Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο widget είναι αυτό που έχεις για υπολειπόμενο χρόνο ομιλίας,sms,mb?

 

cosmote info

 

Και το απο κατω widget που δειχνει ram δικτυο κ.λ.π.....

 

elixir

το προσαρμοζεις εσυ, εχει πολυ πραμα να βαλεις και να διαλεξεις και τα εικονιδια που σου αρεσουν

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cosmote info

 

 

 

elixir

το προσαρμοζεις εσυ, εχει πολυ πραμα να βαλεις και να διαλεξεις και τα εικονιδια που σου αρεσουν

 

ευχαριστώ,νόμιζα οτι ήταν από το myCosmote app?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηαη προς τους κατόχους για την ενταση του ακουστικου στην συνομιλία και την ενταση της μουσικής απο τα ακουστικά. Ηδη εχω ενα s4 το οποίο με καλύπτει απολυτα σε αυτα τα 2 θεματα, ισως καποιος απο εδω εχει χρησιμοποιήσει και τα 2 κινητα ωστα να κανει μία συγκριση? Το προηγούμενο lg που ειχα (nexus 4) ηταν λιγο απογοητευτικο σε αυτους τους 2 τομεις, και φυσιολογικά το φοβάμαι..ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Δύσκολα θα πάρεις αρνητική απάντηση και ειναι φυσιολογικό. Όταν αγοράζουμε νέα συσκευή δεν θέλουμε η παλιά μας να ειναι πουθενά καλύτερη :).

 

Το σίγουρο είναι ότι το ηχείο του S4 στην ακρόαση μουσικής βγάζει περισσότερα db και θεωρείται απο τα πιο δυνατά.

Αυτό που σε ενδιαφέρει ειναι να μην είναι χειρότερο το G2 στην συνομιλία απο το πολύ καλό S4 στον τομέα αυτό. Είναι απο τα λίγα τηλέφωνα που ακούω πεντακάθαρα οταν περιφερομαι στους χώρους του εργοστασίου με δεκάδες μηχανές να δουλεύουν.

 

Ομως απο την στιγμή που δεν έχουν ακουστεί παράπονα δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, Πάρε το G2 που αυτή την στιγμή ειναι Νο1, δεν έχει κακογραμμενες εφαρμογές και δεν ανησυχείς για κλειδώματα εγγυήσεις κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δε ξέρω γιατί λες αυτό στη πρώτη σου φράση,αλλά προσωπικά εκραζα S3, S4, Ζ1 από τη στιγμή που τα πήρα, άρα δεν ισχύει και θεωρώ την γνώμη μου αντικειμενική και πάγια.

 

Επίσης δε ξέρω αν υπάρχουν μετρήσεις, αλλά η καλύτερη μέτρηση είναι τα αυτιά μου.

Ο ήχος στο G2 είναι καλύτερος και ποιοτικότερος και τώρα αν παίζουμε με db είναι κάτι που δε το πιάνει το αυτι μιας και άλλα παίζουν περισσότερο ρόλο. Π.χ. τί να κάνω τα 4dB παραπάνω αν μου έχει βάλει το ηχείο στο πίσω μέρος της συσκευής;

Ακόμα καλύτερος είναι ο ήχος στο Ζ1 btw.

Παίζουν ρόλο και τα ακουστικά που σαφως είναι καλύτερα του G2.

 

Και θα το πω για μια ακόμα φορά,ότι υπάρχει Ευρωπαϊκή οδηγία για την ένταση του ήχου στις συσκευές, άρα εταιρίες δε μπορούν να κάνουν και πολλά και παίζουν σχεδόν στα ίδια επίπεδα.

Άλλος ένας σημαντικός λόγος να κάνει κάποιος root και να αυξήσει την ένταση...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχετε να προτεινετε ακουστικα με μικρόφωνο out ear για το lg? Τα δικα του δεν με βολευουν

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Πισω και σας εφαγα.....:D:p

http://img69.imageshack.us/img69/1757/2y0s.png

http://img594.imageshack.us/img594/7982/5wtb.png

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δε ξέρω γιατί λες αυτό στη πρώτη σου φράση,αλλά προσωπικά εκραζα S3, S4, Ζ1 από τη στιγμή που τα πήρα, άρα δεν ισχύει και θεωρώ την γνώμη μου αντικειμενική και πάγια.

 

Επίσης δε ξέρω αν υπάρχουν μετρήσεις, αλλά η καλύτερη μέτρηση είναι τα αυτιά μου.

