Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα φιλε μου,,μπορεις να με καθοδηγησεις λιγακι με τα βηματα ειτε σε Pm για να το δοκιμασω και αυτο,δεν εχω παιξει καθολου με rom οποτε δεν γνωριζω!! σε ευχαριστω

 

καποιος να μου πει το νημα η το ποστ που θα υπαρχει απο το παρελθον για το πως να περασω την ρομ την επισημη μεσω flash tool??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καποιος να μου πει το νημα η το ποστ που θα υπαρχει απο το παρελθον για το πως να περασω την ρομ την επισημη μεσω flash tool??

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω μαριε!το αρχειο kdz το λεει καπου μεσα για να το κατεβασω η πρεπει να το ψαξω αλλου?

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω μαριε!το αρχειο kdz το λεει καπου μεσα για να το κατεβασω η πρεπει να το ψαξω αλλου?

 

https://lg-firmware-rom.com/

 

http://opensource.lge.com/osSch/list?types=ALL&search=d802

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω μαριε και παλι,με την πρωτη ευκαρια θα το περασω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ το φόρουμ..από χθες έχω στην κατοχή μου το OnePlus 5t και το g2 αποθηκεύεται για καβατζα..σας ευχαριστώ όλους για όλα αυτά που κάναμε σε αυτό το υπέροχο τηλέφωνο..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά

έχω εδώ και 2,5 χρονιά το G2 με την stock ρομ 4.4.2 και unrooted.

Ακριβώς όπως την πρώτη μέρα.

Τώρα δεν μου ανοίγει η κάμερα. μαύρη οθόνη και πολλές φορές πετάει μήνυμα "η εφαρμογή σταμάτησε"

επίσης μου κολλούσε το wifi και έλεγε συνέχεια "ενεργοποίηση"

 

έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το πρόβλημα του wifi έφτιαξε.

 

Αλλά το πρόβλημα της κάμερας παραμένει!

 

Τι να κάνω? να αναβαθμίσω σε lollipop??

να βάλω άλλη ρομ??

να το πάω για service???

 

καμμιά βοήθεια??

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά

έχω εδώ και 2,5 χρονιά το G2 με την stock ρομ 4.4.2 και unrooted.

Ακριβώς όπως την πρώτη μέρα.

Τώρα δεν μου ανοίγει η κάμερα. μαύρη οθόνη και πολλές φορές πετάει μήνυμα "η εφαρμογή σταμάτησε"

επίσης μου κολλούσε το wifi και έλεγε συνέχεια "ενεργοποίηση"

 

έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το πρόβλημα του wifi έφτιαξε.

 

Αλλά το πρόβλημα της κάμερας παραμένει!

 

Τι να κάνω? να αναβαθμίσω σε lollipop??

να βάλω άλλη ρομ??

να το πάω για service???

 

καμμιά βοήθεια??

 

Ευχαριστώ!

 

Πριν απο ολα πέρνα του μια άλλη camera απο google play, και πες μας...! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ το φόρουμ..από χθες έχω στην κατοχή μου το OnePlus 5t και το g2 αποθηκεύεται για καβατζα..σας ευχαριστώ όλους για όλα αυτά που κάναμε σε αυτό το υπέροχο τηλέφωνο..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Καλοριζικο φιλε,να το χαιρεσαι..μια ερωτηση..σε συγκριση με το θρυλικο G2 τι διαφορα εχει στο υψος κ στο βαρος;ειναι αισθητη ωστε να μη βολευει στο ενα χερι;

