Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το είχα ρουταρισμένο δεν μου την πέρναγε μέσω ΟΤΑ. Την ξαναπέρασα με clean install. Μιλάμε για γερμανικό 32αρι.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας, το τιμολόγιο το οποίο είχε κοπεί για το κινητό γράφει ώς εξουσιοδοτημένο service την arvato. Μπορώ να το στείλω στην procordia ή δεν θα το δεχτούν;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, το τιμολόγιο το οποίο είχε κοπεί για το κινητό γράφει ώς εξουσιοδοτημένο service την arvato. Μπορώ να το στείλω στην procordia ή δεν θα το δεχτούν;

 

Αφου ειναι ευρωπαικο γτ να μη το δεχτουν ;εν αναγκη θα βγαλεις φωτοτυπια το τιμολογιο και θα διαγραψεις το σημειο που γραφει την αρβατο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση v30d ξέρει κάνεις τι βελτιώσεις περιέχει?

 

έχει να κάνει περισσότερο με βελτιώσεις της Google & σε θέματα ασφάλειας ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://lg.hdblog.it/2015/11/19/LG-G2-aggiornamento-V30b-patch-sicurezza-google/

βάλε και μετάφραση στα ελληνικά και είσαι κομπλέ ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα την απορία μου στο θέμα της Q,και ένα μέλος μου πρότεινε τη λύση αλλά δεν θυμάται ακριβώς την διαδικασία οπότε το γράφω κι εδώ.

σε g2 με νέα κάρτα sim της Q πως θα εμφανίσω lte? (δεν θέλω να αναβαθμίσω σε loli)

το μέλος που είπα παραπάνω μου είπε ότι έσβησε ένα αρχείο apk αλλά δεν θυμάται από που.

κάποιος μιά βοήθεια;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα την απορία μου στο θέμα της Q,και ένα μέλος μου πρότεινε τη λύση αλλά δεν θυμάται ακριβώς την διαδικασία οπότε το γράφω κι εδώ.

σε g2 με νέα κάρτα sim της Q πως θα εμφανίσω lte? (δεν θέλω να αναβαθμίσω σε loli)

το μέλος που είπα παραπάνω μου είπε ότι έσβησε ένα αρχείο apk αλλά δεν θυμάται από που.

κάποιος μιά βοήθεια;

 

Μόνο αν είσαι root μπορεί να γίνει

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα την απορία μου στο θέμα της Q,και ένα μέλος μου πρότεινε τη λύση αλλά δεν θυμάται ακριβώς την διαδικασία οπότε το γράφω κι εδώ.

σε g2 με νέα κάρτα sim της Q πως θα εμφανίσω lte? (δεν θέλω να αναβαθμίσω σε loli)

το μέλος που είπα παραπάνω μου είπε ότι έσβησε ένα αρχείο apk αλλά δεν θυμάται από που.

κάποιος μιά βοήθεια;

 

έχω κανονικά 4G (lte) με Q, εσύ δεν έχεις;:blink:

 

στις επιλογές στα δίκτυα δεν σου εμφανίζει lte;Χωρίς lollipop δεν πρόκειται να έχεις lte. Στο λέω 100%.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η Q δουλευει 4τζι μονο με λολιποπ τι εχει να κανει το λογισμικο με τον δεκτη δεν εχω καταλαβει ακομα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην κιτ κατ δεν εμφανίζει στο g2 την επιλογή για lte. Δεν είναι θέμα της q.

Σε μένα την εμφάνιζε πάντα την επιλογή, με vodafone! Και με jelly bean και με kit kat και με lollipop.

Link to comment
Share on other sites

έχω κανονικά 4G (lte) με Q, εσύ δεν έχεις;:blink:

 

στις επιλογές στα δίκτυα δεν σου εμφανίζει lte;Χωρίς lollipop δεν πρόκειται να έχεις lte. Στο λέω 100%.

Εγώ του είπα ότι αν σβήσει το lte.apk θα εμφανίσει την επιλογή για lte και θα δουλεύει και σε ΚΚ, όπως όμως έγραψε ο φίλος πιο πάνω, πρέπει να είσαι ρουτ.

Κι εγώ είμαι με Q (non-rooted) και μόνο μετά την Lollipop είχα 4G. Δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι.

 

Στην κιτ κατ δεν εμφανίζει στο g2 την επιλογή για lte. Δεν είναι θέμα της q.

 

 

Ας κάνεις μια δοκιμή να βάλεις μια κάρτα από άλλο δίκτυο κανενός φίλου που να έχει 4g, είχα διαβάσει ότι έτσι το εμφανίζει, διαφορετικά μόνο αν κάνεις ρουτ.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει αναφερθεί και παλιότερα ότι στην Wind-Q στην ΚΚ δεν εμφανιζόταν δεν είχε δηλαδή επιλογή 4g.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στην κιτ κατ δεν εμφανίζει στο g2 την επιλογή για lte. Δεν είναι θέμα της q.

 

Κανεις λαθος την κιτ κατ εχω και μια χαρα εχει lte.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα άλλη κάρτα sim (vodafone) και εμφανίζει την επιλογή για lte.

ξανα έβαλα τη Q και τίποτα.

