Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάμερα είναι ναι και σε εμένα ακούγεται...

 

δεν νομιζω να ειναι προβλημα,κ σε ολα τα iphone ψιλοακουγετε το τικ τικ εσωτερικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Meτα την 4.4 συμβαινουν τα εξης:

1. χαμηλοτερη ραμ

2. στην ανοιχτη ακροαση οταν εχεις τερμα το volume τριζει το ηχειο, κατι που πριν δεν εκανε

3----> ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με την αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών που κάνει από μόνο του από τα data του δικτύου ενώ είναι ρυθμισμένο να κάνει αυτόματα μόνο από wifi, τι γίνεται; χθες πάλι μου έκανε update μόνο του στο -στο shazam αυτή την φορά- και μου είχε βγάλει update για άλλες δύο εφαρμογές που περίμεναν να κάνω χειροκίνητα το update ή να το κάνουν μόνες τους όταν συνδεομουν σε wifi.*
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τάπατοκ προ και δεν κολλάει ευτυχώς. Μπαταρία από 79% μόλις το άνοιξα χτες τέτοια ώρα μέχρι τώρα στο 18% έχω οθόνη 4 ώρες και είκοσι λεπτά με συχρονισμους ανοιχτούς και χωρίς εξοικονόμηση.τεζααα
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Meτα την 4.4 συμβαινουν τα εξης:

1. χαμηλοτερη ραμ

2. στην ανοιχτη ακροαση οταν εχεις τερμα το volume τριζει το ηχειο, κατι που πριν δεν εκανε

3----> ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

 

ακριβως ετσι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα δουλεύει το knock off σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης, άρα θα συνεχίσει να υπάρχει και στη νέα έκδοση.

 

Δηλαδή αν βάλω το nova launcher το πρόβλημα με το knock-on που πότε ακούει και πότε δεν ακούει θα λυθεί ?

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες εχει μια ψιλοκαθυστερηση στο ανοιγμα εφαρμογων και οποιαδηποτε εντολης-εκκινησης σε αντιδιαστολη με την ταχυτητα του επεξεργαστη και τα υψηλα benchmarks. Η οθονη καλη ως προς το μεγεθος αλλα σκοτεινη αν εχεις τη φωτεινοτητα κατω απο 80% περιπου και γενικοτερα πιο σκουρα και ψυχρα τα χρωματα. Εχω και το nexus 5 και προσωπικα απογοητευτηκα απ το δηθεν γρηγορο lg g2...! Το nexus 5 δεν το φτανει με ΤΙΠΟΤΑ.

 

80% ? Μάλλον έχεις κάποιο θέμα με τα μάτια σου, εγώ στο 80% τυφλώνομαι, στο 50-60% και θεωρώ ότι είναι ήδη πολύ φωτεινή. Οι διαφορές στο UI ναι μεν υπαρκτές, αλλά έχοντας δουλέψει δίπλα-δίπλα Ν5 και G2, 4.4 με 4.2 (για να μην ξεχνιόμαστε), η διαφορά υπερ του Ν5 άντε να είναι της τάξης του 1%. Από την άλλη, σε όλα τα benchmarks το G2 έχει μονίμως τουλάχιστον +10% διαφορά από το Ν5.

 

Εγώ λοιπόν από την άλλη θα πω ότι, επειδή ήμουν μεταξύ Ν5 και G2 για κανά μήνα, ευτυχώς που κατέληξα στο G2, τόσο για αυτά που λέω παραπάνω, όσο για -και κυρίως- για την καλύτερη οθόνη, την καλύτερη κάμερα, την σχεδόν διπλάσια αυτονομία, τα έξυπνα features της LG, κ.α. :cool:

 

Επίσης παιδιά, όλα τα θεματάκια που λέτε περί εναλλαγής LTE/3G, Knock-on/off κλπ λύνονται εύκολα και γρήγορα με Xposed και GravityBox ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βάλω το nova launcher το πρόβλημα με το knock-on που πότε ακούει και πότε δεν ακούει θα λυθεί ?

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο ο launcher στο knock-on.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου ετσι κανει ποτε δεν το εψαξα για να δουμε λοιπον

 

Γνωριζουμε τελικα τι ειναι αυτο που ακουμε εσωτερικα οταν κουναμε την συσκευη?σαν τικ τικ..το κανει σε ολους???

Link to comment
Share on other sites

μολις το μεσημερι πηρα και εγω το νεο μου g2 και μου εχουν βγει τα ματια να το πειραζω :D , μια ερωτηση μονο , ειναι νορμαλ να εχει σε χρηση μονιμα χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο 1,14 gb ram και να μενουν ελευθερα περιπου 780 mb ram ??
:X
Link to comment
Share on other sites

μολις το μεσημερι πηρα και εγω το νεο μου g2 και μου εχουν βγει τα ματια να το πειραζω :D , μια ερωτηση μονο , ειναι νορμαλ να εχει σε χρηση μονιμα χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο 1,14 gb ram και να μενουν ελευθερα περιπου 780 mb ram ??