Ο ήχος στο G2 είναι καλύτερος και ποιοτικότερος και τώρα αν παίζουμε με db είναι κάτι που δε το πιάνει το αυτι μιας και άλλα παίζουν περισσότερο ρόλο. Π.χ. τί να κάνω τα 4dB παραπάνω αν μου έχει βάλει το ηχείο στο πίσω μέρος της συσκευής;

Ακόμα καλύτερος είναι ο ήχος στο Ζ1 btw.

Παίζουν ρόλο και τα ακουστικά που σαφως είναι καλύτερα του G2.

 

Και θα το πω για μια ακόμα φορά,ότι υπάρχει Ευρωπαϊκή οδηγία για την ένταση του ήχου στις συσκευές, άρα εταιρίες δε μπορούν να κάνουν και πολλά και παίζουν σχεδόν στα ίδια επίπεδα.

Άλλος ένας σημαντικός λόγος να κάνει κάποιος root και να αυξήσει την ένταση...;)

 

Ηλία δεν το λέω για σενα. Όλοι το κάνουμε αυτό. Εχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου να το κάνει ειδικά όταν πρόκειται για μετάβαση σε συσκευή με άλλο λειτουργικό η άλλης εταιρείας.

Άλλωστε μπορεί κι εγώ να λέω τα ίδια αν τον Ιούνιο που θα αλλάξω συσκευή προτιμήσω το G2.

 

Εγώ απλά είπα οτι τα db που είναι αντικειμενικά μετρήσιμα είναι περισσότερα. Συν οτι η ακρόαση στην διάρκεια συνομιλίας ειναι υποδειγματική στο S4 ( το λάθος είναι οτι κρίνω με βάση το 9500 που ψάχνοντας είδα οτι εχει διαφορετικο τσιπακι). Γι αυτό έγραψα στον φίλο οτι θα πρέπει να τον ενδιαφέρει να μην ειναι χειρότερο το G2. Αφού όμως δεν έχει αναφερθεί τίποτα σημαίνει οτι ειναι καλό και στο θεμα ηχου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις ποσο σε εφαγα ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν απεχουμε και πολυ:p

Και τα εχω οπως το πηρα, χωρις root,αφαιρεση bloatware,και οτιδηποτε mod.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζετε :p να μην έκατσε καλά η Ευρωπαϊκή ρομ; το καλύτερο που πέτυχα ήταν 34000 και κάτι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν απεχουμε και πολυ:p

Και τα εχω οπως το πηρα, χωρις root,αφαιρεση bloatware,και οτιδηποτε mod.

 

Καλα προφανως και ειναι αστεια αυτα τα test.Το καταλαβαινεις οτι ρολλαρει μια χαρα το κινητο και χωρις νουμερα.Εγω εβαλα nova και αλλαξα τα εικονιδια γιατι δεν τη παλευω με το ui :-)

 

@gsir Πετα το.Μουφα το κινητο ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα οπως τα λες...

Το θεμα ειναι να βρουμε απο τον ανταγωνισμο το ιδιο ικανη σε ολα συσκευη,διοτι φοβαμαι οτι οταν θα μπει το μικροβιο της αλλαγης δεν θα εχουμε επιλογη και θα μας εξαναγκασει η LG να κατσουμε στα αυγα μας....χα χα :P

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα προφανως και ειναι αστεια αυτα τα test.Το καταλαβαινεις οτι ρολλαρει μια χαρα το κινητο και χωρις νουμερα.Εγω εβαλα nova και αλλαξα τα εικονιδια γιατι δεν τη παλευω με το ui :-)

 

@gsir Πετα το.Μουφα το κινητο ;-)

 

Χαχαχα! Τσεκάρετε πιο πάνω το κιτκατ theme, καλά που το βρήκα αλλιώς θα είχα περάσει nova.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Νέες θήκες διαθέσιμες στο κατάστημα σε λευκό και μαύρο...:)

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=0&keyword=nekeda&x=-481&y=-218

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, τι έχουμε εδώ, αλλαξοπιστήσαμε ? :p

 

(εγώ είμαι ο γάιδαρος και εσύ ο πετεινός....:lol: )

 

Όχι βέβαια...Με το νέξους θα πεθάνω εγώ...:lol: απλά το παρήγγειλα για έναν φίλο μου (ο οποίος αφού έκανε την αναβάθμιση σε 4.3 στο S3 του, λίγα λεπτά μετά με πήρε και μου λέει: Πες μου ποιο είναι το καλύτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή, γιατί με το S3 απλά δεν την παλεύω.:lol::lol:. Κι εγώ σαν γνωστός αντικειμενικός guru των smartphones του πρότεινα το καλύτερο.) Ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο προς όλους. Το τηλέφωνο που παραγγείλαμε από skroutzομάγαζο είναι της T-mobile (γερμανικό δηλαδή) Με εγγύηση κλπ ξέρω ότι καλύπτεται από πανευρωπαική (16gb). Λέτε να έχει γερμανικές εφαρμογές μέσα; Έχει μήπως κανείς γερμανικό μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζετε :p να μην έκατσε καλά η Ευρωπαϊκή ρομ; το καλύτερο που πέτυχα ήταν 34000 και κάτι

 

Μουφα ειναι τα τεστ. Αλλες φορες βγαζει 35000 αλλες 32000.

