Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλημέρα! πέρασα την cloudy G3, όλα καλά αλλά το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η ένταση στα ακουστικά. έχω το poweramp αγορασμένο και παίζοντας με το equalizer δεν ανεβαίνει τόσο η ένταση όσο με τη stock 4.4.2 (ειδικά στα μπάσα). μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό ή να γυρίσω πίσω σε stock;

 

Edit: Sorry, έπρεπε να το postάρω στις Τροποποιήσεις.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέπω πολλά μηνύματα σε αυτό το θέμα τελευταία σχετικά με custom roms, mods κλπ. Μην ξεχνάτε ότι υπάρχει ξεχωριστό θέμα για αυτές τις ερωτήσεις: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια όταν παίρνω η με καλούν ανοίγει το Ηχείο. Που είναι η εκτροπή κλήσεις...?? που μάλλον ευθύνεται για αυτό...!

 

http://s6.postimg.org/q9526dnzl/Screenshot_2014_10_06_08_41_48.png

windows 7 screen shot

 

Αυτο ακριβως κανει σε εναν φιλο μου χωρις να ανοιγει το ηχειο μολις παιρνει καποιο τηλ τσουπ το σπαστικο μηνυμα!!!

Αυτο πως μπορουμε να το βγαλουμε ??? ;)

 

Το πρόβλημα διορθώθηκε περνώντας την Kernel-Dorimanx-V8.0 έκανα κλίσεις, δεν το άνοιξε το ηχείο,;) και ξανά πέρασα πάλη την Kernel-Dorimanx-V8.1 και είναι O.k. Άρα κάτι δεν είχε καθίσει σωστά στην Kernel...!!!:wacko:

 

Τελικά δεν είναι θέμα Kernel !!!! Πάλη τα ίδια, Όπως αναφέρει και ο Zerv_5800 σε φίλο του με stock 20F κάνει τα ίδια :wacko: τι μπορεί να συμβαίνει...???? τι είναι αυτό που δίνει την εντολή να ανοίγει το ηχείο με το μήνυμα ??? και όταν καλώ - και όταν με καλούν.!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα διορθώθηκε περνώντας την Kernel-Dorimanx-V8.0 έκανα κλίσεις, δεν το άνοιξε το ηχείο,;) και ξανά περασα παλη την Kernel-Dorimanx-V8.1 και είναι O.k. Άρα κάτι δεν είχε καθίσει σωστά στην Kernel...!!!:wacko:

 

Μαριε αυτο το κανει σε φιλο μου που πριν λιγες μερες αγορασε ενα μεταχειρο g2 ... Εχει μεσα την 20F μιας και ειναι ευρωπαικο μοντελο. Γινεται αυτο να συμβενει σε μαμα ρομ εκτος αν ο αλλος ειχε πειραξει κατι αλλα το κινητο ειναι μαμα χωρις ρουτ και βγαζει το μηνυμα εμμεση ελτοπη κλησεων ... οπου και να εψαξα στης ρυθμισεις δεν βρικα κατι που να το σταματησει ... Περιεργο ... :wacko: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας, αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το κινητό.

Μου βγάζει ένα μήνυμα όπως αυτό Error Message [RPC:S-7:AEC-0]

Δηλαδή δεν μπορεί να γίνει ενημέρωση των google services και εμφανίζει αυτό το μήνυμα

http://atdny.com/wp-content/uploads/2014/03/RPC-S-7-AEC-0.jpg

Γνωρίζετε αν υπάρχει λύση για το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Επιδη εχω καταλαβει οτι το κινητο με custom rom αποδιδει καλιτερα ειμαι ετοιμος να περασω την cloudy g3.

Ειμαι σε stock ρομ 4.4.2 και ειμαι στην 20d.Εχω κανει ροοτ και τωρα περναω το

recoveryhttps://www.androidfilehost.com/?fid=23486020548820997. που καποιος προτεινε στο forum πιο πριν.

Το θεμα ειναι στο βημα που λεειω :Flash KitKat baseband.

Αυτο τι ακριβως ειναι γιατι σε κανενα παλιοτερο android που ειχα δεν ελεγε κατι τετιο.

