Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά άλλαξα την συσκευή μου που είχε θόρυβο σαν τρίξιμο στο ακουστικό και η καινούργια είναι πολύ πιο καθαρή. Καμμία σχέση, τουλάχιστον σε αυτές τις λίγες ώρες που το έχω δοκιμάσει. Πληροφοριακά να πω ότι η πρώτη συσκευή ήταν κατασκευασμένη τον 9/2013 ενώ η καινούργια τον 11/2013.
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ του nexus 5 ειναι περιπου 300mb και του G2 περιπου 2 gb οποτε φυσικο να εχει καποια μικρα lags.Παντως ειναι ανεκτα και λιγοτερα απο οτι σε αλλες ναυαρχιδες.

 

Εχει βγει η ρομ του nexus 5 για g2; Πολυ θα'θελα να το δοκιμασω..

 

Το nexus 7 2013 που εχω παει απιστευτα καλα και εχω ενθουσιαστει..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αλλαξεις το led ειδοποιησης σε μπλε για αναπ. κλησεις, πρασινο για sms και κατι αλλο για email κτλ?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αλλαξεις το led ειδοποιησης σε μπλε για αναπ. κλησεις, πρασινο για sms και κατι αλλο για email κτλ?

 

φυσικά. ψάξε στο μαρκετ για ένα πρόγραμμα (κάτι με led colour αν θυμάμαι καλά)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αλλαξεις το led ειδοποιησης σε μπλε για αναπ. κλησεις, πρασινο για sms και κατι αλλο για email κτλ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μολις πηρα μια απαντηση απο το official LG G2 στο FB που δεν μυ αρεσε και τοσο.Αναρτησαν για το LG G3 οτι θα βγει τον Μαιο και επειδη ψιλο τσαντιστηκα τους γραφω θελουμε την 4.4.2 Kit Kat στο LG G2 και μετα απο 5 λεπτα περιπου μου απαντανε απο το official LG G2 αυτο: LG G2 Kit Kat will be available by end of March.ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ!!! Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Αναρτησαν για το LG G3 οτι θα βγει τον Μαιο και επειδη ψιλο τσαντιστηκα τους γραφω θελουμε την 4.4.2 Kit Kat στο LG G2 και μετα απο 5 λεπτα περιπου μου απαντανε απο το official LG G2 αυτο: LG G2 Kit Kat will be available by end of March.

 

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ: Ποτέ μην διατυπώνεις ερωτήσεις όταν είσαι τσαντισμένος, γιατί θα πάρεις απαντήσεις που θα σε τσαντίσουν περισσότερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

Κάλεσα την LG γιατί διαπίστωσα το γνωστό θέμα με το ακουστικό και το GPS. Με ρώτησαν απο που το εχω αγοράσει και τους απάντησα οτι ειναι αγορασμένο απο το Mobile14 αγγλική συσκευή 16gb και μου είπαν οτι ίσως να μην καλυπτεται απο την εγγύηση .Εδωσα IMEI κτλ και με ενημερωσαν οτι θα ρθει courrier να παραλάβει το τηλέφωνο την Τρίτη . Θα ελέγξουν την συσκευη οι τεχνικοί και θα με ειδοποιήσουν αν καλύπτεται απο την εγγύηση. Μου πε θα καλυπτεται μόνο αν ειναι ίδιο το λογισμικό και ολα τα τεχνικα χαρακτηριστικά. Επίσης με ενημέρωσαν οτι αν οι τεχνικοί διαπιστώσουν οτι η συσκευή χρειάζεται αντικατάσταση (εφοσον είναι ίδια με τα χαρατηριστικα του LG G2 της LG Hellas) δεν θα μπορεί να το αντικαταστήσει η LG Hellas γιατι δεν εχει αγοραστεί απο Ελλάδα..

Τα συμπεράσματα δικά σας..

Edited by kkalos1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μολις πηρα μια απαντηση απο το official LG G2 στο FB που δεν μυ αρεσε και τοσο.Αναρτησαν για το LG G3 οτι θα βγει τον Μαιο και επειδη ψιλο τσαντιστηκα τους γραφω θελουμε την 4.4.2 Kit Kat στο LG G2 και μετα απο 5 λεπτα περιπου μου απαντανε απο το official LG G2 αυτο: LG G2 Kit Kat will be available by end of March.ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ!!!

 

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ: Ποτέ μην διατυπώνεις ερωτήσεις όταν είσαι τσαντισμένος, γιατί θα πάρεις απαντήσεις που θα σε τσαντίσουν περισσότερο!!!

 

+1000000 :lol:

Ειχα πει πριν 2μιση χρονια ποτε ξανα LG ειχα το LG 2X και ειχα πλανταξει στο θεμα Update ειχε 2.2 froyo περιμενα ενα 4μηνο να παρει την 2.3 Gingerbread αυτο δεν εγινε ποτε ομως γιατι ειχα κουραστει να περιμενω το σουταρα και πηρα τοτε Galaxy s2.

Τωρα υπαρχει και το δικο μου ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:Αν κανει οπως λεει τελη Μαρτιου και αθετησει τον λογο της συγνωμη παιδια αλλα θα το ξανα πω για 2η φορα ποτε LG παλι και παμε για το GALAXY S5.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω αν ισχύει αυτο με την αντικατάσταση.Δηλαδή αν έχουν το δικαίωμα να μην το αντικαταστήσουν εφόσον δεν είναι απο Ελλάδα το τηλέφωνο..
Link to comment
Share on other sites

είναι ένα μπάχαλο το service της lg... γιατί δηλαδή στα samsung πχ που αγοράζεις από Ευρώπη τα αντικαταστούνε κανονικά?

