Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα email στην LG HELLAS με σχετικό ερώτημα, μιας και έχω και εγώ το 32GB και πήρα αυτή την απάντηση ''Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η LG Electronics Ελλάς καλύπτει με διετή εγγύηση, την επισκευή μοντέλων κινητής τηλεφωνίας με κατασκευαστικό πρόβλημα, τα οποία έχουν αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχουν εισαχθεί από την LGEHS.

 

Οφείλουμε να τονίσουμε πως η LGEHS αδυνατεί λογιστικώς, να πραγματοποιήσει την αντικατάσταση ή αναστροφή πώλησης προβληματικής συσκευής η οποία έχει αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχουν εισαχθεί από την LGEHS. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η απαίτηση του αγοραστή για αντικατάσταση της συσκευής, μπορεί να εξυπηρετηθεί μόνο από το κατάστημα αγοράς το οποίο έχει λειτουργήσει ως ο εισαγωγέας.

 

Σε ότι αφορά το γραφικό περιβάλλον της συσκευής LG G2 (D802), δεν διαθέτουμε προς το παρόν επίσημη πληροφόρηση για μεταβολή του στα πρότυπα του user interface της συσκευής LG G3 (D855).

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.''

Παιδια επειδη δεν καταλαβα να ρωτησω, η lg hellas μπορει να καλυψει τηλεφωνα που εχουν αγοραστει (αποδειξη αγορας) εκτος ευρωπαικης ενωσης ?

Επισης καλυπτει με εγγυηση τα μοντελα

LG G2 D800

LG G2 D802TA

LG G2 D803

LG G2 VS980

LG G2 LS980

Δηλαδη αν παρω ενα lg g2 απο αραβικα εμιρατα - αιγυπτο - ασια - αμερικη τελος παντος εκτος ΕU με καλυπτει με εγγυηση ?

Δεν ρωταω για επισκευη επι πληρωμη, ρωταω για δωρεαν εγγυηση.

 

Eυχαριστω εκ τον προτερων για την οποια απαντηση

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια επιδη δεν καταλαβα να ρωτησω, η lg hellas μπορει να καλυψει τηλεφωνα που εχουν αγοραστει (αποδειξη αγορας) εκτος ευρωπαικης ενωσης ?

Επισης καλυπτει με εγγυηση τα μοντελα

LG G2 D800

LG G2 D802TA

LG G2 D803

LG G2 VS980

LG G2 LS980

Δηλαδη αν παρω ενα lg g2 απο αραβικα εμιρατα - αιγυπτο - ασια - αμερικη τελος παντος εκτος ΕU με καλυπτει με εγγυηση ?

Δεν ρωταω για επισκευη επι πληρωμη, ρωταω για δωρεαν εγγυηση.

 

Eυχαριστω εκ τον προτερων για την οποια απαντηση

Έχω την εντύπωση πως όχι. Καλύπτει μόνο το d802 που είναι το ευρωπαϊκό variant του μοντέλου και για να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη επιβάλλεται να έχει 2 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση! Και μάλιστα πρέπει να είναι πανευρωπαϊκή. Τουλάχιστον για ΕΕ αυτό ισχύει νομίζω. Για άλλα variants μπορεί να ισχύουν άλλοι όροι εγγύησης.

Μάλιστα μέχρι πρόσφατα κάλυπτε μόνο τα 16αρια d802 αλλά σύμφωνα με χρήστη εδώ στο φόρουμ καλύπτει και τα 32αρια παρότι αρχικά δεν τα κάλυπτε επειδή δεν τα εισήγαγε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω.. Το παιδεύεται από δω το ψάχνεται από εκεί.. Αραβίες, ασίες.

 

Άμα θέλετε το κινητό γιατί δεν το αγοράζετε από το skroutz που είναι σίγουρα Ευρωπαικής αντιπροσωπίας και το καλύπτει το και ψάχνεται τόσο πολύ να το φέρετε από κίνα και να φάτε καμία πατάτα??? Ακόμα και 50 ευρώ διαφορά να έχουν μετά εσείς θα γράφετε εδώ για ακριβό service και ανταλλακτικά...

 

Ο καθένας βέβαια όπως το σκέφτεται..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω.. Το παιδεύεται από δω το ψάχνεται από εκεί.. Αραβίες, ασίες.

