Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημα η LG ανακοίνωσε πως το καινούργιο ui θα το πάρουν οι συσκευές του 2014 (πιο συγκεκριμένα αυτές που βγήκαν ή θα βγούν στο δεύτερο μισό του έτους). Θεωρητικά αυτό αφήνει έξω το G2 που κυκλοφόρησε το 2013. Δυστυχώς τα site που δηλώνουν οτι το G2 θα πάρει το καινούργιο ui βασίζονται κυρίως σε φήμες, εικασίες ή "αξιόπιστες πηγές" (όπως λένε) και δεν αναφέρονται σε επίσημες ανακοινώσεις της LG.

Αυτό σημαίνει πως είμαστε ακόμα στην αναμονή και τίποτα δεν είναι προς το παρόν σίγουρο.

 

H ελπιδα πεθαινει τελευταια! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανα αλλα εξακολουθει να παραμενει το προβλημα σε ορισμενες εφαρμογες! Σκεφτομαι να του κανω ενα service
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε g2 32αρι γερμανικό που φοράει την d του κάνω έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού και μου λέει ότι φοράει την τελευταία έκδοση...ξέρετε αν τα 32άρια γερμανικά έχουν πάρει την f κι αν την έχουν πάρει γιατί δεν μου την βγάζει;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε g2 32αρι γερμανικό που φοράει την d του κάνω έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού και μου λέει ότι φοράει την τελευταία έκδοση...ξέρετε αν τα 32άρια γερμανικά έχουν πάρει την f κι αν την έχουν πάρει γιατί δεν μου την βγάζει;;

Όποιο φοράει d δεν παίρνει αναβάθμιση γιατί θεωρεί ότι έχει το knock code, αν είχες την b θα σου έβγαζε την f.

Link to comment
Share on other sites

Όποιο φοράει d δεν παίρνει αναβάθμιση γιατί θεωρεί ότι έχει το knock code, αν είχες την b θα σου έβγαζε την f.

Δηλαδή δεν θα την βγάλει ποτέ;:eek:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν θα την βγάλει ποτέ;:eek:

Mάλλον όχι, θα την είχε βγάλει άν ήταν. Την επόμενη απο την f όμως θα την βγάλει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον όχι, θα την είχε βγάλει άν ήταν. Την επόμενη απο την f όμως θα την βγάλει κανονικά...

Να ρωτήσωκκαι εγώ, μιας και έχω το γερμανικό 32GB ; Πως βλέπουμε εάν έχει την f; Να υποθέσω το τελευταίο γράμμα του λογισμικού ; Όταν το πήρα, πριν από έναν μήνα περίπου, τη δεύτερη ημέρα λειτουργίας μου έκανε αναβάθμιση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

ακομα περιμενουμε την 20f για gr!!!γιατι καθυστερουνε τοσο ομως?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όποιο φοράει d δεν παίρνει αναβάθμιση γιατί θεωρεί ότι έχει το knock code, αν είχες την b θα σου έβγαζε την f.

Δεν νομίζω ότι πάει έτσι.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι πάει έτσι.....

Η f πάντως πρέπει να έχει πολύ μικρές διαφορές σε σχέση με την d καθώς μεγάλες χώρες όπως Γερμανία και Ισπανία έχουν μείνει στην d και δεν έχουν πάρει f όπως φαίνεται κι εδώ: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να μν την παρουμε...ολα τα lg g2 θα την παρουν!για ολες τις χωρες
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν το sim reader ειναι κολλημενο πανω στη μητρικη και παει πακετο η αλλαζει και μεμονομενα; To ρωταω αυτο γιατι τελικα ηρθαν το πειραν προχθες και περιμενω τηλεφωνο τους να δω τι θα μου πουν και τη τιμη...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα την πάρουν όλοι την f ή θα πάνε στην επόμενη έκδοση, εκείνο που βλέπω όμως είναι μια ραθυμία στην παραγωγή εκδοσεων στο g2. Εδώ και αρκετές μέρες το κοντέρ έχει κολλήσει στην 21w Κορέας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Tελικα τα 32αρια καλυπτονται κανονικα απο την εγγυηση γιατι θελω να το παρω σε εναν δικο μου απο το skroutz και βλεπω πως το εχουν λιγα καταστηματα, τι ακριβως παιζει;Διαβασα την επικοινωνια που ειχει με mail ο giachtas παραπανω αλλα δε δινουν σαφη απαντηση...

Έστειλα email στην LG HELLAS με σχετικό ερώτημα, μιας και έχω και εγώ το 32GB και πήρα αυτή την απάντηση ''Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η LG Electronics Ελλάς καλύπτει με διετή εγγύηση, την επισκευή μοντέλων κινητής τηλεφωνίας με κατασκευαστικό πρόβλημα, τα οποία έχουν αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχουν εισαχθεί από την LGEHS.

