Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτελους κιτρινησε και εμενα η οθονη στη γωνια μετα απο ενα χρονο που το εχω , μια μικρη γραμμη :p προς το παρων δεν με προβληματιζει , λετε να μεγαλωσει και αλλο?

Επιτέλους;;;; ανυπομονουσες;;;;;; :D

Συνήθως μεγαλώνει.

 

Αν είσαι εντός εγγύησης συμφέρει να την φτιάξεις. Μετά την επισκευή θα σου δώσουν εξτρα εγγύηση για την οθόνη.

Είναι προβλημα της συσκευής και το αναγνωρίζουν! Το θέμα είναι κατά ποσο θα έχουν να σου αλλάξουν την οθόνη....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Item Condition: Refurbished

Αυτό που έχεις επιλέξει έχει είναι με 16GB , ότι και να ναι δεν το βλέπω σαν ευκαιρία. λιγο παραπάνω να δώσεις το παίρνεις από εδώ και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (αν είσαι Ελλάδα βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

 

Θα σε συμβούλευα να προσέξεις το Aliexpress γιατί είναι γεμάτο απατεώνες. Από Ali είχα αγοράσει διάφορα μικροπράγματα με λίγα σχετικά προβλήματα και αποφάσισα να αγοράσω κάτι ακριβό, όπως ένα smartphone. Πέρυσι ήθελα κι εγώ να αγοράσω refurbished G2 από Aliexpress και είχα επικοινωνήσει με αρκετούς πωλητές. Κατέληξα σε μία Κινέζα με την οποία είχα συζητήσει πολλές φορές στο chat και με είχε διαβεβαιώσει πως τα κινητά της είναι λειτουργικά και χωρίς γρατσουνιές και χτυπήματα και ετοιμοπαράδοτα. Έπειτα από πολλές συζητήσεις και αφού της είπα πως αν έβγαινε καλό το πρώτο θα αγόραζα και δεύτερο κινητό, μου έκανε λίγο καλύτερη τιμή (-5$) και το αγόρασα. Μου είπε πως χάρηκε πολύ για την συναλλαγή και πως σίγουρα στο μέλλον θα ξανασυνεργαζόμασταν για να μου στείλει και το άλλο κινητό. Όπως συνηθίζουν να λένε οι Κινέζοι nice doing business with you και sure we will do business again και τα σχετικά «γλυψίματα». Σκέψου ότι με τη διαφορά ώρας οι ανταλλαγές απαντήσεων γίνονταν ανά 24ωρο. Να μην στα πολυλογώ, αφού πέρασαν 10 μέρες από τότε που πλήρωσα και αφού έβλεπα ότι η παραγγελία ήταν στην προετοιμασία, της έστειλα μήνυμα να μου πει γιατί δεν το στέλνει. Είπε διάφορες δικαιολογίες, και μετά από δική μου πίεση σε 2-3 μέρες μου δίνει tracking number. 7-10 μέρες μετά το tracking number έβγαζε σφάλμα πως αντιστοιχούσε σε ανύπαρκτη αποστολή. Και δώστου μηνύματα να περιμένω απάντηση μετά απο 24 ώρες και γιατί δεν εμφανίζεται, να μου λέει έχουν φρακάρει τα κινεζικά ταχυδρομεία και θα στείλω έναν υπάλληλο να ρωτήσει. Και να περνάνε οι μέρες και να με καθησυχάζουν πως το δέμα είναι καθοδόν και μου έρχεται όπου νάναι και να έχω υπομονή.

Περνάει σχεδόν ένας μήνας, το tracking δείχνει σφάλμα και την αρχίζω στα μπινελίκια. Εκείνη ανένδοτη, όχι στο έστειλα και κάνε υπομονή. Της ρίχνω ένα dispute και τι γίνεται λες; Την άλλη μέρα μου απαντάει sorry και μου κάνει refund. Δεν είχε στείλει τίποτα όπως παραδέχτηκε!

