο 'ρετινα')

Link to comment
Share on other sites

αυτο οντως δουλευει αλλα δεν εχει πολλα modules ευχαριστω πολυ παντως

 

δεν ξέρω μάλλον είναι καλύτερο γιατί τα modules όντως είναι για miui (άρα λιγότερα προβλήματα)

αλλά έχει και επιλογή στις ρυθμίσεις να εμφανίζει και τα Modules του xposed

Link to comment
Share on other sites

Κανένα 15άρι ανάλογα την rom που φοράς. Άλλα τι να το κάνεις το σκορ το κινητό ρολάρει τέλεια . GPS κουμπώνει σε 5sec!

 

Απο offline GPS τι προτείνεις σαν αποτέλεσμα δοκιμών και τι κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Μα τι διαφορα εχει το 320 με το 316?

 

312 εχει, ειναι μαπα τελειως :p

 

Ορος ρετινα ΔΕΝ υπαρχει για android κινητα, αυτα ειναι γυφτιες της Apple (και ξεφτιλικια δηλαδη, μιας και πολλες οθονες απο android κινητα ξεφτιλισαν τον ορο 'ρετινα')

Ο ορος ρετινα ειναι οφθαλμολογικος ορος που ''εκμεταλευτηκε'' η apple.

Πολλα τηλεφωνα android εχουν ξεπερασει αυτον τον ορο απλα δεν το κανουν '''ουαου''(διαφημιση).

 

Συμφωνω με αυτα που γραφεις, το υφος σου ομως.....

φιλικα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο offline GPS τι προτείνεις σαν αποτέλεσμα δοκιμών και τι κόστος?

 

Το GPS το δοκίμασα με το sygic που είμαι πολύ ευχαριστημένος σαν πρόγραμμα και εννοείται με κλειστό wifi/data. Κλείδωσε σε 5sec με καλό σήμα δορυφόρων μέσα στο σπίτι δίπλα στο παράθυρο!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

EMS είναι η γρήγορη αποστολή και χρησιμοποιούν η SG(Singapore Post), τα ταχυδρομεία του HK αλλά και της Κίνας.

 

Το EMS format στην δική μου αποστολή της Singapore Post είναι EX00997ΧΧΧΧSG

 

Ουσιαστικά η Σινγκαπούρη είναι ανεξάρτητη πόλη κράτος με το δικό της ταχυδρομείο, το Χονγκ Κονγκ ήταν πρώην βρεταννική αποικία η οποία σχετικά πρόσφατα εντάχθηκε στην Κίνα αλλά διατηρεί τα ταχυδρομεία της ενώ τα ταχυδρομεία της Κίνας(China Post) είναι γνωστά σε όλους μας. Όλα τα παρπάνω στη χώρα μας συνεργάζονται με τα αντίστοιχα, ως προς αυτούς κρατικά ταχυδρομεία(ΕΛΤΑ), τα οποία διαχειρίζονται με συγκεκριμένο τρόπο τις αποστολές που όλοι ξέρουμε, εν αντιθέσει με τις ιδιωτικές εταιρείες courier που παράγουν τα γνωστά αποτελέσματα και εκτελωνισμούς.

 

 

 

και εκεί που χάρηκα απο ότι φαίνεται πρεπει να περιμένω αρκετά και μάλλον πάμε για Πρωτοχρονιά:(

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Αν το εχεις παραγγειλει με EMS θα το εχεις 23-24 Δεκ

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το GPS το δοκίμασα με το sygic που είμαι πολύ ευχαριστημένος σαν πρόγραμμα και εννοείται με κλειστό wifi/data. Κλείδωσε σε 5sec με καλό σήμα δορυφόρων μέσα στο σπίτι δίπλα στο παράθυρο!

 

Αυτο χρησιμοποιώ και στο iphone και αυτό θα δοκιμάσω πρώτα όταν με το καλό έρθει.....:cool:

 

Αν το εχεις παραγγειλει με EMS θα το εχεις 23-24 Δεκ

 

Μακάρι αλλά κρατώ επιφύλαξη.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω μάλλον είναι καλύτερο γιατί τα modules όντως είναι για miui (άρα λιγότερα προβλήματα)

αλλά έχει και επιλογή στις ρυθμίσεις να εμφανίζει και τα Modules του xposed

τα modules του xposed δεν λειτουργουν τα modules για miui οντως δουλευουν μια χαρα . Εχει κανεις προβλημα με τις ρυθμισεις ?τι εννοω απενεργοποιω τον ηχο στα πληκτρα και τη δονηση και σε καθε επανεκκινηση αυτα ξανα ενεργοποιουνται παρομοιο προβλημα ειχα σε ενα αμοι n828 αλλα απενεργοποιοντας το quick boot εφτιαχνε εδω δε βρηκα τετοια ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να μην πάρεις αλουμίνιο, μπορεί να "χάσεις" σε σήμα δικτύων - gps

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να μην πάρεις αλουμίνιο, μπορεί να "χάσεις" σε σήμα δικτύων - gps

 

Γιατί να μειωθεί το σήμα όμως; Τί συμβαίνει;

 

 

αυτό γιατί να το πάρει κανείς; απλά για να αλλάξει χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

αυτό γιατί να το πάρει κανείς; απλά για να αλλάξει χρώμα;

:):):):)

ναι . γιατι μου αρεσουν οι καμπυλες του κινητου και δε εχω δυνατοτητα να το παραγγειλω μ αλλο χρωμα. αυτα που προτεινεις το τετραγωνιζουν και το κανουν σαν το jiayu g3t που εχω. αλλα περι ορεξεως και γουστου .... ο καθενας εχει το δικο του. :):):):)

Link to comment
Share on other sites

:):):):)

ναι . γιατι μου αρεσουν οι καμπυλες του κινητου και δε εχω δυνατοτητα να το παραγγειλω μ αλλο χρωμα. αυτα που προτεινεις το τετραγωνιζουν και το κανουν σαν το jiayu g3t που εχω. αλλα περι ορεξεως και γουστου .... ο καθενας εχει το δικο του. :):):):)

 

Απολύτως θεμιτό και κατανοητό.