Link to comment
Share on other sites

Επιδη εχω καταλαβει οτι το κινητο με custom rom αποδιδει καλιτερα ειμαι ετοιμος να περασω την cloudy g3.

Ειμαι σε stock ρομ 4.4.2 και ειμαι στην 20d.Εχω κανει ροοτ και τωρα περναω το

recoveryhttps://www.androidfilehost.com/?fid=23486020548820997. που καποιος προτεινε στο forum πιο πριν.

Το θεμα ειναι στο βημα που λεειω :Flash KitKat baseband.

Αυτο τι ακριβως ειναι γιατι σε κανενα παλιοτερο android που ειχα δεν ελεγε κατι τετιο.

 

Και εγώ πρόσφατα το έμαθα αυτό.. Αυτό το βήμα το κάνεις μόνο αν έχεισ 4.2.2 jelly bean δηλαδή.. αν έχεις ήδη την 4.4.2 kit kat τότε το αφήνεις αυτό το βήμα δεν χρειάζεται να το κάνεις και απλά μετά την rom περνάς τον kernel.. Σωστά παίδες?

Link to comment
Share on other sites

Επιδη εχω καταλαβει οτι το κινητο με custom rom αποδιδει καλιτερα ειμαι ετοιμος να περασω την cloudy g3.

Ειμαι σε stock ρομ 4.4.2 και ειμαι στην 20d.Εχω κανει ροοτ και τωρα περναω το

recoveryhttps://www.androidfilehost.com/?fid=23486020548820997. που καποιος προτεινε στο forum πιο πριν.

Το θεμα ειναι στο βημα που λεειω :Flash KitKat baseband.

Αυτο τι ακριβως ειναι γιατι σε κανενα παλιοτερο android που ειχα δεν ελεγε κατι τετιο.

 

Από την στιγμή που είσαι σε 4.4.2 δεν χρειάζεται να περάσεις την KitKat baseband ..!!! αυτό το περνάν όσοι δεν πήραν αναβάθμιση και είναι σε 4.2.2....;) συνέχισε τα βήματα χωρείς KitKat baseband.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα διορθώθηκε περνώντας την Kernel-Dorimanx-V8.0 έκανα κλίσεις, δεν το άνοιξε το ηχείο,;) και ξανά πέρασα πάλη την Kernel-Dorimanx-V8.1 και είναι O.k. Άρα κάτι δεν είχε καθίσει σωστά στην Kernel...!!!:wacko:

 

Τελικά δεν είναι θέμα Kernel !!!! Πάλη τα ίδια, Όπως αναφέρει και ο Zerv_5800 σε φίλο του με stock 20F κάνει τα ίδια :wacko: τι μπορεί να συμβαίνει...???? τι είναι αυτό που δίνει την εντολή να ανοίγει το ηχείο με το μήνυμα ??? και όταν καλώ - και όταν με καλούν.!!!

Για σας παιδιά!

Παρακολουθώ το θέμα λίγο καιρό τώρα,κοινώς το έχω ρίξει στο διάβασμα,επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αποκτήσω και γω το G2.

Χρησημοποιώ το LG optimus L3 E430 (απόλυτα στοκ) σαν κινητό αντικατάστασης :p ,μιας και το δικό μου είναι στο service, και αυτό με την έμμεση εκτροπή κλήσεων μου το βγάζει και εμένα..Δε ξέρω αν αυτή η πληροφορία μπορεί φανεί χρήσημη το ελπίζω πάντως.Επίσης δε ξέρω αν αυτο έχει κάποια σχέση με το ηχείο.

Σας εμφανίζεται και στη στοκ ρομ αλλά και στην Cloudy G3?

 

παραθέτω και ένα screenshot από τη δικιά μου συσκευή.

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρόσφατα το έμαθα αυτό.. Αυτό το βήμα το κάνεις μόνο αν έχεισ 4.2.2 jelly bean δηλαδή.. αν έχεις ήδη την 4.4.2 kit kat τότε το αφήνεις αυτό το βήμα δεν χρειάζεται να το κάνεις και απλά μετά την rom περνάς τον kernel.. Σωστά παίδες?