Βρήκα μία σελίδα στο Alibaba και έκανα μία καταγγελία πως η τάδε απατεώνας πουλάει αέρα κοπανιστό αλλά μετά από ένα μήνα μου απάντησαν πως η υπόθεση έκλεισε αφού μου επέστρεψε τα χρήματα και δεν της έκαναν τίποτα ούτε την έκλεισαν. Από τότε δεν ξαναγόρασα ούτε καρφίτσα από Ali. Ήρθαν και τα capital controls και έδεσε. Να ξέρεις πως η διαδικασίες στο Ali έιναι διπλάσιες του eBay. Αν μπλέξεις θα τραβιέσαι για μήνες.

Επίσης, να ξεκαθαρίσω πως κάνω διαδικτυακές αγορές απ'έξω πάνω από 10 χρόνια και δεν είμαι κανένας άσχετος. Έχω κερδίσει όλα τα dispute σε Aliexpress και eBay από όλους τους απατεώνες που συνάντησα :ninja:.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το g2 του αδερφού μου μετά από 21 μήνες χρήσης εμφάνισε πριν ένα μήνα πρόβλημα στην αφή. Αρχικά σε ένα σημείο της οθόνης και σταδιακά σε όλη την οθόνη. Το πήγαμε στη procordia που μας είπαν θα το κρατήσουν μέχρι να έρθει ανταλλακτικό.

Τελικά πριν μια βδομάδα μας ενημέρωσαν ότι η διαθεσιμότητα του ανταλλακτικού είναι άγνωστη & εναλλακτικά αν θέλουμε να γίνει αντικατάσταση της συσκευής με σφραγισμένο g3 32gb. Φυσικά και δέχθηκε και μόλις χθες το παραλάβαμε, θετική έκπληξη μου προκάλεσε ότι ήταν παρτίδα 511.

Από μένα μεγάλο :respect: σε lg & procordia(χωρίς να διαγραφώ τις γκέλες που έχουν υποπέσει τελευταία), αλλά δεν ξέρω και πολλές εταιρίες που θα τους πήγαινες συσκευή σχεδόν 2ετών & θα σου την αντικαθιστούσαν με τον διαδόχο & μάλιστα ολοκαίνουργιο, το πιο πιθανό είναι να το έβγαζαν με υγρασία & να σε χρέωναν και κάτι ψιλά που καταδέχθηκαν να το κοιτάξουν :lol:

 

Υ.γ. Το g2 ήταν το 16άρι, δεν ήταν ελληνικό, ήταν αγορασμένο από kaizer & ''καταγόταν'' από βόρεια ευρώπη(6ΝΕ)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το ίδιο θα έπρεπε να κάνουν και με την κιτρινίλα.(όταν δεν υπάρχουν ανταλλακτικά )

Θα μου πείτε όταν δεν δουλεύει η αφή είναι άχρηστο το κινητό εντελώς

αλλά και η κιτρινίλα δεν είναι δική μας ευθύνη,δική τους ευθύνη είναι να είναι το κινητό άψογο. :confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μήπως τυχαίνει να εχει αλλάξει κανένας μπαταρία στην procordia ? Θέλω να την αλλάξω αλλά εχω ενδοιασμούς για 2 λόγους :

1) Συναρμογή του κινητού μετά την αλλαγή

2) Ποιότητα - κατάστασης της νέας μπαταρίας

 

Ούτως η άλλως δεν μπορεί να ελεχθεί τπτ, παρά μόνο από την εμπειρία χρήσης ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μήπως τυχαίνει να εχει αλλάξει κανένας μπαταρία στην procordia ? Θέλω να την αλλάξω αλλά εχω ενδοιασμούς για 2 λόγους :

1) Συναρμογή του κινητού μετά την αλλαγή

2) Ποιότητα - κατάστασης της νέας μπαταρίας

 

Ούτως η άλλως δεν μπορεί να ελεχθεί τπτ, παρά μόνο από την εμπειρία χρήσης ..

