Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ κατάλαβα τις εφαρμογές σαν συντομευσεις στην οθόνη κλειδώματος και όχι της κάτω μπάρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση.

Στην lock screen μπορώ να αλλάξω τα κάτω 4 εικονίδια να βάλω κάποια που θέλω εγώ αντί για τηλέφωνο μηνύματα σημειώσεις και κάμερα?

Το τηλέφωνο είναι εντελώς official

Θα πας Ρυθμίσεις - > Οθόνη κλειδώματος - > Συντομεύσεις και εκεί θα επιλέξεις αυτές που θες. Δεν ξέρω αν έχω κάνει ακριβή μετάφραση γιατί το έχω στα αγγλικά. Αλλά μέσα από τις ρυθμίσεις για την οθόνη κλειδώματος είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση να κάνω, ενώ φόρτιζα το g2 μου μου βγάζει μήνυμα από το πουθενά ''Δυστυχώς αρχική έχει σταματήσει΄΄ έχει μαύρη οθόνη και δεν στρώνει ούτε με επανεκκίνηση. Κάποιος τρόπος να το επαναφέρω χωρίς όμως hard reset γιατί δεν έχω και back up? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμίσεις - > Οθόνη κλειδώματος - > Συντομεύσεις και εκεί θα επιλέξεις αυτές που θες. Δεν ξέρω αν έχω κάνει ακριβή μετάφραση γιατί το έχω στα αγγλικά. Αλλά μέσα από τις ρυθμίσεις για την οθόνη κλειδώματος είναι.

 

Ευχαριστώ παιδιά. Μπορεί να μπήκα και δέκα φορές εκεί μέσα και ούτε καν το είδα.

Ευχαριστώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα παρακάτω.....ΝΑΙ...! πατάς παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο, θα σου βγάλει ένα πινέλο, ξανά πατάς και μετά το + ;)

 

ΕΔΩ έχω μερικά φτιαγμένα απο μένα....αν σε ενδιαφέρουν...!

 

http://s14.postimg.org/lwbj9gs3l/2015_08_21_20_12_20.png

photos upload

Ωραία ε'ιναι..Μετά τπο κατέβασμα και το ξεζιπάρισμα πως τα περνάς στο στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Στη λιστα εικονιδιων που βγαζει πατας πανω δεξια ενα κουτακι που εχει και σου δειχνει τις εικονες που εχεις περασμενες μεσα.

Το εκανα χτες και εγω και ειναι πιο απλο απο οτι νομιζα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ειπα για πρωτη φορα να χρησιμοποιησω το on screen phone. Εβαλα windows 10 στο pc, 5.0.2 stock στο G2, εγκατεστησα drivers προγραμματα και τα ρεστα. Τωρα τι κανω, συνδεω το κινητο και οταν κανω αναζητηση απο το υπολογιστη, δεν το βρισκει. Μηπως με λολι εχει βγει αυτη η λειτουργια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ειπα για πρωτη φορα να χρησιμοποιησω το on screen phone. Εβαλα windows 10 στο pc, 5.0.2 stock στο G2, εγκατεστησα drivers προγραμματα και τα ρεστα. Τωρα τι κανω, συνδεω το κινητο και οταν κανω αναζητηση απο το υπολογιστη, δεν το βρισκει. Μηπως με λολι εχει βγει αυτη η λειτουργια?

Σίγουρα όταν συνδέεσαι επιλέγεις από το τηλέφωνο mtp σύνδεση; Γιατί υπάρχει περίπτωση να σου είναι στο charging phone και εκεί δεν το διαβάζει απλά το φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες ειμαι με dori 4.8 μακραν οτι πιο σταθερο και memory effective εχει βγαλει ο τυπος..

Παραυτα ακομα με τρωει το χερι μου να περασω σε καμια aosp 5.1..

Στη λιστα εικονιδιων που βγαζει πατας πανω δεξια ενα κουτακι που εχει και σου δειχνει τις εικονες που εχεις περασμενες μεσα.

Το εκανα χτες και εγω και ειναι πιο απλο απο οτι νομιζα.

Τι ευχαριστη εκπληξη! Ηρθες σε lg g2?!?! Θυμαμαι ακομα να σολαρουμε μια ο ενας μια ο αλλος στο θεμα του Lg 4xHd P880, που ειχαμε δοκιμασει τα παααντα σε roms κτλο.. Ειδικα με τα θεματα του deepsleep που ειχε..

Δυστυχως εχω χασει πια την ορεξη μου να πειραματιζομαι με το κινητο μου τοσο πολυ καθημερινα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες ειμαι με dori 4.8 μακραν οτι πιο σταθερο και memory effective εχει βγαλει ο τυπος..

Παραυτα ακομα με τρωει το χερι μου να περασω σε καμια aosp 5.1..

 

Τι ευχαριστη εκπληξη! Ηρθες σε lg g2?!?! Θυμαμαι ακομα να σολαρουμε μια ο ενας μια ο αλλος στο θεμα του Lg 4xHd P880, που ειχαμε δοκιμασει τα παααντα σε roms κτλο.. Ειδικα με τα θεματα του deepsleep που ειχε..

Δυστυχως εχω χασει πια την ορεξη μου να πειραματιζομαι με το κινητο μου τοσο πολυ καθημερινα

Και μένα με έτρωγε το χέρι μου, πέρασα την resurrection κάπου τρεις φορές clean install κτλ αλλά κάθε φορά μου έβγαζε θέμα στο system ui οπότε και τα παράτησα.