Eν μερη σωστα!

Οσο αφορα το baseband, εχεις δικιο, αν εχεις kit kat δεν χρειαζεται να το περασεις, το εχεις ηδη.

Οσο για τον kernel, τον φλασαρεις μεν μετα τη rom, αλλα μονο αν θες να τον αλλαξεις.

Οι rom's εχουν μεσα δικο τους kernel, αν δε θες να τον αλλαξεις, δε χρειαζεται να το κανεις απαραιτητα. Φλασαρεις τη rom και τη δουλευεις ετσι οπως ειναι ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο recovery προτεινετε ? το phil touch ειναι καλο ή να βαλω αυτο https://www.androidfilehost.com/?fid=23486020548820997

Το Autorec θα σου περασει το TWRP recovery.

Ειναι καλο, αν θελεις το κρατας.

Εγω προσωπικα εχω το Philz touch recovery γιατι μου αρεσει πιο πολυ, μου δουλευει αψογα, και εννοειται οτι αναγνωριζει και OTG, (οπως και τα τελευταια TWRP βεβαια).

Αν θελεις Philz το περνας κανονικα μεσω του TWRP.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Eν μερη σωστα!

Οσο αφορα το baseband, εχεις δικιο, αν εχεις kit kat δεν χρειαζεται να το περασεις, το εχεις ηδη.

Οσο για τον kernel, τον φλασαρεις μεν μετα τη rom, αλλα μονο αν θες να τον αλλαξεις.

Η rom εχουν μεσα δικο τους kernel, αν δε θες να τον αλλαξεις, δε χρειαζεται να το κανεις απαραιτητα. Φλασαρεις τη rom και τη δουλευεις ετσι οπως ειναι ;)

 

Αχααα αυτό δεν το ήξερα.. και δλδ η cloudyG3 V2 ποιο kernel έχει μέσα ενσωματωμένο?? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Link to comment
Share on other sites

Αχααα αυτό δεν το ήξερα.. και δλδ η cloudyG3 V2 ποιο kernel έχει μέσα ενσωματωμένο?? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Αν δεις (στο link που εδωσες) στην περιγραφη της rom καπου γραφει "cloudy kernel (linaro)".

Στην ουσια ειναι ο kernel που βαζει ο dev cloudyfa στις rom του!

Τωρα πρεπει να ειναι στην εκδοση 1.5 ή 1.6 νομιζω.

Οι kernel του ειναι πολυ σταθεροι, εχουν ενα μεσο ορο θα ελεγα (ταχυτητα, smootness, μπαταρια).

Αν δεν "σκαλιζεσαι" πολυ, μπορεις να κρατησεις και αυτον ;)

Link to comment
Share on other sites

@mariodj κατι ειχες αναφερει παλιοτερα για το Kernel-bruce.

Χρησημοποιεις ακομα αυτο?

 

Από σήμερα το μεσημέρι ΝΑΙ....;)Kernel-bruce2728-D802-v0.41

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα! πέρασα την cloudy G3, όλα καλά αλλά το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η ένταση στα ακουστικά. έχω το poweramp αγορασμένο και παίζοντας με το equalizer δεν ανεβαίνει τόσο η ένταση όσο με τη stock 4.4.2 (ειδικά στα μπάσα). μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό ή να γυρίσω πίσω σε stock;

 

Edit: Sorry, έπρεπε να το postάρω στις Τροποποιήσεις.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769799

Διαβασε ότι λέει μέσα και έπραξε ανάλογα.Εγώ το ανέβασα στα 70 και δεν το βάζω ΠΟΤΕ στο τέρμα σε κομμάτια που 'βαρανε'.Κάποια πιο χαμηλά (ελληνικά hip hop) ίσως να χρειάζονται και τέρμα άλλα Όχι απαραίτητα.Δεν εχω χρόνο να σου εξηγήσω τη διαδικασία,αλλά είναι πολύ εύκολη Διάβασε στο link! Προσοχή γιατί μπορεί να σου προκαλέσει πρόβλημα στην ακοή! :)