 

Άμα θέλετε το κινητό γιατί δεν το αγοράζετε από το skroutz που είναι σίγουρα Ευρωπαικής αντιπροσωπίας και το καλύπτει το και ψάχνεται τόσο πολύ να το φέρετε από κίνα και να φάτε καμία πατάτα??? Ακόμα και 50 ευρώ διαφορά να έχουν μετά εσείς θα γράφετε εδώ για ακριβό service και ανταλλακτικά...

 

Ο καθένας βέβαια όπως το σκέφτεται..

 

Μαλλον ειναι ειδη εκει αν δεις την περιοχη του και να ειναι τιμη πολυ καλη...!!!

 

Παιδια επειδη δεν καταλαβα να ρωτησω, η lg hellas μπορει να καλυψει τηλεφωνα που εχουν αγοραστει (αποδειξη αγορας) εκτος ευρωπαικης ενωσης ?

Επισης καλυπτει με εγγυηση τα μοντελα

LG G2 D800

LG G2 D802TA

LG G2 D803

LG G2 VS980

LG G2 LS980

Δηλαδη αν παρω ενα lg g2 απο αραβικα εμιρατα - αιγυπτο - ασια - αμερικη τελος παντος εκτος ΕU με καλυπτει με εγγυηση ?

Δεν ρωταω για επισκευη επι πληρωμη, ρωταω για δωρεαν εγγυηση.

 

Eυχαριστω εκ τον προτερων για την οποια απαντηση

 

Φιλε 99% δεν θα εχεις εγγυηση απο εδω στην ελλαδα.. Στο πουκετ εισαι βλεποντας την περιοχη σου, αν ναι ποσο το πουλανε εκει απο περιεργια?? Να πας οπωσδηποτε και στο phuket FantaSea το σοου με τους ελεφαντες ειναι φανταστικο... Στο θεμα μας οποιο lg και να παρεις εκτος Ε.Ε αλλα αν εισαι ειδη σε καποια χωρα ανατολικη και το εχεις βρει σε πολυ καλη τιμη καινουργιο (280 εχει εδω περιπου στο skroutz) τοτε παρτο... Εσυ κρινε την διαφορα αν αξιζει... ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν καταλαβα να ρωτησω, η lg hellas μπορει να καλυψει τηλεφωνα που εχουν αγοραστει (αποδειξη αγορας) εκτος ευρωπαικης ενωσης ?

Επισης καλυπτει με εγγυηση τα μοντελα

LG G2 D800

LG G2 D802TA

LG G2 D803

LG G2 VS980

LG G2 LS980

Δηλαδη αν παρω ενα lg g2 απο αραβικα εμιρατα - αιγυπτο - ασια - αμερικη τελος παντος εκτος ΕU με καλυπτει με εγγυηση ?

Δεν ρωταω για επισκευη επι πληρωμη, ρωταω για δωρεαν εγγυηση.

 

Eυχαριστω εκ τον προτερων για την οποια απαντηση

 

Όταν πρωτοαγόρασα το κινητό πήρα και ο ίδιος τηλέφωνο την LG Hellas για να ρωτήσω για την εγγύηση. Καλύπτουν μόνο το μοντέλο που εισάγουν ως αντιπροσωπεία και αυτό είναι το μοντέλο D802. Οτιδήποτε άλλο μοντέλο πάρεις, δεν πρόκειται να στο καλύψουν.

Οπότε για να είσαι πιο σίγουρος, πάρε το D802 και εντός EU.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρωτοαγόρασα το κινητό πήρα και ο ίδιος τηλέφωνο την LG Hellas για να ρωτήσω για την εγγύηση. Καλύπτουν μόνο το μοντέλο που εισάγουν ως αντιπροσωπεία και αυτό είναι το μοντέλο D802. Οτιδήποτε άλλο μοντέλο πάρεις, δεν πρόκειται να στο καλύψουν.

Οπότε για να είσαι πιο σίγουρος, πάρε το D802 και εντός EU.

 

μονο που απο τοτε που πηρες εχουν αλλαξει πολλα ... μετα απο διαμαρτυριες καταναλωτων και καταγγελιες, δεχονται για επισκευη και τα 32αρια αρκει να ειναι ευρωπαϊκα ! δεν μπορουν να τα αντικαταστησουν , αλλα δεχονται ολα τα lg g2 d802 για επισκευη αρκει να ειναι ευρωπαϊκο !

