Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω τα σκρουτζομαγαζα αυξηθηκαν με 32αρια κατα πολυ η lg εβγαλε απο τα πιο καλα κινητα αειθαλες θα ελεγα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό μέρος. Πως γίνεται όταν με παίρνουν τηλέφωνο και μιλάω να ακούν ότι η γραμμή είναι απασχολημενη; Τώρα ακούγεται ότι κτυπάει και δεν το σηκώνω; ή είναι ρύθμιση εταιρείας κινητής;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό μέρος. Πως γίνεται όταν με παίρνουν τηλέφωνο και μιλάω να ακούν ότι η γραμμή είναι απασχολημενη; Τώρα ακούγεται ότι κτυπάει και δεν το σηκώνω; ή είναι ρύθμιση εταιρείας κινητής;

 

Κατερίνα για να γίνει αυτό πρεπει να βγαλεις την αναμονή κλήσεων δλδ όταν σε παιρνει κάποιος να μη βλέπεις ποιος σε καλεί όταν μιλάς,τοτε ο άλλος θα ακούει το μήνυμα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα για να γίνει αυτό πρεπει να βγαλεις την αναμονή κλήσεων δλδ όταν σε παιρνει κάποιος να μη βλέπεις ποιος σε καλεί όταν μιλάς,τοτε ο άλλος θα ακούει το μήνυμα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Το έκανα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και ο Τάσος!

Εγώ δουλεύω αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androits.gps.test.free

Απ' τις ρυθμίσεις της "Τοποθεσίας", θα βάλεις "Μόνο αισθητήρες συσκευής (μόνο GPS)". Θα ανοίξεις την εφαρμογή που σου έδωσα ή κάποια αντίστοιχη, θα βγεις εξω σε ανοιχτό ουρανό και θα δεις τι σου γράφει! Για να είσαι εντάξει πρέπει σε μερικά δευτερόλεπτα να κλειδώσει γύρω στους 10 δορυφόρους περίπου και να σου βγάλει το στίγμα για την τοποθεσία σου.

 

Ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το κινητο να φορτισει, κανονικα σε πριζα και μου εβγαλε το μηνυμα για αργη φορτιση/usb κτλ. Το εχει παθει κανενας αλλος; Στοκ lollipop ειμαι.

 

Έχει τύχει σε μένα με στοκ κιτκατ

 

 

 

Επίσης σήμερα άλλαξα κάρτα σιμ (είχα παλιά Q) Και πάλι δεν βγάζει 4Τζι ένδειξη θα τρελαθώ

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε μένα με στοκ κιτκατ

 

 

 

Επίσης σήμερα άλλαξα κάρτα σιμ (είχα παλιά Q) Και πάλι δεν βγάζει 4Τζι ένδειξη θα τρελαθώ

Υποστηρίζει η Q 4g;; Είμαι με κοσμοτε και δεν ξέρω. Αν ναι, κάπου στέλνεις μήνυμα ενεργοποίησης. Έστειλες; Η πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών να σου το ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει κανονικα, το θεμα ειναι αν σε στοκ ρομ χρειαζεται να σβησεις ενα αρχειο (LTEconfig.apk ή καπως ετσι) στο δικο μου επρεπε να το σβησω για να δουλεψει....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια χαρά 4g. Δεν έχω σβήσει κάτι. Όλα στοκ.

Ένα τηλέφωνο είχα κάνει μόνο στην εξυπηρέτηση (με ρώτησαν τι συσκευή εχω πρωτα) και μου είπαν μετα που να στείλω ένα sms ενεργοποίησης και σε 24 ώρες μου ενεργοποιήθηκε. Δεν ενεργοποιήθηκε αμεσως!!!

 

Νομίζω ότι αν άλλαξε σήμερα την σιμ του το παιδί, πρέπει να το ενεργοποιήσει ξανά το 4g μέσω της εξυπηρέτησης πελατων!! Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Είναι λογικό αν η προηγούμενη σιμ του ήταν αρκετά παλιά, να μην υποστήριζε 4g λόγω παλαιοτητας γι αυτό και δεν έβγαζε την ένδειξη.

