Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται πως το ίντερνετ είναι ανοιχτό, το μικρόφωνο δουλεύει,φυσικά οι εφαρμογές έχουν κατέβει αρκετές φορες και μόλις το εκανα reboot.Μόλις προσπάθησα για ακόμα μια φορά κ μου έβγαλε το εξης μήνυμα.We couldn't find a match.Shazam cannot identify signing or hamming.Τι μπορεί να φταίει? Σ' ευχαριστώ κ παλι για τη βοηθεια

 

μήπως κάποιο permission δεν αφήνει να αναγνωρίσει το τραγούδι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια ειμαι με την αγγλοκινεζικη και μου ηρθε update σε JHBCNBH25.0 στο en.miui.com δεν υπαρχει.σε αλλες αναβαθμισεις μου εβγαζε update μεχρι 80mb τωρα την κατεβασε ολη την pom.

πες μας αν σου φαίνεται σταθερή κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσει ένα link για το cwm recovery που δουλεύει στο hongmi γιατί δεν μπορώ να ψάξω στο νήμα με μόνο 3 γράμματα.

στο redmi καλύτερα το TWRP:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=17437&pid=354543&page=1&extra=page%3D1

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς φίλε μου είναι πολύ ψαγμενα αυτά για μένα.το πήρα έτοιμο με ρουτ και δε το πειραξα καθόλου.μήπως είναι κάποιο bug της rom;αν σου είναι ευκολο μπορείς να μου στειλεις σε προσωπικό μήνυμα την διαδικασία για τα παραπανω;;ευχαριστώ και παλι.:)

αν δεν το πείραξες πως έχει την ελληνική ROM?

μπορεί να φταίει η ROM αν δεν μπήκε σωστά.

wipe cache μπορείς να κάνεις και με το stock recovery.

αν θες να βάλεις TWRP(έχει κι άλλα πλεονεκτήματα),δες τον παρακάτω οδηγό,ή βάλε από το play to mobileuncle tools,και άλλαξε από εκεί το recovery.Στην δεύτερη περίπτωση αποσυμπιέζεις το αρχείο(HM1W-TWRP-2.5.0.0-stas2z.zip) και βάζεις στην sd το recovery.img(το μετονομάζεις έτσι αν δεν είναι ήδη)

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=17437&pid=354543&page=1&extra=page%3D1

*δες και τα permissions που λέει κι ο Jokey5

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλαξει καρτα SD?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια για θυμιστε μου λιγο εχω ξεχασει θελω σε καθε επαφη να εχω και διαφορετικο ηχο κλησης.

ψαχνβ να το βρω αλλα δεν θυμαμε.πρεπει οι επαφες να ειναι στο τηλ?γιατι εγω τις εχω απο google λογαριασμο.

και πως τις μεταφερω στο τηλ?μιλαμε γεραματα ξεχναω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τις μεταφέρεις στο τηλ.

Πάτα σε μια επαφή και το τελευταίο πεδίο κάτω κάτω είναι ο ήχος κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

πες μας αν σου φαίνεται σταθερή κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα καλη φαινετε γενικα του τηλεφωνου δεν του κανω βαρια χρηση εχω περιπου 40 εφαρμογες και αυτη την στιγμη μετα απο περιπου μια μερα που την εχω περασει εχει υπολοιπο μνημης 350mb.Η rom ακομη δεν ανεβηκε στο en.miui.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.. μετα την τελευταια αναβα8μιση στην ελληνικη εκδοση 4.9.30 εχω τα εξης προβληματα

1)το gps sto gps test ενω εχει σε wiew 12 15 δορυφορους δεν φιξαρει ποτε κανενα .

2) η καμερα μου δεν ανοιγει και μου λεει αδυνατη η συνδεση η οταν ανοιγει καμμια φορα δειχνει πρασινη οθονη .. το δευτερο παιζει να ειναι και θεμα hardware κα8ως κατα λαθος μαλλον το πητησα με το γονατο .απο τοτε εχερι κανει και κατι σαν υγρο στο κεντρο της οθονης το οποιο με το δαχτυλο μετατοπιζεται..τη ειναι αυτο ρε παιδια φτιαχνεται...απο ματι παει αυτο..γαματο ο ενας γαματο ο αλλος γ@@@@@το λεω εγω ....

τη γνωμη σας ρυζακιδες...ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Shipping Method

εχει sg post και απο ευρωπη. να επιλεξω απο ευρωπη?

 

Από Ευρώπη θα πκηρωσεις περισσότερα, αλλά υα ερθει πιο γρήγορα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.. μετα την τελευταια αναβα8μιση στην ελληνικη εκδοση 4.9.30 εχω τα εξης προβληματα

1)το gps sto gps test ενω εχει σε wiew 12 15 δορυφορους δεν φιξαρει ποτε κανενα .

2) η καμερα μου δεν ανοιγει και μου λεει αδυνατη η συνδεση η οταν ανοιγει καμμια φορα δειχνει πρασινη οθονη .. το δευτερο παιζει να ειναι και θεμα hardware κα8ως κατα λαθος μαλλον το πητησα με το γονατο .απο τοτε εχερι κανει και κατι σαν υγρο στο κεντρο της οθονης το οποιο με το δαχτυλο μετατοπιζεται..τη ειναι αυτο ρε παιδια φτιαχνεται...απο ματι παει αυτο..γαματο ο ενας γαματο ο αλλος γ@@@@@το λεω εγω ....