 

Οσο δοκίμασα βέβαια είναι απλά αλλού σε ταχύτητα κυριολεκτικά αλλά παντρευεσαι και τα οποία bug έχει. Θέλω να πω δεν νομίζω ότι είναι σε επιπεδο να την περάσεις και απλά να ξεχαστεις. Αν δεν έχεις πλέον την ίδια όρεξη, όπως και εγώ, θα καθόμουν σε stock based.

 

Βέβαια αν παρόλα αυτά δοκιμάσεις τίποτα αξιόλογο μας λες :)

Link to comment
Share on other sites

Mobrol ,είμαι απο το Δεκέμβρη με το g2...απλά δουλεύει άψογα και δεν κοιτάω πως να.το κάνω καλυτέρο...

 

Που λες πάντως, σήμερα από τηλεφώνου βάλαμε καστομ ρομ σε ένα 4Χ...

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε δοκιμάσετε τη slimdaber

Από θεματακια; Ήχος κτλ. Κάμερα είμαι σίγουρος ότι θα είναι υποδιαιστερη. Θα την κατεβάσω όμως.

 

Edit: Για να είμαστε σίγουροι, εννοείς αυτήν;

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-slimlp-alpha-0-4-t3135141

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,χωρίς να είμαι γνώστης δεν έχω ασχοληθεί με aosp (ίσως όταν φτιάξουν την κάμερα ) , φίλος μου ανέφερε αυτή εδώ σαν σταθερή και αξιόλογη .Απλά την αναφέρω ,οι ενδιαφερόμενοι ας την ψάξουν ...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2624235

 

http://download.mokeedev.com/?device=d802

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Από θεματακια; Ήχος κτλ. Κάμερα είμαι σίγουρος ότι θα είναι υποδιαιστερη. Θα την κατεβάσω όμως.

 

Edit: Για να είμαστε σίγουροι, εννοείς αυτήν;

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-slimlp-alpha-0-4-t3135141

 

Ναι αυτή. Η τελευταία έκδοση μου έχει χαμήλωσει την ένταση στο ηχείο. Όσο για την κάμερα δυστυχώς δεν έχω άποψη γιατί δεν έχει χρειαστεί να βγάλω απαιτητικες φώτο. Για απλές μια χαρά βγάζει.

Μάλλον θα πρέπει να πάει η κουβεντα στις τροποποιησεις....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όταν συνδέεσαι επιλέγεις από το τηλέφωνο mtp σύνδεση; Γιατί υπάρχει περίπτωση να σου είναι στο charging phone και εκεί δεν το διαβάζει απλά το φορτίζει.

 

Ναι σιγουρα, ολα κομπλε τα χω, βασικα γραφει οτι η συνδεση με το κινητο απετυχε. Δοκιμασα και σε αλλες θυρες και τα ιδια. Λες να φταινε τα 10άρια τα windows??

Link to comment
Share on other sites

Mobrol ,είμαι απο το Δεκέμβρη με το g2...απλά δουλεύει άψογα και δεν κοιτάω πως να.το κάνω καλυτέρο...

 

Που λες πάντως, σήμερα από τηλεφώνου βάλαμε καστομ ρομ σε ένα 4Χ...

Και εγω απο τον προηγουμενο Ιουλιο!

Να φανταστεις ειναι το 1ο κινητο μου με εκανε να το εχω ακομα (δηλαδη πανω απο εναν χρονο)..

 

Παντως η απροβληματιστη λειτουργια του (και η ελλειψη χρονου λογω δουλειας) με εχει κανει να του εχω βαλει μονο 2-3 cloudy roms και καναν kernel....

 

Καμια σχεση με τον 4Χ δηλαδη που κατα μεσο ορο του αλλαζα ρομ 3-4 φορες την εβδομαδα και εγραφα στο αντιστοιχο θεμα συνεχεια σεντονια για debugging :p

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο τον προηγουμενο Ιουλιο!

Να φανταστεις ειναι το 1ο κινητο μου με εκανε να το εχω ακομα (δηλαδη πανω απο εναν χρονο)..

 

Παντως η απροβληματιστη λειτουργια του (και η ελλειψη χρονου λογω δουλειας) με εχει κανει να του εχω βαλει μονο 2-3 cloudy roms και καναν kernel....

 

Καμια σχεση με τον 4Χ δηλαδη που κατα μεσο ορο του αλλαζα ρομ 3-4 φορες την εβδομαδα και εγραφα στο αντιστοιχο θεμα συνεχεια σεντονια για debugging :p

Το ιδιο και εγω, δεν εχω καμια διαθεση να το αλλαξω ουτε απο περιεργια για καποια αλλη συσκευη.Αμα εισαι πολυπαθων απο 4Χ τοτε συνηθιζεις στην καλοπεραση του G2 για πλακα !! :lol:

Η στοκ 4.4 ζεσταίνεται τόσο πολύ όσο η 5 ;;

Ουτε καν , με 4.4 παιζω παιχνιδι με φορτιστη ταυτοχρονα και το τηλεφωνο απλα ειναι ζεστο (με θηκη σιλικονης) με 5αρα , σου τηγανιζω αυγα μονο παιζοντας χωρις να βαλω φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...