Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάλε το συρταράκι της sim και ξεκίνα από 'κει να το ανοίγεις! Αν δεν μπορέσεις με τα χέρια δοκίμασε να το ξεκινήσεις με κάποιο αιχμηρό πλαστικό (καλύτερα όχι μεταλλικό, να μην σου κάνει κανένα σημάδι). Μόλις γίνει η αρχή το προχωράς σιγά-σιγά, γύρω-γύρω......... Μη το φοβάσαι, δεν σπάει εύκολα!

 

Με μια πενα απο κιθαρα μπουζουκι ειναι κατι πολυ καλο για βοηθεια. Εγω με τα χέρια το ανοιξα κανα 2 φορες ομως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μαμισιο τς LG. Στοκ το κινητό, κιτκατ...

Καλή ερώτηση πάραυτα που μου ξέφυγε...:D

Ωριστε και η απόδειξη, δεν μπορώ με τίποτα.

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

Ωριστε και η απόδειξη, δεν μπορώ με τίποτα.

 

Έχεις την ίδια Rom μέσα...? με αυτήν που είχες πάρει το backup ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Όπως λέει ο τίτλος, ενώ εγώ ακούω κανονικά τον άλλο, αυτός δεν με ακούει όταν μιλάω.

 

Με handsfree δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

 

Το κινητό το χω 1 περίπου μήνα.

 

Ιδέες?

 

Να σημειωθεί ότι είμαι καινούριος στο Android οπότε ζητώ την κατανόησή σας :P

 

Ευχαριστώ

 

Είναι πολύ πιθανό να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο. Εάν είναι σε εγγύηση, μπορείς να το πας στην αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την ίδια Rom μέσα...? με αυτήν που είχες πάρει το backup ?

Ναι, Δεν έχω αλλάξει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Δεν έχω αλλάξει τίποτα

Τελικά μετέφερα το αρχείο στο κινητό, και έτσι το έκανε. Τι βλακεία είναι αυτή ;

Έκανα απεγκατάσταση κάμποσα προγράμματα και έσβησα κάμποσα αρχεία για να έχω υπόλοιπο μεγαλύτερο του αρχείου.

Απογοήτευση από την LG ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Όπως λέει ο τίτλος, ενώ εγώ ακούω κανονικά τον άλλο, αυτός δεν με ακούει όταν μιλάω.

 

Με handsfree δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

 

Το κινητό το χω 1 περίπου μήνα.

 

Ιδέες?

 

Να σημειωθεί ότι είμαι καινούριος στο Android οπότε ζητώ την κατανόησή σας :P

 

Ευχαριστώ

 

 

κι εγώ είχα ακριβώς το ίδιο και μου άλλαξαν το μικρόφωνο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ένα κατάστημα το έχει πιά στο σκρουτζ και η τιμή του είναι τρέλλα... :lol:

 

Ετοιμάζεται σιγά σιγά η απόσυρση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα κατάστημα το έχει πιά στο σκρουτζ και η τιμή του είναι τρέλλα... :lol:

 

Ετοιμάζεται σιγά σιγά η απόσυρση... ;)

Καμία απόσυρση λόγω capital controls είναι. Και σε άλλες συσκευές συμβαίνει. Πιστεύω θα το ξαναφερουν. Το κινητό και ας έχουν περάσει τόσα χρόνια τα σπάει

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ρε παιδιά είναι πολύ καλή η μου φαίνεται? Βλέπω κάνα βίντεο και νομίζω είμαι μέσα στο βίντεο. Και στον ήλιο είναι πολύ καλή
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ρε παιδιά είναι πολύ καλή η μου φαίνεται? Βλέπω κάνα βίντεο και νομίζω είμαι μέσα στο βίντεο. Και στον ήλιο είναι πολύ καλή

 

Ναι όταν δεν βγάζει προβλήματα... Εμένα εμφανίζει εδώ και 2 σχεδόν μήνες ένα light bleeding το οποίο δεν είναι πρακτικό πρόβλημα άλλα περισσότερο αισθητικό. Το πήγα κάποια στιγμή στα μέσα Αυγούστου στην Procordia άλλα ήθελαν να το κρατήσουν για να το εξετάσουν αφού, περιέργως, το πρόβλημα δεν είναι συνεχώς εμφανές. Εγώ δεν μπορούσα να το αφήσω καθώς χρειάζομαι το κινητό και από τότε δεν έχω βρεί χρόνο να το ξαναπάω. Αυτό που έτυχε σε μένα καθώς και τα τόσα κρούσματα με τις κιτρινίλες, που ευτυχώς δεν έχω εγώ, με προβληματίζουν με την LG. Γενικώς το G2 είναι πολύ δυνατή συσκευή παρά τα χρονάκια της άλλα σαν κατασκευή δε εμπνέει την ποιότητα που θα έπρεπε να είχε ως ναυαρχίδα. Υπάρχουν διάφορα μικροπροβληματάκια όπως πχ το μέτριο σήμα και ηχείο. Ίσως είχα συνηθίσει τόσα χρόνια στα πολύ ψηλά στάνταρ ποιότητας των Νοκια...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ρε παιδιά είναι πολύ καλή η μου φαίνεται? Βλέπω κάνα βίντεο και νομίζω είμαι μέσα στο βίντεο. Και στον ήλιο είναι πολύ καλή

