Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πιστεύω να μη ξεζίπαρες το αρχείο και για αυτό να μη σου προχωρούσε η διαδικασία.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι όχι καμία σχέση.

Απλά δεν το αναγνώριζε,το έβγαζε σαν unknown model..

Δεν πιστεύω να μη ξεζίπαρες το αρχείο και για αυτό να μη σου προχωρούσε η διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Όλα ΟΚ με το φλασάρισμα της 230b...Τώρα έχω άλλο θέμα..

Είναι 32gb η συσκευή και μου τη δείχνει 16....

Τι πρέπει να κάνω?Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Όλα ΟΚ με το φλασάρισμα της 230b...Τώρα έχω άλλο θέμα..

Είναι 32gb η συσκευή και μου τη δείχνει 16....

Τι πρέπει να κάνω?Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ πολύ

Νομίζω φλασαρες 230b 16gb πρεπει να βρεις 230b 32gb...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα το αρχείο όταν την είχα βάλει ξανά!

Μάλλον είναι γνωστό πρόβλημα και τα βήματα επίλυσης περιγράφονται εδώ:

http://www.droidviews.com/your-32gb-lg-g2-shows-only-16gb-storage-space-heres-the-fix/

 

Νομίζω φλασαρες 230b 16gb πρεπει να βρεις 230b 32gb...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχει παρατηρησει κανεις θεμα με τις καθυστερησεις στην ανανεωση widget;

εχω κι ενα moto e με cm11 κι εκει ανανεωνεται κανονικα και γρηγορα το ιδιο widget,

στο lg g2 αργει... αιωνιως ή δεν το κανει καθολου...

το κινητο φταιει ή η ρομ (ρουτ αλλα με στοκ);

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις θεμα με τις καθυστερησεις στην ανανεωση widget;

εχω κι ενα moto e με cm11 κι εκει ανανεωνεται κανονικα και γρηγορα το ιδιο widget,

στο lg g2 αργει... αιωνιως ή δεν το κανει καθολου...

το κινητο φταιει ή η ρομ (ρουτ αλλα με στοκ);

 

Το ρουτ ρομ το κινητο μια χαρα ειναι πιστευω. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

χμ, αλλαξα widget (της ιδιας εφαρμογης, ειχε δυο) και φαινεται να συμπεριφερεται καλυτερα,

και στα δυο τηλεφωνα κανει refresh καθε μια ωρα, οποτε μαλλον δεν υπηρχε καποιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα G2 με software 4.4.2 .

Την συσκευη θα δωσω στην μητερα μου οποτε με νοιαζει μονο να δουλευει σωστα οπως δουλευει ηδη με το κιτκατ.

 

Υπαρχει καποιος ευκολος, failsafe τροπος να αναβαθμισω το software στο πιο προσφατο επισημο της LG που υπαρχει;

Δεν ξερω απο root, δεν ειμαι εξοικειωμενος με πειραγμα smartphones, γι αυτο η εμφαση ειναι στο failsafe τροπος.

 

Επισης υπαρχουν ακομα πραγματα που δεν δουλευουν σωστα μετα την αναβαθμιση;

Θυμαμαι οταν ειχε πρωτοβγει, που πολλοι ανεφεραν δυσλειτουργια στα ξυπνητηρια, στο led ειδοποιησεων και άλλα ψιλα. (ετσι ειχα αποφασισει να κατσω στα αυγα μου, τοτε)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Άστο στην κιτκατ. Πιστεύω πως αυτό είναι το καλύτερο για την συγκεκριμένη συσκευή.

 

Εγω όταν αναβάθμισα είχα προβλήματα και το μετάνιωσα.

Μου είχε βγάλει πρόβλημα στο λεντ, στην φωτεινότητα, στον ηχο, στην μπαταρία, στο κεντρικό μενού εφαρμογών κτλ.

