Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο αν το πήρες ήδη. Καταρχήν αν δεν έχεις κάρτα θα βάλεις micro SIM. Το σημαντικό είναι να δεις το S/N στο πίσω μέρος της συσκευής για να καταλάβεις αν είναι αυθεντικό, πότε κυκλοφόρησε και για πια χώρα. Τα τρία πρώτα νούμερα στο S/N (π.χ. 402) είναι ο αριθμός παρτίδας.
Link to comment
Share on other sites

όταν παίρνω τηλέφωνο μειώνεται η ένταση του ήχου κλήσης μετά όταν τερματίζετε η κλήση από από μόνο του.

είχε αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια, απο προχθες εχω παραγγειλει κ εγω το lg g2 και το περιμενω σημερα !!

Ειμαι με iphone απο εποχη 3gs κ ειπα να αλλαξω σκηνικο !!

Εχω μερικες αποριες ομως.

Στο σπιτι εχω imac οχι pc αν το συνδεσω θα μπορω να το συγχρωνιζω κτλ για φωτο εφαρμογες ; Η με αυτο το lg pc suite ; θα το διαβαζει σαν σκληρο δισκο τουλαχιστον;

Η δεν θα το βλεπει καθολου;

Τις ρυθμισεις για ιντερνετ τις παιρνει αυτοματα η πρεπει να τις βαλω εγω;

Τελευταιο μη iphone κινητο ειχα το θηριο το htc hd2 που του ειχα αλαξει τα φωτα με φλασαρισματα κ μετα android στο lg g2 αξιζει το root εστω για να διαγραψω εφαρμογες κ να αλαφρυνει λιγο το λειτουργικο;

Κ αν ναι ποιες ειναι αυτες;

Επισης η τελευταια παρτιδα ειναι η 403 ; Αυτη ειναι κ με τα λιγοτερα προβληματα;

Αυτα , καλως σας βρηκα κ εδω στο lg g2 section !!

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ενημέρωση σήμερα λογισμικού που περιέχει βελτιώσεις εφαρμογής. Το πρώτο πράγμα είναι ότι πλέον έχω το Knock Code. Επίσης ένα θέμα με τα ακουστικά που ακουγόταν ένα φςςςς από το αριστερό ακουστικό μετά από κάποια ομιλία ή μουσική πλέον που το δοκίμασα δεν ακούγεται κάτι. Είναι Αγγλικό το δικό κινητό μου με Kit Kat χωρίς root.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ενημέρωση σήμερα λογισμικού που περιέχει βελτιώσεις εφαρμογής. Το πρώτο πράγμα είναι ότι πλέον έχω το Knock Code. Επίσης ένα θέμα με τα ακουστικά που ακουγόταν ένα φςςςς από το αριστερό ακουστικό μετά από κάποια ομιλία ή μουσική πλέον που το δοκίμασα δεν ακούγεται κάτι. Είναι Αγγλικό το δικό κινητό μου με Kit Kat χωρίς root.

 

Κάποιοι ισχυριζονται επίσης ότι το νεο Update έφτιαξε και το crackling sounds bug που ηρθε μαζι με την kit kat.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ενημέρωση σήμερα λογισμικού που περιέχει βελτιώσεις εφαρμογής. Το πρώτο πράγμα είναι ότι πλέον έχω το Knock Code. Επίσης ένα θέμα με τα ακουστικά που ακουγόταν ένα φςςςς από το αριστερό ακουστικό μετά από κάποια ομιλία ή μουσική πλέον που το δοκίμασα δεν ακούγεται κάτι. Είναι Αγγλικό το δικό κινητό μου με Kit Kat χωρίς root.

 

Έχεις δίκιο. Μόλις το τσέκαρα κι εγώ manually (Ρουμάνικο open) και τώρα κατεβαίνει (43,19ΜΒ). Ελπίζω να μη χαθεί το root.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι ισχυριζονται επίσης ότι το νεο Update έφτιαξε και το crackling sounds bug που ηρθε μαζι με την kit kat.

 

Αν είναι αυτό με το ακουστικό το αναφέρω ότι από τις δοκιμές που έκανα διορθώθηκε. Αν δεν είναι αυτό πες μου τι πρόβλημα είναι αυτό να δω αν το κάνει ;)

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό με το ακουστικό το αναφέρω ότι από τις δοκιμές που έκανα διορθώθηκε. Αν δεν είναι αυτό πες μου τι πρόβλημα είναι αυτό να δω αν το κάνει ;)

Εδώ το είδα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2682189&page=44

 

Στο δικό μου δεν έχει έρθει ακόμα το update. Είναι γαλλικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσω τον οδηγό how to unroot που υπάρχει στο φόρουμ χάνεσαι και η custom recovery ώστε να επανέλθει σε κινητό σε πλήρως εργοστασιακή κατάσταση ;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

προστέθηκε και το knock code και στα ελληνικά τηλέφωνα. Μπράβο στην LG συνήθως σε άλλες εταιρείες τα ελληνικά αναβαθμίζονται τελευταία. Και νέα έκδοση λογισμικού από b σε d

 

Και απο που το ενεργοποιείες? Μου έκανε την αναβάθμιση, αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικά...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήραν την αναβάθμιση είδαν καμιά βελτίωση στην κάμερα ?

