Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκδοση LG G2 Κορέας έρχεται με υποδοχή microSD και αφαιρούμενη μπαταρία

 

LG G2 Κορέας

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση LG G2 Κορέας έρχεται με υποδοχή microSD και αφαιρούμενη μπαταρία

 

LG G2 Κορέας

Ετσι ηταν Μαριε παντα η εκδοση της Κορεας, απ' την πρωτη στιγμη;)

Αφαιρουμενη μπαταρια, sd και......... κεραια για TV!! Η οποια ομως δε δουλευει σε μας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή και έχω βρει στο ebay το μοντέλο D802 32 GB στα 250ε περίπου.

Στην περιγραφή λέει ότι είναι unlocked. Με λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι η διαφορά με το factory unlocked είναι ότι το ξεκλείδωμα έχει γίνει με third party εφαρμογή.

Αυτό σημαίνει ότι το τηλέφωνο θα είναι ανοιγμένο/χρησιμοποιημένο;

Επίσης μια άλλη διαφορά είναι ότι αν είναι απλά unlocked θα μου βγάζει το logo κάποιου παρόχου κατά την εκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή και έχω βρει στο ebay το μοντέλο D802 32 GB στα 250ε περίπου.

Στην περιγραφή λέει ότι είναι unlocked. Με λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι η διαφορά με το factory unlocked είναι ότι το ξεκλείδωμα έχει γίνει με third party εφαρμογή.

Αυτό σημαίνει ότι το τηλέφωνο θα είναι ανοιγμένο/χρησιμοποιημένο;

Επίσης μια άλλη διαφορά είναι ότι αν είναι απλά unlocked θα μου βγάζει το logo κάποιου παρόχου κατά την εκκίνηση;

 

unlocked σημαίνει βάζεις sim από όποιων παροχο θες...!!! και κανονικά, θα έχει το Logo της LG;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Προχωράω άφοβα δηλαδή έτσι; :)

 

Βάλε και το Link να δούμε, μην πέσεις σε κανένα παπατζή...:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση και 2 φορτισεις αυτη ειναι η αυτονομια με 3 ωρες ενεργη οθονη πως ειμαι οκ;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλος φαινετε αλλα απο εγγυηση τι παιζει?

 

Αν μιλάς για Ελλάδα, απ'όσο ξέρω επειδή η LG Ελλάδας δεν έχει εισάγει επίσημα το 32GB δεν το καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση και 2 φορτισεις αυτη ειναι η αυτονομια με 3 ωρες ενεργη οθονη πως ειμαι οκ;

 

μια χαρα ειναι φιλε, μην σας τρωει το αγχος , σιγα, πεντε πανω πεντε κατω, αλλο να εχεις ενεργη οθονη και να βλεπεις φοτο και αλλο να παιζεις παιχνιδια, αλλα να εχεις 3G και αλλο wifi, λεπτομερειες , χαρειτε το εργαλειο και αν τελειωσει η μπαταρια σε μια ωρα φορτιζει, ειχαμε και κινητα που κανανε και 3 ωρες να φορτισουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλος φαινετε αλλα απο εγγυηση τι παιζει?

Δυστυχως (αφου ερχεται απο Κινα) λογικα "παπαλα" εγγυηση στη Ελλαδα!

Αλλα αν ειναι 32αρι Ευρωπα'ι'κο το καλυπτει πλεον.

Αρα φιλε μου winone, αν θες εγγυηση, δες απο Ευρωπη........ αν δε σε νοιαζει προχωρα!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως (αφου ερχεται απο Κινα) λογικα "παπαλα" εγγυηση στη Ελλαδα!

Αλλα αν ειναι 32αρι Ευρωπα'ι'κο το καλυπτει πλεον.

Αρα φιλε μου winone, αν θες εγγυηση, δες απο Ευρωπη........ αν δε σε νοιαζει προχωρα!

 

Αυτό για το Ευρωπαϊκό 32αρι ισχύει σίγουρα;

Γιατί είχα διαβάσει ότι γενικά δεν καλύπτει το 32αρι οπότε σκέφτηκα τι από Κίνα, τι από Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

winone αποψη μου φιλε δωσε κατι παραπανω και αγορασε το απο ελλαδα γιατι σε βλεπω να χανεις τον υπνο σου
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το Ευρωπαϊκό 32αρι ισχύει σίγουρα;

Γιατί είχα διαβάσει ότι γενικά δεν καλύπτει το 32αρι οπότε σκέφτηκα τι από Κίνα, τι από Ευρώπη.

