Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η λυση για το προβλημα ειναι στο λινκ που παρεθεσες;

Τελος, απο που φαινεται το ποσους δορυφορους βλεπει/κλειδωνει;

Ειναι συγκεκριμενη εφαρμογη ή καπου στις ρυθμισεις, γιατι δεν εχω βρει κατι.

Προχθές δοκίμασα πλοήγηση κανένα 40λεπτο μέσα στην πόλη με Here Maps και δούλεψε τέλεια, χωρίς καθόλου αποσυνδεσεις!!

Εδώ μπορείς να διαβάσεις τι έκανα εγω (λόγω μη εγγύησης όμως!!)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5228118#post5228118

Και η διαφορά πριν και μετά την "επεμβασή" μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα μια ερωτηση να κανω...

θελω να βλεπω στο κινητο μια webcam αλλα μου λεει ...

unsupported video format. try installing adobe flash .

hhtp://get .adobe.com /flashplayer/

 

παω στην σελιδα που λεει αλλα τιποτα. τι πρεπει να κανω για να μπορω να δω ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερωτηση να κανω...

θελω να βλεπω στο κινητο μια webcam αλλα μου λεει ...

unsupported video format. try installing adobe flash .

hhtp://get .adobe.com /flashplayer/

 

παω στην σελιδα που λεει αλλα τιποτα. τι πρεπει να κανω για να μπορω να δω ?

 

ευχαριστω

Δοκίμασε αν θες αυτή την έκδοση του flash player:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ybzY3Q2J6WGZnYm8/edit?usp=docslist_api

Αν βλέπεις τη webcam μέσα από πλοηγό, κατέβασε τον dolphin:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες αυτή την έκδοση του flash player:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ybzY3Q2J6WGZnYm8/edit?usp=docslist_api

Αν βλέπεις τη webcam μέσα από πλοηγό, κατέβασε τον dolphin:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser

Άφησε την μέχρι το βράδυ να την κατεβάσω από το σπίτι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα το 32ρι σειριακο 412, ανοιξα, ρουτ κατευθειαν και περασα cloudy. Το ρημαδι ειναι ποιο γρηγορο και εχει χαλαρα καλυτερη οθονη απο το G3, οποιος λεει το αντιθετο απλα λεει ψεμματα. ετσι και ειχε και sd απλα θα ηταν ενα απο τα θρυλικα τηλεφωνα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που δεν έχει sd...

 

Γι' αυτό το έχω και κάνει παρέα στο i-phone...:cool:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες αυτή την έκδοση του flash player:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ybzY3Q2J6WGZnYm8/edit?usp=docslist_api

Αν βλέπεις τη webcam μέσα από πλοηγό, κατέβασε τον dolphin:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser

 

φιλε εκανα και τα δυο αλλα τιποτα...

το δευτερο κατι παει να κανει αλλα μου γραφη ... adobe flash is disabled for this page click Player area to enable.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που δεν έχει sd...

 

Γι' αυτό το έχω και κάνει παρέα στο i-phone...:cool:

 

Καταλαβαίνω γιατί το λες άλλα αν χρησιμοποιείς μια γρήγορη sd για την αποθήκευση και μόνο multimedia υλικού δεν θα σου αργεί καθόλου το κινητό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα το 32ρι σειριακο 412, ανοιξα, ρουτ κατευθειαν και περασα cloudy. Το ρημαδι ειναι ποιο γρηγορο και εχει χαλαρα καλυτερη οθονη απο το G3, οποιος λεει το αντιθετο απλα λεει ψεμματα. ετσι και ειχε και sd απλα θα ηταν ενα απο τα θρυλικα τηλεφωνα

 

κοιτα στο θεμα φωτεινοτητας απο το g3 ειναι ποιο φωτεινο...αλλα απο αναλυση το g3 ειναι πολυ μπροστα και ειδικα σε ζοομ...τα g2 τα ποιο πολλα ερχονται με το ψυχρο ασπρο οθονης...μεχρι τα 5,2 ιντζες ειναι ιδανικη συσκευη!!!αλλα μπαταρια την στραγγιζει το ατιμο..2 ειχα και τα εδωσα..ενα 16 και 32gb.. και λογω οθονης το κινητο τραβαει παρα πολυ....

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Βρε και εγω το απολαμβανω αλλα αυτες οι μικρες χαζομαρες που κανει......το θεμ αειναι οτι εχω απενεργοποιημενη την αυτοματη ωρα και την ζωνη ωρας μπας και αλλαζε τπτ αλλα τζιφος.Αυτο το εκανε οταν το εκλεισα χτες βραδυ και σημερα που το ανοιξα εδειχνε 17:10...οτι ναναι δλδ.