 

Το hdr του κινητού με έχει ψιλο-απογοητεύσει.....

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με μια πρώτη ματιά, απουσιάζει η λειτουργία για autohide των touch buttons. Στο εξωτερικό την είχαν δώσει μαζί με το knockcode.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με μια πρώτη ματιά, απουσιάζει η λειτουργία για autohide των touch buttons. Στο εξωτερικό την είχαν δώσει μαζί με το knockcode.

 

Αυτό έψαχνα κι εγώ και δεν το βλέπω πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με μια πρώτη ματιά, απουσιάζει η λειτουργία για autohide των touch buttons. Στο εξωτερικό την είχαν δώσει μαζί με το knockcode.

 

Εμένα είναι αγγλικό και δεν βρίσκω την λειτουργία autohide των touch buttons.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, γιατί και στην τωρίνη αναβάθμιση και όταν από την 4.2 πήγαμε στην 4.4, ενώ έχω επιλεγμένο να κάνει έλεγχο για το εάν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση μόλις συνδεθώ μέσω WiFi δεν μου βγάζει τίποτα και μόλις το συνδέω μέσω usb το κινητό αμέσως μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, γιατί και στην τωρίνη αναβάθμιση και όταν από την 4.2 πήγαμε στην 4.4, ενώ έχω επιλεγμένο να κάνει έλεγχο για το εάν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση μόλις συνδεθώ μέσω WiFi δεν μου βγάζει τίποτα και μόλις το συνδέω μέσω usb το κινητό αμέσως μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση;

 

Στις πιο πολλές εταιρείες Android το ΟΤΑ έρχεται μετά την αναβάθμιση μέσω εφαρμογής στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Μόλις το τσέκαρα κι εγώ manually (Ρουμάνικο open) και τώρα κατεβαίνει (43,19ΜΒ). Ελπίζω να μη χαθεί το root.

Μόλις έκανα το update το root Δεν χάθηκε :-D

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, πολλές φορές κολλάει το μενού που εμφανίζει το Google και το Quick Memo σέρνοντας το δάχτυλο στο Home button, και δεν εμφανίζεται τίποτα.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Επειδή χρησιμοποιώ συνέχεια το Quick Memo είναι εκνευριστικό που κολλάει και δε το ανοίγει.

Έκανα και hard reset μετά την αναβάθμιση σε KitKat.

Απ'ότι καταλάβει κολλάει όταν ανοίγω sms που έχει έρθει από το notification bar κι ενώ δεν έχω ξεκλειδώσει πιο πριν τη συσκευή. Αν ξεκλειδώσω τη συσκευή και το ανοίξω κανονικά τότε δεν κολλάει το Quick menu.

Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος φίλος να μου πει αν του παρουσιάζει το ίδιο;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

όταν παίρνω τηλέφωνο μειώνεται η ένταση του ήχου κλήσης μετά όταν τερματίζετε η κλήση από από μόνο του.

είχε αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;;

 

 

 

το ιδιο γινετε και σε εμενα......

υπαρχη λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια, απο προχθες εχω παραγγειλει κ εγω το lg g2 και το περιμενω σημερα !!

Ειμαι με iphone απο εποχη 3gs κ ειπα να αλλαξω σκηνικο !!

Εχω μερικες αποριες ομως.

Στο σπιτι εχω imac οχι pc αν το συνδεσω θα μπορω να το συγχρωνιζω κτλ για φωτο εφαρμογες ; Η με αυτο το lg pc suite ; θα το διαβαζει σαν σκληρο δισκο τουλαχιστον;

Η δεν θα το βλεπει καθολου;

Τις ρυθμισεις για ιντερνετ τις παιρνει αυτοματα η πρεπει να τις βαλω εγω;

Τελευταιο μη iphone κινητο ειχα το θηριο το htc hd2 που του ειχα αλαξει τα φωτα με φλασαρισματα κ μετα android στο lg g2 αξιζει το root εστω για να διαγραψω εφαρμογες κ να αλαφρυνει λιγο το λειτουργικο;

Κ αν ναι ποιες ειναι αυτες;

Επισης η τελευταια παρτιδα ειναι η 403 ; Αυτη ειναι κ με τα λιγοτερα προβληματα;

Αυτα , καλως σας βρηκα κ εδω στο lg g2 section !!

 

γιωργαρα καλως τον στον μαγικο κοσμο του LG G2!μολις μου εβγαλε μια μικρη αναβαθμιση(ελληνικο 401)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...