 

τωρα αν ειναι απο ασια , αραβια κλπ κλπ , καλυτερα να παρεις ενα τηλ να ρωτησεις ο ιδιος(οποιος ενδιαφερεται τελος παντων) !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Νιώθω σαν παιδί που χάθηκε στην κατοχή, και ψάχνει την Μάνα του :lol: ..... έχω το LG G2 d802 και δεν ξέρω ποια μαμά Rom να κατεβάσω !

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με link θα ήμουν υπόχρεος...!!!

 

(αλλα δεχονται ολα τα lg g2 d802 για επισκευη αρκει να ειναι ευρωπαϊκο !)

τελικά είμαι Ευρωπαίος ??? το πήρα απο tokinito.gr

 

http://s27.postimg.org/70dut2fmr/Picture0001.png

forum image hosting

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω σαν παιδί που χάθηκε στην κατοχή, και ψάχνει την Μάνα του :lol: ..... έχω το LG G2 d802 και δεν ξέρω ποια μαμά Rom να κατεβάσω !

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με link θα ήμουν υπόχρεος...!!!

 

(αλλα δεχονται ολα τα lg g2 d802 για επισκευη αρκει να ειναι ευρωπαϊκο !)

τελικά είμαι Ευρωπαίος ??? το πήρα απο tokinito.gr

 

http://s27.postimg.org/70dut2fmr/Picture0001.png

forum image hosting

Στο κουτί εκεί που λέει το χρώμα έχει 3 γράμματα. Αυτά λένε τι χώρα είναι το κινητό σου και αρα ποια ρομ πρέπει να κατεβάσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί εκεί που λέει το χρώμα έχει 3 γράμματα. Αυτά λένε τι χώρα είναι το κινητό σου και αρα ποια ρομ πρέπει να κατεβάσεις.

 

Τι καταλαβαίνεις...???

 

http://s24.postimg.org/5sp7oz28l/20140918_224238.jpg

image

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι καταλαβαίνεις...???

 

http://s24.postimg.org/5sp7oz28l/20140918_224238.jpg

image

 

6SF/SFR(FRANCE) LGD802 2013/11/22

Αυτά τα στοιχεία νομίζω φτάνουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί εκεί που λέει το χρώμα έχει 3 γράμματα. Αυτά λένε τι χώρα είναι το κινητό σου και αρα ποια ρομ πρέπει να κατεβάσεις.

 

ΟΥΠΣ σορυ μπερδεψα το BL που γραφει με το BAL ναι αυτο ειναι γαλλικο..Παει τα εχω χασει εγω εχω την 1.2 γιαυτο ισως εχει αναβαθμισει στην 20f.:O:O:O:O

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

6SF/SFR(FRANCE) LGD802 2013/11/22

Αυτά τα στοιχεία νομίζω φτάνουν ;)

 

Ευχαριστώ.....άρα κατεβάζω την μαμα 20f..?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από επικοινωνία μου με την LG Hellas καλύπτουν με εγγύηση και το 32GB αρκεί να προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.....άρα κατεβάζω την μαμα 20f..?

Όποια ευρωπαϊκή unbranded 20f βάλεις είναι το ίδιο. Η μαμά ρομ για σένα είναι η 6SF/SFR_16G(FRANCE) η οποία όμως έχει βγει μόνο μέχρι 20d σύμφωνα με το http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι καλυτερα ναωεισαι σε stock.μονο root ειναι απαραιτητο!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι καλυτερα ναωεισαι σε stock.μονο root ειναι απαραιτητο!!!

και εγω αυτο πιστευω, stock rom, root και xrposed και ειμαστε κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο πιστευω, stock rom, root και xrposed και ειμαστε κομπλε!

 

βασικα ενας μικρος οδηγος για το τι ειναι πιο απαραιτητο να σκαλισουμε με xposed θα ηταν χρησιμος.οσες φορες επιχειρησα να πειραξω κατι δεν εβγαλα ακρη.δηλαδη για να μικρυνουμε τα κατω 3 η κατι αλλο που ειναι απαραιτητο.δεν ειναι και τα αγγλικα μου τελεια οποτε....δυσκολευομαι

Link to comment
Share on other sites

βασικα ενας μικρος οδηγος για το τι ειναι πιο απαραιτητο να σκαλισουμε με xposed θα ηταν χρησιμος.οσες φορες επιχειρησα να πειραξω κατι δεν εβγαλα ακρη.δηλαδη για να μικρυνουμε τα κατω 3 η κατι αλλο που ειναι απαραιτητο.δεν ειναι και τα αγγλικα μου τελεια οποτε....δυσκολευομαι

κοιτα η αληθεια ειναι οτι θελει προσοχη αλλα εγω ευκολα σχετικα εχω μικρυνει τη κατω μπαρα και εχω αλλαξει τα εικονιδια στη μπαρα ειδοποιησεων.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα η αληθεια ειναι οτι θελει προσοχη αλλα εγω ευκολα σχετικα εχω μικρυνει τη κατω μπαρα και εχω αλλαξει τα εικονιδια στη μπαρα ειδοποιησεων.