Είναι!!!!!!!! Όποιος έχει τύχει να δει το κινητό μου, του φαίνεται περιεργο που έχει τόσο καλή οθονη!!! Δεν μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα εμένα στην οθονη! Μη το ματιασω...... Αν και τρομάζω όταν το βλέπω και ανεβάζει ξαφνικά θερμοκρασίες ! Τώρα το καλοκαίρι δεν είναι και πολύ εύκολο να το χρησιμοποιήσω σε εξωτερικούς χώρους. Σχεδόν αδυνατο γιατί βραζει και το αφήνω κάθε τρεις και λίγο να κρυώνει γιατί φοβάμαι για κιτρινιλα στην οθονη.

2-3 φωτογραφίες αν βγάλω σε εξωτερικό χώρο, μετά θέλει να το αφήσω να κρυώσει γιατί στην πίσω μερια αναβει !!! :/

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Είναι!!!!!!!! Όποιος έχει τύχει να δει το κινητό μου, του φαίνεται περιεργο που έχει τόσο καλή οθονη!!! Δεν μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα εμένα στην οθονη! Μη το ματιασω...... Αν και τρομάζω όταν το βλέπω και ανεβάζει ξαφνικά θερμοκρασίες ! Τώρα το καλοκαίρι δεν είναι και πολύ εύκολο να το χρησιμοποιήσω σε εξωτερικούς χώρους. Σχεδόν αδυνατο γιατί βραζει και το αφήνω κάθε τρεις και λίγο να κρυώνει γιατί φοβάμαι για κιτρινιλα στην οθονη.

2-3 φωτογραφίες αν βγάλω σε εξωτερικό χώρο, μετά θέλει να το αφήσω να κρυώσει γιατί στην πίσω μερια αναβει !!! :/

 

Πέφτει αισθητά η θερμοκρασία με Kitkat, έχουμε γυρίσει αρκετοί σε kitkat. Η lollipop ανάβει την συσκευή...!!!:heat:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ρε παιδιά είναι πολύ καλή η μου φαίνεται? Βλέπω κάνα βίντεο και νομίζω είμαι μέσα στο βίντεο. Και στον ήλιο είναι πολύ καλή

Οι περισσότεροι που το είπαν αυτό την ματιασαν. ....πρόσεχε

Link to comment
Share on other sites

Πέφτει αισθητά η θερμοκρασία με Kitkat, έχουμε γυρίσει αρκετοί σε kitkat. Η lollipop ανάβει την συσκευή...!!!:heat:

Το ξέρω. Με κιτκατ ήταν πολύ καλύτερα τα πραγματα. Έλα όμως που δεν σκαμπαζω από root και δεν μπορώ να γυρίσω πίσω.....

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Με κιτκατ ήταν πολύ καλύτερα τα πραγματα. Έλα όμως που δεν σκαμπαζω από root και δεν μπορώ να γυρίσω πίσω.....

Ιδέα σου είναι, μια χαρά είσαι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Με κιτκατ ήταν πολύ καλύτερα τα πραγματα. Έλα όμως που δεν σκαμπαζω από root και δεν μπορώ να γυρίσω πίσω.....

Πληροφοριακά πάντως...... δε χρειάζεται root για να περάσεις ενα official λογισμικό! ;) Το περνάς μεσω υπολογιστή με flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η κιτρινιλα έρχεται από την κόλλα που ενώνει την οθόνη με το digitizer και από τις πολλές θερμοκρασίες εμφανίζεται η κηλιδα.

Αν είναι το πρόβλημα από θερμοκρασία παίζει ρόλο πόσο το προσέχεις άρα.

Εχω με kit Kat δεν έχω παρατηρήσει καμία άνοδο θερμοκρασίας.

Όλη μέρα κάνω τηλέφωνα, viber, πολύ browser, το φορτιζω και είμαι και σε διάφορες σελίδες ταυτόχρονα πάντως θερμοκρασία δεν ανεβάζει.

