Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα τα οσα διαβαζω ειμαι πεπεισμενος οτι το τζι2 δουλευει αψογα με τνν 4 4 2 που εχει καλα που δεν την αλλαξα.Επισης εχω προσεξει και διαβασει δεκαδες σελιδες οτι τζ2 τζι3 τζι4 σαμσουνκ και αλλες συσκευες οταν κανουν οι κατοχοι τους αναβαθμισεις μεσω πισι επισημες η απο τυπακους που βγαζουν δικες τους,ειναι το 85% προβληματικες.ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΣΩ ΟΤΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΕΕΕΛΟΣ.

 

Το τελευταίο που λες για τις ota δεν ισχύει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τελευταίο που λες για τις ota δεν ισχύει.

 

μια χαρα ισχυει οτι εχω περασει σε δεκαδες συσκευες δουλευαν αψογα και καποια μπαγκς αν εχει τα διορθωνουν γρηγορα με αλλη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ποια έκδοση κατά την γνώμη σας είναι καλύτερη για το lgg2 ? Σκέφτομαι να επιστρέψω γιατί αυτό με την μπαταρία δεν παλεύεται .
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ποια έκδοση κατά την γνώμη σας είναι καλύτερη για το lgg2 ? Σκέφτομαι να επιστρέψω γιατί αυτό με την μπαταρία δεν παλεύεται .

4.4.2 !!!!! Για μενα!

Αν και η 5 είναι πιο όμορφη εμφανισιακά.... Νομίζω ότι η 4.4.2 είναι η ιδανική για το τηλέφωνο !

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λάθος, δεν έχει σχέση αν η αναβάθμιση γίνει από υπολογιστή ή ΟΤΑ, αν μια αναβάθμιση είναι σωστή κάθετε το ίδιο, μάλιστα από υπολογιστή μπορεί να κάτσει καλύτερα, στην περίπτωση του g2 το πρόβλημα δεν είναι από που κάνεις την αναβάθμιση αλλά η κακή 5.0.2 που έδωσε η Google.

 

μια χαρα ισχυει οτι εχω περασει σε δεκαδες συσκευες δουλευαν αψογα και καποια μπαγκς αν εχει τα διορθωνουν γρηγορα με αλλη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ποια έκδοση κατά την γνώμη σας είναι καλύτερη για το lgg2 ? Σκέφτομαι να επιστρέψω γιατί αυτό με την μπαταρία δεν παλεύεται .

 

Έφερα γύρα τα πάντα......και στην Kit Kat 4.4.2 κατέληγε πάντα....! Εκεί είμαι και τώρα, και έχω μια απροβληματιστη συσκευή....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος σχετικός εύκολος οδηγός για να το γυρίσω και εγώ στην 4.4.2?

 

Καλύτερος τρόπος ειναι με LG Flash Tool 2014 αφού την περάσεις κάνεις και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;), και θα κάτσει τέλεια...!!!! μετά στήνεις το τηλέφωνο ..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις τι δεν κατάλαβα ποια έκδοση πρεπει να βάλω για την 4.4.2 εχει απο διάφορες χώρες t mobile και τα λοιπά. Υπάρχει κάποια default ?
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να γυρίσουμε σε 4.4.2 για να έχουμε καλύτερη μπαταρία, γιατί δεν γυρνάμε και σε ΝΟΚΙΑ 3310 να έχουμε ακόμα καλύτερη? :blink::worry:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να γυρίσουμε σε 4.4.2 για να έχουμε καλύτερη μπαταρία, γιατί δεν γυρνάμε και σε ΝΟΚΙΑ 3310 να έχουμε ακόμα καλύτερη? :blink::worry:

 

Είπε ο σοφός....!!!!:lol: αγαπητέ μου, δεν ειναι μόνο η μπαταρία....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να γυρίσουμε σε 4.4.2 για να έχουμε καλύτερη μπαταρία, γιατί δεν γυρνάμε και σε ΝΟΚΙΑ 3310 να έχουμε ακόμα καλύτερη? :blink::worry:

 

Και με κιτκατ και με λολιποπ μπορεις να κανεις τα ιδια πραγματα με καλυτερη μπαταρια ισως , με το 3310 τι απο αυτα κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

FWIW είμαι εδώ και μήνες με lollipop και δεν έχω κανένα πρόβλημα και κανένα σκοπό να γυρίσω σε 4.4.2 :)

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα πάθει κ εγώ παραπολλες φορές με το g2 μου και έφτιαχνε με επανεκκίνηση της συσκευής !! Και την άλλη μέρα πάλι το ίδιο. Κόλλαγε το πληκτρολόγιο του. Δεν είχα δώσει όμως φοβερή σημασία γιατί ήταν κάτι που έφτιαχνε με επανεκκίνηση της συσκευής και ξαναΚόλλαγε Μετά από πολλές ωρες! Κ εγώ λολιποπ ειχα no root

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν δουλεύει σε μένα η επανεκκίνηση. Είναι πολύ περίεργο πρόβλημα και ουσιαστικά αχρηστεύει το πληκτρολόγιο. Υπάρχει περίπτωση με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν δουλεύει σε μένα η επανεκκίνηση. Είναι πολύ περίεργο πρόβλημα και ουσιαστικά αχρηστεύει το πληκτρολόγιο. Υπάρχει περίπτωση με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δουλέψει?

Το πιο πιθανό είναι Ναι !! Μη σε πάρω και στον λαιμό μου όμως και με κυνηγάς μετα!....

