Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Εγω γιατι νομιζω οτι το προβληματα τα βγαζουν οι καινουργιες παρτιδες:Εμενα εχει βγει 18/10/2013 και ουτε το ακουστκο τσιριζει ουτε προβλημα εχω με το gps ουτε το καπακι κατω απο το volume down τριζει η συσκευη ενταξει για την camera τα εχουμε πει εχει ενα θεμα το οποιο περιμενουμε να λυθει με την Kit Kat στις χαμηλες ληψεις και στον ηχο στο video αλλα απο οτι εχω καταλαβει αυτο το κανει στα 60fps.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

LG G2 Android Kitkat 4.4 Review From South Korea (U+ Network) 320L Version

http://www.youtube.com/watch?v=bYhXryE2DOs

Οριστε και η αναλυση περι Kit kat αν βαλαν κατι καινουργιο.Aπο οτι ειπε στην camera δεν βαλαν 4K recording.

Αξιζει να το δειτε το vdeo για ακουσετε αυτα που περιμενουμε με το update σε Κit Kat.Ο ανθρωπος εχει εμπειρια χρησης σχεδον 2 εβδομαδες με την καινουργια 4.4 kit kat.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες είναι. 20/9 το δικό μου και δεν έχει κάποιο πρόβλημα από αυτά που έχω διαβάσει εδώ. Να σημειώσω είναι NEU 32άρι unbranded.

costsa να φανταστω expansys;;;

 

Και το δικο μου που ειναι 19/9/13 και NEU 32αρι ασπρο δεν εχει προβλημα ουτε με το GPS(αν και πρεπει να το τεσταρω πιο επιμονα) ουτε τριζει.

Το πιο απαραδεκτο ειναι η μειωση του σηματος οταν το πιανεις σφιχτα κατω δεξια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εγω γιατι νομιζω οτι το προβληματα τα βγαζουν οι καινουργιες παρτιδες:Εμενα εχει βγει 18/10/2013 και ουτε το ακουστκο τσιριζει ουτε προβλημα εχω με το gps ουτε το καπακι κατω απο το volume down τριζει η συσκευη ενταξει για την camera τα εχουμε πει εχει ενα θεμα το οποιο περιμενουμε να λυθει με την Kit Kat στις χαμηλες ληψεις και στον ηχο στο video αλλα απο οτι εχω καταλαβει αυτο το κανει στα 60fps.

 

Ακριβώς όπως τα λες είναι. 20/9 το δικό μου και δεν έχει κάποιο πρόβλημα από αυτά που έχω διαβάσει εδώ. Να σημειώσω είναι NEU 32άρι unbranded.

 

costsa να φανταστω expansys;;;

 

Και το δικο μου που ειναι 19/9/13 και NEU 32αρι ασπρο δεν εχει προβλημα ουτε με το GPS(αν και πρεπει να το τεσταρω πιο επιμονα) ουτε τριζει.

Το πιο απαραδεκτο ειναι η μειωση του σηματος οταν το πιανεις σφιχτα κατω δεξια.

 

Καλημερα πριν ξεχασα να αναφερω και εμενα ειναι 32gb unbranded HKG (Hong Kong).Το παρατηρησα εχθες αυτο με το σημα ειδικα σε ενα χωρο που δεν πιανω ποτε καλο σημα μεγιστο 2 γραμμες λογο ηχομονωσης και η κατασκευη (Καφετερια) ειναι ολο απο πετρα μολις το επιανα κατω δεξια επεφτε το σημα μηδεν γραμμες αλλα δοκιμασα να μου κανουν κληση και χτυπησε κανονικα η συσκευη.Στο widget elixir 2 εδειχνε η κεραια 10% σημα παρ'ολο που ειχα μηδεν γραμμες.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Αμήν και πότε από τη μία πλευρά, αλλά νομίζω ότι το G2 -όπως έχουν πει και πολλοί άλλοι- είναι ίσως το πρώτο android κινητό μου που πραγματικά δεν μπορώ να βρω ένα λόγο για να το φλασάρω/αναβαθμίσω...Ίσως για κάποια νέα features της 4.4 (κυρίως το art), αλλά δεν μπορώ πραγματικά να του βρω ψεγάδι (άντε ίσως τη νυχτερινή λήψη, αλλά δεν υπάρχει κινητό που να κάνει πραγματικά καλές νυχτερινές λήψεις, άρα δεν είναι μείον του G2 συγκεκριμένα)...

 

Ακόμα και την έλλειψη της SEA για την επιλογή του LTE την παρακάμπτω εύκολα με ένα μικρό toolάκι...

 

Ποιο tool εχεις για 4G ; Εγω μετα την αναβαθμιση σε F που ειναι και η τελευταια σε SEA δεν εχω προσβαση στο 4G το εχουν κλειδωσει και απο το hidden menu να το αλλαξεις γυρναει αυτοματα σε 3G μετα απο λιγο με την παλια την B δεν το εκανε. Ουτε το 4g switch απο play store μου δουλευει.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ποιο tool εχεις για 4G ; Εγω μετα την αναβαθμιση σε F που ειναι και η τελευταια σε SEA δεν εχω προσβαση στο 4G το εχουν κλειδωσει και απο το hidden menu να το αλλαξεις γυρναει αυτοματα σε 3G μετα απο λιγο με την παλια την B δεν το εκανε. Ουτε το 4g switch απο play store μου δουλευει.

