Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτή τη θήκη θέλω να την πάρω και εγω αν και προς το παρόν έχω βολευτεί με μια απλή TPU...

το συγκεκριμένο στικάκι τα σπάει,είναι απίστευτα βολικό και φυσικά δουλεύει άψογα,μόνο που ελπίζω να μην σου ήρθε σε λευκό/ροζ όπως σε εμένα :p

 

Επιβεβαιώνω για το stick ότι παίζει άψογα. Και στο LG και στο note 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτή τη θήκη θέλω να την πάρω και εγω αν και προς το παρόν έχω βολευτεί με μια απλή TPU...

το συγκεκριμένο στικάκι τα σπάει,είναι απίστευτα βολικό και φυσικά δουλεύει άψογα,μόνο που ελπίζω να μην σου ήρθε σε λευκό/ροζ όπως σε εμένα :p

 

Αυτο μου ηρθε αλλα με δυο παιδια δεν νομιζω να με κραξουν:lol:ειναι πολυ καλο εκανες καλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.Μόλις προ ολίγου περασα τη 4.3 στο One.Θα περιμενω να δω την απόδοση της μπαταρίας κι αν δεν αλλάξει κάτι με βλέπω για το g2.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι η Hong Kong έκδοση είναι ακριβώς η ίδια με την European και πως η μόνη διαφορά τους έχει να κάνει με την εγγύηση στην Ευρώπη?
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι η Hong Kong έκδοση είναι ακριβώς η ίδια με την European και πως η μόνη διαφορά τους έχει να κάνει με την εγγύηση στην Ευρώπη?

Ναι ισχύει αυτό ακριβώς από εκεί το πήρα μέσω ebay (μένω εκτός Ελλάδας και Ευρώπης) και ειναι η έκδοση D802 με ευρωπαϊκό φορτιστή και μάλιστα γράφει στο πίσω μέρος ότι προορίζεται για κυκλοφορία σε χώρες της Ευρώπης (και στα Ελληνικά). Πιστεύω ότι στην Ευρώπη θα υποστηριζεται κανονικά από τα service points της LG.. Για Ελλάδα ακόμα ούτε κουβέντα φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό ακριβώς από εκεί το πήρα μέσω ebay (μένω εκτός Ελλάδας και Ευρώπης) και ειναι η έκδοση D802 με ευρωπαϊκό φορτιστή και μάλιστα γράφει στο πίσω μέρος ότι προορίζεται για κυκλοφορία σε χώρες της Ευρώπης (και στα Ελληνικά). Πιστεύω ότι στην Ευρώπη θα υποστηριζεται κανονικά από τα service points της LG.. Για Ελλάδα ακόμα ούτε κουβέντα φυσικά

 

Δηλ ρε παιδιά αυτός ο seller o dwi-digital cameras μπορεί να μας στείλει d802 με ευρωπαϊκό φορτιστής που στο πίσω μέρος γράφει οτι προορίζεται για κυκλοφορία σε χώρες της Ευρώπης;

Το εχει κανει κάποιος απο εδώ μέσα κ τι του έστειλε τελικά ;

Ευρωπαϊκό φορτιστής ποιος ειναι ;

Αν ειναι να το πάρουμε απο αυτόν .

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε!!! Γραφω απο το lg g2.... ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Και η μπαταρια μια χαρα. Απο το πρωι το παιζω (το κινητο) και ειμαι στο 39% απο 70 που ξεκινησε. Τελικα δεν μετανιωσα καθολου εδωσα αλλα 90 ευρω και το πηρα καινουργιο απο expansys. Στο htc ειχε επιλογη να κριβεις τα κουμπια οταν ανοιγεις εφαρμογες θα επρεπε και η lg να το κανει.

 

απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Δηλ ρε παιδιά αυτός ο seller o dwi-digital cameras μπορεί να μας στείλει d802 με ευρωπαϊκό φορτιστής που στο πίσω μέρος γράφει οτι προορίζεται για κυκλοφορία σε χώρες της Ευρώπης;

Το εχει κανει κάποιος απο εδώ μέσα κ τι του έστειλε τελικά ;

Ευρωπαϊκό φορτιστής ποιος ειναι ;

Αν ειναι να το πάρουμε απο αυτόν .

Ναι έτσι ακριβώς. Για του λόγου το αληθές δες την εικόνα από το κουτάκι.

https://db.tt/95qAjfUs

Ευρωπαϊκός φορτιστής είναι αυτός που έχει και τώρα το κινητό σου και κάθε άλλη συσκευή, η γνωστή μας πριζα

Link to comment
Share on other sites

Αμα μας πιασει το τελωνειο ξερει κανεις ποσο παει?

επισης αν μας το δηλωσει μικροτερη τιμη, μπορει στη συνεχεια να εχουμε καποιο προβλημα?

