Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

na ρωτησω κατι οταν με περνουν τηλ η οθονη παραμενει μαυρη κ το τηλ χτυπαει κανονικα...νομιζο οτι θελει ρυθμιση ο αισθηταρας αποστασεισ ξερει κανεισ πωσ το κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest bossgs3
Στο play store έψαξες; Γιατί με μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα κανα δυο που φαίνεται να κάνουν αυτό που θες:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manzy.flashnotification&hl=en_GB

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.megawave.flashalerts

 

Ευχαριστώ οκ δουλεύουν.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η LG mobile Greece έχει ανακοινώσει ότι θα βγει η κιτ κατ μέχρι τέλος Μαρτίου, πόσες συσκευές θα έχεις αλλάξει μέχρι τότε; Για εφαρμογή δεν γνωρίζω, λύστε μου όμως την απορία, που ακριβώς χρειάζεται, αφού έχει κανονικό led ειδοποιήσεων.

 

Οκ ευχαριστώ μου τα βρήκε ο φίλος. Παρακάτω....:)

Link to comment
Share on other sites

na ρωτησω κατι οταν με περνουν τηλ η οθονη παραμενει μαυρη κ το τηλ χτυπαει κανονικα...νομιζο οτι θελει ρυθμιση ο αισθηταρας αποστασεισ ξερει κανεισ πωσ το κανουμε?

 

Φίλε μου την stock ROM φοράς??? Έχεις αλλάξει κανένα kernel?? Rooted ή όχι???

 

Προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει γιατί μου το κάνει και εμένα... (Με custom και άλλα kernel Βέβαια)

 

Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα???

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

na ρωτησω κατι οταν με περνουν τηλ η οθονη παραμενει μαυρη κ το τηλ χτυπαει κανονικα...νομιζο οτι θελει ρυθμιση ο αισθηταρας αποστασεισ ξερει κανεισ πωσ το κανουμε?

Μου το εχει κανει και μενα. . . αλλα ζητημα να μου το εχει κανει 3-4 φορες στους σχεδον 3 μηνες που το εχω! 32 αρι ασιατικο, rooted, stock rom και kernel. .

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες προσπαθω να αλλαξω φωτο σε μια επαφη και δεν το δεχεται...! Καμια ιδεα??

 

edit: Εφταιγε το camera MX...

Edited by aesop
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση να κάνω.

Όσον αφορά τα μηνύματα όταν ανοίγω την εφαρμογή να γραψω κάποιο μήνυμα έχει διαθέσιμους 160 χαρακτήρες. Με το που γράφω τον πρωτο χαρακτήρα το νούμερο πέφτει στους 60 που σημαίνει ότι χρειάζεται 2 και 3 μηνύματα για να γράψεις αυτό που θες καμιά φορά! Τί γίνεται στους 100 χαρακτήρες που χάνονται κατευθείαν. Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων για να βρω κάποια σχετική ρύθμιση αλλά τίποτα ως προς το μέγεθος των μηνυμάτων. Ξέρεις κανείς τι συμβαίνει να με κατατοπίσει πως θα εκμεταλλεύομαι όλους τους χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση να κάνω.

Όσον αφορά τα μηνύματα όταν ανοίγω την εφαρμογή να γραψω κάποιο μήνυμα έχει διαθέσιμους 160 χαρακτήρες. Με το που γράφω τον πρωτο χαρακτήρα το νούμερο πέφτει στους 60 που σημαίνει ότι χρειάζεται 2 και 3 μηνύματα για να γράψεις αυτό που θες καμιά φορά! Τί γίνεται στους 100 χαρακτήρες που χάνονται κατευθείαν. Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων για να βρω κάποια σχετική ρύθμιση αλλά τίποτα ως προς το μέγεθος των μηνυμάτων. Ξέρεις κανείς τι συμβαίνει να με κατατοπίσει πως θα εκμεταλλεύομαι όλους τους χαρακτήρες;

 

Φίλε μου πάνε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και στην "κωδικοποίηση χαρακτήρων" επέλεξε το "προεπιλεγμένη αλφάβητος" και θα είσαι οκ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Καλησπέρα...το θέμα με το GPS. Έχει εξαντληθεί..αλλά Θέλω να πω οτι με sygic εκανα πλοήγηση 1 ωρα και χάθηκε 5 φορες το σημα...οπότε. .με ένα update λύνεται η οχι.? Ευχαριστώ....είχα μαύρο και πηρα ασπρο ελληνικό 16g
Link to comment
Share on other sites

