Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλος...!;)
Για σου ρε Μάριε πόσα χρόνια ρε φίλε με το g2;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σου ρε Μάριε πόσα χρόνια ρε φίλε με το g2;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Σεπτ. θα κλείσω 4 χρόνια. με μια αλλαγή οθόνης & εραστής της 4.4.2 Τρέχει μια χαρά, κάνει αυτα που θέλω, οπότε !!! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτο το κινητο δηλωνω ερωτευμενος μαζι του αειθαλές σε ολα του τελειο δε θα το δώσω ποτε και εγω στην 4.4.2 χωρις θεματα πουθενα μαυρος σκυλος λέμε. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μεγάλη είναι; Ρωτάω από περιεργεια. Εγώ πάω για την τέταρτη και η μεγαλύτερη κιτρινίλα που είχα ήταν αριστερά της οθόνης μια κάθετη λουρίδα παχους τεσσάρων χιλιοστων που ξεκίναγε από την πάνω αριστερή γωνία και κατέβαινε μέχρι τη μεση.

όπως την περιγράφεις είναι. Έντονη επάνω αριστερά και φτάνει μέχρι τη μέση όπου φαίνεται με το ζόρι

οι 2 πρωτες ήταν στην δεξιά πλευρά

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους! Της γυναίκας μου το g2 τελευταία ξεκίνησε και τρεμοπαιζει ολόκληρη ή ένα μέρος της οθόνης. Συνήθως το κάτω μισό και αν παρατήρησα σωστά το κάνει όταν ζεσταίνεται. Μου είπε το έκανε πρώτη φορά πριν μερικές μέρες που είχε βάλει GPSνα πάει κάπου και σίγουρα είχε ζεσταθεί. Και στα χέρια μου που το έκανε ήταν ζεστό... Σας έχει ξανατυχει; τι παίζει να είναι και πιθανό κόστος; Μήπως να το αφήσει να πεθάνει και να κρατήσει το δικό μου g2 που δεν έχει τίποτα από Σεπτέμβρη του 2013;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους! Της γυναίκας μου το g2 τελευταία ξεκίνησε και τρεμοπαιζει ολόκληρη ή ένα μέρος της οθόνης. Συνήθως το κάτω μισό και αν παρατήρησα σωστά το κάνει όταν ζεσταίνεται. Μου είπε το έκανε πρώτη φορά πριν μερικές μέρες που είχε βάλει GPSνα πάει κάπου και σίγουρα είχε ζεσταθεί. Και στα χέρια μου που το έκανε ήταν ζεστό... Σας έχει ξανατυχει; τι παίζει να είναι και πιθανό κόστος; Μήπως να το αφήσει να πεθάνει και να κρατήσει το δικό μου g2 που δεν έχει τίποτα από Σεπτέμβρη του 2013;

 

Έκανες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων....?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων....?

 

Δεν έχει κάνει κάτι από όταν το αγόρασε (μεταχειρισμένο) περίπου 2 χρόνια πριν. Να δοκιμάσω μια επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάνει κάτι από όταν το αγόρασε (μεταχειρισμένο) περίπου 2 χρόνια πριν. Να δοκιμάσω μια επαναφορά;

 

Και δεν κάνεις.......υπόψιν, θα χαθούν ολα τα δεδομένα, και θα επανέλθει το τηλ. όπως το πήρες την πρώτη μέρα...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το πρόβλημα στην οθόνη, με την επαναφορά ρυθμίσεων; δηλαδή όσοι είχαν κίτρινη οθόνη, έπρεπε να πράξουν το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το πρόβλημα στην οθόνη, με την επαναφορά ρυθμίσεων; δηλαδή όσοι είχαν κίτρινη οθόνη, έπρεπε να πράξουν το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μίλησε για κιτρινίλα....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το πρόβλημα στην οθόνη, με την επαναφορά ρυθμίσεων; δηλαδή όσοι είχαν κίτρινη οθόνη, έπρεπε να πράξουν το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ειναι κιτρινιλα εμενα φιλε. τρεμοπαιζει ενα μερος της οθονης (και σπανια ολη). ελπιζω να ειναι software το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω το lg και σημερα ξαφνικα εκλεισε το κινητο και κολλησε στο logo της lg ...εβγαλα την μπαταρια και δουλεψε μια χαρα...αλλα παλη ξαφνικα εκλεισε και κολλησε το κινητο...ειμαι στην lollipop που με εβαλαν σε μια επισκευη η procordia πρην απο 2 μηνες...τι κανουμε
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω το lg και σημερα ξαφνικα εκλεισε το κινητο και κολλησε στο logo της lg ...εβγαλα την μπαταρια και δουλεψε μια χαρα...αλλα παλη ξαφνικα εκλεισε και κολλησε το κινητο...ειμαι στην lollipop που με εβαλαν σε μια επισκευη η procordia πρην απο 2 μηνες...τι κανουμε