 

εχω το galaxy s4 και σκεπτομε να παρω το g2 αλα δινο μεγαλη βαρυτητα στην καμερα θα ηθελα απο καποιον που ειχε το s4 να μου απαντιση εαν η καμερα του g2 ειναι στα ιδια επιπεδα με του s4 σε εσωτερικους και σε χωρους με φως ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω το galaxy s4 και σκεπτομε να παρω το g2 αλα δινο μεγαλη βαρυτητα στην καμερα θα ηθελα απο καποιον που ειχε το s4 να μου απαντιση εαν η καμερα του g2 ειναι στα ιδια επιπεδα με του s4 σε εσωτερικους και σε χωρους με φως ευχαριστω

 

Εδώ συγκρίνουν του nexus 5 με του s4. Και οτι κ να ναι μιλάμε για φωτογραφικές κινητών και οι διάφορες είναι λεπτομέρειες για τον μέσω χρήστη. Αλλά ειλικρινά γιατί να δώσεις το s4 να πάρεις το lg; Τι πραγματικα θα κερδίσεις στη καθημερινότητα σου αφού ηδη εχεις μια κινηταρα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συγκρίνουν του nexus 5 με του s4. Και οτι κ να ναι μιλάμε για φωτογραφικές κινητών και οι διάφορες είναι λεπτομέρειες για τον μέσω χρήστη. Αλλά ειλικρινά γιατί να δώσεις το s4 να πάρεις το lg; Τι πραγματικα θα κερδίσεις στη καθημερινότητα σου αφού ηδη εχεις μια κινηταρα.

 

Μπαταρια,οθονη και ελευθερια (knox knox)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συγκρίνουν του nexus 5 με του s4. Και οτι κ να ναι μιλάμε για φωτογραφικές κινητών και οι διάφορες είναι λεπτομέρειες για τον μέσω χρήστη. Αλλά ειλικρινά γιατί να δώσεις το s4 να πάρεις το lg; Τι πραγματικα θα κερδίσεις στη καθημερινότητα σου αφού ηδη εχεις μια κινηταρα.

 

Στη καθημερινότητα και το S2 μια χαρά είναι.

Αυτό Βασικά που θα κερδίσει είναι οικονομία στο ρεύμα μιας και δε θα φορτίζει τη συσκευή κάθε τρεις και λίγο.

Επιπλέον πολλοί που φύγαμε από Samsung είναι ότι μας στέρησε την ελευθερία του android με το Knox.

 

 

Και οπως και να το κάνουμε το G2 είναι overall καλύτερο.

 

Και η διάφορα στη κάμερα είναι εδώ:

http://techblog.gr/mobile/lg-g2-camera-ois-advertorial-3348/

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στη καθημερινότητα και το S2 μια χαρά είναι.

Αυτό Βασικά που θα κερδίσει είναι οικονομία στο ρεύμα μιας και δε θα φορτίζει τη συσκευή κάθε τρεις και λίγο.

Επιπλέον πολλοί που φύγαμε από Samsung είναι ότι μας στέρησε την ελευθερία του android με το Knox.

 

 

Και οπως και να το κάνουμε το G2 είναι overall καλύτερο.

 

Και η διάφορα στη κάμερα είναι εδώ:

http://techblog.gr/mobile/lg-g2-camera-ois-advertorial-3348/

 

Σε εντελώς φιλικό πνεύμα αλλά κάπως έτσι φτάσαμε στο σήμερα. Και σαφως στο ρεύμα δεν θα κερδίσει ποτε μιας και θα χωσει πάλι το χέρι στη τσέπη βαθειά. Τεσπα δεν μου πέφτει λογος. Sorry για το off topic.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

εχω το galaxy s4 και σκεπτομε να παρω το g2 αλα δινο μεγαλη βαρυτητα στην καμερα θα ηθελα απο καποιον που ειχε το s4 να μου απαντιση εαν η καμερα του g2 ειναι στα ιδια επιπεδα με του s4 σε εσωτερικους και σε χωρους με φως ευχαριστω

 

Σε εσωτερικό χώρο (όχι και ιδιαίτερα σοβαρό comparison): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2511862

Σε εξωτερικό χώρο (πολλαπλό τεστ): http://www.phonearena.com/reviews/Camera-Comparison-iPhone-5s-vs-LG-G2-Samsung-Galaxy-Note-3-Galaxy-S4-HTC-One-Motorola-Moto-X-DROID-Ultra_id3447

Δες κι εδώ από GSMArena: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=5665&idPhone2=5125&idPhone3=5543

 

Εδώ συγκρίνουν του nexus 5 με του s4. Και οτι κ να ναι μιλάμε για φωτογραφικές κινητών και οι διάφορες είναι λεπτομέρειες για τον μέσω χρήστη. Αλλά ειλικρινά γιατί να δώσεις το s4 να πάρεις το lg; Τι πραγματικα θα κερδίσεις στη καθημερινότητα σου αφού ηδη εχεις μια κινηταρα.

 

Τίποτα ουσιαστικό όπως λες, εγώ προσωπικά θα έμενα S4. Η κάμερα είναι για μένα και για πολλούς σημαντική, αλλά και του S4 είναι ήδη πολύ καλή και φυσικά δεν είναι λόγος να φύγεις για G2.