εχω το τηλ. δυο μηνες ελληνικο ποτε δεν εχω χασει σημα στο gps. χρησιμοποιω sygic (πληρωμενο)στο αμαξι και endomondo free στο ποδηλατο για να γραφω τις διαδρομες μου
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες να ρωτήσω εκτος απο αυτους εδω τους drivers υπαρχουν και αλλοι;

http://www.lg.com/in/support-mobile/lg-G2-D802-32GB

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

εχω το τηλ. δυο μηνες ελληνικο ποτε δεν εχω χασει σημα στο gps. χρησιμοποιω sygic (πληρωμενο)στο αμαξι και endomondo free στο ποδηλατο για να γραφω τις διαδρομες μου

 

Και εγώ μια από τα ίδια μονο που δεν είναι ελληνικό

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...το θέμα με το GPS. Έχει εξαντληθεί..αλλά Θέλω να πω οτι με sygic εκανα πλοήγηση 1 ωρα και χάθηκε 5 φορες το σημα...οπότε. .με ένα update λύνεται η οχι.? Ευχαριστώ....είχα μαύρο και πηρα ασπρο ελληνικό 16g

 

Καλημέρα να το πας για αντίκασταση....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν γίνεται με update ε.?

 

Φίλε μου αν διαβάσεις το νήμα θα καταλαβεις ότι πρόκειται για hardware πρόβλημα το είχα και εγώ σε 2 συσκευές, το κάνει γαργάρα η LG και αλλάζει τις συσκευές σιωπηρά....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα hami apps που έχει το κινητό είναι σημαντικά? γιατί λέω να τα διαγράψω...είναι και στα κορεάτικα!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πάνε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και στην "κωδικοποίηση χαρακτήρων" επέλεξε το "προεπιλεγμένη αλφάβητος" και θα είσαι οκ :cool:

 

Να σαι καλα φίλε μου! Ευχαριστω για την βοηθεια, 160 χαρακτηρες σε καθε μηνυμα διαθεσιμοι πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας κάνει και σας το εξής κουλό;;;: αν το βράδυ πχ 1 η ώρα το κλείσω με 2g χωρίς να έχω ανοιχτό wifi και το πρωί πχ 9 η ώρα το ανοίξω πάλι με κλειστό wifi η ώρα θα συνεχίσει σαν να ήταν 1 το βράδυ !!!!! ( μόνο αν συνδεθεί σε wifi και με τικαρισμένο να λαμβάνει ενημερωση για την ώρα μεσω του ιντερνετ φτιάχνει ! )

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας κάνει και σας το εξής κουλό;;;: αν το βράδυ πχ 1 η ώρα το κλείσω με 2g χωρίς να έχω ανοιχτό wifi και το πρωί πχ 9 η ώρα το ανοίξω πάλι με κλειστό wifi η ώρα θα συνεχίσει σαν να ήταν 1 το βράδυ !!!!! ( μόνο αν συνδεθεί σε wifi και με τικαρισμένο να λαμβάνει ενημερωση για την ώρα μεσω του ιντερνετ φτιάχνει ! )

Πρωτη φορα το ακουω σε κινητο. Κατι σου φταιει φιλε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας κάνει και σας το εξής κουλό;;;: αν το βράδυ πχ 1 η ώρα το κλείσω με 2g χωρίς να έχω ανοιχτό wifi και το πρωί πχ 9 η ώρα το ανοίξω πάλι με κλειστό wifi η ώρα θα συνεχίσει σαν να ήταν 1 το βράδυ !!!!! ( μόνο αν συνδεθεί σε wifi και με τικαρισμένο να λαμβάνει ενημερωση για την ώρα μεσω του ιντερνετ φτιάχνει ! )

 

έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι όταν το κλείνω το βράδυ και το ανοίγω το πρωί, σαν ημερομηνία δείχνει τη χτεσινή και σαν ώρα συνήθως δείχνει πιο νωρίς από ότι είναι και μόνο όταν το βάζω wifi συγχρονίζει και τη δείχνει σωστά. είμαι με stock γερμανικό t-mobile και δεν έχω ιδέα γιατί το κάνει αυτό. είναι κάπως εκνευριστικό, καθώς πρέπει να έχω και κάτι κοντά μου που να δείχνει αξιόπιστα τη σωστή ώρα. κανείς καμία ιδέα για το πώς να το λύσουμε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Tα προβληματα του gps και οι αποσυνδεσεις υπαρχουν και με ανοιχτα τα δεδομενα?