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε,να το χαιρεσαι..μια ερωτηση..σε συγκριση με το θρυλικο G2 τι διαφορα εχει στο υψος κ στο βαρος;ειναι αισθητη ωστε να μη βολευει στο ενα χερι;
Το ίδιο φοβόμουν και εγώ αλλά το μέγεθος το συνήθισα μετά από λίγα λεπτά..το g2 μου φαίνεται μικρό. Κοίτα εγώ έχω λίγο μεγάλα χέρια αλλά μην φανταστείς ότι γίνονται όλα με το ένα χέρι..κάποιες λειτουργίες είναι κομπλέ αλλά σε κάποιες φάσεις το κρατάς με τα 2..μην σε τρομάζουν οι διαστάσεις εκτός και αν απαραίτητα θρεπτικά χρήση μόνο με το ένα χέρι..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο φοβόμουν και εγώ αλλά το μέγεθος το συνήθισα μετά από λίγα λεπτά..το g2 μου φαίνεται μικρό. Κοίτα εγώ έχω λίγο μεγάλα χέρια αλλά μην φανταστείς ότι γίνονται όλα με το ένα χέρι..κάποιες λειτουργίες είναι κομπλέ αλλά σε κάποιες φάσεις το κρατάς με τα 2..μην σε τρομάζουν οι διαστάσεις εκτός και αν απαραίτητα θρεπτικά χρήση μόνο με το ένα χέρι..

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Κοιτα κι εγω εχω λιγο μεγαλα χερια οποτε λογικα δε θα εχω θεμα..αρχισα κι εγω να σκεφτομαι την αλλαγη μετα απο 3 χρονια με το θηριο,αν κι ακομα αντεχει μια χαρα η μαμα μπαταρια του κι ουτε καποιο θεμα ειχα με κιτρινιλα στην οθονη..μια ανανεωση κινητου τη χρειαζομαι θεωρω πλεον..σιγουρα δε θα ξαναβρω την αυτονομια του G2 αλλα στα υπολοιπα φανταζομαι οτι υπαρχουν μεγαλες διαφορες ετσι δεν ειναι;πως σου φανηκε εσενα;καμερα,οθονη,ηχοι ακουστικου κ ηχειου;ειναι καλυτερα;γενικα αξιζει η αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η αναβάθμιση αξίζει σε όλους τους τομείς..δεν χρειάζεται συστάσεις το OnePlus περί επιδόσεων. Αναμένουμε να δούμε μήπως βελτιώσουν με μελλοντικά update την κάμερα. Κατά τα άλλα η oxygen είναι τόσο παραμετροποιησιμη που είναι σαν να φοράς custom ROM.. περιττό να σου πω τι υποστηρίζει παίζει από OnePlus και xda.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος για πολύ καιρό του θρυλικού g2. Μάλιστα αγορασμενο δύο φορές όταν έχασα το πρώτο.....

 

Από τότε πήγα σε Nexus 6p τρελή απογοήτευση κ μετά σε Samsung s6 καλό αλλά g2 δεν....

 

Αυτό που μου έλειπε ήταν η μπαταρία του κ δεν πίστευα ποτέ ότι θα βρω καλύτερη σε κινητό των 140ευρο....

 

Οπότε όποιος ψάχνει ίδια μπαταρία κ αρκετά καλύτερη μάλιστα κ το ίδιο μέγεθος θα πρότεινα με κλειστά μάτια

 

Xaomi redmi 4x

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Ηρθε στα χερια μου το G2πριν 4 μερες σε αριστη κατασταση...προσπαθησα πολλες φορες να μπω σε recovery με τον συνδυασμο power+volume down και συμφωνα με τις οδηγιες που ειδα και εδω και σε βιντεο χωρις ποτε να τα καταφερω...εκανε παντα κανονικη εκκινηση...το εκανα root με το Kingoroot και στη συνεχεια προσπαθωντας να περασω custom recovery με μια εφαρμογη που την ειδα καπου εδω μεσα,αλλα δεν θυμαμαι ποια ειναι,το αποτελεσμα ηταν μια οθονη με ασπρες γραμμες και τιποτα αλλο(φωτο).Ουτε λογοτυπο δεν φαινεται στην εκινηση ενω ακουγεται ο ηχος εκκινησης.Δεν ξερω ποια rom φορουσε..καμμια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

πολλές αποχωρήσεις βλέπω τον τελευταίο καιρό.

μαζί με τους υπόλοιπους και εγώ που πήγα σε XZ1 λόγο της προσφοράς που έτρεχε πριν μια βδομαδα.

 

από τα καλύτερα κινητά ever το G2, ακόμη και τώρα με cloudy kit kat (τα 3 απο τα τέσσερα χρόνια που το έχω) πάει σχετικά άψογα και θα εκτελεί χρέη backup συσκευής.