 

Για αρχή θα πρότεινα ένα factory reset (οδηγίες). Υπόψιν ότι θα σβηστούν τα πάντα οπότε τράβα ένα backup μέσω της ενσωματωμένης εφαρμογής και μετάφερέ το σε κάποιον υπολογιστή πριν τη διαδικασία, καθώς το reset σβήνει όλο το internal storage.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη αυτό ...Αλλά τίποτα ...Εγώ πιστεύω ότι φταίει η λολιποπ γιατί δεν είχε κανένα πρόβλημα πριν .και τώρα κολλαει στο σήμα της LG kai δεν ανοίγει καθόλου η θα ανοιξει μετά από πολύ ώρα που προσπαθω...Λέω αν έχει τύχη σε κανέναν άλλον
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη αυτό ...Αλλά τίποτα ...Εγώ πιστεύω ότι φταίει η λολιποπ γιατί δεν είχε κανένα πρόβλημα πριν .και τώρα κολλαει στο σήμα της LG kai δεν ανοίγει καθόλου η θα ανοιξει μετά από πολύ ώρα που προσπαθω...Λέω αν έχει τύχη σε κανέναν άλλον

Ενδεχομένως να μην έκατσε καλά η ROM. Δοκίμασε να την ξαναπεράσεις μέσω του LG Flash Tool 2014. Στη Lollipop πάντως πέραν των γνωστών θεμάτων υπερθέρμανσης, δεν αντιμετώπισα κάτι άλλο.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μενα

αν και υπερλατρευω το κινητο μας ωστοσο είναι η τρίτη φορά που μου βγάζει κιτρινιλα στο πανω αριστερο μερος , σε μεγεθος στραγαλιου. Με την συσκευη κλεινω 3 χρονια (περσι αλλαξα την 2η οθόνη). Αν και το κινητο ειναι σε πολυ καλη κατασταση ωστοσο εχει ενα χτυπημα στο κατω δεξι μερος (χωρις να εχει παθει κατι η οθόνη παρα μονο περιμετρικα της συσκευης) . Να το στειλω στην procordia για αλλαγη οθονης ή θα μου το βγαλουν εκτος εγγυησης λογω χτυπηματος;

όπως και να χει σε λίγες μέρες γίνομαι κάτοχος ενός lg g6 :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μενα

αν και υπερλατρευω το κινητο μας ωστοσο είναι η τρίτη φορά που μου βγάζει κιτρινιλα στο πανω αριστερο μερος , σε μεγεθος στραγαλιου. Με την συσκευη κλεινω 3 χρονια (περσι αλλαξα την 2η οθόνη). Αν και το κινητο ειναι σε πολυ καλη κατασταση ωστοσο εχει ενα χτυπημα στο κατω δεξι μερος (χωρις να εχει παθει κατι η οθόνη παρα μονο περιμετρικα της συσκευης) . Να το στειλω στην procordia για αλλαγη οθονης ή θα μου το βγαλουν εκτος εγγυησης λογω χτυπηματος;

όπως και να χει σε λίγες μέρες γίνομαι κάτοχος ενός lg g6 :)

Θα το δεχτούν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ακόμα κάτοχος του πανέμορφου κινητού lgg2 κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω κινητό τι προτείνεται; Το κινητό είναι ακόμα με την kit kat και πάει μια χαρά . Με την μπαταρία έχω μεγάλο θέμα το φορτίζω 4 φορές την ημέρα και κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ακόμα κάτοχος του πανέμορφου κινητού lgg2 κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω κινητό τι προτείνεται; Το κινητό είναι ακόμα με την kit kat και πάει μια χαρά . Με την μπαταρία έχω μεγάλο θέμα το φορτίζω 4 φορές την ημέρα και κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή.

 

Καλύτερα να ρωτήσεις σε πιο ταιριαστό θέμα. Μπορείς να κοιτάξεις και το G6, αλλά ας συνεχιστεί αλλού η κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ακόμα κάτοχος του πανέμορφου κινητού lgg2 κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω κινητό τι προτείνεται; Το κινητό είναι ακόμα με την kit kat και πάει μια χαρά . Με την μπαταρία έχω μεγάλο θέμα το φορτίζω 4 φορές την ημέρα και κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή.

 

Αλλαξε μπαταρια κρατα το κινητό εστω και σαν δευτερο τετοια κινητά δε τα αλλαζουν.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να κανω hard reset στο κινητο με τπτ

ακολουθω την γνωστη διαδικασια

και το κινητο η θα κανει επανεκκίνηση η θα το κλεινω...

ειμαι με κιτκατ

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αντί για Vol Down + Power είναι Vol Down+ Vol Up + Power;

κι εμένα με μπερδεύει μερικές φορες

 

αμα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο μεσα ειναι το ιδιο πραγμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...