 

Ναι μια χαρα εισαι ετσι δουλευει το G2 και εγω στα ιδια ειμαι με 7 σελιδες γεματες widget στην αρχικη οθονη.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα τάπατοκ προ και δεν κολλάει ευτυχώς. Μπαταρία από 79% μόλις το άνοιξα χτες τέτοια ώρα μέχρι τώρα στο 18% έχω οθόνη 4 ώρες και είκοσι λεπτά με συχρονισμους ανοιχτούς και χωρίς εξοικονόμηση.τεζααα

 

Καλησπερα και που να κανεις 10 πληρης φορτισης θα σου δειχνει κατι 6+ ωρες ανοιχτη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω ότι ήμουν αναμεσα σε nexus 5 και σε αυτό. Φυσικά σαν overall κινητό το g2 σαφώς είναι καλύτερο. Απλά για όσοι ερχόμαστε από νεξους 4 κ άνω είναι φυσιολογικό να βλέπουμε κάποια lags. Το κινητό έκανε την πρώτη φόρτιση πριν λίγο και το ευχαριστιέμαι Μέρα με την ημέρα όλο κ περισσότερο.

Οσον αφορά αυτά που διαβάζω για την κιτκατ δεν υπάρχει κάπου να λέει επίσημα τι διαφορές έχουν;Γιατί οι πιο πολλοί παράπονα έχετε.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω ότι ήμουν αναμεσα σε nexus 5 και σε αυτό. Φυσικά σαν overall κινητό το g2 σαφώς είναι καλύτερο. Απλά για όσοι ερχόμαστε από νεξους 4 κ άνω είναι φυσιολογικό να βλέπουμε κάποια lags. Το κινητό έκανε την πρώτη φόρτιση πριν λίγο και το ευχαριστιέμαι Μέρα με την ημέρα όλο κ περισσότερο.

Οσον αφορά αυτά που διαβάζω για την κιτκατ δεν υπάρχει κάπου να λέει επίσημα τι διαφορές έχουν;Γιατί οι πιο πολλοί παράπονα έχετε.

 

Εγώ να σου πω ήρθα από nexus 5 σε g2. Το μόνο πράγμα που μου λείπει είναι το smooth του nexus, τίποτε άλλο. Σαν συσκευή το g2 είναι ανώτερη και πιο πλήρης. Θέλω να δω με την 4.4.2 τι γίνεται γιατί μου κάνει και μένα εντύπωση για τα παράπονα που βλέπω. Αλλά γενικά δεν βλέπω και πολλά στο ίντερνετ. Ίσως γιατί δεν την έχουν πάρει πολλοί ακόμα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τάπατοκ προ και δεν κολλάει ευτυχώς. Μπαταρία από 79% μόλις το άνοιξα χτες τέτοια ώρα μέχρι τώρα στο 18% έχω οθόνη 4 ώρες και είκοσι λεπτά με συχρονισμους ανοιχτούς και χωρίς εξοικονόμηση.τεζααα

Δηλαδη με την τελευταια free εκδοση 4.4.3 σου κολλουσε ενω τωρα με την τελευταια paid εκδοση 4.4.6 δεν κολλαει; Σε ρωταω γιατι το free tapatalk μου κολλαει παντα σε ολες τις συσκευες και σκεφτομαι να βαλω το pro.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

80% ? Μάλλον έχεις κάποιο θέμα με τα μάτια σου, εγώ στο 80% τυφλώνομαι, στο 50-60% και θεωρώ ότι είναι ήδη πολύ φωτεινή. Οι διαφορές στο UI ναι μεν υπαρκτές, αλλά έχοντας δουλέψει δίπλα-δίπλα Ν5 και G2, 4.4 με 4.2 (για να μην ξεχνιόμαστε), η διαφορά υπερ του Ν5 άντε να είναι της τάξης του 1%. Από την άλλη, σε όλα τα benchmarks το G2 έχει μονίμως τουλάχιστον +10% διαφορά από το Ν5.

 

Εγώ λοιπόν από την άλλη θα πω ότι, επειδή ήμουν μεταξύ Ν5 και G2 για κανά μήνα, ευτυχώς που κατέληξα στο G2, τόσο για αυτά που λέω παραπάνω, όσο για -και κυρίως- για την καλύτερη οθόνη, την καλύτερη κάμερα, την σχεδόν διπλάσια αυτονομία, τα έξυπνα features της LG, κ.α. :cool:

 

Επίσης παιδιά, όλα τα θεματάκια που λέτε περί εναλλαγής LTE/3G, Knock-on/off κλπ λύνονται εύκολα και γρήγορα με Xposed και GravityBox ;)

 

Αααα!!! ...επειδή με ενδιαφέρει το προβληματάκι με το knock-on/off, αυτά που λές φίλε μου τα : Gravity box & Xposed είναι κάποια applications που πρέπει να είμαστε root για να τα βάλουμε?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αααα!!! ...επειδή με ενδιαφέρει το προβληματάκι με το knock-on/off, αυτά που λές φίλε μου τα : Gravity box & Xposed είναι κάποια applications που πρέπει να είμαστε root για να τα βάλουμε?

 

:)

Ναι.........