 

και φυσικά πρόκειται για το ίδιο μοντέλο με το ίδιο λογισμικό. αυτό που εννοούν αυτοί είναι αν το πήρε κάποιος branded πχ της tmobile κ.λ.π που έχουν και δικά τους kdz αρχεία με τροποποιημένο λειτουργικό.

 

προσωπικά πιστεύω θα πάρει κιτκατ σύντομα. αλλιώς πως θα αγοράσει κάποιος g3 αν δει ότι στο g2 το support είναι άθλιο και αργό

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ:Αν κανει οπως λεει τελη Μαρτιου και αθετησει τον λογο της συγνωμη παιδια αλλα θα το ξανα πω για 2η φορα ποτε LG παλι και παμε για το GALAXY S5.

Κάπως έτσι θα το δω και εγώ. Δέν είναι ότι δεν είμαι ευχαριστημένος απο την συσκευή, αλλά θέλουμε όλο το πακέτο. Γιατί να μην δώσει στην ναυαρχίδα την αναβάθμιση σε λογικό χρόνο, για να νιώσουν οι χρήστες της ''παραμελημένοι''? Και ποιό το όφελος για την LG? Κανένα. Η λογική ότι θα πάνε σε G3 δεν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση, μάλλον σε S5 θα πάνε οι πιο πολλοί...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Επειδή παράγγειλα κι εγώ επιτέλους το κινητό και μου είπαν πως είναι απο T-Mobile, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχουν κάποιες διαφορές με το ελληνικό. Υπάρχουν κάποια μειονέκτήμα σε μια τέτοια αγορά, πχ. κάλυψη ελληνικής αντιπροσωπείας; Απο ελληνικό μαγαζί είναι πάντως.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορουμε να πουμε ακομα τιποτα για τις υλοποιησεις του επομενου 3μηνου..αν δεν συμμορφωθει η samsung και καταφερει παλι να λαγκαρει η συσκευη η δωσει μια ασχημη υλοποιηση, γιατι να αλλαξεις;ετσι για να πεις ότι αλλαξες ενω στην ουσια δεν κερδισες τιποτα; η htc ειναι γνωστη για τις γκελες της. δεν σημαινει οτι μετα το πολυ καλο one θα δωσει οντως καλυτερο one+

το τοπιο στο android μου φαινεται πολυ θολο.. g3 στις 5.5;; εδω οριακα πλεον χειριζεσαι το g2 σε καθημερινη χρηση. παει και η κατηγορια των phablet. τα καναμε ολα smartphones..τα phablet θα ανεβουν κατηγορια στις 6+. 5ιντσες η sammy 5.2 η lg. 5.2 η sammy, 5.5 η lg..που θα φτάσει αυτή η αηδία με τις οθόνες των smartphones δεν ξέρω. και η φαση ειναι οτι οι περισσότεροι εχουν πειστεί οτι αυτη ειναι η λογικη εξελιξη..

 

@giannis_13 διαβασε το faq της συσκευης..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

είναι ένα μπάχαλο το service της lg... γιατί δηλαδή στα samsung πχ που αγοράζεις από Ευρώπη τα αντικαταστούνε κανονικά?

 

και φυσικά πρόκειται για το ίδιο μοντέλο με το ίδιο λογισμικό. αυτό που εννοούν αυτοί είναι αν το πήρε κάποιος branded πχ της tmobile κ.λ.π που έχουν και δικά τους kdz αρχεία με τροποποιημένο λειτουργικό.

 

προσωπικά πιστεύω θα πάρει κιτκατ σύντομα. αλλιώς πως θα αγοράσει κάποιος g3 αν δει ότι στο g2 το support είναι άθλιο και αργό

 

Ναι φίλε αστα, το κατάλαβα απο τα πρώτα λεπτά. Με ρώτησε αρχικά αν είναι το 32αρι για να με γειώσει κατευθείαν ..Τέσπα γενικότερα απρόθυμοι στην LG.

Έχει στείλει κανένας στο service της LG ,τηλέφωνο το οποίο δεν είναι αγορασμένο απο Ελλάδα και του το χουν αντικαταστήσει;;

Επίσης η απόδειξη πρέπει να αναγράφει το IMEI της συσκευής ή το S/N για να στο αντικαταστήσουν?H δικιά μου δεν γράφει τίποτα απο τα δύο..

Edited by kkalos1
Link to comment
Share on other sites

το gpstest βλεπει 14 δορυφορους και κλειδωνει στους 7-8.

η δοκιμη εγινε σημερα το πρωι (με καλο καιρο) και τα data ανοιχτα.

θεωρειτε οτι εχει προβλημα το gps του?

δυστυχως δεν εχω προλαβει ακομα να δοκιμασω το ναβιγκον.

Link to comment
Share on other sites

ετσι δεν βγαζεις ακρη. μονο σε διαδρομη και ειδικοτερα μεσα στη πολη με ψηλα κτιρια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε αστα, το κατάλαβα απο τα πρώτα λεπτά. Με ρώτησε αρχικά αν είναι το 32αρι για να με γειώσει κατευθείαν ..Τέσπα γενικότερα απρόθυμοι στην LG.

Έχει στείλει κανένας στο service της LG ,τηλέφωνο το οποίο δεν είναι αγορασμένο απο Ελλάδα και του το χουν αντικαταστήσει;;

Επίσης η απόδειξη πρέπει να αναγράφει το IMEI της συσκευής ή το S/N για να στο αντικαταστήσουν?H δικιά μου δεν γράφει τίποτα απο τα δύο..

Να ζητησεις οποσδηποτε αποδειξη που να αναγραφει το IMEI.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ζητησεις οποσδηποτε αποδειξη που να αναγραφει το IMEI.

 

Σευχαριστώ !Επικοινώνησα με το Mobile14 με email και αναμένω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...