Link to comment
Share on other sites

FWIW είμαι εδώ και μήνες με lollipop και δεν έχω κανένα πρόβλημα και κανένα σκοπό να γυρίσω σε 4.4.2 :)

και εγώ τα ίδια

χρησιμοποιώ φουλ το location based smart unlock :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να το φλασάρω το κινητό ( 32g)

ποιο απ τα δυο αρχεία θα πρέπει να έχω ?

 

LGD802AT-00-V10a-EUR-XX-SEP-04-2013-32G+0.tot

LGD802AT-00-V10b-EUR-XX-SEP-07-2013-16G+0.tot

 

και ποιο είναι το σωστό dll γιατί ο καθένας διαφορετική έκδοση .

 

¨ολα οκ . το βρήκα . Νο Problem . Καμία σχέση το κινητό με Lollipop ειχε πολλά Lag

Edited by loukoumaki_x
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα στην οθόνη με την κιτρινιλα το εμφανίζουν όλα τα g2 ή στις επόμενες παρτίδες διορθώθηκε ; Εγώ το αγόρασα μάιο του 15
Link to comment
Share on other sites

Οχι ολα σε καποια απλα εδω εχουν μαζευτει αυτοι που εχουν το θεμα ολοι οι αλλοι δεν εχουμε θεματα και δεν γραφουμε να σου δωσω να καταλαβεις στον περιγυρο μου εχουμε 4 τζι2 και ολα ειναι αψογα και απο διαφορετικες σειρες ειναι μη σου τυχει
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα στην οθόνη με την κιτρινιλα το εμφανίζουν όλα τα g2 ή στις επόμενες παρτίδες διορθώθηκε ; Εγώ το αγόρασα μάιο του 15

Εγώ το είχα 2 χρόνια και δεν εμφάνισε. Και ακόμα το ανοίγω που και που και το χρησιμοποιώ ! Τώρα έχω αλλάξει συσκευή βέβαια. Δεν βγάζει σε ολους!

Τυχαίνει.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μια χαzη ερώτηση. Πριν λίγες μέρες

Μου κόπηκε το καλώδιο του φορτιστή (ναι.... Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες!)

Και για να μην ψάχνω να αγοράζω αλλο, έχω βάλει Στον φορτιστη Ένα καλώδιο που είχα παλιά για να φορτιζω μια παλιά φωτογραφική μηχανή sony.

Το δοκίμασα λοιπόν και φορτίζει μια χαρά το κινητό. Αλλά το καλωδιακι είναι πολύ πιο κοντο και πολύ πιο λεπτο/πλακουτσωτο από ότι ήταν το κανονικό του. Λέτε να έχω πρόβλημα πουθενα;;

 

Ο φορτιστής είναι ο δικός του ο γνησιος. Μονο το καλωδιο άλλαξα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνει ,πάνω κάτω , τον ίδιο χρόνο με παλιά....ας τον. Ότι και να είναι πρόβλημα δεν θα έχεις
Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνει ,πάνω κάτω , τον ίδιο χρόνο με παλιά....ας τον. Ότι και να είναι πρόβλημα δεν θα έχεις

Δεν το εχω χρονομετρησει καθόλου και δεν ξέρω μιας και το φορτιζω συνήθως την νύχτα πριν κοιμηθω. Ας κάνει και 5 ώρες που λέει ο λόγος δεν με ενοχλεί αυτό. Έτσι κ αλλιώς δεν είναι Λεόν το κυριο κινητό μου και δεν βγιαζομαι να φορτισει. Όσο παρει! Αρκεί να ξέρω ότι δεν θα πάθει κάτι λόγω του καλωδιου που είναι ξενο. Είναι κρίμα να το χαλάσω το κινητο

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω χρονομετρησει καθόλου και δεν ξέρω μιας και το φορτιζω συνήθως την νύχτα πριν κοιμηθω. Ας κάνει και 5 ώρες που λέει ο λόγος δεν με ενοχλεί αυτό. Έτσι κ αλλιώς δεν είναι Λεόν το κυριο κινητό μου και δεν βγιαζομαι να φορτισει. Όσο παρει! Αρκεί να ξέρω ότι δεν θα πάθει κάτι λόγω του καλωδιου που είναι ξενο. Είναι κρίμα να το χαλάσω το κινητο

 

Το χειρότερο που μπορεί να κάνει το καλώδιο, είναι να έχει μεγάλη αντίσταση και να ρίχνει αρκετά την τάση (και μόνο εξαιτίας του μικρού μήκους είναι απίθανο). Από την άλλη, και ο φορτιστής έχει σταθεροποιητή τάσης αλλά και το κινητό έχει δικό του κύκλωμα ισχύος. Στη χειρότερη περίπτωση, απλά θα τραβήξει λιγότερο ρεύμα και θα φορτίσει πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο που μπορεί να κάνει το καλώδιο, είναι να έχει μεγάλη αντίσταση και να ρίχνει αρκετά την τάση (και μόνο εξαιτίας του μικρού μήκους είναι απίθανο). Από την άλλη, και ο φορτιστής έχει σταθεροποιητή τάσης αλλά και το κινητό έχει δικό του κύκλωμα ισχύος. Στη χειρότερη περίπτωση, απλά θα τραβήξει λιγότερο ρεύμα και θα φορτίσει πιο αργά.

Ωραία, οπότε είμαι ενταξει!! Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...