 

Οφείλουμε να τονίσουμε πως η LGEHS αδυνατεί λογιστικώς, να πραγματοποιήσει την αντικατάσταση ή αναστροφή πώλησης προβληματικής συσκευής η οποία έχει αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχουν εισαχθεί από την LGEHS. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η απαίτηση του αγοραστή για αντικατάσταση της συσκευής, μπορεί να εξυπηρετηθεί μόνο από το κατάστημα αγοράς το οποίο έχει λειτουργήσει ως ο εισαγωγέας.

 

Σε ότι αφορά το γραφικό περιβάλλον της συσκευής LG G2 (D802), δεν διαθέτουμε προς το παρόν επίσημη πληροφόρηση για μεταβολή του στα πρότυπα του user interface της συσκευής LG G3 (D855).

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.''

Link to comment
Share on other sites

επισκευη κανουν σε ολα ... αντικατασταση δεν μπορουν να κανουν γιατι δεν βγαινουν οικονομικα λεει ...

πχ αν το παρεις απο γερμανια(γερμανικο απο σκρουτζ) και εχει προβλημα(την 1η εβδομαδα) , δεν μπορουν να στο αντικαταστησουν με ενα καινουριο ελληνικο !

παρολα αυτα μπορουν να στο επισκευασουν !! οποτε μια χαρα εισαι , προχωρα στην αγορα αφοβα !

 

δεν μπορουσαν να το κανουν απο την αρχη αυτο ;;; παρα πολλοι θα ηταν αυτοι που θα αγοραζαν το 32αρι !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορουσαν να το κανουν απο την αρχη αυτο ;;; παρα πολλοι θα ηταν αυτοι που θα αγοραζαν το 32αρι !

 

Αυτό ξανά πες το.

Με αυτήν την εξέλιξη και αφού δεν με ψήνουν αρκετά τα Μ8,G3,note3 κ.λ.π,σκέφτομαι να δώσω το 16αρι μου για ένα νέο 32αρι!

Link to comment
Share on other sites

μονο τα ελληνικα εκαναν αντικατασταση g2 !τωρα δεν ξερω αν αλλαξε!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα,εχω το εξης προβλημα:πολλες φορες οταν μου στελνουν μηνυμα ενω εχω φουλ σημα αργει να ερθει κ πολλες φορες ερχεται 2και3φορες!τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα την πάρουν όλοι την f ή θα πάνε στην επόμενη έκδοση, εκείνο που βλέπω όμως είναι μια ραθυμία στην παραγωγή εκδοσεων στο g2. Εδώ και αρκετές μέρες το κοντέρ έχει κολλήσει στην 21w Κορέας!!!!

Η αλήθεια είναι ότι θα έπρεπε όλα τουλάχιστον να πάνε στην f, αλλά δεν είναι κακό να σταματήσουν να βγαίνουν ενημερώσεις όταν μια έκδοση είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα. Λογικά μεγάλο μέρος της ομάδας υποστήριξης του G2 έχει αρχίσει να δουλεύει για την αναβάθμιση σε L.

 

Καλησπερα κ απο εμενα,εχω το εξης προβλημα:πολλες φορες οταν μου στελνουν μηνυμα ενω εχω φουλ σημα αργει να ερθει κ πολλες φορες ερχεται 2και3φορες!τι μπορει να φταιει???

Δε νομίζω ότι φταίει το κινητό... περισσότερο θα το έψαχνα με τον πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Τα επαναλαμβανομενα ιδια μυνηματα ειναι θεμα παροχου αποστολεα τα κινητα καμμια σχεση.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ... Εδώ και 2 εβδομάδες είμαι χρήστης του LG G2 ... Made in Korea .. Poland

 

To μόνο που με στεναχωρεί είναι που δεν έχω πιάσει ακόμη 4G στο κινητό μου όσο και αν προσπάθησα ....

 

H κάρτα μου είναι 4G και την ενεργοποίησα κανονικά ...

 

Πάτησα το Menu: 3845#*802# αλλά μου γράφει "LTE only" "not supported".

 

Διάβασα κάποια πράγματα που βρήκα στο forum αλλά δεν τα πολυκαταλαβαίνω ...

 

κάποιος να μου πει τι πρεπει να κάνω ... :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι θα έπρεπε όλα τουλάχιστον να πάνε στην f, αλλά δεν είναι κακό να σταματήσουν να βγαίνουν ενημερώσεις όταν μια έκδοση είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα. Λογικά μεγάλο μέρος της ομάδας υποστήριξης του G2 έχει αρχίσει να δουλεύει για την αναβάθμιση σε L.

 

 

Δε νομίζω ότι φταίει το κινητό... περισσότερο θα το έψαχνα με τον πάροχο.

Και εγώ σ' αυτό αναφέρομαι, ότι δεν βλέπω να βγάζουν την f στις άλλες χώρες. Δεν με ενδιαφέρει η 22z για Κορέα. Την 20f open Europe θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...