Φίλε μου να σου κάνω μια ερώτηση?

Γτ το κλείνεις;

Άμα θες βάζε το σε λειτουργία πτήσης και ούτως ή άλλως η μπαταρία δεν πέφτει με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Προχτέςπήρα και εγω την εν λογω συσκευη.Πολυ ωραία οθόνη μεγάλη,βεβαια δυσκολα να συνηθισω την Ips οταν τοσα χρόνια ειχα amoled,πολύ καλό ηχείο,και μπαταρία.Τα αρνητικα το gps.Παιζει να ναι το χειροτερο ever.Εβαλα το s 3 και το G2 στο παραθυρο του σπιτιου μου(ναι ξερω θα μου πειτε να βγω στο δρομο).To s3 βρηκε 11 δορυφορους και κλειδωσε στους10 και έπειτα 11,ενω το Lg βρηκ3 μεν 20 και μετα απο 2 λεπτα καταφερε και κλειδωσε στους 2και με το ζορυ στους 4ις.Το δοκιμασα και στο δρομο ,και κλειδψσε σε 6 και με τιποτα δε παει παραπανω,ενω σταδιακά χάνει το σήμα.Ειμαι με pardus 7.7

 

Καινούριο το πήρες ή μεταχειρο;

Όπως και να χει μάλλον πως έπεσες σε ελαττωματική παρτίδα βάση των λεγόμενων σου!

Εγώ το πήρα σέρβις άλλαξαν πλακέτα και καπάκι και τώρα είναι Άψογο!

Ίσως να είναι ελάχιστα πιο αργό για 1-2δευτερα από Samsung αλλά ούτε σήμα χάνει ούτε Τπτ...

Οι παλιές εκδόσεις είχαν θέμα με το gps

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με το 4G τι μπορώ να κάνω;

Έβαλα κάρτα micro sim της cosmote (όχι κομμένη), επικοινώνησα και μου ενεργοποίησαν τη λειουργία 4G κι ακολούθησα όλα τα γιατροσόφια που αναφέρονται στο ίντερνετ και αφορούν λειτουργία δικτύου, ρυθμίσεις κτλ.

Παρ' όλα αυτά 4G δεν έχω δει ακόμα; Υπάρχει κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Μιλάμε πάντα για το G2.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με το 4G τι μπορώ να κάνω;

Έβαλα κάρτα micro sim της cosmote (όχι κομμένη), επικοινώνησα και μου ενεργοποίησαν τη λειουργία 4G κι ακολούθησα όλα τα γιατροσόφια που αναφέρονται στο ίντερνετ και αφορούν λειτουργία δικτύου, ρυθμίσεις κτλ.

Παρ' όλα αυτά 4G δεν έχω δει ακόμα; Υπάρχει κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Μιλάμε πάντα για το G2.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μετα το τηλεφωνημα στην cosmote Πρεπει να περιμενεις 24 ώρες για να σου ενεργοποιηθει. Έχουν περασει? Εγώ όταν τους είχα πάρει μου είχαν πει ότι θα μου το ενεργοποιήσουν μέσα σε 24 ωρες Κ όχι αμεσως. Και ότι θα με ενημερώσουν με sms Όταν ενεργοποιηθεί. Την ακριβώς επόμενη μέρα μπορούσα να μπω κανονικά!!! Άσχετα που το sms της επιτυχούς ενεργοποίησης μου ήρθε μετά από ένα μηνα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Όχι, δεν έχει περάσει καιρός. Πριν από καμιά ωρίτσα έγινε το τηλεφώνημα στην cosmote και μου έστειλαν ένα μήνυμα για εγκατάσταση ρυθμίσεων. Θα περιμένω μέχρι αύριο και βλέπουμε.

 

Ευχαιστώ και πάλι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Όχι, δεν έχει περάσει καιρός. Πριν από καμιά ωρίτσα έγινε το τηλεφώνημα στην cosmote και μου έστειλαν ένα μήνυμα για εγκατάσταση ρυθμίσεων. Θα περιμένω μέχρι αύριο και βλέπουμε.

 

Ευχαιστώ και πάλι.

Περιμενε δυο μερες κ αν και παλι δεν δεις προκοπη καλεσε τους παλι και πες το προβλημα η πεταξου σε ενα καταστημα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρεπει να με βοηθησετε να αποφασισω.ειμαι ετοιμος να ανταλλαξω Lenovo Ζ2 vibe(οχι το PRO) με το lg2.να το κανω?

προτεραιοτητα δινω στην καμερα κ στο πειραγμα.οπως το βλεπω εγω.