Δεν με θέλει ρε παιδί μου!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα άλλη κάρτα sim (vodafone) και εμφανίζει την επιλογή για lte.

ξανα έβαλα τη Q και τίποτα.

Δεν με θέλει ρε παιδί μου!

Οπότε κάνε ρουτ και ξεμπερδεύεις, αλλιώς αναβαθμίζεις σε γλειφιτζούρι ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα άλλη κάρτα sim (vodafone) και εμφανίζει την επιλογή για lte.

ξανα έβαλα τη Q και τίποτα.

Δεν με θέλει ρε παιδί μου!

Το έχεις ενεργοποιήσει στην q από την εξυπηρέτηση πελατών ;;;; Δεν ξέρω αν το έχεις ανεφερει παρακάτω...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνε ρουτ και ξεμπερδεύεις, αλλιώς αναβαθμίζεις σε γλειφιτζούρι ;)

Δεν θέλω να περάσω λόλι πιο πιθανό είναι να ρουτάρω :p

 

Το έχεις ενεργοποιήσει στην q από την εξυπηρέτηση πελατών ;;;; Δεν ξέρω αν το έχεις ανεφερει παρακάτω...

Ναι ναι το ανέφερα και μου είπανε πως πρέπει να περάσω λόλι.

δες στην προηγούμενη σελίδα την συνομιλία.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα άλλη κάρτα sim (vodafone) και εμφανίζει την επιλογή για lte.

ξανα έβαλα τη Q και τίποτα.

Δεν με θέλει ρε παιδί μου!

 

Το κάθε τηλέφωνο έχει κάτι σαν κατάλογο για να αναγνωρίζει τα δίκτυα που λαμβάνει. Το G2 όταν κυκλοφόρησε η wind δεν είχε lte και γιαυτό δεν βρίσκει την wind ενώ βρίσκει τα υπόλοιπα. Ίσως μάλιστα να μην βρίσκει και τα άλλα 2 δίκτυα όταν αυτά εκπέμπουν στις νέες συχνότητες που χρησιμοποιούν εδώ και μερικούς μήνες. Όταν λοιπόν ένα δίκτυο αρχίσει να εκπέμπει και αυτό lte τότε δίνεται μία αναβάθμιση από τον κατασκευαστή ώστε να το τηλέφωνο να βλέπει και αυτό το δίκτυο. Στην περίπτωση του G2 η αναβάθμιση αυτή έτυχε να συμπέσει με την αναβάθμιση σε lollipop. Γιαυτό βρίσκεις lte σε vodafone και cosmote και όχι σε wind.

 

Από τη στιγμή που δεν θέλεις να βάλεις lollipop τότε κάνεις αποκτάς δικαιώματα ρουτ στο τηλέφωνο και βάζεις την εφαρμογή buildpropeditor. Ανοίγεις την εφαρμογή βρίσκεις το ro.biult.target_country και αλλάζεις το COM σε GR και έχεις lte. Είναι γενικά μία εύκολη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχαμε κάποιο νέο για την Marshmallow; :D

 

Η 6 ειναι οπως το θεμα της που εχει το τζι2;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά κατόπιν αρκετης σκέψης έκανα την μετάβαση από g2 σε Xperia Z3 το οποίο έχω πλέον 3 εβδομάδες. Πλήρες το G2 και πολύ vfm. Αλλά προσωπικά στο z3 είδα αισθητή διαφορά σε αρκετά πράγματα προς το καλύτερο. Το UI (με νοβα γιατί ο στοκ παραείναι λιτος) πραγματικά πετάει. Στο g2 μου προσωπικά έκανε πολλά redrawns της αρχικής οθόνης και γενικά είχε βαρινει τόσο που το είχα φορτώσει. Το z3 φορτωμένο σαν γάιδαρος πραγματικά δε καταλαβαίνει. Σίγουρα είναι πιο φρέσκο και με 3 gb ram. Αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι δε θα βαρυνει ούτε στο μέλλον. Η μπαταρία του είναι αισθητά, όχι χαοτικα, καλύτερη. Η κάμερα του μέτρια προς καλή όπως του g2. Πολύ δυνατότερο GPS και λίγο καλύτερο σήμα δικτύου. Αλλά εκεί που πραγματικά είναι η μέρα με την νύχτα είναι η ποιότητα κυρίως και η ένταση λιγότερο του ήχου. Ειδικά στα multimedia τα στερεοφωνικά ηχεία του z3 είναι πολύ μπροστά.

Το μόνο που μου λείπει ουσιαστικά είναι το πιο μαζεμενο μέγεθος του g2 που γενικά είναι και πιο εργονομικό, ενώ και η οθονη του φαίνεται να είναι λίγο πιο ακριβής στο touch. Αλλά η αίσθηση που σου αφηνει το z3 τόσο εμφανισιακά τόσο και στο κράτημα είναι σαφώς πιο premium. Στα συν και η κάρτα μνήμης.

Λίγο άδικη η σύγκριση δύο κινητών με ένα χρόνο διαφορά αλλά μιας και διαβάζω για τα g3 και g4 είπα να αναφέρω και γω τις απόψεις μου για όποιον ενδιαφέρεται.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...