 

Εγω που αλλαξα μια χαρα ειναι δεν εχω παρατηρησει τπτ εκτος της αυτονομιας που ειναι σαν καινουργιο τεραστια.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση OTA.

http://s22.postimg.org/flzd0v32p/Quick_Memo_2015_11_27_18_30_23.png

image upload with preview

Σας εχει έρθει; έχετε δει κάποια αλλαγή; αξίζει να την κανω;

Διάβασα ότι σε μερικά Παιδιά έχει έρθει. Είδατε αλλαγή πουθενά;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση OTA.

http://s22.postimg.org/flzd0v32p/Quick_Memo_2015_11_27_18_30_23.png

image upload with preview

Σας εχει έρθει; έχετε δει κάποια αλλαγή; αξίζει να την κανω;

Διάβασα ότι σε μερικά Παιδιά έχει έρθει. Είδατε αλλαγή πουθενά;

Μερικοι που την εκαναν ειπαν οτι ειδαν διαφορα στην θερμοκρασια...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι..... Αν δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα να την κάνω.... Αλλά θέλω γνώμες πρώτα από Παιδιά που την έβαλαν.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα κατατοπιστικο ειναι το ποστ 20140 λιγο πιο πανω.

Βλέπω ότι λέει ελαφρώς περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας.... Οπότε εγώ που έχω πρόβλημα με την μπαταρία και ξεμενω δεν με συμφαιρει να κάνω update....

Έχει και πολλά θετικά όμως Κ αυτό είναι καλό!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση OTA.

http://s22.postimg.org/flzd0v32p/Quick_Memo_2015_11_27_18_30_23.png

image upload with preview

Σας εχει έρθει; έχετε δει κάποια αλλαγή; αξίζει να την κανω;

Διάβασα ότι σε μερικά Παιδιά έχει έρθει. Είδατε αλλαγή πουθενά;

 

Ποιας χωρας ειναι προελευση το κντ?θα ερθει σε ολους η οσοι εχετε βαλει την 5.0

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποιας χωρας ειναι προελευση το κντ?θα ερθει σε ολους η οσοι εχετε βαλει την 5.0

Πολωνία ............

Το είχα παρει από σκρουτζομαγαζο στην Αθήνα. Αυτοι συνήθως δεν έχουν Ελληνικά

 

Όσοι έχουμε βάλει την 5!!!! Βάζεις την 5 (λολιποπ) μέσω pc suit Και μετά Το αμέσως επόμενο update Είναι αυτό και σου ερχετε να το κάνεις απευθείας από το κινητό χωρίς να μπλέξεις με pc λόγω του ότι είναι μικρή η αναβάθμιση

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πολωνία ............

Το είχα παρει από σκρουτζομαγαζο στην Αθήνα. Αυτοι συνήθως δεν έχουν Ελληνικά

 

Όσοι έχουμε βάλει την 5!!!! Βάζεις την 5 (λολιποπ) μέσω pc suit Και μετά Το αμέσως επόμενο update Είναι αυτό και σου ερχετε να το κάνεις απευθείας από το κινητό χωρίς να μπλέξεις με pc λόγω του ότι είναι μικρή η αναβάθμιση

 

Α ενταξει εγω δε φευγω απο την κιτ κατ ειμαι ευχαριστημενος και χωρις προβληματα ελεγα μηπως μεσω οτα ειχαμε τπτ αλλο ευχαριστω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θέμα μετά το update βλέπω στο ιστορικο κατανάλωσης της μπαταρίας πως μου δείχνει το Wi-Fi ειναι ανοιχτό συνέχεια ενω δεν είναι στην πραγματικότητα..δηλαδη οι ώρες που δείχνει οτι είναι στο on ειναι ίδιες με τις ωρες λειτουργίας του κινητού αυτό δεν παίζει όμως γιατί τα βράδια το κλείνω!! Μπορεί καποιος να επιβεβαιώσει;
Link to comment
Share on other sites

Α ενταξει εγω δε φευγω απο την κιτ κατ ειμαι ευχαριστημενος και χωρις προβληματα ελεγα μηπως μεσω οτα ειχαμε τπτ αλλο ευχαριστω.

Και πολύ καλά κάνεις!!!!!! Κ εγώ προτιμούσα την κιτκατ τελικα... Αλλά......

Link to comment
Share on other sites

http://lg.hdblog.it/2015/11/19/LG-G2-aggiornamento-V30b-patch-sicurezza-google/

Βάλτε και μετάφραση κι έχει να κάνει από ότι κατάλαβα περισσότερο με βελτιώσεις της Google

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλεόραση Samsung... Πως θα συνδέσω το κινητό μας με την tv; ασύρματα ή με καλώδιο;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...