τη γνωμη σας ρυζακιδες...ευχαριστω..

Εκανα μια εκδοση πίσω απο recovery και η κάμερα δούλευε οποτε είναι software το θέμα....δεν δουλευε το τηλ όμως και επανηλθα στην 4.9.30.. Για το GPS κανεις;;..

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλέ μου..δεν έχω κανει κάτι μέχρι πριν απο λίγο καιρο που έτυχε να το ανοιξω δούλευε κανονικά το GPS.. Ποτε δεν είχα πρόβλημα ..απο την τελευταια update το κανει
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα unbrick με το flash tool και βάλε την ελληνική ρομ και το twrp recovery και θα είσαι τζετ. Είναι κάτι που έκανα και στα δυο Xiaomi ώστε να μην αναρωτιέμαι μήπως φταίει η παλιά Ρομ η νέα Ρομ η κινεζική Ρομ.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω unbrick me flash tool .δεν το εχω ξανακανει και θα βοηθούσε.

 

το πιο δύσκολο στη διαδικασία είναι να περάσουν σωστά οι οδηγοί της συσκευής , τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκι (προσοχή το ζιπ αρχείο που θα χρειαστείς πρέπει να είναι το πλήρες )

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5913-To-hongmi-%CF%80%CE%B5%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%B5-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1/

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή 19/10 θα μαζευτούμε μερικοί κολλημένοι με την XIAOMI στη Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στο καφέ Σαλονίκ στην Καμάρα (Εγνατίας με Ιασωνίδου). Θα μαζευτούμε στις 6 το απόγευμα για να μπορέσουμε να πιάσουμε τα καλά τραπέζια :lol:

Θα πούμε τον πόνο μας και οι παλιότεροι και εμπειρότεροι (με τα περισσότερα bricks ;) ) θα μεταφέρουν τις εμπειρίες τους στους νεότερους.

Θα γίνουν νέα bricks και unbricks και θα ανταλλαγούν πολλά προγράμματα. Θα γίνουν μετρήσεις και κοντρούλες, γι΄αυτό να είστε υπερφορτισμένοι και κρύοι (επιτρέπονται οι παγοκύστες :lol: )

Όσοι πιστοί προσέλθετε.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πονο;; Για xiaomi δε μιλαμε;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Που λέει ο λόγος. Μη ξεχνάς ότι υπάρχουν μέλη που νομίζουν ότι πονάνε και μόλις τους εξηγήσεις τι να κάνουν, τους φεύγει ο πόνος και συνειδητοποιούν τι εργαλείο διαθέτουν. :D
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

το πιο δύσκολο στη διαδικασία είναι να περάσουν σωστά οι οδηγοί της συσκευής , τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκι (προσοχή το ζιπ αρχείο που θα χρειαστείς πρέπει να είναι το πλήρες )

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5913-To-hongmi-%CF%80%CE%B5%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%B5-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1/

Jokey σε ευχαριστώ για την απαντηση..δυσκολο το βλέπω ..μην κάνω και καμμία μ@@@ια ...θα περιμένω νεο update απο miui.gr ..μήπως και λυθούν τα προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω τη βοήθειά σας σε ένα πρόβλημα που δημιούργησα κατά λάθος στο κινητό μου.

Ψαχνοντας τα μενού πάτησα enable senior mode settings και επανεκκίνησε με κινεζικο μενού.

Τι μπορώ να κάνω για να επαναφέρω το κινητό στην προηγούμενη κατάσταση;

Το κινητό το έχω 3-4 μήνες και δεν έχω αρκετή εμπειρία σε Android συσκευές, απλά όταν το πήρα,

ζήτησα να είναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω τη βοήθειά σας σε ένα πρόβλημα που δημιούργησα κατά λάθος στο κινητό μου.

Ψαχνοντας τα μενού πάτησα enable senior mode settings και επανεκκίνησε με κινεζικο μενού.

Τι μπορώ να κάνω για να επαναφέρω το κινητό στην προηγούμενη κατάσταση;

Το κινητό το έχω 3-4 μήνες και δεν έχω αρκετή εμπειρία σε Android συσκευές, απλά όταν το πήρα,

ζήτησα να είναι rooted.

καλημερα πια εκδοση εχεις

Link to comment
Share on other sites

Jokey σε ευχαριστώ για την απαντηση..δυσκολο το βλέπω ..μην κάνω και καμμία μ@@@ια ...θα περιμένω νεο update απο miui.gr ..μήπως και λυθούν τα προβλήματα..

 

Καλησπέρα σε ολους ..και με τη νέα αναβάθμιση το πρόβλημα Της κάμερας παραμένει..μπορω να πάω σε αλλη Ρομ και πως ;αν μπορεί να προτείνει κάποιος κατι που να δουλεύουν όλα; η πως θα πάω στην 25 multi που μου ήρθε απο Κίνα; ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...