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Και σε stock το κινητο δουλευει μια χαρα!!δεν νομιζω να χρειαζεται custom rom για να δουλεψει καλυτερα!!μονο root αν κανετε και πεταξε τε το bloatware τις lg θα εχετε ενα σφαιρατο κινητο και με καλη διαχειριση ram!!σε customs roms ολο και κατι δεν θα δουλευει σωστα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και σε stock το κινητο δουλευει μια χαρα!!δεν νομιζω να χρειαζεται custom rom για να δουλεψει καλυτερα!!μονο root αν κανετε και πεταξε τε το bloatware τις lg θα εχετε ενα σφαιρατο κινητο και με καλη διαχειριση ram!!σε customs roms ολο και κατι δεν θα δουλευει σωστα!!

Φίλε μου αν και off topic εδώ και πολλές απαντήσεις όλοι σε αυτό το νημα,θα σου προτείνω να βαλεις την custom cloudy g3 2.0 και να ξαναγράψεις την γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.. Φιλου lg g2 που το πηρε μεταχειρισμένο δεν εχει knock code.μηπως ξερετε τι μπορεί να παιζει? Χρησιμοποιεί την τελευταια εκδοση λογισμικού..ευρωπαικο μοντελο αγορασμενο τον αυγουστο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω τραβήξει ένα βίντεο με το κινητό 50" και όταν πάω να το παίξω μου λέει μη υποστιριζομενος Τύπος αρχείου. Πως μπορεί να γίνεται αυτο;

Κατέβασε το bs player

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,

 

Μολις πηρα το LG G2 32GB.

 

Περασα τις επαφες μου, αλλα στο μενου ρυθμισεις των επαφων, λειπει η επιλογη 'ταξινομηση επαφων' κατα ονομα η επιθετο.

 

Το εχει δει κανεις αλλος αυτο?

 

καμμια λυση?

 

Ευχαριστω

Επαφές αριστερό κουμπί μπαίνεις ρυθμίσεις και είναι εκεί μεσα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.. Φιλου lg g2 που το πηρε μεταχειρισμένο δεν εχει knock code.μηπως ξερετε τι μπορεί να παιζει? Χρησιμοποιεί την τελευταια εκδοση λογισμικού..ευρωπαικο μοντελο αγορασμενο τον αυγουστο

Οταν λες τελευταια εκδοση, τι εννοεις;

Στην εκδοση λογισμικου τι του γραφει;

Ειναι το κινητο τελειως "μαμα" κατα τα αλλα;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τελευταια εκδοση, τι εννοεις;

Στην εκδοση λογισμικου τι του γραφει;

Ειναι το κινητο τελειως "μαμα" κατα τα αλλα;

Εννοω πως πηγα στις ρυθμίσεις-ενημερωση λογισμικου και λεει πως χρησιμοποιείται τη τελευταια. Ποια εκδοση δεν θυμαμαι. Τελειως μαμα κατα τ'αλλα αλλα ο προηγουμενος δεν ξερουμε αν το ειχε πειραξει

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά!

Παρακολουθώ το θέμα λίγο καιρό τώρα,κοινώς το έχω ρίξει στο διάβασμα,επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αποκτήσω και γω το G2.

Χρησημοποιώ το LG optimus L3 E430 (απόλυτα στοκ) σαν κινητό αντικατάστασης :p ,μιας και το δικό μου είναι στο service, και αυτό με την έμμεση εκτροπή κλήσεων μου το βγάζει και εμένα..Δε ξέρω αν αυτή η πληροφορία μπορεί φανεί χρήσημη το ελπίζω πάντως.Επίσης δε ξέρω αν αυτο έχει κάποια σχέση με το ηχείο.

Σας εμφανίζεται και στη στοκ ρομ αλλά και στην Cloudy G3?

 

παραθέτω και ένα screenshot από τη δικιά μου συσκευή.

 

Τελικά το πρόβλημα με την ενεργοποίηση του ηχείου ευθυνόταν μια ρύθμιση στο Automatic Call Recorder....!!!:chair:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...