Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα...ειχα καιρο να μπω στο φορουμ...αλλα μολις διαβασα οτι θα κυκλοφορήσει η 5.1.1. Μήπως ξερουμε αν ξεκίνησε η κυκλοφορία της;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα...ειχα καιρο να μπω στο φορουμ...αλλα μολις διαβασα οτι θα κυκλοφορήσει η 5.1.1. Μήπως ξερουμε αν ξεκίνησε η κυκλοφορία της;

Που το διαβασες;

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/lg-g2-will-receive-android-5-1-1-lollipop-4772/

 

Και είναι δυο μηνων το αρθρο...και γραφει στο τελος οτι θα ξεκινησει μεσα στο διμηνο...

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/lg-g2-will-receive-android-5-1-1-lollipop-4772/

 

Και είναι δυο μηνων το αρθρο...και γραφει στο τελος οτι θα ξεκινησει μεσα στο διμηνο...

Αυτο το εχουμε δει αλλα κανεις δεν ξερει.....ολοι περιμενουμε αλλα τιποτα το σιγουρο ακομα....αλλοι λενε θα την παρει αλλοι οχι....αλλοι οτι θα παρει την Μ και οτι θα ειναι η τελευταια.....ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα η Z σειρα της Sony ξεκινησε την αναβαθμηση στην 5.1.1 και εμεις ακομα κανουμε διορθωσεις στην 5.0.2 κι αμα παρουμε και 5.1.1.....
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το IMEI στην Procordia και μου εβγαλε αποτελεσμα invoiced. Δηλαδη σε τι σταδιο βρισκεται; :wacko:

Αυτό σημαίνει είτε ότι έχει κοστολογηθεί η επισκευή είτε ότι έχει κοπεί η απόδειξη. Θα πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο να διευκρινίσεις.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει είτε ότι έχει κοστολογηθεί η επισκευή είτε ότι έχει κοπεί η απόδειξη. Θα πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο να διευκρινίσεις.

 

Λογικα προχωρησαν κανονικα στην επισκευη της οθονης αφου δεν με πηραν τηλεφωνο να μου πουν για κοστος.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα χθες με την εταιρεια για την οθονη μου, μου ειπαν οτι προς το παρον υπαρχουν διαθεσιμα ανταλλακτικα αμεσα. Σημερα το τηλ εφτασε πειραια μεσω elta courier οποτε αυριο λογικα θα αφησει τα κεντρα διανομης των ελτα για την procordia... Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που το κινητό έγινε update σε V30a (έχω τα 32GB), έχω πρόβλημα με το WiFi. Όταν το ενεργοποιήσω, αργεί πολύ μέχρι να ανοίξει (25s περίπου). Με το Android 4 άνοιγε αμέσως. Έκανα update σε V30b και πάλι τα ίδια.

Δεν έχω κάνει factory reset. Υπάρχει τρόπος να το λύσω αυτό χωρίς factory reset; (αν και δεν είμαι σίγουρος ότι θα λυθεί έτσι) Είχε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ αυτή η λολιποπ έχει κάψει κοσμο στο τρέξιμο τον εχει
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και το κανεi μονο με το κουμπι του wifi; με ολα τα υπόλοιπα ενεργοποιούνται κανονικά; πχ δεδομενα, bluetooth, gps, συγχρονισμός etc
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.αν μπορει καποιος να βοηθησει στο προβλημα που εχω !εχω ρουταρισμενο το 32G G2 και κολησε στο λογοτηπο της lg αναβωσβηνουν τα λεντακια αλλα δεν ξεκιναει .τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Από τη χθεσινή μου επικοινωνία με την υποστήριξη πελατών της LG Hellas (ζωντανή συνομιλία)

 

Μήνυμα: Αντιμετωπίζω δύο θεματάκια με το τηλέφωνό μου. Πρώτον, χρησιμοποιώ μόνο τους αισθητήρες της συσκευής για το GPS και κάνει περίπου 10 λεπτά για να βρεί σήμα δορυφόρου. Επίσης, ακόμα και σε ανοιχτά μέρη χάνεται συχνά το σήμα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Απόκριση: Λογικά δεν έχει κάποια βλάβη η συσκευή σας.