 

δοκιμασα χθες για πρωτη φορα το gps (απο κεντρο μελισσια και παλι πισω) με το navigon 5 ("δανεισμενο").

καμια αποσυνδεση, αλλα μετα ειδα οτι ειχα ενεργοποιημενη την επιλογη στο navigon που χρησιμοποιει τα data...

Απομενει η δοκιμη χωρις τα data.

Link to comment
Share on other sites

αν δε κάνω λάθος τα gps στα κινητά είναι assisted, που σημαίνει ότι χρειάζονται ενεργοποιημένα τα δεδομένα να λειτουργήσει σωστά.

Το δοκίμασα με sygic, κανένα πρόβλημα.

 

** Διορθώνω ότι τελικά η δοκιμή έγινε χωρίς τα data ενεργοποιημένα **

Edited by hotfixus

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

από wikipedia,

 

"Standalone" or "autonomous" GPS operation uses radio signals from satellites alone. A-GPS additionally uses network resources to locate and use the satellites in poor signal conditions. In very poor signal conditions, for example in a city, these signals may suffer multipath propagation where signals bounce off buildings, or are weakened by passing through atmospheric conditions, walls, or tree cover. When first turned on in these conditions, some standalone GPS navigation devices may not be able to fix a position due to the fragmentary signal, rendering them unable to function until a clearer signal can be received continuously for a long enough period of time. A fix may take as long as 12.5 minutes (the time needed to download the GPS almanac and ephemeris).[2]

An assisted GPS system can address these problems by using data available from a network.

 

από ότι είδα στα χαρακτηριστικά του LG G2 , έχει GPS & A-GPS, το 2ο χρησιμοιείται σύμφωνα με το παραπάνω για να κάνει lock τους δορυφόρους και υποβοηθάει το GPS σε περιπτώσεις που υπάρχει χαμηλό σήμα, π.χ. πόλεις με ψηλά κτίρια κλπ.

 

Οπότε θεωρώ απαραίτητο το A-GPS να είναι ενεργοποιημένο (data) όταν βρισκόμαστε εντός πόλης.

Αν όντως το παρουσιάζει το πρόβλημα και τα data ενεργοποιημένα, τότε ναι όντως έχει πρόβλημα.

 

Θα κάνω μερικές δοκιμές να το δω και εγώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

από wikipedia,

 

"Standalone" or "autonomous" GPS operation uses radio signals from satellites alone. A-GPS additionally uses network resources to locate and use the satellites in poor signal conditions. In very poor signal conditions, for example in a city, these signals may suffer multipath propagation where signals bounce off buildings, or are weakened by passing through atmospheric conditions, walls, or tree cover. When first turned on in these conditions, some standalone GPS navigation devices may not be able to fix a position due to the fragmentary signal, rendering them unable to function until a clearer signal can be received continuously for a long enough period of time. A fix may take as long as 12.5 minutes (the time needed to download the GPS almanac and ephemeris).[2]

An assisted GPS system can address these problems by using data available from a network.

 

από ότι είδα στα χαρακτηριστικά του LG G2 , έχει GPS & A-GPS, το 2ο χρησιμοιείται σύμφωνα με το παραπάνω για να κάνει lock τους δορυφόρους και υποβοηθάει το GPS σε περιπτώσεις που υπάρχει χαμηλό σήμα, π.χ. πόλεις με ψηλά κτίρια κλπ.

 

Οπότε θεωρώ απαραίτητο το A-GPS να είναι ενεργοποιημένο (data) όταν βρισκόμαστε εντός πόλης.

Αν όντως το παρουσιάζει το πρόβλημα και τα data ενεργοποιημένα, τότε ναι όντως έχει πρόβλημα.

 

Θα κάνω μερικές δοκιμές να το δω και εγώ.

 

Φίλε μου κάνεις λάθος το gps θα πρέπει να δουλεύει άψογα και χωρίς τα δεδομένα ανοιχτά....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...