 

Για να του εμφανιστεί η επιλογή 4g lte και να την επιλέξει ώστε να έχει 4g, πρέπει να στειλει ένα sms ενεργοποιησης πρώτα και μετά από λίγες ώρες θα εμφανιστεί η επιλογη (24 νομιζω). Οπότε.... Ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατων νομίζω είναι η λυση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε μένα με στοκ κιτκατ

 

 

 

Επίσης σήμερα άλλαξα κάρτα σιμ (είχα παλιά Q) Και πάλι δεν βγάζει 4Τζι ένδειξη θα τρελαθώ

 

Και τι εκανες τελικα;

 

Λοιπον, το προηγουμενο smartphone που ειχα (SE Neo V), ειχε καλωδιο micro usb-usb, οπως και το G2. Οποτε ειπα να κανω αλλαγη των 2 καλωδιων και το προσαρμοσα στον φορτιστη τον δικο μας. Λετε να υπαρξει προβλημα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και τι εκανες τελικα;

 

τίποτα,το έβγαλα από τη πρίζα το ξανά έβαλα και δούλεψε κανονικά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά!

Έχω μια απορία για το G2. Πως μπορώ να το συνδέσω με τηλεόραση που δεν έχει Wifi;

Για να προβάλω περιεχόμενο από το OTE TV on the go μέσω κινητού, θέλω!

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά!

Έχω μια απορία για το G2. Πως μπορώ να το συνδέσω με τηλεόραση που δεν έχει Wifi;

Για να προβάλω περιεχόμενο από το OTE TV on the go μέσω κινητού, θέλω!

Αν έχει HDMI η τηλεόραση σου....... θέλεις κάτι τέτοιο:

http://www.ebay.com/itm/Slim-Port-To-HDMI-HDTV-Cable-Adapte-For-Google-Nexus-5-LG-G2-Optimus-G-Tide-/361258452591?hash=item541cae866f

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει HDMI η τηλεόραση σου....... θέλεις κάτι τέτοιο:

http://www.ebay.com/itm/Slim-Port-To-HDMI-HDTV-Cable-Adapte-For-Google-Nexus-5-LG-G2-Optimus-G-Tide-/361258452591?hash=item541cae866f

Σε ευχαριστώ πολύ Χρήστο!

 

Από sw δε θα χρειαστώ κάτι, έτσι; Είναι plug n play κατάσταση, φαντάζομαι...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Χρειαζομαι την βοηθεια σας.

Αγορασα μια οθονη με πλαισιο απο ebay.

Την εβαλα αλλα:1)Δεν δουλευει το double tap στο ξεκλειδωμα(στο κλειδωμα δουλευει).

2)Οταν κανω κληση κλεινη η οθονη ειτε το εχω στο κεφαλι ειτε οχι.

3)Παταω το power button να το ξεκλειδωσω κ ξανακλειδωνει αυτοματα

Τι φταιει?Εκανα καποιο λαθος στην τοποθετηση?Ειναι ελλατωματικη η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια χαρά 4g. Δεν έχω σβήσει κάτι. Όλα στοκ.

Ένα τηλέφωνο είχα κάνει μόνο στην εξυπηρέτηση (με ρώτησαν τι συσκευή εχω πρωτα) και μου είπαν μετα που να στείλω ένα sms ενεργοποίησης και σε 24 ώρες μου ενεργοποιήθηκε. Δεν ενεργοποιήθηκε αμεσως!!!

 

Νομίζω ότι αν άλλαξε σήμερα την σιμ του το παιδί, πρέπει να το ενεργοποιήσει ξανά το 4g μέσω της εξυπηρέτησης πελατων!! Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Είναι λογικό αν η προηγούμενη σιμ του ήταν αρκετά παλιά, να μην υποστήριζε 4g λόγω παλαιοτητας γι αυτό και δεν έβγαζε την ένδειξη.

 

Για να του εμφανιστεί η επιλογή 4g lte και να την επιλέξει ώστε να έχει 4g, πρέπει να στειλει ένα sms ενεργοποιησης πρώτα και μετά από λίγες ώρες θα εμφανιστεί η επιλογη (24 νομιζω). Οπότε.... Ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατων νομίζω είναι η λυση.