Τώρα αν κάτι ζοριζει τον επεξεργαστή που δεν έχω εγώ πχ κακές εφαρμογές δεν γνωρίζω.

Προχθές έκανα root έκανα κάποιες μοντες έσβησα εφαρμογές έβαλα άλλες όπως greenify και λοιπά έκανα κάνα 5-6 reboot βέβαια έψαχνα κάτι για volume boost στο xda και λοιπά έκανα κάποιες άλλες μοντες αλλά θερμοκρασία δεν ανεβάζει. Στο σημείο που είναι τα πίσω κουμπιά αρχίζεις να αισθάνεσαι κάτι αλλά όχι τόσο αξιόλογο να πεις ζεσταθηκε το κινητό

Τα 3gs,4,4s,5,5s που είχα παλαιότερα έπρεπε αν το λυπασαι να το αφήσεις σίγουρα να κρυώσει δεν αντέχετε η ζέστη στο χέρι.

Τι να πω πιστεύω στο software οφείλονται αυτά που αναφέρεται για θερμοκρασία.

Επίσης κάτι που υποθηκε πιο πάνω είναι ότι εγώ παρατηρώ ότι έχει και πολύ καλό σήμα και πολύ καλό ακουστικό ενώ διαβάζω ότι λέτε το αντίθετο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν ανεβάζει θερμοκρασία το εννοείς; δλδ μέχρι πόσο πάει; ή μιλάς εμπειρικά; δλδ το νιώθεις ή όχι ζεστό.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν ανεβάζει θερμοκρασία το εννοείς; δλδ μέχρι πόσο πάει; ή μιλάς εμπειρικά; δλδ το νιώθεις ή όχι ζεστό.

 

Δεν έχω καμία εφαρμογή για να μετρήσω.

Μιλάω εμπειρία σε σχέση πάντα με άλλες συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από s3 έχω να πω και εγώ πως ο ηχος και το ακουστικό είναι μια χαρά. Από θερμοκρασία προσωπικά το προσέχω λίγο παραπάνω αλλά ναι ζεστενεται.. Και το καταλαβαίνεις.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που ένιωσα κι εγώ ζεστή τη συσκευή ήταν όταν πέρασα την λολιποπ. Με 2,3 επανεκκινησεις και βρίσκοντας τα πατήματά της η συσκευή έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με την ΚΚ.Η πραγματική αλλαγή είναι το περιβάλλον χρήσης και φυσικά τα μπουτον που μπορείς και τα "εξαφανιζεις" κάνοντας χρήση όλης της οθόνης(δεν είχα ούτε έχω κάνει ρουτ το κινητό, προσωπικά το θεωρώ περιττό ). Σε θέματα θερμοκρασίας είναι η ίδια όπως και στο θέμα της μπαταρίας .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που ένιωσα κι εγώ ζεστή τη συσκευή ήταν όταν πέρασα την λολιποπ. Με 2,3 επανεκκινησεις και βρίσκοντας τα πατήματά της η συσκευή έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με την ΚΚ.Η πραγματική αλλαγή είναι το περιβάλλον χρήσης και φυσικά τα μπουτον που μπορείς και τα "εξαφανιζεις" κάνοντας χρήση όλης της οθόνης(δεν είχα ούτε έχω κάνει ρουτ το κινητό, προσωπικά το θεωρώ περιττό ). Σε θέματα θερμοκρασίας είναι η ίδια όπως και στο θέμα της μπαταρίας .

 

1. To Root περιττό sory αλλά εδώ γελάμε....!!!!

2. Έχεις ίδια θερμοκρασία με kitkat & lollipop ???

3. Και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα με kitkat & lollipop ???

 

1. Ο κάθε ένας που ασχολείται έστω και λίγο με smartphones, το πρώτο που κάνει είναι Root. Τα οφέλη πολλά, το κυριότερο είναι το backup ;)

2. Η θερμοκρασία είναι τουλάχιστον 50% κάτω με kitkat από ότι με lollipop. Με της ίδιες εφαρμογές και την ιδία χρήση δοκιμασμένο 3 μήνες. Με lollipop απέκτησα την γνωστή κιτρινίλα.

3. Όσο για την μπαταριά, με kitkat έχω τουλάχιστον μια ώρα παραπάνω, οθόνη...!!!! Και το φορτίζω μια φόρα κάθε δυο μέρες.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΆλι καλά που πήρα την απόφαση να αφήσω την KK.Από ότι βλέπω όλοι έχουν θεμα με τις θερμοκρασίες στο γλειφιτζούρι... Edited by volcan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...