 

αυτα ειναι αρκετα.αν δεν βαριεσαι να γραψεις τον τροπο καποια στιγμη.το xposed υπαρχει στο store η xda?

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι δεν εχουμε υπομονη με τις custom roms και επειδη ειναι και πολλες μπαινουμε στον πειρασμο του συνεχες φλασαρισματος,προερχομενος απο note 3 οπου αλλαζα 2 rom την εβδομαδα ειπα οτι θα προσπαθησω στο g2 να κρατησω custom rom για μεγαλο διαστημα το εκανα και τα αποτελεσματα ειναι παρα πολυ καλα.δεν νομιζω οτι μπορουν να συγκριθουν οι custom roms με την stock rom ειναι ανωτερες και ειδικα οι devs του g2 οπως o cloudy ειναι παρα πολυ καλοι.
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι αρκετα.αν δεν βαριεσαι να γραψεις τον τροπο καποια στιγμη.το xposed υπαρχει στο store η xda?

υπαρχει στο store αλλα για τη φουλ εκδοση θελει πληρωμη νομιζω 1,5 ευρω, καποια στιγμη μεσα στις επομενες μερες θα γραψω πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι δεν εχουμε υπομονη με τις custom roms και επειδη ειναι και πολλες μπαινουμε στον πειρασμο του συνεχες φλασαρισματος,προερχομενος απο note 3 οπου αλλαζα 2 rom την εβδομαδα ειπα οτι θα προσπαθησω στο g2 να κρατησω custom rom για μεγαλο διαστημα το εκανα και τα αποτελεσματα ειναι παρα πολυ καλα.δεν νομιζω οτι μπορουν να συγκριθουν οι custom roms με την stock rom ειναι ανωτερες και ειδικα οι devs του g2 οπως o cloudy ειναι παρα πολυ καλοι.

 

υπαρχει στο store αλλα για τη φουλ εκδοση θελει πληρωμη νομιζω 1,5 ευρω, καποια στιγμη μεσα στις επομενες μερες θα γραψω πως γινεται.

 

ετσι.θελουμε να τις δοκιμαζουμε ολες!εγω πολλες φορες εχουν δεν εχουν κανει μια φορτιση!τι συμπερασμα να βγαλεις!αναμενουμε φιλε μου οποτε μπορεις...

Link to comment
Share on other sites

Όποια ευρωπαϊκή unbranded 20f βάλεις είναι το ίδιο. Η μαμά ρομ για σένα είναι η 6SF/SFR_16G(FRANCE) η οποία όμως έχει βγει μόνο μέχρι 20d σύμφωνα με το http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36.

 

Την 138 η 144 να περάσω...??? η open τι είναι ???

 

http://s28.postimg.org/4sa5e3d2l/Picture0001.png

image hosting 30 mb

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι δεν εχουμε υπομονη με τις custom roms και επειδη ειναι και πολλες μπαινουμε στον πειρασμο του συνεχες φλασαρισματος,προερχομενος απο note 3 οπου αλλαζα 2 rom την εβδομαδα ειπα οτι θα προσπαθησω στο g2 να κρατησω custom rom για μεγαλο διαστημα το εκανα και τα αποτελεσματα ειναι παρα πολυ καλα.δεν νομιζω οτι μπορουν να συγκριθουν οι custom roms με την stock rom ειναι ανωτερες και ειδικα οι devs του g2 οπως o cloudy ειναι παρα πολυ καλοι.

 

Θα συμφωνήσω με τον φιλο vag74!!!και εγω θεωρώ οτι η custom roms ειναι ανώτερες απο στοκ!!!και ειδικά ο cloudy ειναι φοβερός dev!!!και η καλύτερη του ρομ ειναι cloudy g3 !!!!:)

Vag74 ακομα την ιδια ρομ εχεις??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...