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αααα!!! ...επειδή με ενδιαφέρει το προβληματάκι με το knock-on/off, αυτά που λές φίλε μου τα : Gravity box & Xposed είναι κάποια applications που πρέπει να είμαστε root για να τα βάλουμε?

 

:)

 

ναι μονο με ροοτ...μη το φοβασαι πηγενε στον οδηγο και καντο η για ακομα πιο ευκολα κατεβασε το kingo android root στο pc και καντο

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο με ροοτ...μη το φοβασαι πηγενε στον οδηγο και καντο η για ακομα πιο ευκολα κατεβασε το kingo android root στο pc και καντο

 

ναο ναι οκ , απλά είναι τώρα 10 μέρες που το έχω πάρει και λέω να μην κάνω καμιά πατάτα και δεν το έχω κάνει ακόμα , βέβαια ετσι όπως τα βλέπω τα πράγματα το κάνω διότι ένας λόγος είναι οτι δεν με ικανοποιεί ή ένταση του ήχου απο τα ακουστικά και διάβασα στον οδηγό οτι βελτειώνονται τα πράγματα αρκετά με το volume booster .

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με την τελευταια free εκδοση 4.4.3 σου κολλουσε ενω τωρα με την τελευταια paid εκδοση 4.4.6 δεν κολλαει; Σε ρωταω γιατι το free tapatalk μου κολλαει παντα σε ολες τις συσκευες και σκεφτομαι να βαλω το pro.

 

Έλα φίλε είχα την free και κόλλαγε πολύ. Την προ έχω τώρα αλλά σπασμενη! Κολλάει σαφώς λιγότερο. Αν βρω μια πιο παλιά που είχα στο νεξους θα το αναφέρω εδώ ήταν εκείνη δεν κόλλαγε με τπτ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ναο ναι οκ , απλά είναι τώρα 10 μέρες που το έχω πάρει και λέω να μην κάνω καμιά πατάτα και δεν το έχω κάνει ακόμα , βέβαια ετσι όπως τα βλέπω τα πράγματα το κάνω διότι ένας λόγος είναι οτι δεν με ικανοποιεί ή ένταση του ήχου απο τα ακουστικά και διάβασα στον οδηγό οτι βελτειώνονται τα πράγματα αρκετά με το volume booster .

 

Σε ευχαριστώ

 

και εγω ασχετος ημουνα ειχα και το lg l9 και ξεκινησα με αυτο αφου ψαχτηκα κανα δυο μερες στο google και εβλεπα videakia στο youtube....πιο πολυ δυσκολευτηκα με το l9 παρα με το G2.αλωστε το root δεν ειναι τιποτα ειδικα με την εφαρμογη που σου ειπα μετα πηγενε στον οδηγο που υπαρχει εδω στο φορουμ βαλε το xposed framework ενεργοποιησε το και μεσα στα modules θα βρεις το gravity box που ειναι free η το G2 xposed μεσα απο το Play store!! και κανε καποιες μικρες αλαγες!! μεχρι εκει ειναι ευκολο και δεν νομιζω οτι εχεις κανενα κινδυνο λιγο πιο δυσκολα ειναι να ασχοληθεις με custom roms αλλα και εκει οπως σου ειπα για ενα κινητο οπως το g2 ειναι πιο ευκολο εγω ξεκινησα με το παλιο και ηταν πιο δυσκολα τα πραγματα...καλυτερα να ψαχτεις λιγο πριν το κανεις και να δεις videakia και μετα να μπεις στη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σας παιδιά. Σαφώς και κάπου θα βλέπετε λαγκ αφου έρχεστε απο nexus. Αλλα το g2 ειναι πιο ολοκληρωμένο. Τώρα να πω την αμαρτία μου θα ήθελα να ειχα και το nexus να το δοκίμαζα αλλα δεν βαριέσαι
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για την 4.4.2 υπάρχει κάποιος οδηγός για ρουτ? Μιλάω για την stok rom που πήραμε / θα πάρουμε από την LG και όχι να φλασάρουμε μία άλλη custom ή οχι.

Ο τρόπος που περιγράφεται εδώ ισχύει? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο με ροοτ...μη το φοβασαι πηγενε στον οδηγο και καντο η για ακομα πιο ευκολα κατεβασε το kingo android root στο pc και καντο

 

Χωρίς να θέλω να διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου, μπαίνοντας στην σελίδα του Kingo Android Root, στην επιλογή Devices στις συσκευές της LG δεν έχει πουθενά το G2. Είναι σίγουρο ότι κάνει για το G2; Δεν τα γνωρίζω αυτά αλλά επειδή σκέφτομαι κι εγώ να το κάνω είπα μήπως δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

http://tinypic.com/r/2jdfczs/8

75% μπαταρια full το εικονιδιο!ξερει κανενας που μενει αυτος που εβγαλε την 4.4?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς ποιες χώρες έχουν πάρει kit kat η πότε βγαίνει στο Hong Kong. Επίσης σκέφτομαι να βάλω ευρωπαϊκή rom , μήπως ξέρει κανείς πως θα την περάσω και αν αξίζει να κάνω την διαδικασία? ??????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...