 

Εμένα όλα αυτά μου φαίνονται παράξενα εφόσον η συσκευή είναι στην ένδειξη αυτόματα δυκτιο δε χρειαζεται ουτε μνμτα ουτε τπτ σε ΚΟΣΜΟΤΕ εγώ δεν χρειάστηκε τπτ απευθείας δουλεύει 4τζι σε καραμαμα παντα μιλάω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ομολογώ μετά από 6 μήνες χρήσης και αφού έχουν περάσει ουκ ο λίγα κινητά από τα χέρια μου παραμένει εκπληκτικό τηλέφωνο.

 

Σημειώνω ότι είμαι heavy user κοινώς τη δουλεύω μόνιμα στους κοφτες.. Δεν με έχει κρεμασει ποτέ. Θα μπορούσε να είναι καλύτερο σε κάποια σημεία όντως (σήμα, κάποιες φορές GPS, ίσως και ηχείο) αλλά τίποτα από αυτά δεν είναι λόγος για να το αλλάξω.

 

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα κρατούσα συσκευή πάνω από δίμηνο.. Φαίνεται ότι θα κλείσουμε διετία :D

Link to comment
Share on other sites

Και τι εκανες τελικα;

 

Λοιπον, το προηγουμενο smartphone που ειχα (SE Neo V), ειχε καλωδιο micro usb-usb, οπως και το G2. Οποτε ειπα να κανω αλλαγη των 2 καλωδιων και το προσαρμοσα στον φορτιστη τον δικο μας. Λετε να υπαρξει προβλημα; :confused:

Κάποια καλώδια εμφανίζουν λίγο μεγαλύτερη πτώση τάσης, με αποτέλεσμα να σου βγάζει μήνυμα αργής φόρτισης. Απλά δοκίμασέ το, δεν παθαίνει τίποτα :).

 

Σε ευχαριστώ πολύ Χρήστο!

 

Από sw δε θα χρειαστώ κάτι, έτσι; Είναι plug n play κατάσταση, φαντάζομαι...

Υπάρχει πιθανότητα τα ΟΤΕ TV / Nova Go να απενεργοποιούνται όταν συνδέσεις εξωτερική οθόνη. Καλύτερα επιβεβαίωσέ το πριν αγοράσεις καλώδιο.

 

Εμένα όλα αυτά μου φαίνονται παράξενα εφόσον η συσκευή είναι στην ένδειξη αυτόματα δυκτιο δε χρειαζεται ουτε μνμτα ουτε τπτ σε ΚΟΣΜΟΤΕ εγώ δεν χρειάστηκε τπτ απευθείας δουλεύει 4τζι σε καραμαμα παντα μιλάω.

Παλαιότερα σίγουρα χρειαζόταν να το ενεργοποιήσεις στην Κοσμοτέ. Μπορεί πλέον να το έχουν ενεργοποιημένο σε όλους από προεπιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Χρειαζομαι την βοηθεια σας.

Αγορασα μια οθονη με πλαισιο απο ebay.

Την εβαλα αλλα:1)Δεν δουλευει το double tap στο ξεκλειδωμα(στο κλειδωμα δουλευει).

2)Οταν κανω κληση κλεινη η οθονη ειτε το εχω στο κεφαλι ειτε οχι.

3)Παταω το power button να το ξεκλειδωσω κ ξανακλειδωνει αυτοματα

Τι φταιει?Εκανα καποιο λαθος στην τοποθετηση?Ειναι ελλατωματικη η οθονη?

 

Για το πρωτο δοκιμασε αυτο:Πατα στον dialer 3845#*802# και μετα βρες setting > update touch firmware.

 

Για τα αλλα 2 μου φαινεται οτι το proximity sensor δεν το εχεις βαλει σωστα και βρισκει ουσιαστικα οτι το εχεις κοντα στο κεφαλι σου για αυτο κλεινει κατα την κληση.Και επισης κλειδωνει αυτοματα γιατι ειναι προστασια που και καλα εαν πατηθει κατα λαθος μεσα στην τσεπη το κουμπι που ξεκλειδωνει κλειδωνει γιατι διαβαζει οτι ειναι στην τσεπη σου ουσιαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ομολογώ μετά από 6 μήνες χρήσης και αφού έχουν περάσει ουκ ο λίγα κινητά από τα χέρια μου παραμένει εκπληκτικό τηλέφωνο.