Προσωπικά, εξετάζω το ενδεχόμενο του αλουμινένιου cover απλά από θέμα προστασίας - πτώσεων, γρατσουνιών κλπ. Το τελευταίο μου κινητό (THL W100) έχει αρκετά σημάδια από πτώσεις + ραγισμένη οθόνη, οπότε καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω κατι ?

Η πλαστικη θηκη που σας ηρθε μαζι με το τηλεφωνο ειναι οκ?

Γιατι εμενα ειναι απαραδεκτη σκληρη - ζαβη δεν μπορεις να πατησεις ανετα τα πληκτρα ,

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω κατι ?

Η πλαστικη θηκη που σας ηρθε μαζι με το τηλεφωνο ειναι οκ?

Γιατι εμενα ειναι απαραδεκτη σκληρη - ζαβη δεν μπορεις να πατησεις ανετα τα πληκτρα ,

 

Η σιλικόνης θήκη που μου έδωσαν δώρο είναι χάλια. Δεν θέλω να την σχολιάσω διαφορετικά. Πάντως τζάμπα ηταν:-) η nillkin που έχω δοκιμάσει σε άλλο κινητό που είχα μου άρεσε. Αυτό βέβαια είναι προσωπικό γούστο.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

επειδή στις φωτογραφίες δεν φαίνεται, αυτή η θήκη απαιτεί να βγεί το πίσω καπάκι του κινητού (μπαίνει στη θέση του), ή μπαίνει από πάνω όπως οι συνηθισμένες θήκες προστασίας; Αυτό το λέω γιατί οι διαστάσεις του κινητού είναι αρκετά μεγάλες και μια θήκη θα το μεγάλωνε κι άλλο... όταν έρθει η θήκη πάντως πες μας τις εντυπώσεις σου...

Link to comment
Share on other sites

απο minideal παρηγγειλα δεν πιστευω να εχουν κλωνους οπως διαβασα ποιο πισω που του ετυχε (βεβαια απο αλλου αλλα καλο ειναι εχουμε το κεφαλι μας ησυχο)?επισης το mod για την μεταφορα και εγκατασταση τον εφαρμογων στην sd την εχετε κανει η δεν ειναι χρησιμη? Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

επειδή στις φωτογραφίες δεν φαίνεται, αυτή η θήκη απαιτεί να βγεί το πίσω καπάκι του κινητού (μπαίνει στη θέση του), ή μπαίνει από πάνω όπως οι συνηθισμένες θήκες προστασίας; Αυτό το λέω γιατί οι διαστάσεις του κινητού είναι αρκετά μεγάλες και μια θήκη θα το μεγάλωνε κι άλλο... όταν έρθει η θήκη πάντως πες μας τις εντυπώσεις σου...

Δεν είναι θήκη είναι πίσω κάλυμμα μεταλλικό αλουμινένιο.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο minideal παρηγγειλα δεν πιστευω να εχουν κλωνους οπως διαβασα ποιο πισω που του ετυχε (βεβαια απο αλλου αλλα καλο ειναι εχουμε το κεφαλι μας ησυχο)?επισης το mod για την μεταφορα και εγκατασταση τον εφαρμογων στην sd την εχετε κανει η δεν ειναι χρησιμη?

 

Για ποιο mod μιλάς ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://xiaomi.eu/community/threads/replace-internal-memory-by-sd-card.22100/

αυτο γιατι στο 967s που ειχα βαλει miui στο app2sd δεν πηγαινε καμια εφαρμογη στην καρτα ειχα κανει και expand σε 2,4 gb internal με meteos..ηταν ολες movable αλλα μολις παταγα μεταφορα πηγαιναν...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,λοιπον,εγω το εχω στα χερια μου ή μαλλον ''δυστυχως'' το εχει στα χερια της

η γυναικα μου απο την προηγουμενη εβδομαδα.

εγω εχω ηδη ενα lenovo a830 απο τον αυγουστο απο το οποιο ειμαι υπερευχαριστημενος

αλλα το hongmi πραγματικα δεν παιζεται.

το πηρα απο 2tc ειναι αυθεντικο και το εστειλαν σχετικα γρηγορα αφου τους ετρεξα και λιγο γιατι προκειτε περι

κινεζων---sorry sir ,sory for the trouble,will shipp today sir--κτλ.ειναι γεγονος οτι τα περισσοτερα κινεζομαγαζα

δεν εχουν τιποτα σε stock και απλα τα παραγγελνουν μολις τα παραγγειλει ο πελατης.

στο τηλεφωνο τωρα.....εντυπωσιακο στιβαρο ταχυτατο καμερα καλυτερη απο τα συνηθη κινεζικα οθονη αψογη και με

θεαση απο παντου....το ξαναλεω εχω το lenovo που ειναι οκ αλλα αυτο ειναι δυο φορες οκ...

παρτε το αφοβα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...