Μήνυμα: Δεύτερον, σε συγκεκριμένα σημεία στα οποία βρίσκομαι καθημερινά, όπου με τα προηγούμενα ανδροειδή τηλέφωνά μου είχα 2-3 γραμμές σήμα τηλεφωνίας, 2 Sony, 1 Samsung και 1 παλαιότερο LG, τώρα με το G2 στα ίδια συγκεκριμένα σημεία, με το ίδιο νούμερο και τον ίδιο πάροχο, δεν έχω καθόλου σήμα και βγαίνει το μήνυμα ΜΟΝΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ. Είναι φυσιολογικό;

Απόκριση: Λογικά δεν έχει κάποια βλάβη η συσκευή σας.

 

:lol: :lol:

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.αν μπορει καποιος να βοηθησει στο προβλημα που εχω !εχω ρουταρισμενο το 32G G2 και κολησε στο λογοτηπο της lg αναβωσβηνουν τα λεντακια αλλα δεν ξεκιναει .τι πρεπει να κανω?

Τι πήγες να κάνεις; Έτσι στα καλά καθούμενα;

Δοκίμασες να κάνεις factory reset με τα πίσω πλήκτρα; Θα χάσεις όμως τα πάντα που έχεις μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να δω αγώνες μέσω ίντερνετ αλλά μου λέει ότι δεν έχω player. Υπάρχει κάποιος να τον κατεβάσουμε ους να παίζει κανονικά ??? Ευχαριστώ
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται το φακτορη ρεσετ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως γινεται το φακτορι ρεσετ?

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται το φακτορη ρεσετ?

Πάτα για αρκετά δευτερόλεπτα το power button μέχρι να κλείσει τελείως το κινητό.

Μετά δοκίμασε το εξής...... Πατάς ταυτόχρονα power button και volume down, μόλις εμφανιστεί το logo της LG τα αφήνεις και αμέσως τα ξαναπατάς. Εν συνεχεία με το power button επιλέγεις 2 φορες Yes και Yes και προχωράει σε factory reset.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα δεν κανει τιποτα .μονο ενα κοκκινο λεντακι αναβοσβινει.τι αλλο θα μπορουσα να κανω?

Δοκίμασε τουλάχιστον αν μπαίνει σε download mode. Πάλι με κλειστό κινητό πατάς και κρατάς πατημένο το volume up και ταυτόχρονα κουμπώνεις το micro usb, η άλλη άκρη στον υπολογιστή στον οποίον έχουμε περάσει (αν δεν τους έχουμε ήδη) τους driver's.

Δοκίμασε δηλαδή να περάσεις απ' την αρχή official firmware (kdz) με flash tool:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα δεν κανει τιποτα .μονο ενα κοκκινο λεντακι αναβοσβινει.τι αλλο θα μπορουσα να κανω?

 

Έτσι το έκανες....?

 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Είμαι καινούργιος κάτοχος του g2 και έχω μια απορία.

Επειδή το πήρα μεταχειρισμένο 4 μηνών το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα όταν πήγα στις ρυθμίσεις για να κάνει αναβάθμιση σε lollipop μου είπε οτι έχω την τελευταία. Το κινητό είναι από skroutz και είναι γερμανικό. Πως μπορώ να κάνω την αναβάθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του LG pc suite θα την κάνεις. Δεν θα έρθει μέσω ΟΤΑ. Είναι μεγάλη (1.6gb)

 

Αν κι εγώ θα σου έλεγα να μην πας στην λολιποπ. Την είχα και γύρισα στην ΚΚ. Πολύ καλύτερη τελικά. Έχω επίσης γερμανικό 32αρι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...