 

Όπως λες είχα το Switch, τώρα δεν, οπότε μπαίνω στο menu. Ίδια συμπεριφορά μου φαίνεται ότι έχει, δηλαδή μια "μένει" και μια ξαναγυρνάει σε 3G.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

από εσάς που δεν έχετε πρόβλημα με το ακουστικό, είναι κανείς με vodafone;

 

Πάντως και στο παρακάτω link αναφέρουν αυτό το πρόβλημα και αν κατάλαβα καλά, κάποιος στον οποίο αντικατέστησαν την συσκευή δεν έχει αυτό το πρόβλημα με την νέα συσκευή.

 

http://forums.androidcentral.com/lg-g2/320407-lg-g2-steady-high-pitch-call-ear-speaker.html

 

Συγκεκριμένα γράφει:

 

Originally Posted by rackumrack View Post

I thought I would report my recent dealings with this. I had enough of the sound that continously was piercing my ear and cutting my brain. I was sent a "certified like new" replacement and the sound is gone for now, this after 24 hours with the new device. It appears it is a hardware issue. I will report if anything changes.

 

Sent from my VS980 4G using Tapatalk

 

Confirmed. After 10 days with the replacement device the sound has not returned, definitely a hardware issue.

 

Sent from my VS980 4G using Tapatalk

 

Καλημέρα...

εγω που δεν έχω θέμα με το ακουστικό έχω wind...το μόνο θέμα που είχα με το Gps και γι'αυτό το λόγο χθες στάλθηκε στη μαμά εταιρεία..το δικό μου είναι Ελληνικό 16άρι...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αν την καταργήσεις μονος σου...μετα απο ενα restart θα εμφανιστεί ξανα στην "ενημερωση εφαρμογης"

 

Tην απεγκατέστησα χθες το βράδυ και δεν μου την βγάζει στην ενημέρωση εφαρμογής.Μήπως υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει επιλογη στη notification bar. Για δες να το αοενεργοποιησεις

 

Μακάρι να ήτανε αυτό...απλά ειχε κολλήσει και δεν έφευγε με τίποτα όσες φορές και να την ενεργοποιούσα /απενεργοποιούσα.Την απεγκατέστησα με το Clean master και έφυγε,αλλά τώρα δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή πουθενά να την ξαναβάλω

Link to comment
Share on other sites

Όπως λες είχα το Switch, τώρα δεν, οπότε μπαίνω στο menu. Ίδια συμπεριφορά μου φαίνεται ότι έχει, δηλαδή μια "μένει" και μια ξαναγυρνάει σε 3G.

 

Κι εμένα από Χονγκ Κονγκ αλλά έχω ακόμα την B έκδοση. Ποιο switch είχες κατεβάσει? Γιατί θέλω να βρω και εγώ ένα αλλά έχει πολλά στο play store..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και παρακαλώ για την βοήθεια σας.. ενδιαφέρομαι να αγοράσω το G2 32GB από Ευρώπη αναγκαστικά, το ερωτημα μου ειναι το εξης..καπου διαβασα οτι εχει παρει λιγοτερες αναβαθμίσεις λογισμικου απο το 16αρι.. υστερα απο επικοινωνια μου με την LG Hellas μου απαντησαν οτι απο την στιγμη που δεν το φερνουν αυτοι δεν υποστηριζεται ουτε το τεχνικο κομματι ουτε απο θεμα updates!!! υπαρχει τετοια περιπτωση ή για ακομα μια φορα ειναι ασχετοι?? επισης μεσα απο εδώ http://www.lg.com/in/support-mobile/lg-G2-D802-32GB δεν μπορει να γίνει update?? (συγνωμη αν εχει ξανα αναφερθει ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες)

ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

16άρι Τ-Mobile κατασκευής 21/10, σε Vodafone, δεν έχω πρόβλημα ούτε με το ακουστικό, ούτε με το GPS.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και παρακαλώ για την βοήθεια σας.. ενδιαφέρομαι να αγοράσω το G2 32GB από Ευρώπη αναγκαστικά, το ερωτημα μου ειναι το εξης..καπου διαβασα οτι εχει παρει λιγοτερες αναβαθμίσεις λογισμικου απο το 16αρι.. υστερα απο επικοινωνια μου με την LG Hellas μου απαντησαν οτι απο την στιγμη που δεν το φερνουν αυτοι δεν υποστηριζεται ουτε το τεχνικο κομματι ουτε απο θεμα updates!!! υπαρχει τετοια περιπτωση ή για ακομα μια φορα ειναι ασχετοι?? επισης μεσα απο εδώ http://www.lg.com/in/support-mobile/lg-G2-D802-32GB δεν μπορει να γίνει update?? (συγνωμη αν εχει ξανα αναφερθει ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες)

ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Από expansys να το πάρεις φίλε μου... Μια χαρά όλα τα update τα παίρνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε http://techblog.gr/mobile/lg-g2-two-new-color-editions-red-and-gold-7125/

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Από expansys να το πάρεις φίλε μου... Μια χαρά όλα τα update τα παίρνει

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε http://techblog.gr/mobile/lg-g2-two-new-color-editions-red-and-gold-7125/

Απο εκει θα το επαιρνα ετσι και αλλιως!! ;) ενας φιλος τεχνικος μου ειπε οτι με το που πιασει ελληνικό δικτυο θα παρει μονο οτι αναβαθμήσεις δωσει η ελληνική lg για αυτο και ρωταω αλλα είδα οτι καποιοι εδώ έχουν το 32αρι χωρίς να έχουν αναφέρει καποιο update προβλημα!! απο το site που ανέφερα μπορεί να γινει λογικα ομως..

Link to comment
Share on other sites

παιδια σχετικα με το usb otg σαν το meenova που εχετε παρει αρκετοι απο εδω, τι ειδους αρχεια διααβζει το κινητο? fat32 ή ntfs? γιατι σκεφτομαι να παρω ενα αλλα αν δε διαβααζει ntfs πως θα περναω αρχει πανω απο 2giga?
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει θα το επαιρνα ετσι και αλλιως!! ;) ενας φιλος τεχνικος μου ειπε οτι με το που πιασει ελληνικό δικτυο θα παρει μονο οτι αναβαθμήσεις δωσει η ελληνική lg για αυτο και ρωταω αλλα είδα οτι καποιοι εδώ έχουν το 32αρι χωρίς να έχουν αναφέρει καποιο update προβλημα!! απο το site που ανέφερα μπορεί να γινει λογικα ομως..

Δεν ισχύει αυτό, όπου κι αν είσαι στον κόσμο θα παίρνεις όλες τις αναβαθμίσεις που βγαίνουν για την έκδοση που έχεις.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει το ιντερνετι ολο απο το πρωι και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη με την εφαρμογή του τηλεκοντρόλ.Δεν μπορώ να βρω πουθενά την εφαρμογή να την ξαναεγκαταστήσω...Κανει σας δεν έχει ρε παίδες το αρχείο να το ξαναεγκαταστήσω?
Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει το ιντερνετι ολο απο το πρωι και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη με την εφαρμογή του τηλεκοντρόλ.Δεν μπορώ να βρω πουθενά την εφαρμογή να την ξαναεγκαταστήσω...Κανει σας δεν έχει ρε παίδες το αρχείο να το ξαναεγκαταστήσω?

 

Εδώ είσαι https://www.dropbox.com/s/4z7tb6c0vbzyg45/LGQRemote.apk

https://www.dropbox.com/s/qfh96wj8jmb8v0j/LGQRemote.odex

 

Αντιγραφή στο system/app και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι https://www.dropbox.com/s/4z7tb6c0vbzyg45/LGQRemote.apk

https://www.dropbox.com/s/qfh96wj8jmb8v0j/LGQRemote.odex

 

Αντιγραφή στο system/app και είσαι έτοιμος.

 

'Αρχοντας...χίλια ευχαριστώ,είμαι στην δουλειά τώρα,μόλις πάω στο σπίτι το βράδυ θα το δοκιμάσω και θα σου στείλω αν τα κατάφερα,αν και νομίζω οτι δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Για την 4.4 κανενα νεο εχουμε ;

 

τελος του μηνος....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τελος του μηνος....

 

μην παιρνεις κι ορκο :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζεις ακρη οτι νανε ειναι η LG. Τωρα λενε οτι θα δωθει η 4.4 τελη Μαρτιου οπως ειχε πει ενας παροχος στην Αμερικη ετσι λεει και η LG Ιταλιας.

 

http://www.androidiani.com/dispositivi-android/cellulari/lg-italia-conferma-android-4-4-2-per-g2-entro-fine-marzo-2014-196993

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ολες οι ναυαρχιδες θα παρουν 4.4 και η LG για μια ακομα φορα τελευταια θα δωσει το update. Η παραδοση δεν σπαει στις αναβαθμισεις της εταιριας :-))

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ έχοντας ενδοιασμούς διαβάζοντας για τα προβλήματα εδώ,τελικα το πήρα Ελληνικό απο public,κανενα προβλημα με το ακουστικό ούτε με το gps δοκιμασμενο με :sygic,tomtom,navigon.

Made in: Korea

 

Made for: 6GR

 

Date of manufacture: 09/25/2013

 

Age: 3 months

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια τις παλιες παρτιδες τις εβγαλαν καλυτερες απο τις καινουργιες;; 24/9 το δικο μου 32αρι απο τον κινεζο και ουτε τριγμους εχω, ουτε θεματα με το ακουστικο. το gps μια φορα μου αποσυνδεθηκε με sygic απο τον θειο αλλα την ιδια αποσυνδεση μου εκανε και στο one που δεν εχει θεμα με το gps..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...