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι δεν παίζει να έχω κρατήσει ξανα κινητό τόσα χρόνια :O:cry::love:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

πολλές αποχωρήσεις βλέπω τον τελευταίο καιρό.

μαζί με τους υπόλοιπους και εγώ που πήγα σε XZ1 λόγο της προσφοράς που έτρεχε πριν μια βδομαδα.

 

από τα καλύτερα κινητά ever το G2, ακόμη και τώρα με cloudy kit kat (τα 3 απο τα τέσσερα χρόνια που το έχω) πάει σχετικά άψογα και θα εκτελεί χρέη backup συσκευής.

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι δεν παίζει να έχω κρατήσει ξανα κινητό τόσα χρόνια :O:cry::love:

Και εγώ φίλε..και μάλιστα δεν θέλω καν να το πουλήσω το g2.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι και εγώ αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω σε ποια συσκευή, βασικά εάν είχαν βαλει οις και έπαιρνε κάρτα μιλάς το οπ5τ , με χαμηλότερο σαρ θα το είχα πάρει χτες.ψάχνω συσκευή που να υπάρχουν custom rom γενικά.συγκεκριμένα DU ή Desolation

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Ηρθε στα χερια μου το G2πριν 4 μερες σε αριστη κατασταση...προσπαθησα πολλες φορες να μπω σε recovery με τον συνδυασμο power+volume down και συμφωνα με τις οδηγιες που ειδα και εδω και σε βιντεο χωρις ποτε να τα καταφερω...εκανε παντα κανονικη εκκινηση...το εκανα root με το Kingoroot και στη συνεχεια προσπαθωντας να περασω custom recovery με μια εφαρμογη που την ειδα καπου εδω μεσα,αλλα δεν θυμαμαι ποια ειναι,το αποτελεσμα ηταν μια οθονη με ασπρες γραμμες και τιποτα αλλο(φωτο).Ουτε λογοτυπο δεν φαινεται στην εκινηση ενω ακουγεται ο ηχος εκκινησης.Δεν ξερω ποια rom φορουσε..καμμια βοηθεια???

Που το βρήκες το κινητό φίλε; Μεταχειρισμένο από αγγελία;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι και εγώ αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω σε ποια συσκευή, βασικά εάν είχαν βαλει οις και έπαιρνε κάρτα μιλάς το οπ5τ , με χαμηλότερο σαρ θα το είχα πάρει χτες.ψάχνω συσκευή που να υπάρχουν custom rom γενικά.συγκεκριμένα DU ή Desolation

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο 5t δεν θα χρειάζεσαι custom rom

Βασικά αυτά έχουν ψιλό τελειώσει με τις συσκευές των τελευταίων ετών

Έχει ωριμάσει πολύ το Android δεν χρειάζεται να το πειράζεις για να δουλεύει καλά

Ήδη από όταν κανείς το πρώτο power on δουλεύει άψογα σε πολλές εταιρείες.

Άντε ένα root για αποφυγή διαφημίσεων. Δεν θέλει κάτι παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τέσσερα χρόνια με το G2. Με KitKat τρέχει σφαίρα :superman: Εχω αλλαξει 2 Οθόνες :dash: (το γνωστό κάψιμο) και όταν βαρεθω :what: δεν αλλαζω Rom αλλά Launcher........όπως παρακάτω..! :bow:

 

Screenshot_2017-12-02-15-00-30.pngimage.pngimage.pngimage.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερα χρόνια με το G2. Με KitKat τρέχει σφαίρα :superman: Εχω αλλαξει 2 Οθόνες :dash: (το γνωστό κάψιμο) και όταν βαρεθω :what: δεν αλλαζω Rom αλλά Launcher........όπως παρακάτω..! :bow:

 

Screenshot_2017-12-02-15-00-30.pngimage.pngimage.pngimage.png

 

Ωραιο θεμα..ποιος launcher ειναι αυτος;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο θεμα..ποιος launcher ειναι αυτος;

 

SquareHome 2 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ss.squarehome2

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θα το αλλαξω δεν εχει παρουσιασει τιποτα μεχρι να τα φτυσει θα το απολαμβανω. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...