Ζ2 : καινουριο μοντελο,dual sim(αν κ τελικα μαλλον δε με ενδιαφερει),full body μεταλλο(σχεδον)πολυ ομορφο,64 bit, καλη καμερα(αλλα οχι οσο θαθελα), λιγοστη δραστηριοτητα στο πειραγμα(roms κλπ)

Lg2 : παλιο μοντελο αλλα δοκιμασμενο,( μηπως πολυ ομως πολυ παλιο?),πολυ ομορφο,απειρες επιλογες για πειραγμα, κ απο καμερα δεν ξερω.στα χαρτια η καμερα μου φαινεται ψιλοιδια.αν καποιος ειναι περισσοτερο γνωστης ας μου πει.

σας ευχαριστω, please help!:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

αλουμινιο μεν αλλα δεν μου γεμισε το ματι, ο επεξεργαστης του δεν πιανει μια, καμμια για να ειμαι ακριβεις μπροστα στον 800ρη του G2, ειναι πιο μεγαλο ειναι πιο βαρυ και απο roms τιποτα. Εγω θα ελεγα κατσε στο G2

 

και πολυ χαμηλοτερη αναλυση οθονης

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αδιάβροχο :δεν μου λέει κάτι, δεν με νοιάζει ...

Διαστάσεις : όλα τα κινητά με ίδιο μέγεθος οθόνης 5,2 ίντσες δηλαδή, μπροστά στο g2 δείχνουν και είναι "τουβλάκια " .

Κάρτα μνήμης : δεν με νοιάζει, έχω από τα 10.6 γιγα ελεύθερα 8,8 αυτή την στιγμή.

Lags:τι είναι αυτό? ...

Κάμερα : για τα γούστα μου άψογη! Όταν θέλω εξαιρετικά αποτελέσματα υπάρχει η olympus xz-2 ;)

Τιμή τρέχουσα στα σκρουτζομαγαζα :από 230 κάτι :wacko: δώρο!!

Συμπέρασμα!

Θα το άλλαζα μόνο με ένα καλό και επιτέλους σωστά λειτουργικό g3 χωρίς λαγκς στο μενού του. ..μακάρι να το δω, αν και χλωμό το βλέπω, το παλικάρι παραπάνω από Ζ2 πήγε g3 kai τελικά κατέληξε στο g2! Τι άλλο να πω, τα λέει όλα η κίνηση αυτή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει και το Ζ2 ειναι παρα πολυ καλο τηλεφωνο και δεν θα το αλλαζα πιθανοτατα αν δεν ειχαν κατσει κατι ατυχιες, βασικα το μετανοιωσα αλλα τεσπα.

 

ΟΜΩΣ αυτο που δεν μετανοιωσα ειναι το βολικοτατο μεγεθος, η πανεμορφη οθονη, η ισαξια μπαταρια και λιιιγο καλυτερη κιολας, και το σπασιμο να βγαζω flaps καθε λιγο και λιγακι, επισης το Ζ2 ηταν πιο βαρυ και ειχε νομιζω λιγο χειροτερη καμερα στις αυτοματες ρυθμισεις.

 

Το λεω κατηγορηματικα, το G3 δεν αξιζει για μενα παρα μονο αν πεσει στα ιδια λεφτα με το G2. Και παλι οσον αφορα ποιοτητα οθονης, μπαταριας και φορητοτητας δεν αξιζει. Γενικα βιαστηκαν με το G3 αυτη την εντυπωση μου εδωσε εν αντιθεση με το G2 που θα το πω αλλη μια φορα θα μεινει στην ιστορια το κινητο αυτο , φαινεται και απο τον αριθμο των ποστ το υποφορουμ του που ειναι κατι δεκαδες χιλιαδες

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το λεω κατηγορηματικα, το G3 δεν αξιζει για μενα παρα μονο αν πεσει στα ιδια λεφτα με το G2. Και παλι οσον αφορα ποιοτητα οθονης, μπαταριας και φορητοτητας δεν αξιζει. Γενικα βιαστηκαν με το G3 αυτη την εντυπωση μου εδωσε εν αντιθεση με το G2 που θα το πω αλλη μια φορα θα μεινει στην ιστορια το κινητο αυτο , φαινεται και απο τον αριθμο των ποστ το υποφορουμ του που ειναι κατι δεκαδες χιλιαδες

 

ισχύει αυτο που λες για το G2, το πιστευω κι εγώ. Εκτός από μένα το χουν άλλα 5 άτομα του κύκλου μου και είναι όλοι ενθουσιασμένοι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα τώρα τελευταία όταν με καλούν μερικές φόρες ο ήχος χαμηλώνει σταδιακά το κάνει σε κανένα άλλο ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...