Ενώ η κιτκατ "του καθόταν" τέλεια.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά πολύ πιο όμορφη η λολιποπ όμως κατά γενική ομολογία η ΚΚ είναι τελείως απροβληματιστη. Εγώ του είχα περάσει την λολιποπ έμεινα άκρως ευχαριστημένος όμως αφού προορίζεται για την μαμά άστο όπως είναι :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα G2 με software 4.4.2 .

Την συσκευη θα δωσω στην μητερα μου οποτε με νοιαζει μονο να δουλευει σωστα οπως δουλευει ηδη με το κιτκατ.

 

Υπαρχει καποιος ευκολος, failsafe τροπος να αναβαθμισω το software στο πιο προσφατο επισημο της LG που υπαρχει;

Δεν ξερω απο root, δεν ειμαι εξοικειωμενος με πειραγμα smartphones, γι αυτο η εμφαση ειναι στο failsafe τροπος.

 

Επισης υπαρχουν ακομα πραγματα που δεν δουλευουν σωστα μετα την αναβαθμιση;

Θυμαμαι οταν ειχε πρωτοβγει, που πολλοι ανεφεραν δυσλειτουργια στα ξυπνητηρια, στο led ειδοποιησεων και άλλα ψιλα. (ετσι ειχα αποφασισει να κατσω στα αυγα μου, τοτε)

 

Όπως είπαν και οι ανωτέρω άφησε το οπως είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συνυπογράφω με τους παραπάνω και θα σου πρότεινα να το αφήσεις στην ΚΚ. Τράβα του κι ένα factory reset κι είσαι έτοιμος.

 

Εγώ ιδιαίτερα θέματα με τη Lolli δεν είχα, αλλά σίγουρα είχε μειωμένη αυτονομία και αυξημένες θερμοκρασίες ακόμα και με ήπια χρήση.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Θέλω να στείλω το g2 μου στην procordia για αλλαγή μπαταρίας. Παρατήρησα όμως οτι στην 3.5jack υποδοχή δεν μπαίνουν τα hands free επειδή μάλλον μπουκωσε από σκόνη. Μπορούν να αλλάξουν την υποδοχη ή έστω να την καθαρίσουν ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα G2 με software 4.4.2 .

Την συσκευη θα δωσω στην μητερα μου οποτε με νοιαζει μονο να δουλευει σωστα οπως δουλευει ηδη με το κιτκατ.

 

Υπαρχει καποιος ευκολος, failsafe τροπος να αναβαθμισω το software στο πιο προσφατο επισημο της LG που υπαρχει;

Δεν ξερω απο root, δεν ειμαι εξοικειωμενος με πειραγμα smartphones, γι αυτο η εμφαση ειναι στο failsafe τροπος.

 

Επισης υπαρχουν ακομα πραγματα που δεν δουλευουν σωστα μετα την αναβαθμιση;

Θυμαμαι οταν ειχε πρωτοβγει, που πολλοι ανεφεραν δυσλειτουργια στα ξυπνητηρια, στο led ειδοποιησεων και άλλα ψιλα. (ετσι ειχα αποφασισει να κατσω στα αυγα μου, τοτε)

 

Αν η μαμα θελει μονο τηλεφωνα και SMS ειναι κομπλε. Αν θελει και παιχνιδια, καλυτερα μια Cyanogenmod. Η διαδικασια να την περασεις ειναι πολυ ευκολη ακομα και για τον αρχαριο χρηστη :)

Link to comment
Share on other sites

Στην procordia μπορεί κανείς να πάρει μπαταρία καινούργια αυθεντική και να την περάσει μόνος η πρέπει να στείλεις την συσκευή εκεί και να περάσουν αυτοί την μπαταρία;
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην procordia μπορεί κανείς να πάρει μπαταρία καινούργια αυθεντική και να την περάσει μόνος η πρέπει να στείλεις την συσκευή εκεί και να περάσουν αυτοί την μπαταρία;

Μπαταρία για G2 αυθεντική

 

9485d01497706c742625ffbdf35217a1.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην procordia μπορεί κανείς να πάρει μπαταρία καινούργια αυθεντική και να την περάσει μόνος η πρέπει να στείλεις την συσκευή εκεί και να περάσουν αυτοί την μπαταρία;