Link to comment
Share on other sites

Σε εντελώς φιλικό πνεύμα αλλά κάπως έτσι φτάσαμε στο σήμερα. Και σαφως στο ρεύμα δεν θα κερδίσει ποτε μιας και θα χωσει πάλι το χέρι στη τσέπη βαθειά. Τεσπα δεν μου πέφτει λογος. Sorry για το off topic.

 

Το S4 που έχεις των φτωχών λοιπον και το G2 φταιει που φτάσανε εδώ....μάλιστα....

Σε φιλικό πνεύμα φιλε μου ας μέναμε στο σταθερό και το Amstrad...

 

Και στο θέμα μας λοιπόν,

η LG δίνει τη δυνατότητα στους developers να πάρουν δωρεάν το G2 για ένα μήνα κι αν θέλουν να το κρατήσουν ή όχι, δοκιμάζοντας τον κώδικα.

That's freedom...

 

Edit:Μια χαρά είναι γενικά το S4.Stay there...

Αλλά εδώ Δεν είναι συγκριτικό.Υπάρχουν αλλά νήματα για αυτό.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα παραγγείλει ο αδερφός μου το γνωστό usb otg :

http://www.ebay.com/itm/300958691432?ssPageName=STRK%3AMEWNX%3AIT&_trksid=p3984.m1497.l2

Έχετε να μου προτείνετε κάποια κάρτα μνήμης (micro sd) 32 ή 64 gb την οποία να έχετε στην κατοχή σας για τουλάχιστον μισό χρόνο και να μην σας έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα ;

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο φορτιζει πολυ γρηγορα. Μου εκανε εντυπωση για 3000mah

 

Είναι λόγο snap800 που υποστηριζει fast charging...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εφυγα απο το s4 και ηρθα στο g2.οι θεσεις που θα εκφρασω ειναι προσωπικες και υστερα απο συμβιωση 4 μηνων με το s4..εκτος της μπαταριας που ανετα κραταει 34ωρες!κ πανω..η οθονη του ειναι ανωτερη(την φωτεινοτητα την εχω στο 60%γιατι στραβωνεσαι πιο πανω!!στον ηλιο το s4 ειναι απαραδεκτο.με το g2 χαιρεσαι την συσκευη σου παντου.καποιοι αναφεραν προβλημα με το gps.χθες εβαλα για πρωτη φορα το navigon και σε 3sec ειχε βρει την θεση μου.η καμερα ειναι στα ιδια επιπεδα με του s4(δεν ημουν απολυτα ικανοποιημενος με το s4 βεβαια..) με την ζυγαρια να γερνει προς g2.απο αποψης αισθητικης το g2 ειναι ανωτερο και πιο ομορφο.και φυσικα δεν ξερεις τι σημαινει λαγκ με το g2...αυτα τα ολιγα απο μενα!
Link to comment
Share on other sites

Οι απόψεις σου είναι αντικειμενικές και αληθινές.Το G2 είναι ένα βελτιωμένο S4 σε όλους τους τομείς.Δε γίνεται 2 χρόνια τωρα να είχαμε Samsung συσκευές και ξαφνικά να γίναμε υπέρμαχοι της LG.

Ένα μεγάλο συν είναι ο 800αρης snap πού, κατα γενική ομολογία, υπερτερεί πολύ του 600αρι που φοράει το S4.

Θέλω να τονίσω ότι πιστεύω πως το s4 είναι κορυφαία συσκευή, αλλά είμαστε σε ένα επίπεδο που οι λεπτομέρειες κάνουν τη διάφορα.

Και να νοιώθουμε ικανοποιημένοι όταν μια εταιρεία πολύ πιο πίσω σε πωλήσεις από τη Samsung φτιάχνει μια τέτοια συσκευή.Πρέπει να την υποστηρίξουμε και να δημιουργήσουμε τον ανταγωνισμό που θα μας ωφελήσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως Ηλία μετά από λίγο η sfr κατέβασε απο το site της την προαναγγελία για την αναβάθμιση του g2

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Ηλία μετά από λίγο η sfr κατέβασε απο το site της την προαναγγελία για την αναβάθμιση του g2

 

Ναι,το είδα. ..

Να σου πιω την αλήθεια ποτέ δε πιστεύω σε φήμες, ιδίως ότι το G2 Θα παρει kit kat πριν το s4...:p

 

Οι φήμες πάντως αυτές υπάρχουν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το είδα. ..

Να σου πιω την αλήθεια ποτέ δε πιστεύω σε φήμες, ιδίως ότι το G2 Θα παρει kit kat πριν το s4...:p

 

Οι φήμες πάντως αυτές υπάρχουν.

 

Ας την πάρουμε κάποια στιγμή σύντομα και ας είναι και μετά το s4

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα παραγγείλει ο αδερφός μου το γνωστό usb otg :

http://www.ebay.com/itm/300958691432?ssPageName=STRK%3AMEWNX%3AIT&_trksid=p3984.m1497.l2

Έχετε να μου προτείνετε κάποια κάρτα μνήμης (micro sd) 32 ή 64 gb την οποία να έχετε στην κατοχή σας για τουλάχιστον μισό χρόνο και να μην σας έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα ;

 

εγω έχω αυτή από τον Ιούνιο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B5RPJ44/ref=oh_details_o02_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...