Τωρα αμα ειναι να κανεις καθε τρεις και λιγο τεστ καποια στιγμη θα δεις και 36000.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να χει το φλασαρισμα επίσημης unbranded είναι 3 λεπτά υπόθεση

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που παραγγείλαμε από skroutzομάγαζο είναι της T-mobile (γερμανικό δηλαδή) Με εγγύηση κλπ ξέρω ότι καλύπτεται από πανευρωπαική (16gb). Λέτε να έχει γερμανικές εφαρμογές μέσα; Έχει μήπως κανείς γερμανικό μοντέλο;
Φιλε το εχω παρει εγω το t-mobile οχι δεν εχει τιποτα γερμανικο μεσα του, μαλιστα η γλωσσα κατευθειαν απο μονη της μολις το ανοιξα μου γυρισε στα ελληνικα, οποτε παρτο αφοβα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εχω παρει εγω το t-mobile οχι δεν εχει τιποτα γερμανικο μεσα του, μαλιστα η γλωσσα κατευθειαν απο μονη της μολις το ανοιξα μου γυρισε στα ελληνικα, οποτε παρτο αφοβα...

 

Μια χαρά λοιπόν...σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω τι τύπους ringtone υποστηρίζει το G2;

 

Πέρασα στο φάκελο ringtones Mp3 αλλά και ogg και όταν πάω να το σετάρω ως ήχο κλήσης μου λέει ο τύπος δεν υποστηρίζεται. Ούτε ο player το αναπαράγει.

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω τι τύπους ringtone υποστηρίζει το G2;

 

Πέρασα στο φάκελο ringtones Mp3 αλλά και ogg και όταν πάω να το σετάρω ως ήχο κλήσης μου λέει ο τύπος δεν υποστηρίζεται. Ούτε ο player το αναπαράγει.

 

Πέρνα το Ringtone Maker για να κάνεις δουλειά στα σίγουρα...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

Ok, μόλις μου έπεσε από την τζέπι σήμερα και η οθόνη έγινε κομμάτια. Μονο για 3 μέρες το χάρηκα. Ούτε καν το touch δεν δουλεύει. Παρήγγειλα καινούργια μόλις τώρα από ebay 150euro.

 

Προσοχή παίδες βάλτε επείγοντος θήκη στο κινητό, είναι ΠΟΛΥ εύκολο να σπάσει η οθόνη.:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Ok, μόλις μου έπεσε από την τζέπι σήμερα και η οθόνη έγινε κομμάτια. Μονο για 3 μέρες το χάρηκα. Ούτε καν το touch δεν δουλεύει. Παρήγγειλα καινούργια μόλις τώρα από ebay 150euro.

 

Προσοχή παίδες βάλτε επείγοντος θήκη στο κινητό, είναι ΠΟΛΥ εύκολο να σπάσει η οθόνη.:!::!::!:

 

Κριμα! Επρεπε να φορας τη θηκη που ειχες μεχρι να βρεις καποια αλλη... :(

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω τι τύπους ringtone υποστηρίζει το G2;

 

Πέρασα στο φάκελο ringtones Mp3 αλλά και ogg και όταν πάω να το σετάρω ως ήχο κλήσης μου λέει ο τύπος δεν υποστηρίζεται. Ούτε ο player το αναπαράγει.

 

Δεν χρειάζεται να βάλεις στον φάκελο ringtones οτιδήποτε θέλεις να χρησιμοποιείς ως ήχο κλήσης. Απλά πας Ρυθμίσεις > Ήχος > Ήχος κλήσης τηλεφώνου, και επιλέγεις το mp3 που θες. Στα εμφανίζει όλα τα αρχεία ήχου εκεί. Ότι έχεις στον φάκελο Music κλπ...

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Κριμα! Επρεπε να φορας τη θηκη που ειχες μεχρι να βρεις καποια αλλη... :(

 

Εμενα μου λες? Κάτσε να το φτιάξω και δεν θα ξαναβγεί από την θήκη. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...