Πριν ενα ενάμιση μήνα το έκανα 27€ την πήρα απο procordia και την περασα μόνος...ξαναείδα 6:30 sot!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαταρία για G2 αυθεντική

 

9485d01497706c742625ffbdf35217a1.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Χωρίς να θέλω να έρθω σε ριξη ειμαι λίγο δύσπιστος για την αυθεντικότητα τους καθώς ειναι ολοιδιες και το καταλαβαίνεις μόνο οταν περάσει κανα τρίμηνο και αρχισει και πέφτει τρελά η απόδοση της και απο 5 ωρες σοτ φτασεις στις 2 η οταν αρχίσει να φουσκώνει!!Ειμαι παθών απο μεταχειρισμενο G2 που την είχε ήδη περασμένη! Μόλις έβαλα απο procordia 27€ βεβαια είδα απίστευτα σοτ μεχρι και 7 ωρες και με λολλι στοκ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα G2 με software 4.4.2 .

Την συσκευη θα δωσω στην μητερα μου οποτε με νοιαζει μονο να δουλευει σωστα οπως δουλευει ηδη με το κιτκατ.

 

Υπαρχει καποιος ευκολος, failsafe τροπος να αναβαθμισω το software στο πιο προσφατο επισημο της LG που υπαρχει;

Δεν ξερω απο root, δεν ειμαι εξοικειωμενος με πειραγμα smartphones, γι αυτο η εμφαση ειναι στο failsafe τροπος.

 

Επισης υπαρχουν ακομα πραγματα που δεν δουλευουν σωστα μετα την αναβαθμιση;

Θυμαμαι οταν ειχε πρωτοβγει, που πολλοι ανεφεραν δυσλειτουργια στα ξυπνητηρια, στο led ειδοποιησεων και άλλα ψιλα. (ετσι ειχα αποφασισει να κατσω στα αυγα μου, τοτε)

Κατσε στα αυγα σου μην πειραξεις τίποτα δουλευει τελεια στην κιτ κστ και γω το ιδιο εχω κανει 4 χρονια σχεδον που το εχω σπερνει οργωνει φυσάει τζάμι τελειο απροβληματιστο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι οι μπαταρίες που πουλάνε έξω, κοιτάς τον τύπο να είναι σωστός.την άλλαξα μόνος μου πέρυσι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ θα πάρω μια από έξω και ότι βγει έτσι κι αλλιώς στο σπίτι το έχω το τηλέφωνο για τον χαβαλέ
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Θέλω να στείλω το g2 μου στην procordia για αλλαγή μπαταρίας. Παρατήρησα όμως οτι στην 3.5jack υποδοχή δεν μπαίνουν τα hands free επειδή μάλλον μπουκωσε από σκόνη. Μπορούν να αλλάξουν την υποδοχη ή έστω να την καθαρίσουν ;

 

Μπορούν και να την αλλάξουν και την καθαρίσουν, κατά το δοκούν. Είναι πιθανό να σε χρεώσουν ακόμη και για τον καθαρισμό (για την αντικατάσταση σίγουρα). Καλύτερα συνεννοήσου απευθείας μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν και να την αλλάξουν και την καθαρίσουν, κατά το δοκούν. Είναι πιθανό να σε χρεώσουν ακόμη και για τον καθαρισμό (για την αντικατάσταση σίγουρα). Καλύτερα συνεννοήσου απευθείας μαζί τους.

 

Μπορεί να καθαρίσει πολύ εύκολα

Μια βατονετα με λίγο οινόπνευμα και μέσα στην θύρα των ακουστικών

Η με μια οδοντογλυφίδα προσεκτικά βγάζεις από μέσα το χνούδι που πιθανόν έχει μαζέψει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να δουλεύει το ακουστικό έτσι ξαφνικά, δεν μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου ούτε να με ακούσουν.να άλλαξε καμία τιμή στο ακουστικό;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...