Ναι στην αρχη δεν το καλυπτε!

Αλλα, μετα προφανως απο γκρινιες, αλλαξε τακτικη!

Θα ημουν της γνωμης να παρεις ενα τηλεφωνο στην LG να το επιβεβαιωσεις!!

Αν ισχυει, ειναι κριμα να χασεις την εγγυηση, για ισως λιγο επιπλεον κερδος!

Και 'γω 32αρι εχω, καταγωγης Χονγκ Κονγκ, το εχω 1 χρονο, αλλα ευτυχως δουλευει ρολοι και δεν χρειαστηκα εγγυηση!

Αλλιως, ακομη και το καταστημα να σε καλυπτει, πρεπει να το στειλεις πισω αρα...... τρεχα γυρευε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το Ευρωπαϊκό 32αρι ισχύει σίγουρα;

Γιατί είχα διαβάσει ότι γενικά δεν καλύπτει το 32αρι οπότε σκέφτηκα τι από Κίνα, τι από Ευρώπη.

 

Από Ευρώπη άλλαξε και καλύπτονται κανονικά. ... πάρε τηλ την αντιπροσωπία άμα θες να το ακούσεις με τα αυτιά σου για να είσαι σίγουρος.

Απέξω όμως κλάψε τα λεφτά σου άμα γίνει τίποτα περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

winone αποψη μου φιλε δωσε κατι παραπανω και αγορασε το απο ελλαδα γιατι σε βλεπω να χανεις τον υπνο σου

Η πιο "εγγυημενη" λυση (οχι φτηνη) ειναι αυτη!!

Με την προυποθεση ομως να σου αρκουν τα 16gb (καθαρα 10+).

Σε μενα ουτε για πλακα παντως......

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην αρχη δεν το καλυπτε!

Αλλα, μετα προφανως απο γκρινιες, αλλαξε τακτικη!

Θα ημουν της γνωμης να παρεις ενα τηλεφωνο στην LG να το επιβεβαιωσεις!!

Αν ισχυει, ειναι κριμα να χασεις την εγγυηση, για ισως λιγο επιπλεον κερδος!

Και 'γω 32αρι εχω, καταγωγης Χονγκ Κονγκ, το εχω 1 χρονο, αλλα ευτυχως δουλευει ρολοι και δεν χρειαστηκα εγγυηση!

Αλλιως, ακομη και το καταστημα να σε καλυπτει, πρεπει να το στειλεις πισω αρα...... τρεχα γυρευε!

 

winone αποψη μου φιλε δωσε κατι παραπανω και αγορασε το απο ελλαδα γιατι σε βλεπω να χανεις τον υπνο σου

 

Αν η LG καλύπτει τελικά το 32αρι συμφωνώ και εγώ ότι είναι καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να έχεις την εγγύηση.

Θα κάνω αύριο ένα τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν και θα ενημερώσω και εδώ.

Αν δεν το καλύπτουν θα στραφώ κατά πάσα πιθανότητα στον φίλο από την Κίνα :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ από εδώ το έκανα παραγγελία, http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-g2-black-252419/ 300 ευρώ λόγω φπα :)

 

Εγω βλεπω οτι το πηρες 370 απο 399 ευρο το 300 που το ειδες?:)

 

Sτην ελλαδα στα σκρουτζομαγαζα εχει απο 336 ευρωπαικα μοντελα εσυ πως θα το παρεις απο κει?????

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι το πηρες 370 απο 399 ευρο το 300 που το ειδες?:)

 

Sτην ελλαδα στα σκρουτζομαγαζα εχει απο 336 ευρωπαικα μοντελα εσυ πως θα το παρεις απο κει?????

 

το 300 ευρώ χωρίς φπα? το είδες δίπλα?:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι το πηρες 370 απο 399 ευρο το 300 που το ειδες?:)

 

Sτην ελλαδα στα σκρουτζομαγαζα εχει απο 336 ευρωπαικα μοντελα εσυ πως θα το παρεις απο κει?????

Προφανως ειχε τη δυνατοτητα ο φιλος να το παρει γλιτωνοντας το φπα, στο expansys υπαρχει αυτη η δυνατοτητα!

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειχε τη δυνατοτητα ο φιλος να το παρει γλιτωνοντας το φπα, στο expansys υπαρχει αυτη η δυνατοτητα!

 

ακριβώς έτσι φίλε μου. και το HTC One M7 από Expansys το έχω πάρει. και γενικά είναι αξιόπιστο κατάστημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...