 

Σημειώνω ότι είμαι heavy user κοινώς τη δουλεύω μόνιμα στους κοφτες.. Δεν με έχει κρεμασει ποτέ. Θα μπορούσε να είναι καλύτερο σε κάποια σημεία όντως (σήμα, κάποιες φορές GPS, ίσως και ηχείο) αλλά τίποτα από αυτά δεν είναι λόγος για να το αλλάξω.

 

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα κρατούσα συσκευή πάνω από δίμηνο.. Φαίνεται ότι θα κλείσουμε διετία :D

Κ εγώ αλλαζα τηλέφωνα ανά εξάμηνο ! Χρόνο Δεν έκλεινε κανενα! Αλλά τώρα έχω μείνει με το g2 από τότε που πρωτοβγηκε! Με καλύπτει απόλυτα και είνΑι η μόνη συσκευή που δεν βρήκα τον λόγο να την αλλάξω. Αν δεν μου χαλάσει η συσκευή δεν την αλλαζω να πάρω άλλη.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Επίσης σήμερα άλλαξα κάρτα σιμ (είχα παλιά Q) Και πάλι δεν βγάζει 4Τζι ένδειξη θα τρελαθώ

 

Λοιπόν μόλις κάλεσα στην Q και μου εξήγησε η κοπέλα πως το κινητό μου πρέπει να αναβαθμιστεί σε λόλιποπ για να εμφανίσει την επιλογή lte καθώς η wind έβαλε τώρα τελευταια 4g και το λογισμικό του κινητού είναι "παλιό" .

Εγώ δεν θέλω να περάσω λόλιποπ οπότε μένω ως έχει,ούτως ή άλλως με τη νέα σιμ πάει ένα τσικ καλύτερα το νετ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα μεταχειρισμενο...εχει V30b-EUR-XX λολιποπ...διαβασα γιa να το καvω ροοτ αλλα τιποτα...μπορειτα να μου πειτε πως?

και κατι αλλο,,,,μετα μπορω να σε ροοτ στοκ λολιποπ να βαλω το mode για την camera για να τραβαει 4k video?μπορειται να μου πειτε απο που να το κατεβασω? σορρυ αν σας κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις κάλεσα στην Q και μου εξήγησε η κοπέλα πως το κινητό μου πρέπει να αναβαθμιστεί σε λόλιποπ για να εμφανίσει την επιλογή lte καθώς η wind έβαλε τώρα τελευταια 4g και το λογισμικό του κινητού είναι "παλιό" .

Εγώ δεν θέλω να περάσω λόλιποπ οπότε μένω ως έχει,ούτως ή άλλως με τη νέα σιμ πάει ένα τσικ καλύτερα το νετ.

 

Αυτη τη μπαρουφα πρωτη φορα την ακουω αφου το κινητο εχει δεκτη 4G πως να μη το δειχνη εγω εναμιση χρονο κλεινω με με το τζι τζι μου στοκ 4'4'2 και σε κοσμοτε δουλευει απο την αρχη σε 4τζι χωρις καμμια επεμβαση τι εχει το λογισμικο μια χαρα ειναι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά!

Έχω μια απορία για το G2. Πως μπορώ να το συνδέσω με τηλεόραση που δεν έχει Wifi;

Για να προβάλω περιεχόμενο από το OTE TV on the go μέσω κινητού, θέλω!

 

θα το αγορασεις τζαμπα,απενεργοποιειται σε αυτην την λειτουργια.προσπαθησε ξαδερφος να συνδεσει το λαπτοπ σε τηλεοραση κ δεν εστελνε το σημα,αρα κλειδωμενο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη μπαρουφα πρωτη φορα την ακουω αφου το κινητο εχει δεκτη 4G πως να μη το δειχνη εγω εναμιση χρονο κλεινω με με το τζι τζι μου στοκ 4'4'2 και σε κοσμοτε δουλευει απο την αρχη σε 4τζι χωρις καμμια επεμβαση τι εχει το λογισμικο μια χαρα ειναι.

Φίλε μου τι να πω,ότι μου είπε λέω, ότι η wind έχει φέρει το 4g τελευταία από όλες τις εταιρίες και δεν είναι στην αναβάθμιση της κιτκατ περασμένη η ρύθμιση αυτή.

τώρα μένει να βρω κάποιον με g2 μαμά κιτκατ να μου πει ότι έχει lte με Q να τραβάω τα μαλλιά μου :lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...